PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بوت نشدن سیستم برای نصب ویندوز xp

mehran_pqqp
06-06-2012, 11:00
سلام
وقتی میخوام سیستم رو با سی دی xp بوت کنم تا بتونم ویندوز جدید نصب کنم:
تنظیمات برای بوت شدن از سی رام رو انجام میدم ، سیستم رو ریست می کنم بعد تا میخواد از رو سی دی بوت بشه این پیغام میاد ( 2 تا سی دی هست مشکل از سی دیا نیست چون رو سیستم های دیگه با همین سی دی ویندوز نصب می کنم)
Invalid Boot.ini file
booting from C:\windows
و ، وارد ویندوز قبلی که رو سیستم نصب هست میشه ، تو گوگل سرچ کردم و 2 تا کار انجام دادم:

1- چک دیسک
2- تنظیم فایل Boot.ini
timeout=30 default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S [operating systems] multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /fastdetect]

یه جا نوشته بود وارد ریکاوری کنسول بشید و این دوتا "fixboot" and "fixmbr." رو اجرا کنید ولی وقتی سیستم بوت نمیشه چطوری وارد ریکاوری کنسول بشیم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید تا بتونم این مشکل رو حل کنم و ویندوز نصب کنم

A M ! N
06-06-2012, 11:15
سلام.

از داخل کل گزینه های اولویت بوت گزینه ی HDD یا Hard disk رو حذف کنید. سپس برای تمام گزینه ها Boot رو برای CD تنظیم کنید. ( دقت کنید که تمام گزینه ها رو از Hard disk بیرون آورده باشین شامل اولین دومین سومین )

و در آخر Save کنید. اگه بازهم همون مشکل رو داشتین یعنی گفت boot.ini مشکل داره یا همچین اروری یا وارد ویندوز قبلی شد ، BIOS شما آسیب دیده

اگر اروری مبنی بر ویندوز قبلی نداد و بوت هم نشد دو حالت داره : CD شما Bootable نیست. و یا اینکه DVD ROM شما آسیب دیده.

در صورت لزوم میتونید ویندوز رو توسط فلش دیسک نصب کنید.

با آرزوی بهترینها..

mehran_pqqp
06-06-2012, 14:08
سلام.

از داخل کل گزینه های اولویت بوت گزینه ی HDD یا Hard disk رو حذف کنید. سپس برای تمام گزینه ها Boot رو برای CD تنظیم کنید. ( دقت کنید که تمام گزینه ها رو از Hard disk بیرون آورده باشین شامل اولین دومین سومین )

و در آخر Save کنید. اگه بازهم همون مشکل رو داشتین یعنی گفت boot.ini مشکل داره یا همچین اروری یا وارد ویندوز قبلی شد ، BIOS شما آسیب دیده

اگر اروری مبنی بر ویندوز قبلی نداد و بوت هم نشد دو حالت داره : CD شما Bootable نیست. و یا اینکه DVD ROM شما آسیب دیده.

در صورت لزوم میتونید ویندوز رو توسط فلش دیسک نصب کنید.

با آرزوی بهترینها..
سلام
بوت ها رو روی CD ROM گذاشتم ، ولی باز هم تا میاد از رو سی دی بوت بشه اون ارور رو میده و وارد ویندوز قبلی میشه
راستش هاردو رو یه سیستم دیگه هم گذاشتم گفتم شاید اینطوری که شما گفتید مشکل از بایوس باشه ولی بازم دقیقا همون مورد پیش اومد ، DVD Rom و سی دی رو چک کردم رو سیستم خودم سالم هستن
نمی دونم والا دیگه کاری به ذهنم نمیرسه انجام بدم ، هاردو ببرم بیرون برام درست کنن؟

A M ! N
06-06-2012, 14:14
سلام
بوت ها رو روی CD ROM گذاشتم ، ولی باز هم تا میاد از رو سی دی بوت بشه اون ارور رو میده و وارد ویندوز قبلی میشه
راستش هاردو رو یه سیستم دیگه هم گذاشتم گفتم شاید اینطوری که شما گفتید مشکل از بایوس باشه ولی بازم دقیقا همون مورد پیش اومد ، DVD Rom و سی دی رو چک کردم رو سیستم خودم سالم هستن
نمی دونم والا دیگه کاری به ذهنم نمیرسه انجام بدم ، هاردو ببرم بیرون برام درست کنن؟

مادربورد شما چی هست دوست من ؟

صفحه ی بایوز چه رنگی هست ؟

چون به هردلیل این وظیفه ی بایوز هست هست که بوت رو به DVD تخصیص بده ، پس مشکل از هارد نمیشه ، که حتی با اینکه از داخل بوت تنظیم کرده باشین برای دی وی دی ، باز هارد بالا بیاد.

با آرزوی بهترینها..

mehran_pqqp
06-06-2012, 14:33
مشکل حل شد
میگم شاید بعدها به درد کسی بخوره

تو ویندوز boot.ini رو سرچ کردم یه فایل با اسم boot.ini.backup پیداکرد ، این فایلو با نوت پد باز کردم بعد کل نوشته های داخلش رو داخل یه نوت پد کپی کردم و با اسم Boot.ini تو مسیر C:\Windows ذخیره کردم

A M ! N
06-06-2012, 14:50
مشکل حل شد
میگم شاید بعدها به درد کسی بخوره

تو ویندوز boot.ini رو سرچ کردم یه فایل با اسم boot.ini.backup پیداکرد ، این فایلو با نوت پد باز کردم بعد کل نوشته های داخلش رو داخل یه نوت پد کپی کردم و با اسم Boot.ini تو مسیر C:\Windows ذخیره کردم

خداروشکر.. با این حساب شما عملا فایل بوت نداشتین.

ولی اینکه مشکل ویندوز چه ارتباطی داره بالا نیومدن درایو DVD برای من مشخص نیست ؟!! آخه چه ویندوز بخواد بوت بشه چه نشه به هرحال باید وقتی تنظیم میکنی برای بوت از DVD از دی وی دی بوت بشه.. جریان چی بوده این مشخص نشد ؟

با آرزوی بهترینها..

BMY691
31-10-2013, 05:45
سلام
منم بهمین مشکل برخوردم
ولی من کلاً boot.ini یا boot.ini.backup رو پیدا نمیکنم
البته ویندزم هم 8ـه
میشه محتویاتش یکی بذاره منم دستی کپی کنم و بسازم؟!؟!؟!
یا راه حل دیگه‌ای هم هستش
ممنون

FerineFast
31-10-2013, 06:21
شما لطف کنید و یک گفتگوی جدید در بخش ویندوز 8 درست کنید و مشکلتون رو کامل بیان کنید اینکه ویندوز 8 دارید و الان می خواهید XP بریزید یا ...

آدرس انجمن بخش ویندوز 8 :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ghaioom
14-11-2013, 09:24
سلام

ویندوز منم که xp هست هر کاری کردم درست نشد. حتی ویندوز رو Repair کردم اون خطا نرفت ! چرا عایا ؟!

ویندوز بالا میادها ولی اون خطا میاد وقتی سیستم بوت میشه و خوشم نمیاد ازش خخخ

حل شد:

من دو تا وین داشتم یکی xp و 7 . حالا با دستکاری فایل boot.ini با نرم افزار easybcd اون فایل خراب شد ولی ویندوزبالا میومد فقط ویندوز 7 بالا نمیومد و توی بوت هم اسمش نبود. حالا بعدا فهمیدم که اگه رپیر کنم وین 7 رو اون خطا از صفحه بوت میره. یعنی مشکلش فقط رپیر وین 7 بوده که درست شد. :n06: