PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : lıllıı نظر سنجی ششمین مسابقه ی عکاسی [ موضوع : پرتره و مردم ]

ELSIN
02-06-2012, 23:56
سلام بر دوستان گل :11:

بلاخره موفق شدم تاپیکو بزنم ، سایت خیلی اذیت کرد :19:

مسابقه عکاسي پرتره و مردم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) وارد مرحله دوم يعني نظر سنجي شد

دوستان لطف کردند و 19 عکس فرسـتادند که از همشون تشکر ميکنم

دقت کنيد اگر قصد داريد به عکسي راي بديد بايد تيک پایین سمت راست عکس مورد نظر رو انتخاب کنيد

مدت نظر سنجي يک هفته هست و دوستان ميتونند به يک يا چند عکس راي بدهند راي ها هم براي همه قابل مشاهده است

دوستان لطفا صبر کنند تا عکس ها لود بشوند بعد راي بدهند (حجم عکس ها فقط 2.29mb هست)

بنده اسم دوربين رو از اگزيف ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) پاک کردم براي جذاب تر شدن مسابقه

بديهي هست که کسي نبايد بگه اين عکسه منه

خوب نظر سنجی این مسابقه هم تموم شد
از دوستان تشکر میکنم برای شرکت توی مسابقه و نظر سنجی بهترین عکس مسابقه پرتره و مردم

برنده ها :

مقام اول : عکس شماره 7 با 19 رای از مسعود عزیز masoudtr ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تبریک میگم مسعود جان :10:

مقام دوم : عکس شماره 4 با 18 رای از علی عزیز AliSub ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
علی جون ایول ، مبارک باشه :40:

مقام سوم : عکس شماره 3 با 17 رای از اسماعیل عزیز lahij_web ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مبارک باشه اسماعیل عزیز ، بازم شرکت بکنی ها :7:

اینم لیست نفراتی که شرکت کرده بودند

1 Spak
ELSIN 2
lahij_web 3
AliSub 4
Damian 5
Fox 6
masoudtr 7
Aless 8
ELSIN 9
Aless 10
Fox 11
Damian 12
sajjad1973 13
rostamiani 14
amin khan 15
Spak 16
sajjad1973 17
AliSub 18
masoudtr19

تشکر از همه دوستان

موفق باشيد

SA3EDLORD
03-06-2012, 13:40
سلام. دوست داشتم در این مسابقه شرکت کنم ولی خب دوربین نداشتم.... عکس های خوبی داشتیم.....ممنون از همه ی دوستان. من بیشتر عکس 9 رو دوست داشتم.... تبیرک میگم به عکاسش :)

mand007
03-06-2012, 17:40
منم یکی از دوستان گفت بیام به شماره ی 3 رای بدم!!!

اما بنظرم بهترینش شماره بک هست

بعدش شماره ی سه

بعدش شماره ی 7

ستاش فوقالعاده زیباست منو که علاقه مند به هنر عکاسی کرد

AliSub
03-06-2012, 18:20
چندتا از عکسها واقعا عالیند

ممنون از احسان عزیز

Spak
03-06-2012, 19:05
سلام به همه دوستان
عکسها خوب هستن ولی بعضی از دوستان میتونستن عکسهای بهتری ارسال کنن
عکسهای 1 - 7 و آخری به نظر من جزو 3 نفر برتر باید باشن

عکس 7 بخاطر زیبایی سوژه خیلی خوب شده ، ای کاش عکس دقیقا از وسط گرفته میشه ، احساس میکنم یخورده کج شده .. دوست دارم ببینم کی گرفتتش ( عکاس لطفا پیغام خصوصی بده.. :31: )

همینطور عکس 19 ( آخری) البته ادیت یکم روی کیفیت عکس تاثیر گذاشته ، امیدوارم سایز اصلیش کیفیتش خوب باشه
و همینطور عکس 1

به عکاس هاش تبریک میگم ... :7:

masoudtr
03-06-2012, 20:22
این خیلی نامردیه که افرادی به دوستاشون بگن که بیا و به عکس ما رای بده
اگه اینجوری باشه ارزش مسابقه می یاد پایین
لطفا بدون نظر قبلی به عکاسش به عکس ها رای بدهید
من خودم به هیچ کدام از دوستام نگفتم که بیا در مسابقه رای بده چون همشون سبک کاری منو میشناسن و عکسم را تشخیص میدن
اگر به کسی میخواهید بگویید شرکت کند اشکالی نداره ولی نگین بیا به من رای بده
ضمنا یک تعدادی سلف پرتره های خودشون را گذاشتن که خوب دوستانشون خوب تشخیص میدنشون

ELSIN
03-06-2012, 21:44

دقیقا، خیلی کاره زشتیه و کلا ارزش مسابقه رو از بین میبره

راسی کار جالبی نیست بعضی دوستان فقط به عکس خودشون رای میدند یا از عکس خودشون تعریف میکنند

lahij_web
03-06-2012, 23:51
دقیقا، خیلی کاره زشتیه و کلا ارزش مسابقه رو از بین میبره

راسی کار جالبی نیست بعضی دوستان فقط به عکس خودشون رای میدند یا از عکس خودشون تعریف میکنند

لطفا بدون نظر قبلی به عکاسش به عکس ها رای بدهید
من خودم به هیچ کدام از دوستام نگفتم که بیا در مسابقه رای بده چون همشون سبک کاری منو میشناسن و عکسم را تشخیص میدن
اگر به کسی میخواهید بگویید شرکت کند اشکالی نداره ولی نگین بیا به من رای بده
ضمنا یک تعدادی سلف پرتره های خودشون را گذاشتن که خوب دوستانشون خوب تشخیص میدنشون

!!!
راستش من به شوخی با موضوع اینکه خودم اینجا عکس دارم دوستام رو معرفی کردم اینجا کارا رو ببینن ...
دوست عزیز کمی کمیک به قضیه نگاه کن . چرا دوست داریم همیشه همه چیز رو قالب بندی کنیم ! همونطور که خودت گفتی پرتره یسری دوستان هست . دیگه کار به سبک و اسلوب شناسی عکس شما یا من یا هر کس نمیرسه . ضمنا شخصا اگر کسی بگه بیا به عکس من رای بده بیام عکس و سوژه بهتر ببینم نظرم رو غیر واقعی ثبت نمیکنم !
به هر حال ... چون به احسان هم پی ام دادم که بیا شرکت کن و ... امیدوارم برداشت بد نشه ...
این کمپین دوستانه رو با جام ملت های اروپا قاطی نکنیم .
ممنون همه شما .

