PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در درایوها

mahdijava112
09-06-2012, 15:15
من امروز سیستمم بالا نمیومد با cd ویندوز repair کردم اما وقتی بالا اومد دیدم درایو D نیست... جلوی درایو D هم خورده system reserved و همون 100 مگ هم حجمشه... الان برنامه هایی که تو اون درایو دارم ایکونشون روی desktop به صورت unknown در اومده و روشون کلیک می کنم می زنم not exist اما عکسایی که تو D بوده و رو desktop تنظیم شده هنوز موجوده باید چی کار کنم کلی چیز تو اون درایو دارم

A M ! N
10-06-2012, 19:27
سلام

روی My copmuter راست کلیک manage و سپس disk management برو ، اونجا ببین درایو d هست یا نه ؟

همون که میگی پاک شده.. ضمنا فعلا هیچ اطلاعاتی کپی نکن روی هارد.

سریع هم جواب بده تا یک فکری بکنیم.:20:

موفق باشی.

mahdijava112
10-06-2012, 21:40
بودنش هست اما زده system reserved در ضمن حجم اون درایو رو زده Unallocated 136 GB

A M ! N
10-06-2012, 21:49
بودنش هست اما زده system reserved در ضمن حجم اون درایو رو زده Unallocated 136 GB

درایو d شما تبدیل شده به درایو بک آپ ها ،

اینطوری که معلومه درایو D قبلی و اصلی شما هم Delete شده.. در حین نصب یا تعمیر یا ...

تا دیر نشده برنامه ی Acronis disk director 11 رو بگیرین داخل گوگل بزن زیاده و برای برگردوندن پارتیشن اقدام کنید. من خودم این پارتیشنهام پاک شده بود تونستم با این برنامه برگردونم.

موفق باشی.

mahdijava112
10-06-2012, 22:21
نحوه کارش چجوریه این برنامه؟

A M ! N
10-06-2012, 22:32
آسونه.
شما نصبش میکنی ، یه همچین محیطی میاد

اولش یک پیغام میاد باید بزاریش روی حالت Manual

(عکس پایین مربوط به حالت auto هست ، که اگه اینطوری بود از منوی View میزاریش روی Manual )

51504

محیط در حالت اصلی باید اینطوری باشه :

با این تفاوت که برای شما یک قسمتی از هارد رو زده Unallocated و فک کنم با سبز مشخص شده باشه.
(عکس پایین حالت اتو هستش )
51505

اون فضا رو انتخاب میکنی و از منوی Wizard گزینه ی فک میکنم Recover پارتیشن یا همچین چیزی باشه ، میزنی و میزاری تا برگردونه.. فقط اسکن رو اول روی حالت Quick انتخاب کن، اگه نیاورد چیزی دوباره بزار حالت Complete scan

حالت اسکن رو هم همه جا اگه ازت درخواست کرد بزار روی Manual

این پست منو بخون مرحله ی برگدونده شدن درایوهامو میبینی :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahdijava112
10-06-2012, 23:06
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اخه اصلا محیط این برنامه که من دانلود کردم این شکلی نیست

A M ! N
10-06-2012, 23:15
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اخه اصلا محیط این برنامه که من دانلود کردم این شکلی نیست

خب شما ورژن جدیدش رو گرفتین..، فرق چندانی نداره به اون صورت ، توی منوهای بالا بگردین ، گزینه ی Recover deleted partition یا همچین چیزی شبیه این هست. بزنید و باقی کارها رو طبق اون تاپیک مشخصه انجام بدین.

درایو پاک شده تون هم که Unallocated هست 134 گیگ داخل شکل مشخصه
موفق باشی.

mahdijava112
10-06-2012, 23:21
یه گزینه داشت Acronis recovery expet زدم اما اتفاقی نیفتاد و چیزی پیدا نکرد

A M ! N
10-06-2012, 23:26
این ورژن رو بگیر ، همونی هست که خودم گرفته بودم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

فاصله هایی که ایجاد کردم رو حذف کن از داخل لینک ( اول لینک و آخر لینک ، کلمه ی دانلود ها ) تا بتونی دانلود کنی

امیدوارم که مشکلت حل شه عزیز.

mahdijava112
10-06-2012, 23:58
خیلی ممنون دوست عزیز اما فکر کنم پریدن دیگه هر کاری کردیم نشد:11:

A M ! N
11-06-2012, 00:01
خیلی ممنون دوست عزیز اما فکر کنم پریدن دیگه هر کاری کردیم نشد:11:

داداش ناامید نشو ، از طرفی مطمئنم که اسکن رو درست انجام ندادی، این اسکن الان که بزاری صبح تموم میشه ، اگه Delete شده باشه میشه برگردوند.

