PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید لپ تاپ برای کارهای گرافیکی سنگین

KAMAL_CAMARO
09-06-2012, 13:07
با سلام

من تاپیک های مختلف رو تو انجمن های مختلف و حتی فروم های خارجی خوندم ولی آخر درست حسابی متوجه نشدم که چه مارکی از چه برندی بهتره

بین مارک ها به مارک asus سری n برخوردم ولی تا اونجایی که فهمیدم سری n سری multimedia هست و کارت گرافیکش هم سری متوسط ، البته غیر از GT 650m .

و یه سوال دیگه هم داشتم این بود که غیر از صفحه نمایش بین n56 و n46 فرقی هست ؟

بودجه هم از 1.800 در نظر گرفتم تا 2.200 شاید بشه یکم بالاتر هم برد ،

میخواستم نظر شما دوستان رو بدونم

با تشکر .

KAMAL_CAMARO
09-06-2012, 23:14
دوستان من احتمالا باید تا آخر این هفته این لپ تاپ رو بگیرم ، بودجه نهایت رو 1.900 تایید شد ( چون برای خودم نمیخوام ) !

نظرتون راجع به مدل های موجود در بازار چیه ؟

HP DV6-6100 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

HP DV6-6B80 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Asus N55 SL ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Asus N55 SF ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و اینکه آیا مدل دیگه ای هست که کارت گرافیک قوی برای کار های گرافیکی سنگین ، هم 2D هم 3D داشته باشه ؟

و صفحه نمایش Full - HD میخواستم بدونم HP صفحه نمایش Full -HD داره ؟

eafar1366
09-06-2012, 23:20
دوستان من احتمالا باید تا آخر این هفته این لپ تاپ رو بگیرم ، بودجه نهایت رو 1.900 تایید شد ( چون برای خودم نمیخوام ) !

نظرتون راجع به مدل های موجود در بازار چیه ؟

HP DV6-6100 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

HP DV6-6B80 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Asus N55 SL ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Asus N55 SF ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و اینکه آیا مدل دیگه ای هست که کارت گرافیک قوی برای کار های گرافیکی سنگین ، هم 2D هم 3D داشته باشه ؟

و صفحه نمایش Full - HD میخواستم بدونم HP صفحه نمایش Full -HD داره ؟

سری های 6100 و 6b80 رو ول کن
یرو دنبال سری های جدید تر مثل 6c65 , 6c55

dv6 6c65 رو بگیر که صفحه نمایشش ful hd هست و کارت گرافیکش از همه کارت گرافیکای موجود بالاتره Radeon HD 7690XT

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بیرون ارزون ترم هست چون مدلای جدید داره میاد
تا 2 تومن میتونی بگیریش

مقایسه بین کارت گرافیکارو از این سایت بکن لیست وسط صفحه رتبه بندی کرده

Radeon HD 7690M XT ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

KAMAL_CAMARO
10-06-2012, 14:39
با تشکر از جوابتون ،

امروز هم پایتخت رو کامل گشتم هم بازار رضا رو ، و واقعا گیج شدم ، از یه طرف میگن اچ پی کلا به درد نمیخوره ، و از اونور میگن که ایسوس قطعاتش گیر نمیاد و زود خراب میشه و این جور حرف ها ،

از یه طرف میگن دل خیلی خوبه و از یه طرف دیگه میگن دل خرابیش بالاست ،

یه طرف میگن سونی کلا خوبه (البته خودم این رو تا حدودی قبول دارم ، چون خودم در حال حاضر 3 ساله سری CW سونی رو دارم و به جای کامپیوتر عادی استفاده میکنم شاید گاهی 72 ساعت روشن باشه و در حال کار سنگین البته برنامه نویسی ) ولی کلا گیج شدم ،

از یه طرف میگن کانفیگ بالا رو وقتی باهاش زیاد کار کنی چون لپ تاپه استهلاک میره بالا و سر یه سال خراب میشه ،

حالا سوالی که پیش میاد اینه که جایی هست که غیر سونی که میدونم رهجو هست ، اچ پی و ایسوس رو 3 سال گارانتی قطعه بکنه ؟

ارزش داره سری F سونی با گرافیک 1 گیگابایت رو به جای ایسوس و اچ پی با رم 2 گیگابایت انتخاب کنیم ؟

از اونجا که این لپ تاپ شاید روزی 12 ساعت کار مداوم باهاش انجام بشه ( چون دوستم که این لپ تاپ رو میخواد روزی 12 ساعت فقط سر کاره و نمیتونه از کامپیوتر رو میزی استفاده کنه ) مشکلی واسه لپ تاپ های بالا پیش نمیاد ؟؟؟

