PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب ویندوز 7 در کنار xp ( بدون از دست رفتن تنظیمات ویندوز xp )

ms368
07-06-2012, 10:18
سلام
ویندوز من xp هست که نزدیک به 3 ساله بدون مشکل دارم ازش استفاده میکنم ( یعنی خراب نشده که بخوام دوباره نصبش کنم )
واسه همین اطلاعات و تنظیمات مهمی روی این ویندوز دارم و نمیخوام از دستش بدم

به خاطر امتحان سیستم عامل مجبورم ویندوز 7 رو نصب کنم یکم عملی روی این ویندوز کار کنم

حالا سوالم اینجاست
چطور میتونم ویندوز سون رو در کنار ویندوز xp نصب کنم ، طوری که اطلاعات و تنظیمات ویندوز xp از بین نره ؟

درضمن
ویندوز سونی که میخوام نصب کنم از شرکت پرنیانه و بدون نیاز به سریال و activation هست ( تقریبا واسه 2 سال پیشه ) bootable

فقط واسه چند روز میخوام باهاش کار کنم که توی امتحان سوتی ندم

راه حل دیگه ای به جز نصب کردن به ذهنتون میرسه دریغ نکنید لطفا

خیلی ممنون

A M ! N
07-06-2012, 11:01
سلام.

برای اینکار دو راه دارین

راه اول : اجرا کردن ویندوز 7 از طریق VMware یا Virtual Box روی ویندوز ایکس پی هست --->> این راه نیازی به نصب و پارتیشن بندی و منوی بوت دوگانه و ... نداره.اما نسبتا نیاز به سیستم قوی داره و تنظیم یک مقدار سخت.

مثال :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راه دوم : نصب ویندوز 7 درکنار ویندوز ایکس پی. برای اینکار باید یک درایو حداقل 16 گیگ کنار داشته باشین، روی اون ویندوز 7 رو نصب کنید --->> این راه نیاز به یک درایو اضافی داره ، تغییرات در منوی بوت و ساخت بوت دوگانه.

این روش هم خیلی آسونه فقط کافیه یک درایو حداقل 16 گیگی رو به این تخصیص بدی، DVD نصب 7 رو قرار بدی ، و بوت کنی از طریق اون ، و داخل اون درایو مدنظرت نصبش کنی، تنها کاری که بعدش نیاز داری اینه که توسط برنامه ی EasyBCD که 2 مگ کلا حجم داره ، بوت دوگانه برای ویندوز ها بسازی که از داخل ویندوز 7 اینکارو انجام میدی. بعد منوی بوت دوگانه برات ساخت میشه و به راحتی موقع روشن کردن سیستم میتونی از داخل لیست بوت ویندوزی که میخوای وارد بشی انتخاب کنی

با آرزوی بهترینها..

jafarian
07-06-2012, 13:12
همینطور که گفته شد از برنامه virtual box هم میشه استفاده کرد که اموزش این برنامه داخل لینک اول هست البته این برنامه نسبت به نسخه ای از ویندوز که روی سیستم نصب میکنید دارای محدودیتهایی هست اگر که ویندوز 7 رو هم کنار اکس پی نصب کنید بعدش از اتمام نصب ویندوز 7 شما بالا نمیاد برای درست کردنشم باید dvd ویندوز 7 داخل دسنگاه قراربدین بصورت بوت بالا بیاین تو صفحه اول گزینه repair and conputer انتخاب کنید بعدش همینطوری next تو صفحه آخرم از بین گزینه هایی که نمایش داده میشه گزینه startup repair انتخاب کنید بعدشم سیستم ریستارت کنید روش دیگه استفاده از برنامه Visual BCD که وقتی نصبش کردین قبلش باید برنامه نت فرام ورک روی سیستم نصب داشته باشین به که این برنامه رو اجرا کردین طبق شکل باید پیش برین که از لینک دوم این برنامه رو میتونید دانلود کنید:20:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خاموش
25-05-2013, 23:09
سلام بچه های خوب دوستان عزیزم یه سئوال داشتم
ببخشید من میتونم در کنار ایکس پی ویندوز8 نصب کنم؟
ممنونم

Beta
26-05-2013, 12:45
سلام بچه های خوب دوستان عزیزم یه سئوال داشتم
ببخشید من میتونم در کنار ایکس پی ویندوز8 نصب کنم؟
ممنونم
آره عزیزم،میشه!
فقط باید تو یه پارتیشن جدید نصب کنی.
مراحل نصب هم فرقی نمیکنه.
راهنمای نصب چند سیستم عامل در کنار هم (xp,7,vista و...) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])