موفق باشی.

mahdijava112
11-06-2012, 00:06
منم از همین تعجب کردم اخه اونجا گفته بودی خیلی طول می کشه اما سریع وقتی کلیک می کنم می زنه تموم شده و Next نکست رو که می زنم هیچی نمی ده

A M ! N
11-06-2012, 00:11
منم از همین تعجب کردم اخه اونجا گفته بودی خیلی طول می کشه اما سریع وقتی کلیک می کنم می زنه تموم شده و Next نکست رو که می زنم هیچی نمی ده

فعلا دست نزن تا یکی از همکاران هستش میگم فردا بیاد یک نرم افزار دیگه اون تست کرده بود، جالبه که اون گفت اول با آکرونیس تست کردم نیومد ولی با برنامه ی فکر کنم easeus partition master تونسته بود همرو برگردونه.

میگم خودش بیاد اینجا.

موفق باشی.

mahdijava112
11-06-2012, 00:23
فعلا دست نزن تا یکی از همکاران هستش میگم فردا بیاد یک نرم افزار دیگه اون تست کرده بود، جالبه که اون گفت اول با آکرونیس تست کردم نیومد ولی با برنامه ی فکر کنم easeus partition master تونسته بود همرو برگردونه.

میگم خودش بیاد اینجا.

موفق باشی.
دوباره با همون برنامه گذاشتم الان داره چک می کنه ببینم این بار چی میشه

A M ! N
11-06-2012, 00:25
دوباره با همون برنامه گذاشتم الان داره چک می کنه ببینم این بار چی میشه

خوبه ، ممکنه تا مدت زیادی هیچ پیشرفتی نکنه یعنی خطی پر نشه در قسمت Protgress bar ، ولی باید همینطوری بزاری بمونه خودش تموم میشه.،

موفق باشی.

mahdijava112
11-06-2012, 00:27
شرمنده فقط یه سوال دیگه داشتم این که الان داره برنامه پارتیشن های 106 مگابایت پیدا می کنه تا الان دوتا پیدا کرده مثل همون عکسی که گذاشتی اما واسه تو 220 گیگه این 106 مگه اینا اخرش درست میشه؟

A M ! N
11-06-2012, 01:17
شرمنده فقط یه سوال دیگه داشتم این که الان داره برنامه پارتیشن های 106 مگابایت پیدا می کنه تا الان دوتا پیدا کرده مثل همون عکسی که گذاشتی اما واسه تو 220 گیگه این 106 مگه اینا اخرش درست میشه؟

جالبه !!! ، واسه من البته اینطوری نبود ،ولی دقیقا دوستم هم مث شما میگفت من با آکرونیس که گذاشتم پارتیشنهای کوچیک کوچیک آورد ، میگفت با easeus partition master که گذاشتم همرو برگردوند ، تازه من یک ترا هارد داشتم شما که فقط میخوای 140 گیگ رو برگردونی کارت راحتتره.

بزار اسکن بشه تا صبح ( البته زودتر میشه ) اگه برنگردوند ، اون یکی رو استفاده کن ایشالله که درست میشه.

mahdijava112
11-06-2012, 09:02
جالبه !!! ، واسه من البته اینطوری نبود ،ولی دقیقا دوستم هم مث شما میگفت من با آکرونیس که گذاشتم پارتیشنهای کوچیک کوچیک آورد ، میگفت با easeus partition master که گذاشتم همرو برگردوند ، تازه من یک ترا هارد داشتم شما که فقط میخوای 140 گیگ رو برگردونی کارت راحتتره.

بزار اسکن بشه تا صبح ( البته زودتر میشه ) اگه برنگردوند ، اون یکی رو استفاده کن ایشالله که درست میشه.

باید اون رو استفاده کنم احتمالاً چون از دیشب حدود 2.5 تا الان که ساعت 10 یه خط پر کرده:24:

mahdijava112
11-06-2012, 11:44
با easeus partition master ریکاوری شد اما مشکلی که داره اینه که بعد از ریکاوری می زنم که undeleted بشه و بعد proceed کنه می زنه :

A M ! N
11-06-2012, 11:44
باید اون رو استفاده کنم احتمالاً چون از دیشب حدود 2.5 تا الان که ساعت 10 یه خط پر کرده:24:

روی حالت Quick باید میگذاشتی که سریع بره ، فک کنم گذاشته بودین روی حالت Complete یا Full که اون خیلی زیاد طول میکشه.

موفق باشی.

mahdijava112
11-06-2012, 21:40
واقعاً دمت گرم کل حافظه که کلی نوشته های شخصی و عکس و فیلم و برنامه بود رو تونستم برگردونم

فقط اسمش جای D شد I

در ضمن Acronis disk director 11 اصلا نتونست مشکلمو حل کنه اما easeus partition master خیلی عالی بود حتی نیم ساعت هم طول نکشید که کل درایو رو برگردوند بازم ممنون

A M ! N
11-06-2012, 21:56
واقعاً دمت گرم کل حافظه که کلی نوشته های شخصی و عکس و فیلم و برنامه بود رو تونستم برگردونم

فقط اسمش جای D شد I

در ضمن Acronis disk director 11 اصلا نتونست مشکلمو حل کنه اما easeus partition master خیلی عالی بود حتی نیم ساعت هم طول نکشید که کل درایو رو برگردوند بازم ممنون

تبریک میگم ،چه خوب !! ( ازین به بعد دیگه Easeus رو معرفی میکنم) دیدی گفتم ناامید نشو :دی میدونم از دست دادن اطلاعات شخصی چقدر سخته:20:

برای عوض کردن بی دردسر نام درایو هم اگه بخوای بهت روششو میگم.

موفق باشی

mahdijava112
11-06-2012, 22:01
اگه راهی داره اره چون عادت کرده بودم به اسمش

A M ! N
11-06-2012, 22:04
اگه راهی داره اره چون عادت کرده بودم به اسمش

ازینجا بخون برو تا ته ببین کدوم راه برات آسونتره:20:

موفق باشی.

mahdijava112
11-06-2012, 22:16

ازینجا بخون برو تا ته ببین کدوم راه برات آسونتره:20:

موفق باشی.

داداش بازم ممنون به خاطر همه وقت و کمکی که کردی الان کامپیوترم شد همونی که بود:31:
تازه کلی هم چیز یاد گرفتیم دم شما گرم

yas128
14-06-2012, 12:37
سلام
چجوری می تونم 3تا درایو بسازم؟ من الان یه drive c دارم که primery هست! توی computer managment هرچی دارم نوشته primery. چیکار کنم؟

jafarian
14-06-2012, 15:40
سلام
چجوری می تونم 3تا درایو بسازم؟ من الان یه drive c دارم که primery هست! توی computer managment هرچی دارم نوشته primery. چیکار کنم؟

برنامه MiniTool Partition Wizard ازلینک پایین دانلود کنید بعدش که نصبش کردین اجراش کنید روی پارتیشنهای خودتون به غیر از c که بصورت primery رو مابقی کلیک کنید از طریق همین برنامه بعدشم طبق شماره 2 شما گزینه logical انتخاب کنید برای تغییر سایزم درایو c رو شما عملا نمیتونید دست بزنیدچون بوت سیستم بهم میخوره ویندوز شمابالا نمیاد اما برای مابقی درایوها اگر بخواین اینکاربکنید از طریق همین برنامه روی درایو خودتون کلیک راست گزینه move/resize انتخاب میکنید بعدش اونمقدار فضایی که میخواین به درایو دیگه اختصاص بدین انتخاب میکنید برای اون درایو میسازین در ضمن هم برای مرحله اول که توضیح دادم هم دوم بعد از اتمام کار باید روی دکمه apply کلیک کنید:20:

yas128
16-06-2012, 07:30
برنامه MiniTool Partition Wizard ازلینک پایین دانلود کنید بعدش که نصبش کردین اجراش کنید روی پارتیشنهای خودتون به غیر از c که بصورت primery رو مابقی کلیک کنید از طریق همین برنامه بعدشم طبق شماره 2 شما گزینه logical انتخاب کنید برای تغییر سایزم درایو c رو شما عملا نمیتونید دست بزنیدچون بوت سیستم بهم میخوره ویندوز شمابالا نمیاد اما برای مابقی درایوها اگر بخواین اینکاربکنید از طریق همین برنامه روی درایو خودتون کلیک راست گزینه move/resize انتخاب میکنید بعدش اونمقدار فضایی که میخواین به درایو دیگه اختصاص بدین انتخاب میکنید برای اون درایو میسازین در ضمن هم برای مرحله اول که توضیح دادم هم دوم بعد از اتمام کار باید روی دکمه apply کلیک کنید:20:

سلام دوست عزیز
با تشکر ... انجام شد :)
موفق باشید ...

mahdijava112
23-07-2013, 19:42
من امروز سیستمم بالا نمیومد با cd ویندوز repair کردم اما وقتی بالا اومد دیدم درایو D نیست... جلوی درایو D هم خورده system reserved و همون 100 مگ هم حجمشه... الان برنامه هایی که تو اون درایو دارم ایکونشون روی desktop به صورت unknown در اومده و روشون کلیک می کنم می زنم not exist اما عکسایی که تو D بوده و رو desktop تنظیم شده هنوز موجوده باید چی کار کنم کلی چیز تو اون درایو دارم

سلام... من این مشکلی که سال پیش داشتم تا امروز دو سه بار برای من اتفاق افتاد که با همون برنامه ها تونستم درستش کنم... اما امروز دوباره اینطوری شد... فایل ها موجوده اما به خاطر اینکه اون درایو گمشده جلوش خورده system نمی شه برگردوند کسی نمی دونه چطوری می شه درستش کرد؟