PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كمك كمك كمك !!!

Milandj
04-06-2012, 11:55
سلام به همه . اين انتخاب لب تاب هم شده غول واسه ما !!! بيشتر تايپك ها رو خوندم ولي ... ببينيد يكي رو راست بهم بگه حداكثر تا 1200 كدوم برند رو بردارم ! acer 5755 or travel mate 5760 or hp 4530 or samsung 3000v5a . واقعا ديگه كم آوردم تو انتخاب ، كارهاي روزمره باهاش بكنم و بازي فيفا 12 كيفيت صفحه نمايش كدوم بهتره ؟؟

mali.sh
04-06-2012, 12:47
با سلام
دوست عزیز اول یه تذکر:در انتخاب اسم تاپیک دقت کنید."نام تاپيک: كمك كمك كمك !!! :13:انتخاب صحیحی نیست نام تاپیک شما به غیر از اینکه دوستان دیگه بهتر میتونن کمک کن برای سایر بازدید کنندگان هم مفید میشه.

درباره موردی که داری.
5755 و 5760 با کدوم کانفیگ مد نظرتون هست؟ 2-3 کانفیگ خودم دیدم احتمالا بیشتر هم هست.کانفیگ رو کامل بگین.

samsung 3000v5a هم پیشنهاد نمیکنم.

Acer برند خوش قیمت و با امکاناتی هست ولی معمولا به زیبایی طراحی سایر شرکت ها نمیرسه.
4530s HP ProBook هم ازنظر طراحی و قیمت معقول هست و این لپ تاپ هم کانفیگ های مختلفی داره.
اگه خیلی طراحی ظاهری براتون خیلی مهم نیست ACER پبشنهاد میکنم.
Acer Aspire 7741G با کانفیگ

مشخصات کلی:لپ تاپ نوع صفحه بزرگ - وزن 3 کیلوگرم
پردازنده:Intel 480M 2.66GHz Core i5 2.93 GHz - Cache 3 MB - BUS 1066 MHz
حافظه:6 GB DDR3
هارد دیسک:500 GB 5400 RPM
کارت گرافیک:AMD Radeon HD 6370M 512 MB UpTo 1970 MB
صفحه نمایش:
1600*900 17" - Bright LED
امکانات:DVD-RW - فاقد مودم - فاقد بلوتوث - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات:باتری 6 سلولی - Microsoft Windows 7
قیمت باگارانتی هم حدود 1030000 تومان
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این لپ تاپ کیفیت صفحه نمایش مطلوب تری نسبت به مدل های پیشنهادی خودتون داره ولی وزن 3 کیلویی و اندازه 17 اینچی, اون رو به یه لپ تاپ بزرگ و رو میزی تبدیل کرده.
امید وارم باعث سر درگمی بیشتر نشده باشم
ارادتمند بچه های p30world
MALI.SH

merikhi
04-06-2012, 13:22
از لنوو IdeaPad V570
اچ‌پی 4530 و ایسر هم خوب هستند. برای انتخاب برو بازار از نزدیک ببین هر کدوم رو پسند کردی بگیر.ایسر ۵۷۵۵ اگه با کارت گرافیک ۵۴۰ گیرت بیاد خیلی خوبه ولی کیفیت صفحه نمایش میخوای لنوو و اچ‌پی بهتر هستند.

Milandj
04-06-2012, 13:37
ممنون از دوستان ، هيچ كس نظري در مورد تراول ميت نداره ؟؟ تو نوتبوكچك ديدم كه نور روز رو خيلي كم منعكس ميكنه !! كدوم مدل از 4530 hp گرافيك خوبي براي بازي فيفا12 داره فينگر پرينت داره يا نه . جنس بدنه اش پلاستيكيه؟؟ گارانتي معتبرش كدومه ؟

Highbury
04-06-2012, 13:57
اچ پی 4530 و ایسر 5760 را از گزینه هاتون حذف میکنم چون دو گزینه خیلی خوب تو سبدتون دارین.
e5z و 5755 لبتابهای خوبی هستن اما تفاوتهای زیادی باهم دارن. اگه شما به صورت حرفه ای گیم نمی زنید و بازیهاتون در حد همون فوتبال و ... هست. گرافیک مدل سامسونگ کاملا جوابگو هست حتی برای سالهای بعد.پس از لحاظ سخت افزاری این مورد تنها تفاوتشون هست. اما از سایر لحاظ...
با اینکه هر دو 15 اینچ هستن اما e5z واقعا جمع و جوره و سامسونگ هم روی این موضوع بسیار تبلیغات کرده، همچنین وزنش 2300 گرم هست که تا حالا هیچ 15 اینچی در این رنج قیمت ندیدم که انقدر سبک باشه. در طرف مقابل 5755 حدود 400 گرم سنگین تره !
تفاوت دیگر این دوتا تکنولوژی صفحه نمایششون هست، خوشبختانه e5z همچون 4530 از صفحه نمایش مات استفاده میکنه و بازتاب نور شما را اذیت نمیکنه

Acer Aspire 7741G با کانفیگ

با عرض پوزش این مدل رو مناسب نمیدونم. لبتاب برای راحتی هست، حمل چنین لبتاب بزرگی متناسب هر سلیقه ای نیست. تا چند ماه بعد شاهد ورود پردازنده های ایوی بری هستیم، اما پردازنده 7741 برای یک نسل قبل هست که توصیه نمیشه.در ضمن این نوع لبتابها بیشتر برای استفاده ساکن هست به دلیل وزنشون. و همچنین برای بازی... اما این مدل برای بازی هم مناسبت نیست چون گرافیکش انقدر ضعیفه که معادل گرافیکهای به قول معروف آن بورد هستش!!!

از لنوو IdeaPad V570
لبتاب خوبیه اما وقتی دوستمون 4 مدل خوب بازار رو مدنظر دارن بهتره روی همونا فوکوس کنیم تا بیشتر از این گیج نشن، ممنون

ممنون از دوستان ، هيچ كس نظري در مورد تراول ميت نداره ؟؟ تو نوتبوكچك ديدم كه نور روز رو خيلي كم منعكس ميكنه !! كدوم مدل از 4530 hp گرافيك خوبي براي بازي فيفا12 داره فينگر پرينت داره يا نه . جنس بدنه اش پلاستيكيه؟؟ گارانتي معتبرش كدومه ؟
بله. تراول میت ها مثل اچ پی 4530 و E5z از صفحه نمایش های مات استفاده میکنه.
اما همانظور که توضیح دادم گرافیک جالبی ندارن، کیبوردشون خوب نیست و از لحاظ ظاهری هم شخصا نمی پسندم(سلیقه ای هست)
از لحاظ گارانتی...
اچ پی ها اصلا گارانتی معتبری ندارن
ایسر بهترین گارانتیش سازگار ارقام هست که 2 سال گارانتی میکنه و روشون کیف+موس هم میذاره اما قیمتش بالا میفته
سامسونگ 2 سال گارانتی هورداد رایان رو داره که گارانتی بسیا رمعتبریه
...........
پیشنهاد من
سامسونگ e5z
ایسر5755
جای مبهمی بود سوال کنید.

amin666
04-06-2012, 14:06
دوست عزیز fifa 12 با گرافیک اینتل هم جواب می ده.نترس.به نظر من Hp 4530 بهتره.هم فوق العاده زیباست هم کیفیتش خوبه.فقز فکر کنم باید درایورهاش رو جدا بگیری.مطمئن نیستم/صفحه نمایشش هم تقریبا معمولیه.ولی فکر می کنم کمی از ایسر بهتر باشه.ولی توقع وایو و مدلهای گرونتر asus رو تداشته باش از lcd ش.ولی به نظرم کیفیتش از متوسط بهتره و زاویه دیدش هم خیلی معمولی و شاید مثل همون ایسرها

merikhi
04-06-2012, 14:09

من تراول‌میت رو کار نکردم باهاش نظری ندارم!
اچ‌پی ۴۵۳۰ معمولا کارت گرافیکش 6490M هستش که برای گیم خوب نیست ولی فیفا رو راحت رو روون اجرا میکنه فیفا ۱۲ رو در تنظیمات بالا میشه بازی کرد باهاش. حسگر اثر انگشت هم داره جنس بدنه‌اش آلومینومه البته زیر لپ‌تاپ پلاستیکی هستش.
اچ‌پی گارانتی فالنیک و مای‌اچ‌پی معتبرترین هستند البته گرون میدن با گارانتی سریر بگیر که معتبر هست یا بدون گارانتی! که ارزونتر دربیاد.
ضمنا گرافیک لنوو V570 که گفتم 525M هستش که از 6490M قویتره

حالا اگه گیم واست خیلی مهمه توصیه میکنم یا ایسر ۵۷۵۵ با گرافیک ۵۴۰ انویدیا بگیری! لنوو Z570 یا ایسوس A53sv هم با گرافیک ۵۴۰ هستند که البته اینا حدود ۱۴۰۰ میشن از بودجه شما بالاترند. حالا بازار رفتی اینا رو هم یه قیمت بگیر

Highbury
04-06-2012, 14:13
من تراول‌میت رو کار نکردم باهاش نظری ندارم!
اچ‌پی ۴۵۳۰ معمولا کارت گرافیکش 6490M هستش که برای گیم خوب نیست ولی فیفا رو راحت رو روون اجرا میکنه فیفا ۱۲ رو در تنظیمات بالا میشه بازی کرد باهاش. حسگر اثر انگشت هم داره جنس بدنه‌اش آلومینومه البته زیر لپ‌تاپ پلاستیکی هستش.
اچ‌پی گارانتی فالنیک و مای‌اچ‌پی معتبرترین هستند البته گرون میدن با گارانتی سریر بگیر که معتبر هست یا بدون گارانتی! که ارزونتر دربیاد.
ضمنا گرافیک لنوو V570 که گفتم 525M هستش که از 6490M قویتره

حالا اگه گیم واست خیلی مهمه توصیه میکنم یا ایسر ۵۷۵۵ با گرافیک ۵۴۰ انویدیا بگیری! لنوو Z570 یا ایسوس A53sv هم با گرافیک ۵۴۰ هستند که البته اینا حدود ۱۴۰۰ میشن از بودجه شما بالاترند. حالا بازار رفتی اینا رو هم یه قیمت بگیر
دوست عزیز ایشون در پست اول گفتن گیج شدم و بین این 4 تاموندم. و انقدر هم پول دارم. پس چه لزومیه که مثالهایی بزنیم که هم گرونه و هم جز گرینه هاشون نیست. اگه مواردشون مناسب نبود یه چیزی...
خواهشا رعایت این موارد را حتما کنید، معمولا اگه روند اینطوری ادامه پیدا کنه تاپیک به چند صفحه ادامه پیدا میکنه و آخرش انتخاب مناسبی صورت نمیگیره.
-------------------------

Milandj
04-06-2012, 14:21
بسيار ممنون از پاسخ هاتون . اين سامسونگ e5z قيمتش رو كسي نداره ؟ با چه گرافيك هايي عرضه ميشه ؟ من خودم به شخصه خيلي سامسونگ رو قبول دارم شايد همين رو بگيرم

merikhi
04-06-2012, 14:27
دوست عزیز ایشون در پست اول گفتن گیج شدم و بین این 4 تاموندم. و انقدر هم پول دارم. پس چه لزومیه که مثالهایی بزنیم که هم گرونه و هم جز گرینه هاشون نیست. اگه مواردشون مناسب نبود یه چیزی...
خواهشا رعایت این موارد را حتما کنید، معمولا اگه روند اینطوری ادامه پیدا کنه تاپیک به چند صفحه ادامه پیدا میکنه و آخرش انتخاب مناسبی صورت نمیگیره.

حق با شماست بنده معذرت میخوام :20:
البته چون تو قسمت لپ‌تاپ مخصوص بازی تاپیک ایجاد کردند فکر کنم باید بدونند که برای بازی کارت ۵۴۰ انویدیا یه انتخاب حداقلی هستش! وقتی لپ‌تاپ ایسر ۵۷۵۵ رو توصیه می‌کنید باید توجه کنیم که با گرافیک ۶۱۰ هم موجوده که خیلی ضعیف‌تر از ۵۴۰ هستش.

merikhi
04-06-2012, 14:36
بسيار ممنون از پاسخ هاتون . اين سامسونگ e5z قيمتش رو كسي نداره ؟ با چه گرافيك هايي عرضه ميشه ؟ من خودم به شخصه خيلي سامسونگ رو قبول دارم شايد همين رو بگيرم

قیمتش همین حدود بودجه شماست با گرافیک 520mx یه میلیون و صد تومن! شاید یه کمی بالاتر. میتونی تو وب سایت هورداد رایان مشخصاتشونو ببینی.هورداد رایان نماینده لپ‌تاپ سامسونگ در ایرانه

Highbury
04-06-2012, 14:43
e5z لبتاب خوب و تایید شده ای هست.
مهمترین مزایاشو هم گفتم

حق با شماست بنده معذرت میخوام :20:
البته چون تو قسمت لپ‌تاپ مخصوص بازی تاپیک ایجاد کردند فکر کنم باید بدونند که برای بازی کارت ۵۴۰ انویدیا یه انتخاب حداقلی هستش! وقتی لپ‌تاپ ایسر ۵۷۵۵ رو توصیه می‌کنید باید توجه کنیم که با گرافیک ۶۱۰ هم موجوده که خیلی ضعیف‌تر از ۵۴۰ هستش.
خواهش میکنم شما آقایی
5750 با گرافیک 610 در بازار موجوده و دیگه 540 نیست.
اما 5755 کماکان با گرافیک 540 و 630 در بازار هست. که هیچ تفاوتی بین این دو نیست

قیمتش همین حدود بودجه شماست با گرافیک 520mx یه میلیون و صد تومن! شاید یه کمی بالاتر. میتونی تو وب سایت هورداد رایان مشخصاتشونو ببینی.هورداد رایان نماینده لپ‌تاپ سامسونگ در ایرانه
520mx تقریبا مشابه 6490 و 525 هست و برای بازیهای معمولی کاملا مناسبه. فوتبال رو قورت میده.
ci5 4 500 520 حدود 1150 تا 1180 با گارانتی 2 ساله هورداد قیمتش هست.
---------------
e5z تقریبا همان 4530 هست که چند ایراد جزئی 4530 رو نداره ( طراحی بزرگ، نداشتن گارانتی مناسب، صدای فن)
کارکردم که میگم :12:

Dr.know
04-06-2012, 19:34
من با دو گزینه ی ایسر و اچ پی که بروبچ ذکر کردن کار کردم لب تاب های خوبین ولی بزرگترین مشکلشون کیفیت ال سی دی شونه با سامسونگ کار نکردم ولی می گن کیفیت مانیتور خوبی داره
هالا من و می گی ایسوس k53 کانفیگ های مختلفی داره که قیمتیکه شما هم خواستین توش هس مثه
K53TA - AMD- 4GB-500GB10واسه کارهای که نوشتین خوبه با سی پی یو 3i و گرافیک 610 دو گیگ موجود هستش

Highbury
04-06-2012, 21:58
به شدت با پردازنده های AMD روی لبتابها مخالفم به تعداد هسته ها و کش اصلا نباید توجه کرد. در عمل ضعیف هستن
موقع فروشش هم خوب نمیخرن

Dr.know
05-06-2012, 09:18
به شدت با پردازنده های AMD روی لبتابها مخالفم به تعداد هسته ها و کش اصلا نباید توجه کرد. در عمل ضعیف هستن
موقع فروشش هم خوب نمیخرن

کار کردین یا فقط از رو تعصب می گنین ؟؟ ممنون

Highbury
05-06-2012, 15:57
کار کردین یا فقط از رو تعصب می گنین ؟؟ ممنون
به چی تعصب داشته باشم؟ دیگه از من گذشت که تعصب داشته باشم. شما 100 پست اخیر من رو سرچ کن، از هر برندی پیشنهاد دادم
لبتاب موبایل نیست که هر هفته عوض کنم
4 سال قبل با اچ پی 1103 و 1105 کار کردم. 1103 پردازندش AMD بود که زودتر از 1105 عوارضش مشخص شد. البته این دلیل نمیشه، چون سوال کردی جوابتو دادم
در ضمن شما بنجمارکها رو به دقت ببین، پردازنده ای که روی این لبتاب هست شاید در حد ci3 و حتی کمتر باشه!
همه ی اینا به کنار، این همه ریویو این همه مقاله در موردشون هست. بازار دست دوم رو هم میتونید ببینید
سیستم خانگی خودم AMD هست و نظرم اینه که روی سیستمهای خانگی ارزان و متوسط قیمتAMD خوب جواب میده.
روی لبتابها اصلا هیچ حرفی برای گفتن نداره. فقط روی بعضی نت بوکها عملکرد خوبی داشته

Milandj
05-06-2012, 18:44
يه سوال از اساتيد داشتم اينكه : آيا ميشه گرافيك لبتاب رو ارتقاء داد مثلأ 520 رو به 540 ارتقاء بديم ؟؟؟ در مورد لبتاب هايي با گرافيك اينتل چي ؟؟؟

behnmah66
05-06-2012, 19:43
خیر نمیشه لحیم شده روی برد :44:

Dr.know
05-06-2012, 20:23
در ضمن شما بنجمارکها رو به دقت ببین، پردازنده ای که روی این لبتاب هست شاید در حد ci3 و حتی کمتر باشه!

من هم می دونم حداقل از قیمتش معلومه :31:

من این سی پی یو جدیداش می گم این اف ام وان رو می گم گارکردین
خدا رحمت کنه انواتت تو چهار سال پش ای ام دی به سیب زمینی می گفت تیپتمینی

3rdoor
08-06-2012, 15:33
300E5A-S04 رو پیشنهاد می کنم . خودم 3 ماه باهاش کار کردم و خیلی راضی بودم .
موفق باشید