با تشکر

artyst
10-06-2012, 14:45
اگه برای کارای سنگین گرافیکی میخوای فقط به اچ پی فکر کن از لحاظ گرافیکی خیلی قوی هستن...یه نگا به مدلهاش بنداز..

robert
10-06-2012, 19:15
سری های 6100 و 6b80 رو ول کن
یرو دنبال سری های جدید تر مثل 6c65 , 6c55

dv6 6c65 رو بگیر که صفحه نمایشش ful hd هست و کارت گرافیکش از همه کارت گرافیکای موجود بالاتره Radeon HD 7690XT

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بیرون ارزون ترم هست چون مدلای جدید داره میاد
تا 2 تومن میتونی بگیریش

مقایسه بین کارت گرافیکارو از این سایت بکن لیست وسط صفحه رتبه بندی کرده

Radeon HD 7690M XT ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام
من همین پنجشنبه از بازار پاسیان مدل 6c55 رو خریدم به قیمت یک میلیون و هفتصد و ده هزار تومن... از فروشگاه " نوین"

تا الان هم راضی هستم...کارائیش خیلی خوبه... سی پی یو هشت هسته ای و گرافیک پیشرفته و صفحه full HD داره..

اگه برای کارای سنگین گرافیکی میخوای فقط به اچ پی فکر کن از لحاظ گرافیکی خیلی قوی هستن...یه نگا به مدلهاش بنداز..

نظر منم همینه...

eafar1366
10-06-2012, 19:19
سلام
من همین پنجشنبه از بازار پاسیان مدل 6c55 رو خریدم به قیمت یک میلیون و هفتصد و ده هزار تومن... از فروشگاه " نوین"

تا الان هم راضی هستم...کارائیش خیلی خوبه... سی پی یو هشت هسته ای و گرافیک پیشرفته و صفحه full HD داره..

نظر منم همینه...

6c55 که full hd نیست ؟ 6c65 فول اچ دیه
دوست عزیز میشه در باره مقدار داغ کردنش توضیح بدی تا حالا چند ساعت مداوم روشن کردیش ؟

KAMAL_CAMARO
10-06-2012, 19:39
با تشکر از نظرات دوستان ،

چند تا سوال دیگه

آیا میشه رم این سری رو به 16 ارتقا داد ؟

و اینکه طبق تجربه قبلی خودم کیفیت صفحه نمایش اچ پی به نسبت سونی و ایسوس کمتر بوده ( تا حدودا 1 سال پیش که خبر داشتم ) ، آیا هنوز هم همینطوریه ؟

eafar1366
10-06-2012, 19:58
با تشکر از نظرات دوستان ،

چند تا سوال دیگه

آیا میشه رم این سری رو به 16 ارتقا داد ؟

و اینکه طبق تجربه قبلی خودم کیفیت صفحه نمایش اچ پی به نسبت سونی و ایسوس کمتر بوده ( تا حدودا 1 سال پیش که خبر داشتم ) ، آیا هنوز هم همینطوریه ؟

بله اکثر این لپتاپارو میشه ارتقا داد تا 16 البته بازم بپرسین تا اونجایی که میدووونم میشه
بله کیفیت پایین تره ولی نه اونقدر که حس کنین شاید اگه بغل هم باشن بشه فهمید گرچه full hd anti glare اچ پی واقعا خوبه
در ضمن dv6 تا اونجایی که توسط بچه های همین فروم خوندم هاردssd هم میخوره و بهش اضافه میشه و این در آینده بازم مزیته گرچه الانم خیلیا ازش استفاده میکنن
مخصوصا کسایی که کارای گرافیکی میکنن مثلا مدل جدید n56 ایسوس نداره جایی واسه اضافه کردنه ssd
در ضمن به حرف ها توجه نکنین
لپ تاپ رو توو خود مغازه قشنگ تست کنین مهلت تست 48 ساعت هم بگیرین و 48 ساعت پدر لپتاپ رو در بیارین
و اینکه هیچ وقت لپ تاپ رو مستقیم به برق نزنین باطری نوسانات برق رو میگیره

KAMAL_CAMARO
10-06-2012, 20:16
اگه این 6c65 کارت گرافیکش 7690m XT باشه واقعا ارزش داره ،

چند تا سوال دیگه هم واسم پیش اومد ،

چه گارانتی بهتره ؟

eafar1366
10-06-2012, 20:26
بله واقعا 7690xt هست رتبه ی این کارت گرافیک نسبت به بقیه هم رده ی خودش از همه بالاتره
من اگه قرار باشه از بین مدل های موجود تصمیم بگیرم بدون شک و تردید حتما همین 6c65 رو میگیرم
مدل های آینده که قرار بیان خب قابله تأمله
n56 - dv6-7000 - y580
که خودم الان دربارشون دارم تحقیق میکنم
که فکر کنم همشون تا 1 ماه دیگه بیان نهایتا