neda_traveler
04-06-2012, 00:39
سلام به دوستان
ديدم بعضي از دوستان از عكس 7 خيلي تعريف كردن
اما بنظر من صاف كردن صورت يك نفر با فتوشاپ كار خاصي نيست
و دوم اينكه شما از ديد يك پسر چون عكس خانم هست تعريف كرديد
اما قرار نيست به يك عكس هنري از اين ديد نگاه كرد و راي داد
مگه نقاشي چهره هست كه اينطوري راي ميدين؟
و اينطوري در مسابق افرادي كه راي ميارن برنده اصلي نيستن
چون اگر هر كدون از اين دوستان اين زرنگي ميكردن و از يك دختر خانم ارايش كرده بهمرا لنز و... عكس ميگرفتن رو صورتشم كار ميكردن مطمينن برنده بودن

rostamiani
04-06-2012, 06:49
!!!
راستش من به شوخی با موضوع اینکه خودم اینجا عکس دارم دوستام رو معرفی کردم اینجا کارا رو ببینن ...
دوست عزیز کمی کمیک به قضیه نگاه کن . چرا دوست داریم همیشه همه چیز رو قالب بندی کنیم ! همونطور که خودت گفتی پرتره یسری دوستان هست . دیگه کار به سبک و اسلوب شناسی عکس شما یا من یا هر کس نمیرسه . ضمنا شخصا اگر کسی بگه بیا به عکس من رای بده بیام عکس و سوژه بهتر ببینم نظرم رو غیر واقعی ثبت نمیکنم !
به هر حال ... چون به احسان هم پی ام دادم که بیا شرکت کن و ... امیدوارم برداشت بد نشه ...
ممنون همه شما .

به نظر من بهتره بعد از اتمام نظرسنجی بگیم دوستانمون بیان ببینن که مشکلی به وجود نیاد. احتمالا من هم این کار رو بکنم :) یا حد اقل تاکید کنیم که سعی کنند ناخواسته به عکس شما رای ندند و ببینند چه عکسی واقعا بهتره
در ضمن به نظر من چه جام ملت های اروپا باشه و چه مسابقه دوی بچه ها تا مدرسه اگه توی شرایط سالمی اجرا نشه ممکنه نتیجه عکس بده . هدف این مسابقات هم تشویق علاقه مندان به عکاسی است که به نظر من از جام ملت های اروپا هم خیلی قابل احترام تره

البته منظورم شخص شما نبودید .می خواستم قضیه رو روشن تر کنم :)

انشاالله همه استفاده کافی رو از این مسابقات بکنند

با آرزوی موفقیت ...

Spak
04-06-2012, 07:15
سلام به دوستان
چون اگر هر كدون از اين دوستان اين زرنگي ميكردن و از يك دختر خانم ارايش كرده بهمرا لنز و... عكس ميگرفتن رو صورتشم كار ميكردن مطمينن برنده بودن

دوست عزیز عکس پرتره رو باید از کسایی گرفت که بدونی عکسوشن خوب میشه مثل همون 7 یا 19 البته درسته که کادر بندی توش مشکل داره
در ضمن عکاسی پرتره احتیاج به یه محیط خاص یا آتلیه داره و یه ژست مناسب ، عکاسی آسونی نیست و نمیشه همینجوری یه عکس از یه چهره بگیریم و برای مسابقه پرتره بفرستیم ، باید روش کار کرد این جوری سطح مسابقه هم بهتر از این میشه
البته این هم بگم که یه عکاس خوب باید از هر سوژه ای بهترین عکس رو بگیره

نمیدونم چرا عکس شماره 3 این همه طرفدار داره ، یکی دلیلش رو برام توضیح بده !؟

masoudtr
04-06-2012, 10:50
سلام به دوستان

به نظر من بعد از مسابقه در مورد این موارد صحبت کنیم خیلی بیشتر کمک میشه و راهگشا خواهد بود
ولی برای صحبت شما ادیت الان جز لاینفک عکاسی هست و حتی پرتره از افراد مسن را هم به شدت ادیت میکنن حالا این ادیت میتونه از بین بردن ناصافی های صورت باشه برای صورت افراد جوون یا افزایش اون برای تاکیید بر مسن بودن
مثل این
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ضمنا در پرتره حرف اصلی را چهره و پوز فرد میزنه ومسایلی مانند نورپردازی و یا بک گراند در اولویت بعدی قرار میگیرند

rostamiani
04-06-2012, 11:00
ضمنا در پرتره حرف اصلی را چهره و پوز فرد میزنه ومسایلی مانند نورپردازی و یا بک گراند در اولویت بعدی قرار میگیرند

در عکاسی پرتره هدف نشون دادن شخصیت و روحیات فرد هست. فقط از این نظر چهره فرد مهم هست
به نظر من نور در عکاسی پرتره خیلی مهمه چون برای نشون دادن شخصیت ابزار خیلی قوی هست که به همراه پوزیشن فرد و نوع لنز و ... می تونه حال و حوای عکس رو کلا تغییر بده

SA3EDLORD
04-06-2012, 11:01
دوستان دعوت دوستانتون به رای گیری مشکلی نداره ولی نه اینکه بگید بیاین به شماره ی فلان رای بده!
انقدر به خودتون اعتقاد ندارید؟ حالا خوبه برای مسابقه جایزه نذاشتن!

ELSIN
04-06-2012, 11:26
!!!
ممنون همه شما .

اسماعیل قبول کن کار جالبی نکردی
اگر پست اول رو کامل میخوندی میدیدی که نوشته
بديهي هست که کسي نبايد بگه اين عکسه منه
دقت کنی من هنوز اون پی ام رو تایید نکردم

میدونی مهم ترین اثر این کار چیه ؟
دوستان دیگه انکیزه ای برای شرکت ندارند من هم همینطور

lahij_web
04-06-2012, 11:46
به نظر من بهتره بعد از اتمام نظرسنجی بگیم دوستانمون بیان ببینن که مشکلی به وجود نیاد. احتمالا من هم این کار رو بکنم :) یا حد اقل تاکید کنیم که سعی کنند ناخواسته به عکس شما رای ندند و ببینند چه عکسی واقعا بهتره
در ضمن به نظر من چه جام ملت های اروپا باشه و چه مسابقه دوی بچه ها تا مدرسه اگه توی شرایط سالمی اجرا نشه ممکنه نتیجه عکس بده . هدف این مسابقات هم تشویق علاقه مندان به عکاسی است که به نظر من از جام ملت های اروپا هم خیلی قابل احترام تره

البته منظورم شخص شما نبودید .می خواستم قضیه رو روشن تر کنم :)

انشاالله همه استفاده کافی رو از این مسابقات بکنند

با آرزوی موفقیت ...
دوست عزیز اگه کامنت بالاییت رو بخونی متوجه میشی منظور منو . کسی ارزش کار رو زیر سوال نبرد که شما جام ملت ها یا منج و مار و پله برات تفاوت بکنه یا نکنه . اصلا بحث چیز دیگه ست . البته نظر شمام محترم .
ازونورم من هرچی تو رای ها نگا میکنم 2 3 تا دوستامم فقط ! ( بازم این باعث نمیشه نگم عذر میخواما ! )

سلام به دوستان
خب هر کس یه عقیده ای داره . منم باهات موافقم . من عکس رو بخصوص پرتره بدون دستکاری و ... میپسندم .

اسماعیل قبول کن کار جالبی نکردی
اگر پست اول رو کامل میخوندی میدیدی که نوشته
دقت کنی من هنوز اون پی ام رو تایید نکردم

احسان جان کاملا حق داری و من هم معذرت خواهی میکنم از همه . شاید چون "متاسفانه" اصلا اینجا رو جدی نگرفتم ! لفظ " مسابقه " اصلا برای من مطرح نبوده .
خب اگر هم دقت کنی بین خیلی عکس های قشنگ عکسایی که از " خانم ها " گرفته شده طبق معمول لایک هست . ( بخدا قصد جسارت به عکاس هاش ندارم . ببخشید منو )
احسان دیدی که ، قوانین تاپیک رو نقض نکردم . به خیالم تو تاپیک مطرح نکردم فلان عکس مال فلانیه و ... ( بذار ادامه ش ندیم بحث لوث داره میشه دیگه . یجور یکی بدو میشه ) من عذر میخوام .
...

AliSub
04-06-2012, 19:57
الان آمدم رای ها دیدم کپ کردم!

اگه بخواد اینجوری ادامه پیدا کنه بهتره که دیگه ادامه ندیم

موفق باشید

lahij_web
04-06-2012, 23:45
احسان جان امیدوارم از این حرفم برداشت بد نکنی ، اما لطفا عکس منو از لیست حذف کن .
ممنون
بعضی دوستان کلا قضیه رو کج گرفتن و کج هم دارن میبرن جلو ... مهم نیست . اول عذرخواهی . بعدش هم لطفا حذف شه . ممنون

ELSIN
05-06-2012, 00:01
من این کارو نمیکنم ، مگه این که اکثر بچه ها بخان

Aless
05-06-2012, 01:33
من این کارو نمیکنم ، مگه این که اکثر بچه ها بخان

هیچ عکسی از مسابقه نباید حذف بشه

dash_mehdi
05-06-2012, 10:47
من دوست داشتم در مسابقه شرکت کنم و عکس هم اماده کردم اما تا اومدم بزارم دیدم که ... :(
عکس شماره 4 خیلی زیباست.

این هم عکس منه بدبخت :(

a.g g.a
05-06-2012, 11:17
سلام

به نظر منم عکس شماره 7 چندان عکس خوبی نیست،نه برای این که عکس از یک خانم گرفته شده،برای ادیت نادرست انجام شده

ولی برای صحبت شما ادیت الان جز لاینفک عکاسی هست
این حرفتون درسته،در صورتی که ادیت به درستی صورت بگیره

ولی توی این عکس عکاس با ادیت کلا بافت صورت سوژه رو از بین برده،در حالی که ثبت بافت صورت در عکاسی پرتره خیلی مهمه

اگه به عکسی که خودتون گذاشتین هم دقت کنید می بینید که بافت صورت سوژه به خوبی ثبت شده

این حرفتون رو هم قبول ندارم،اتفاقا در عکاسی پرتره نورپردازی یکی از مهم ترین فاکتورهاست

یه وقت سو تفاههم نشه،من اصلا قصد بی احترامی به عکاس این عکس ندارم،تلاش ایشون قابل تقدیره

اینم یه عکس پرتره از آقای محمد رضا مومنی

SA3EDLORD
05-06-2012, 12:36
این حرفتون رو هم قبول ندارم،اتفاقا در عکاسی پرتره نورپردازی یکی از مهم ترین فاکتورهاست
ایشون هم نگفت مهم نیست گفت در اولویت بعدی قرار میگیره که من هم باهاشون موافقم. اصلا در پرتره نیاز نیست که ما از چهره یا کله عکس بگیریم.
مانند پرتره ای که فرشید اذرنگ از عکاس معروف ریچارد اودون ارائه داد......کادر های همیشگی اودون و بقیه سفید!

masoudtr
05-06-2012, 13:05
منظور من بد برداشت شده
مشخصه مثلا اگر از یک چهره از کنار نور بدی حالت خوشایندی داره ولی اگر از زیر صورت نور بدی کلا میشه مثل ژانر وحشت و فیلم های ترسناک
من مظورم این بود که پرتره همونطور که اسمش روشه حول و حوش شخص میچرخه.پوز شخص .میمیک صورت فرد .احساسی که فرد منتقل میکنه
حالا عکاس میتونه با نورپردازی و نوع لنز انتخابی و بک گراند مناسب این انتقال احساس را تقویت کنه

Damian
05-06-2012, 13:34
در پرتره عنصری که بسیار برجسته است خط است
پرتره باید مفهومی را برساند که با استفاده از ترکیب بندی صحیح امکان پذیر است ( منظور صرفا عکس نیست )
کسی نمیتواند بگوید نورسنجی اولویت چندم یک عکس است . هر چه هست یک عنصر حیاتی است
عکاسی ترکیب بندی + نورسنجی است
بحث خلاقیت که جداست و دو مورد بالا شامل حال خلاقیت میشود

mand007
05-06-2012, 14:18
بچه ها من تا الان چند بار اومدم نگاه کردم یه جورایی همش عادی شده و جذاب نیست اما بنظرم عکس شماره ی یک (قبلا فکر می کردم چون اولین عکسه بدجور تو ذهنم زیبا می زنه) هنوزم چیزی برای گفتن داره
و خیلی قشنگه حتی با اینکه خود شخص تصویر زیبا نیست بنظر من
ولی خود عکس زیبا شده
فکر کنم این نهایت هنر عکاسی باشه که یه چیز زشتو زیبا نشون بدیم

AliSub
05-06-2012, 18:30
از هرچی بگذریم این داستان رای گیری باعث شد بچه ها اطلاعاتشون رو رو کنن و من که پرتره بلد نیستم یه چیزهایی دستم بیاد.:20:

شاید بهتره بگم این بهترین مسابقه بود که یه اطلاعاتی هم رد وبدل شد:12:

ای کاش جوری باشه که در مسابقه های بعدی هم بعد از اتمام رای گیری عکسها توسط کاربرا نقد هم بشه

نظر دوستان چیه؟:10:

dash_mehdi
05-06-2012, 21:53
اره دقیقا
موافقم علی جان

Fox
06-06-2012, 01:05
سلام٬ راستی موضوع مسابقه بعدی چیه؟ بداریم عکاسی معماری؟ (عکاسی از بناها)...
نظر دوستان چیه؟:3:

dash_mehdi
06-06-2012, 01:08
سلام٬ راستی موضوع مسابقه بعدی چیه؟ بداریم عکاسی معماری؟ (عکاسی از بناها)...
نظر دوستان چیه؟:3:

خیلی عالیه
من عکاسی از ساختمون هارو خیلی دوس دارم و اگه این مسابقه رو بزارین یه عکس حرفه ای اماده میکنم :دی

a.g g.a
06-06-2012, 08:46
نظرتون با برگزاری مجدد مسابقه پانوراما چیه؟ الآن تعداد عکاس های پانوراما بیشتر شده اگه برا اون مسابقه هم بگین هر کس می تونه دو تا عکس بفرسته تعداد عکس ها بیشتر میشه

من با مسابقه معماری هم موافقم

masoudtr
06-06-2012, 09:25
به نظر من که برای مسابقه بعد رای گیری باشه بهتره اینجوری افراد بیشتری هم در مسابقه شرکت میکنن .یعنی موضوعات را مشخص کنیم یک رای گیری یک روزه و بعد با موضوع مشخص شده کار را انجام بدیم.ضمنا موضوع مسابقه را کلی تر بگذارید معماری که مینویسید همه میرن سراغ بناهای قدیمی .مثلا اگه موضوعش سازه ها باشه هم کلی تره هم ایده های بهتری به ذهن میرسه.برای هم مسابقه هم که تعیین شد یک سری اموزش های کاربردی در پست اول گذاشته بشه تا افرادی که اگاهی هم ندارن بتونن تئوری را بخونن و عملی را انجام بدن

ضمنا اگه تاپیک همش بالا باشه یعنی طوری تنظیمش کنه احسان که هر بار که پست های جدید را میزنن این تاپیک های مسابقه هم بیاد افراد بیشتری شرکت میکنن. یا حداقلش در امضاهامون ادرس تاپیک را قرار بدیم

niosha m
06-06-2012, 12:08
کاشکی زود تر میومدم و من هم در مسابقه شرکت میکردم
عکس پرتره زیاد گرفتم ولی از این مسابقه بی خبر بودم.
به نظر من عکس شماره 3 خیلی زیباست اما متاسفانه ادیت اشتباهی داره.
من به عکس شماره 4 رای دادم.

dada_zebel
06-06-2012, 17:26
از عکس اول شروع می کنم
دست ها در اثر ادیت غیر طبیعی شده
کنتراست عکس یه کمی از حد خودش بالاست
بیش تر نگاه پرتره تبلیغی و مد داره تا اجتماعی ( پرتره های اجتماعی رو بیشتر می پسندم تا مد و آتلیه رو )

عکس بعدی - کادر بیش از حد بسته هستش
قانون یک سوم توش رعایت نشده
بک گراند برای عکاسی از کودکان نامناسبه
در عکاسی کودکان نگاه مستقیم به دوربین حس مظلومانه در نگاه کودک را از بین میبره

اینجا محل نقد هستش و نباید کسی ناراحت بشه
عکسی که بیشترین رای رو آورده دارای بیشترین ایرادات در بین عکس ها هستش و این متاسفانه برای یه مسابقه خوب نیست
فوکوس نامناسب - کادر نامناسب - ادیت رنگ ها اصلا خوب نیست به خصوص رنگ چهره
ادیتی که برای جذابیت دادن به عکس صورت گرفته بسیار آزاردهنده هستش و متاسفانه چشم رو اذیت میکنه در حالی که هدف از عکس گرفتن و تماشای عکس احساس پیام هستش

شاید یکی از بهترین عکسهای این مجموعه هستش چون بیشترین پیام رو داره
فقط ادیتش باید خیلی بهتر میشد
بهتر بود در کادر از یه رهگذر هم استفاده میش و نگاه رهگذر به عکس پیام خاصی میداد

از پرتره های بسیار خوب است
بهترین بوکه رو در بین عکسا داره - تمام قوانین پرتره در اون رعایت شده ( کادر بندی و قانون یک سوم و فکوس و ...... )
نور بسیار مناسب بوده
فقط عکاس میتونست با یک ادیت مناسب سوژه رو پیارتر نشون بده و کمی کنتراست لازمه

اگه دوستان مایل باشن و ناراحت نمیشن به نقد عکس ها ادامه میدم
خودم هم قصد شرکت داشتم ولی باور ککنید میدونستم چنین جوی حاکم خواهد بود
متاسفانه رای هایی که داده شده نشون میده دوستان کمترین توجه رو به پیام عکس دارن فاکتوری که مهمتر از همه چیزه

Fox
06-06-2012, 18:16
البته من منتظر نقدهای بیشترم!!!

AliSub
06-06-2012, 19:00
51241

عکس خوبه ولی کادر به دل نمیچسبه. بهتره بگیم شبیه عکس تبلیغاتیه

51242

ای کاش اون عکسی که تو تاپیک آخرین عکسها گذاشته بودی اینجا میزاشتی. کیفیت عکس بالاست

51243

به نظرم اگر این عکس بدون ادیت بود خیلی خیلی عالی بود

51244

یک پرتره ساده، ولی با رعایت قوانین پرتره. عالیست

51245

کیفیت بالای عکس + ادیت از مشخصه های خوبه این عکسه / ولی خب خیلی سادست

51246

عکس خیلی خوبیه. نمیدونم چرا رای کم آورد!

51247

عکس خیلی خوبیه ولی ادیت جای کار داره

-------------
ممنون از تمامی شرکت کنندگان این مسابقه

Samin_System
06-06-2012, 23:14
مثل اینکه دیر رسیدم و مسابقه تموم شده .

lahij_web
08-06-2012, 16:52
51241

ای کاش اون عکسی که تو تاپیک آخرین عکسها گذاشته بودی اینجا میزاشتی. کیفیت عکس بالاست

51243

-------------
ممنون از تمامی شرکت کنندگان این مسابقه

ممنون علی جان . اولین چیزی که میخوام بگم اینه که تصمیم دارم از این به بعد این قضیه نمایش عکس به صورت " نظرسنجی و انتخاب بهترین عکس " یا همون مسابقه رو جدی تر بگیرم ( این به این معنی نیست که این بحث رو به شوخی و بی ارزش گرفتم ! ) . روی این عکس اصلا ادیتی انجام نشد و من فقط برای اینکه تو جمع دوستانی به خوبی شما باشم و بخاطر علاقه م به عکس ، خودم رو کنار دوستانی به این هنرمندی ببینم این عکس رو برای احسان فرستادم و فقط یه فیلتر ساده و حساب نشده روش گذاشتم و به احسان هم گفتم حتی که فقط بین این عکس و عکس زوم شده یکیش رو خودش انتخاب کنه بذاره ...
به هر حال .
ممنونم از اینکه نگاهش کردید . قضایای پیش اومده اینجا هم ناخواسته بوده . امیدوارم بعضی دوستان که خیلی عصبانی شدن ببخشن منو :46:
از دوست زبلمون هم ممنونم ...
درسته . عکس از لحاظ حرفه ای دارای ایراداتی هست . ولی خب هر نگاهی دارای احترام هست .. چه نگاه دوستانه ! چه نگاه هنرمندانه و چه نگاه غیرحرفه ای ... :10:
درباره این بحثی هم که سر عکس من راه افتاده و مسقیم و غیرمستقیم زیرسوال میره و دوستمون هم لابلای انتقادات بجا و درستش ، بازم بهش اشاره کرده :

اینجا محل نقد هستش و نباید کسی ناراحت بشه
عکسی که بیشترین رای رو آورده دارای بیشترین ایرادات در بین عکس ها هستش و این متاسفانه برای یه مسابقه خوب نیست
باید بگم که خیلی نفر از دوستانی که لطف کردند و از عکس من خوششون اومده اصلا نه جزو Add list من هستند و نه من بنده خدا ها رو تا حالا دیدم !!! + علی عزیز که اسمش زیر عکسم هست و بنده خدا خبری از قضیه نداشت میشه ...
حالا بگذریم ... من بازم عذر میخوام !

ELSIN
08-06-2012, 22:01
سلام بر دوستان
تلفن های محله ما چند روزی قطع بود برای همین من نتونستم سر بزنم

از انتقاد ها خیلی خوشم اومد دمتون گرم :10:

دوستان درباره موضوع مسابقه بعد همین جا نظر بدید ، چی باشه ؟؟؟

موفق باشید

dash_mehdi
08-06-2012, 22:34
سلام بر دوستان
تلفن های محله ما چند روزی قطع بود برای همین من نتونستم سر بزنم

از انتقاد ها خیلی خوشم اومد دمتون گرم :10:

دوستان درباره موضوع مسابقه بعد همین جا نظر بدید ، چی باشه ؟؟؟

موفق باشید

به نظر من مسابقه در مورد عکس از بناها و ساختمان ها باشه (حالا اسم تخصصیشو نمیدونم)
من این سبک رو خیلی دوست دارم و الانم یه عکس برای مسابقه اماده کردم.
اگه این مسابقه رو بزارید خیلی خوش حال میشم.

ELSIN
08-06-2012, 22:46
اره موضوع سازه ها و یا بناها خیلی جالبه

راسی ایجاد تاپیک عکاسی رو به همه عکاسان عزیز انجمن تبریک میگم :7::10:

Spak
09-06-2012, 08:58
ﺳﻼﻡ ﻋﮑﺎﺳﻰ ﺍﺯ ﺧﻮﺩﺭﻭ ﻫﻢ ﺑﺪ ﻧﻰﺳﺖ

AliSub
09-06-2012, 09:41
من میگم کلا بزارید بعد امتحان!!!

یا اصلا وقت امتحاناست بزارید موضوع امتحان :31:

نظرتون چیه؟

masoudtr
09-06-2012, 13:11
موضوع امتحان خیلی خوبه
یک سری موضوع ها مثل ماشین یا بنا ها و... نیاز به این داره که یک روز یا حتی بیشتر را بزنی بیرون برای عکاسی و سوژه های دلخواه را پیدا کنی
که خیلی از ماها فرصت اون را نداریم
ولی برای امتحان میشه خلاقیت به خرج داد و ذهن را به چالش کشید
ضمن اینکه میتونی هر چیزی را شامل بشه از امتحان الهی و تا امتحان های دنیوی

dash_mehdi
09-06-2012, 16:37
من میگم کلا بزارید بعد امتحان!!!

یا اصلا وقت امتحاناست بزارید موضوع امتحان :31:

نظرتون چیه؟

امتحانای مدرسه ای ها که خیلی هاشون تموم شده و امتحان ترم دانشجو ها هم هنوز شروع نشده
من میگم از 2-3 روز دیگه مسابقه بعدی رو که عکاسی از بناها (:دی) باشه اغاز کنیم و تا ارسال اثار هم یه دو هفته ای خودش وقت میبره و فرصت برای عکس گرفتن زیاده.

اون دوست عزیزی که گفتن موضوع رو ماشین بزاریم به نظرم ایده خوبی نیست و زیاد هنر مندانه به نظر نمیاد.

dash_mehdi
09-06-2012, 17:01
با اجازه صاحبان عزیز عکس ها اگه قابل بدونید نظراتمو درباره اون عکس هایی که از بقیه بهترند بدم.

در عکس اول هنر زیادی در خلق این عکس بخرج نرفته اما انصافا در بین تمام عکس های این دوره بهترین ادیت رو داشته.

یک عکس کاملا معمولی که البته کاملا هم پرتره هست

عکسی بسیار زیبا و با معنی اما متاسفانه ادیت به حدی بده که اگر از پایین عکس شروع به نگاه کردن کنید چشماتون درد میگیره

بهترین عکس از نظر من/ادیت خیلی خوبی نداره اما باز از بقیه عکس ها خیلی زیبا تر و با معنی تره

یک عکس که تمام و کمال سبک پرتره رو رعایت کرده اما خلاقیت خاصی درش دیده نمیشه

این عکس هم یک عکس کاملا معمولیه / به نظر من عکس بالایی زیباتر و عمق دار تر از این عکسه اما متاسفانه فقط به دلیل این که این عکس خانومه رای زیادی اورده :(

این عکس به نظرم اصلا در سبک پرتره نیست.عکس زیباییه اما کاملا از این سبک خارجه
تنها دو تا ادم که خیلی هم به چشم نمیان در گوشه تصویر هستند.

این عکس رو هم تمامو کمال نمیشه پرتره نامید.عکس هم معمولیه

عکس خوب و زیباییه ولی ادیت رنگها اشتباه انجام شده

این عکس هم مانند دو عکس بالایی .ولی عکس جالب تر و زیبا تریه

عکس بسیار زیباییه و ادیت بسیار زیبایی هم انجام شده اما باز عکس چهارمی بهتره

عکس خوبیه .اما من فکر میکنم این عکس چاپ شدست و عکاس از خود عکس ,عکس گرفته (چقدر عکس تو عکس شد:31:)
در کل خوبه اما کیفیت لازم رو نداره

امیدوارم صاحبان عکس از نظراتم ناراحت نشده باشن

موفق باشید

shabe.saket
09-06-2012, 20:00
سلام
عكسها عاليند ولي نظرسنجي مشكل فني داره
من فقط به عكس آخري راي دادم ولي توي 3-4 تا عكس ديگه هم راي من لحاظ شده.....

Lady Negar
09-06-2012, 21:47
راستش من اصلا تخصصی توی زمینه ی عکاسی ندارم
و کاملا به عنوان یه بیننده عادی رای دادم...
اما خب نظر غیرتخصصی من رو پذیرا باشید:
من فکر میکنم شاید خیلی مهم از هرچیز دیگه ای این باشه
که عکاس یا حالا نقاش یا هرهنرمندی تو هرزمینه ای با اثرش بتونه احساسشو
منتقل کنه,وقتی حالا تو همین زمینه ی عکاسی,به عکسی نگاه کنی و
هیچ حسی تو رودرگیر خودش نکنه پس فایده ی عکس گرفتن چی بوده؟؟؟

من خودم فقط باعکس 4,18 تونستم ارتباط برقرار کنم

ELSIN
09-06-2012, 23:01
dash_mehdi جون ممنون از نقد ها اما دقت کن عنوان مسابقه پرتره و مردم هست نه فقط پرتره

shabe.saket عزیز من که این مشکل رو نداشتم ، نمیدونم دوستان دیگه هم این مشکل رو داشتند یا نه

فعلا موضوع مسابقه بعدی بنا یا سازه هست دوستان نظراتشون رو بگند

AliSub
11-06-2012, 00:01
این نظرسنجی هم بلاخره بسته شد

جالبه تفاوت نفرات اول تا چهارم فقط یک امتیاز یک امتیازه

به همه ی دوستان خسته نباشید میگم.:10:

rostamiani
11-06-2012, 05:44
این هم از این مسابقه :)
به نظر من از مسابقه های قبلی بهتر بود چون کلی مطلب جدید یاد گرفتم :)
و فهمیدم باید روی این نوع عکاسی هم کار کنم.

ولی کسی در مورد عکس من نظری نداد. اگه ممکنه دوستان نظرشون رو در مورد عکس من (شماره 14) هم بدند تا ببینم مشکل کجا بوده ...
خیلی متشکرم

masoudtr
11-06-2012, 10:25
خب من چند نکته که به ذهنم میرسه بگم
اولا تعداد رای دهنده ها خیلی کمه و باید فکری به حالش کرد که برای هر مسابقه حداقل یکی از عکس ها بالای 50 رای بیاره
فرستادن یک پیام خصوصی در ابتدای هر مسابقه به تمام کسانی که تو انجمن عکس فعالیت دارن و عکس میفرستن توسط احسان میتونه راهگشا باشه
دوما برای اون عکس اخر که گفته بودن از رو عکس -عکس گرفته شده که باید بگم خیر و کیفیت عکس هم اصلا پایین نبود اون پلاگین silver که روش اعمال شده نویز را بطور پیش فرض اضافه کرده و منم تغییرش ندادم چون فکر کردم اینجوری بهتره
سوما شنیدم جایزه نفر اول یک مک بوک ایر است :21:

اگه مسابقه بعدی امتحان میشد هم خوب بود برای بنا ها یکم باید کفش ها را به پا کرد و قدم زد:19:

AliSub
11-06-2012, 16:53
خب من چند نکته که به ذهنم میرسه بگم
اولا تعداد رای دهنده ها خیلی کمه و باید فکری به حالش کرد که برای هر مسابقه حداقل یکی از عکس ها بالای 50 رای بیاره
فرستادن یک پیام خصوصی در ابتدای هر مسابقه به تمام کسانی که تو انجمن عکس فعالیت دارن و عکس میفرستن توسط احسان میتونه راهگشا باشه
دوما برای اون عکس اخر که گفته بودن از رو عکس -عکس گرفته شده که باید بگم خیر و کیفیت عکس هم اصلا پایین نبود اون پلاگین silver که روش اعمال شده نویز را بطور پیش فرض اضافه کرده و منم تغییرش ندادم چون فکر کردم اینجوری بهتره
سوما شنیدم جایزه نفر اول یک مک بوک ایر است :21:

اگه مسابقه بعدی امتحان میشد هم خوب بود برای بنا ها یکم باید کفش ها را به پا کرد و قدم زد:19:

دقیقا
جالبه بدونید بیشترین شرکت کننده مسابقه اول با موضوع آزاد داشت.
اونجا من فقط یک ساعت گرفتم به اعضای سایت پیغام فرستادم. تازه دوستان هم تو امضاهاشون لینک و خبر گذاشته بودند.
برای دفعه های بعد باید همین کار کنیم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تعداد رای دهندگان مسابقه 1 : 91 نفر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تعداد رای دهندگان مسابقه 2 : 47 نفر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تعداد رای دهندگان مسابقه 3 : 54 نفر
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تعداد رای دهندگان مسابقه 4 : 43 نفر

آرشیو مسابقات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

amin khan
11-06-2012, 17:02
تبریک به همه دوستان
مسابقه بعدی هم من با هردوتاش موافقم
ولی امتحان بهتره ، چونکه بعدا هم میشه سازه و بنا رو گذاشت ، ولی موضوع امتحان اگه وقتش بگذره بی مزه میشه...

AliSub
11-06-2012, 17:14
به نظر منم امتحان بهتره
بیشتر بچه ها هم دانشجو هستند

ELSIN
11-06-2012, 22:21
خوب نظر سنجی این مسابقه هم تموم شد
از دوستان تشکر میکنم برای شرکت توی مسابقه و نظر سنجی بهترین عکس مسابقه پرتره و مردم

برنده ها :

مقام اول : عکس شماره 7 با 19 رای از مسعود عزیز masoudtr ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
تبریک میگم مسعود جان :10:

مقام دوم : عکس شماره 4 با 18 رای از علی عزیز AliSub ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
علی جون ایول ، مبارک باشه :40:

مقام سوم : عکس شماره 3 با 17 رای از اسماعیل عزیز lahij_web ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
مبارک باشه اسماعیل عزیز ، بازم شرکت بکنی ها :7:

اینم لیست نفراتی که شرکت کرده بودند

1 Spak
ELSIN 2
lahij_web 3
AliSub 4
Damian 5
Fox 6
masoudtr 7
Aless 8
ELSIN 9
Aless 10
Fox 11
Damian 12
sajjad1973 13
rostamiani 14
amin khan 15
Spak 16
sajjad1973 17
AliSub 18
masoudtr19

تشکر از همه دوستان

dash_mehdi
12-06-2012, 16:34
فعلا موضوع مسابقه بعدی بنا یا سازه هست دوستان نظراتشون رو بگند

ایول بلاخره به هدفم رسیدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dada_zebel
12-06-2012, 16:53
ممنون علی جان . اولین چیزی که میخوام بگم اینه که تصمیم دارم از این به بعد این قضیه نمایش عکس به صورت " نظرسنجی و انتخاب بهترین عکس " یا همون مسابقه رو جدی تر بگیرم ( این به این معنی نیست که این بحث رو به شوخی و بی ارزش گرفتم ! ) . روی این عکس اصلا ادیتی انجام نشد و من فقط برای اینکه تو جمع دوستانی به خوبی شما باشم و بخاطر علاقه م به عکس ، خودم رو کنار دوستانی به این هنرمندی ببینم این عکس رو برای احسان فرستادم و فقط یه فیلتر ساده و حساب نشده روش گذاشتم و به احسان هم گفتم حتی که فقط بین این عکس و عکس زوم شده یکیش رو خودش انتخاب کنه بذاره ...
به هر حال .
ممنونم از اینکه نگاهش کردید . قضایای پیش اومده اینجا هم ناخواسته بوده . امیدوارم بعضی دوستان که خیلی عصبانی شدن ببخشن منو :46:
از دوست زبلمون هم ممنونم ...
درسته . عکس از لحاظ حرفه ای دارای ایراداتی هست . ولی خب هر نگاهی دارای احترام هست .. چه نگاه دوستانه ! چه نگاه هنرمندانه و چه نگاه غیرحرفه ای ... :10:
درباره این بحثی هم که سر عکس من راه افتاده و مسقیم و غیرمستقیم زیرسوال میره و دوستمون هم لابلای انتقادات بجا و درستش ، بازم بهش اشاره کرده :

باید بگم که خیلی نفر از دوستانی که لطف کردند و از عکس من خوششون اومده اصلا نه جزو Add list من هستند و نه من بنده خدا ها رو تا حالا دیدم !!! + علی عزیز که اسمش زیر عکسم هست و بنده خدا خبری از قضیه نداشت میشه ...
حالا بگذریم ... من بازم عذر میخوام !

دوست عزیز من قصدم ناراحت کردن شما نبود و اصلا نمی دانستم عکس مال کیه
فقط نظرم رو گفتم
دوستان هم که به این عکس رای دادن من گفتم باید شناخت پیدا کنن

dada_zebel
12-06-2012, 17:50
این هم از این مسابقه :)
به نظر من از مسابقه های قبلی بهتر بود چون کلی مطلب جدید یاد گرفتم :)
و فهمیدم باید روی این نوع عکاسی هم کار کنم.

ولی کسی در مورد عکس من نظری نداد. اگه ممکنه دوستان نظرشون رو در مورد عکس من (شماره 14) هم بدند تا ببینم مشکل کجا بوده ...
خیلی متشکرم

آقای رستمیانی
چاکریم شما استاد مایی
در مورد این پرتره به نوعی سبک دیوید هیل انجام شده که جزو سخت ترین ادیت ها ست و اگر مسابقه ادیت بود من قطعا اولین نمره رو بهش میدادم
اما پیام عکس که مهمترین نکته ی عکسه ضعیفه
البته عکس پیرمرده هم پیامش ضعیفه ولی ساده هستش
در مورد عکس های پرسنلی ادیت فقط جنبه زیبایی بخشی به سوژه رو داره
ولی من اگه جای شما بودم عکسی رو انتخاب می کردم که ادیت اون بتونه پیامش رو تقویت کنه

برای مثال ویرایش sepia پیام عکس زیر رو اثزبخش تر کرده در حالی که عکس کیفیت چندانی هم نداره

یا یک تک رنگ آبی فیروزه ای به پیام عکس زیر جلا داده

گاها سوژه اونقدر جذابه که لازم نیست ادیت آن چنانی هم رویش انجام بدی در حالی جذابیتی در چهره ی پرتره شما وجود نداره تا حداقل بتونه بیننده رو به زیبایی خودش سوق بده
برای مثال :

بخشی از صورت اور شده ولی جذابیت رو بیشتر هم کرده فوکوس هم خوب نیست اما همه این ایرادات اصلا به چشم نمیاد از بس سوژه جذابه

یا نگاه معنی دار اون مرد به هدیه تهرانی در عکس زیر - ژست هدیه تهرانی خیلی جالبه انگار نمی دونه دارن عکس میندازن

چشمان و رنگ موی سوژه

چشمان درشت و نگاه جذاب در کنار ترکیب رنگ مناسب لباس و محیط- زاویه عکاسی هم حرف نداره

جذابیت نگاه ها - حزن و اندوه از پشت شیشه موج میزنه

چهره ی آرام با آرایش موهای مناسب چره عکس سیاه سفید زیر رو بیشتر از رنگیش جذاب کرده

بعضی وقت ها هم همه چیز در کنار هم در یک عکس جمعند و دست به دست هم می دهند تا آن عکس به عنوان عکس پرتره سال انتخاب بشه

موفق باشید

rostamiani
13-06-2012, 09:30
خیلی خیلی متشکرم جناب dada_zebel ... دکمه تشکر اصلا کافی نبود
خیلی دوست دارم الآن که این عکس ها رو دیدم دوباره عکس های قبلیم رو ببینم . اگه الآن می خواستم توی مسابقه پرتره شرکت کنم می دونستم چه عکسی رو بفرستم :)

انشاالله بتونم جبران کنم ... :10:

saeediranzad
16-06-2012, 13:52
سلام
من در چند تاپیک عکاسی مشترک بودم تا اینکه مدتی پیش دیگه هیچ خبری از تاپیکها دریافت نکردم. حالا متوجه شدم که قطع اشتراک شده بودم و تازه دارم اخبار را دریافت میکنم.:44:
حالا این زیاد مهم نیست. ولی یه سؤال: کسانی که ایجا عکسشون گرفته شده، همه میدانستند که عکسشون قراره در اینترنت (بطور کلی، سایتش مهم نیست) گذاشته بشه؟
منظورم پرتره هاست؛ وگرنه عکسهای عمومی که مورد نداره.

ELSIN
16-06-2012, 21:48
سلام
اره یه سری تغییر توی انجمن داده شده
انجمن عکاسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم راه افتاده
وقتی شما اجازه عکاسی ازت رو به کسی میدی ، بدون این که بدونی این اجازه رو هم بهش میدی ، چیر خیلی مهمی هم نیست

راسی ببخشید داشتم پست رو ادیت میکردم ، فکر کردم نقل قول رو زدم :دی

rostamiani
16-06-2012, 21:54
سلام
اره یه سری تغییر توی انجمن داده شده
انجمن عکاسی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم راه افتاده
وقتی شما اجازه عکاسی ازت رو به کسی میدی ، بدون این که بدونی این اجازه رو هم بهش میدی ، چیر خیلی مهمی هم نیست

راسی ببخشید داشتم پست رو ادیت میکردم ، فکر کردم نقل قول رو زدم :دی

به نظر من گاهی اجازه گرفتن لازمه. بعضی از این عکس ها ممکنه توی جمع دوستانه و خونوادگی گرفته شده باشن و برداشت بقیه این باشه که قرار نیست جایی منتشر بشه !
در هر حال از نظر اخلاقی بهتره اجازه بگیریم :)

pandemonium
17-06-2012, 21:58
هر چند مدتی از بحث اصلی گذشته، ولی بحث مفیدی بوده و فکر میکنم میتونه ادامه داشته باشه.

سلام به دوستان

موافقم.

متاسفانه دیده میشه که معیار سنجش خیلی ها در انجمن عکاسی پارامترهای غیرهنری و غیرفنی هست.
و این برای علاقه مندان به عکاسی که تازه به این انجمن نوظهور سر میزنند و شاید علاقه به فعالیت در این انجمن هم داشته باشند میتونه بسیار
نا امیدکننده باشه و چه بسا با دیدن چنین نتایجی به کل از شرکت کردن در این انجمن منصرف بشند.

اگر برای یک موضوع غیرخاص مثل پرتره چنین نگاه و چنین نتایجی بوجود میاد پس دیگه موضوعات و موارد خاص تر اصلا در انجمن عکاسی جایگاهی میتونند داشته باشند؟

خب خوش اومدن از چیزی امری نیست که بگیم چرا خوشت اومد؟! خب طرف خوشش اومده دیگه.
ولی فکر میکنم در مواردی مثل مسابقه، رای دادن و نظردهی در مورد عکس ها -هر چند در مسابقه ای کوچک و ساده- "رای دادن" چیزی فراتر از خوش اومدن صرف باشه.
انتظار میره حداقل خود بچه های علاقه مند به عکاسی، با مسولیت بیشتری رای بدند.

قشنگ بودن چیزی در عکس، لزوما به معنای هنری بودن عکس نیست.

اگر واقعا عکاسی رو به عنوان یک هنر قبول داریم باید پارامترهای هنری و فنی رو هم در رای و نظر دادن در نظر بگیریم و اینها برای ما در اولویت باشند.

حرفم کلی هست و صرف مورد خاصی نیست.

.......

پ.ن: با اون مثال نقاشی چهره موافق نیستم. نقاشی از پرتره میتونه بسیار هنری و تاثیر گذار باشه. شما نقاشی ها و طراحی های سیاه قلم بازاری رو بذارید کنار. به آثار نقاشی پرتره اصیل و هنری نگاه کنید. به عنوان مثال نقاشی های پرتره قدرتمند و تاثیر گذار ایلیا رپین نقاش بزرگ روس.
کلا شاخه های مختلف هنر بهم مربوط اند و از هم جدا نیستند.

pandemonium
17-06-2012, 22:05
نظر شخصی ام در مورد یک عکس هنری، یک اثر هنری،

کلا هر اثر هنری، آینه ای از خالق اون اثر هست. پس ما باید بتونیم رد پای خالق اثر رو در جای جای اون اثر ببینم. حضور خالق اثر رو در اون اثر کاملا حس کنیم. سوژه فقط بخشی از اثر هست که مستقل از هنرمند و هنر هم میتونسته وجود داشته باشه. چیزی که اون اثر رو هنری میکنه حضور هنرمند و اثرگذاری او بر سوژه هست.
شما اگر یک سوژه خوب، یک سوژه جذاب بدست بیارید، تنها چیزی که میشه در مورد کارِتون گفت این هست که: شانس تون خوب بوده! موقعیت خوبی گیرتون اومده! همین و نه چیزی بیشتر. خود سوژه بدون حضور شما هم همین اثر رو میتونست داشته باشه!

خیلی از ماها وقتی دوربین مون رو برمیداریم فکر میکنیم همین که یک سوژه خوب گیر آوردیم ازش عکس میگیریم برد کرده ایم. در صورتی که عکاسی هنری این نیست. عکاسی هنری صرفا شکار چیزهای جذاب نیست.

یک منظره زیبا، یک گل زیبا به تورمون میخوره و ما هم ذوق زده میشیم و شکارش میکنیم.
خب مقایسه کنید با مثلا عکاسان حرفه ای موسسه عظیم National Geographic . اینها به تمام نقاط جهان میرند و با چشم اندازها و مناظر حیرت انگیزی روبرو میشند که ما ها در خواب هم نمیتونیم چنین سوژه هایی پیدا کنیم برای عکاسی!
ولی میبینیم که -به گفته خودشون- خود این عکاسان بسیار حرفه ای، از بین 400-500 عکسی که از یک منطقه میگیرند در نهایت و با وسواس بالا،شاید حدود 4 یا 5 عکس شون اون چیزی که واقعا مدنظرشون هست رو برآورده میکنه! بقیه رو کنار میزنند.
چرا؟ سوژه که فراهم بود، بهترین و زیباترین سوژه ها. که اگر هر یک از ما اون عکس های کنار گذاشته شده رو میدیدم از زیبایی سوژه شگفت زده میشدیم. ولی اونها چیز مهمی رو کم داشته اند: نکات هنری در سطح مورد نظر اون عکاس رو . موارد هنری و موارد فنی رو در سطح مورد نظر عکاس کم داشته اند.
و در نهایت اون تک عکس های باقی مونده که برگزیده میشند و در مجلات و سایت ها منتشر میشند میبینیم که چه تاثیر گذاری شگفت انگیزی دارند... چون همه چیز رو با هم در خودشون دارند: سوژه، نکات هنری، موارد فنی.

به عقیده من، ما در هنگام نگاه کردن، نظر دادن و رای دادن به یک عکس، باید از خودمون بپرسیم: سهم خالق عکس، در بوجود آمدن این عکس چقدر بوده؟ آیا سهم خاصی نداشته و بدون حضور و تاثیر گذاری اون هم سوژه همین اثر الان رو میداشت؟ یا حتی عکاس تاثیر منفی روی یک سوژه خوب داشته و عکس رو خراب کرده؟ و یا اینکه عکاس سهم مهمی در خلق این اثر داشته و یک اثر هنری پدید آومده ؟
اینها هست که امتیاز مثبت هنری محسوب میشند برای رای دادن به یک عکس.

................

در پایان قسمتی از نوشته بیل همِل - استاد هنر دانشگاه - رو در مورد ویژگی های اثر هنری قرار میدم:

عموم مردم نمیدانند که "هنر، در معنای کامل آن، نمیتواند به سرعت درک شود و برای حواس آموزش ندیده و غیر حساس امری بدیهی و آشکار به شمار نمی آید". هنر، در واقع نوعی چیدمان جدید از مناسبتها و مفاهیمی است که حواس انسان را به نوعی کاملا متفاوت از زندگی روزمره تحت تاثیر قرار میدهد و تجربه ای تازه در اختیار او میگذارد.

یک عکاس، یک واقعه معمولی را به شکلی غیر معمول ضبط میکند و با در قاب قرار دادن لحظه ای از زندگی روزمره، به اجزائ نامربوطی که میبیند، ارتباطی میبخشد که برای چشم بی تجربه قابل دیدن نبوده است.

نامتعارف بودن، یکی از موارد مشخصه هنر است.
آنچه موجب تحریک سریع و دور از ظرافت حواس و احساسات شود، بدون اینکه در آن تفکر یا توجهی به کار رفته باشد یا چنین انتظاری از مخاطب وجود نداشته باشد، قطعا هنر نخواهد بود.

sosani2007
13-10-2012, 08:06
واقعاً این چه نظر سنجیه واقعاً خجالت داره

ELSIN
13-10-2012, 16:16
واقعاً این چه نظر سنجیه واقعاً خجالت داره

سلام حال شما خوبه ؟
میشه یکمی بیشتر توضیح بدید ؟