در مورد گارانتی من اطلاعی ندارم فکر کنم سریر و مای اچ پی خوب باشه بازم میگم نمیدونم
ولی لپتاپای اچ پی اگه اولش مشکلی نداشته باشن که خیلی کم پیش میاد و خوب تستش کنی مطمئن باش واست 10 سال هم کار میکنن حداقل و مطمئنا این یه مزیت رو نسبت به ایسوس تازه کار داره
صفحه نمایش رو تست کن پیکسل سوخته نداشته باشه

KAMAL_CAMARO
10-06-2012, 20:55
الان داشتم سایت لنوو رو نگاه میکردم و مدل Y580 ، به نظرم لپ تاپ جالبی رسید ، مخصوصا اینکه از طراحی مکعب مستطیل معمول لنوو خارجه ، این لپ تاپ الان ایران نیست درسته ؟

این لپ تاپ احتمالا کی وارد ایران میشه ، با قیمتی که تو خود سایتش زده ($1,159.20) تو ایران نباید از 2 الی 2.200 بزنه بالاتر !!!

eafar1366
10-06-2012, 21:24
الان داشتم سایت لنوو رو نگاه میکردم و مدل Y580 ، به نظرم لپ تاپ جالبی رسید ، مخصوصا اینکه از طراحی مکعب مستطیل معمول لنوو خارجه ، این لپ تاپ الان ایران نیست درسته ؟

این لپ تاپ احتمالا کی وارد ایران میشه ، با قیمتی که تو خود سایتش زده ($1,159.20) تو ایران نباید از 2 الی 2.200 بزنه بالاتر !!!

شما که گفتی عجله ایه گفتی تا آخر این هفته می خوای بگیری
گفتم این 3 تا مدل نیمدن هنوز احتمالا چند هفته دیگه
سختم هست بینشون انتخاب کردن
من خودم گیجم :( اگه شما میتونی راهنماییم کن :دی

KAMAL_CAMARO
10-06-2012, 21:27
آره متاسفانه این دوستم عجله داره ، به خودم باشه صبر میکنم واسه نسل 3 اینتل ،

میخوام رو این ها هم تحقیق کنم ببینم اگه بشه روش مانور داد برم رو مخش که صبر کنه ، هر چند بیاد هم قیمتش بالا خواهد بود .

KAMAL_CAMARO
10-06-2012, 22:13
خب ، الان با این دوستم صحبت کردم ، همون تا آخر این هفته میخواد ، و زیاد هم کار به زیبایی و اینا نداره ، بیشتر مد نظرش یه لپ تاپه که خیلی خوب کار کنه و کاراییه خیلی بالا داشته باشه !!!

فکر کنم با این تفاسیر همون HP DV6-6C65 Full-HD مناسب باشه ،

KAMAL_CAMARO
10-06-2012, 23:50
دوستان یک سوال :

راه های مختلف امتحان کردن یک لپ تاپ داخل مغازه و همچنین تو مهلت 24 یا 48 ساعته تست چطوریه ؟

آیا تاپیکی واسه این موضوع داریم ؟

KAMAL_CAMARO
11-06-2012, 12:00
دوستان من بین انتخاب 2 لپ تاپ :

asus n55 SL و HP DV6-6c65 گیر کردم ، اولی کارت گرافیکش طبق سایت notebookcheck دارای قابلیت توربو هست و دومی هم قابلیت کانفیگ بالاتری داره

الان لپ تاپ ایسوس asus n55 SL Full-HD با گارانتی الماس گیر میاد ؟

topol2007
12-06-2012, 00:43
سلام عزیز. منم برای کار گرافیکی لپ تاپ میخوام تهیه کنم و الانم روی دقیقا مدل شما بررسی کردم
اما رفتم از اهل فنش پرسیدم، گفت ایسوس بگیری خوبه، چون تعمیری کم داره هرکی بردی هم راضی بوده. اینو حتما در نظر بگیر.
قبل خرید یه سر حتما برو بازاررضا یه چرخی بزن ببین مملکت دست کیه. اگه شد لپ تاپو بگیر دستت باهاش یه تستی هم بزن. شاید طرحش دلتو نگیره. به هرحال نظرم اینه حتما برو تو بازار

robert
12-06-2012, 08:25
عینا همین سوال (( مهلت تست )) رو از فروشنده کردم.... گفت مهلت تستی وجود نداره... همین الان همه چیز لپتاپ رو برات تست میکنم.... و تست هم کرد... همه چی درست بود.

از وایرلس و بلوتوث بگیر تا ویندوز ارجینال و اولین بوت سیستم بعد از نصب ویندوز و تمام کارهایی که هر کامپیوتری بعد از اولین روشن شدن و بالا اومدن ویندوز انجام میده.

سی هزار تومن هم گرفتند و برای من recovery گرفتند.

KAMAL_CAMARO
12-06-2012, 20:18
فردا - پس فردا باید این لپ تاپ رو بگیرم ولی هنوز بین ایسوس و اچ پی در گیرم ،

از یه طرف مشکلاتی که به ایسوس نسبت میدن تو مدل n55 sl مثل وز وز کردن بلند گوها و مشکلات ظاهری - ولی از طرف دیگه گرافیک بالا و قابلیت Turbo کارت گرافیک

از اون طرف اچ پی مسائل مخصوص به خودش !!!!

واقعا گیچ شدم

و بازار هم رفتم ، بدتر گیج شدم ، از لحاظ ظاهری و وزن و این مسائل با هیچ کدوم مشکلی ندارم و هیچ کدوم برام برتری نداره ، بیشتر مشکلاتی که مد نظرمه مسائل سخت افزاری و ظاهری بعد از خریده !!!

Farshid72
13-06-2012, 00:12
داداش به نظر من ایسوس بگیر
بهر حال میل خودته
اگه آدرس خواستی بگو یه جای خوب بهت معرفی کنم

KAMAL_CAMARO
13-06-2012, 14:33
با تشکر از دوستان بابت کمک هاشون

نظر این دوستم رفته رو ایسوس ، ولی من هر جا رو گشتم N55 SL نبود ، چند جا که سر زدم گفتن شرکت ( الماس ) واسه شنبه به ما قول داده که بیاره

فرق N55 SL و N55 SF در چیه ؟؟

اونطوری که دیدم فرق چندانی با هم ندارن ، کارت گرافیک هر دو 555 هستش ، و هر دو فول اچ دی هستن ، فقط امیدوارم جفتشون رم 16 گیگ رو بتونن ثاپورت کنند ،

KAMAL_CAMARO
13-06-2012, 15:12
فرقشون رو فهمیدم ، اشتباه در دقت من بود

N55 SF : Geforce 555

N55 SL : Geforce 635

arashlolos
13-06-2012, 18:11
عینا همین سوال (( مهلت تست )) رو از فروشنده کردم.... گفت مهلت تستی وجود نداره... همین الان همه چیز لپتاپ رو برات تست میکنم.... و تست هم کرد... همه چی درست بود.

از وایرلس و بلوتوث بگیر تا ویندوز ارجینال و اولین بوت سیستم بعد از نصب ویندوز و تمام کارهایی که هر کامپیوتری بعد از اولین روشن شدن و بالا اومدن ویندوز انجام میده.

سی هزار تومن هم گرفتند و برای من recovery گرفتند.

سلام
جای اچ پی و asus k53 va asus a53 va ...
چی پیشنهاد میدین؟
اخرین انتخابم انو z570 هستش.
فکر میکنم خیلی بهتر از ایسوسه درسته؟
هم باندش هم کیبوردش هم ال ای دیش هم کیفیت ساختش ظاهرش...

arashlolos
13-06-2012, 18:12
دوستان چرا leno z570 رو پیشنهاد نمیدین؟مشکلاتش چیه؟
بهتر از ایسوز کا 53 هست دیگه

afdragon
13-06-2012, 19:18
کیفیت صدا و صفحه نمایش لنوو از اسوس کمی پایین تره.
کیفیت ساختشون هر دو بالاس و تقریبا یکین
ولی ظاهر و کیبورد لنوو از اسوس بهتره.

arashlolos
13-06-2012, 19:22

دوست عزیزمون
zimka_14162 نظر دیگیی دارنمیگن اتفاقا کیفیت صدا و صفحه نمایش و کیبوردش خیلی بهتر از ایسوسه.مخصوصا صداش.
حالا من چیکار کنم؟
من فیلمم میخوام ببینم

arashlolos
13-06-2012, 19:24

اصلا همین ایسوس چی پیشنهاد میدین؟
دقیقا کدومو؟
بین k va a va n و ...
همنی کا 53 رو بگیرم
یا
a53
یا
...یو اف
یا ..

afdragon
13-06-2012, 19:34
تو ایسوس سری ان از بقیه بهتره. البته نه اینکه او ن بکی سریا بذ باشن. ولی سری ان محبوب تره و ایسوس دقت بیشتری رو این سری می کنه.
شما باید خودت نسبت به بودجت و کانفیگ و ظاهر انتخاب کنی. از لحاظ قدرت سخت افزاری هم N53 , K53 , A53 تقریبا یکین. حالا شما باید با توجه به علایق شخصیت انتخاب کنی.