PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سونی یا اپل

ila
02-06-2012, 11:48
سلام
من قصد خرید دارم تا یکی هفته دیگه
بین دو برند سونی و اپل موندم...گرچه خودم اپل بیشتر دوس دارم
چیزی که برام مهمه زیبایی اول از همه
و بعد کارایی و گرافیک و سرعت و اجرای رووان تری دی مکس و کار با اون
حداکثر بودجه ای هم دارم 2 میلیون
چیز بعدی که برام مهمه شارژ باطر..نه یکی دو ساعت..واقعا میخوام حدقال 5-6 ساعت واقعی شارزداشته باشه وقتی فیلم میبینم
و همچنین صدای عالی..یعنی اسپیکراش هم بد نباشه ولی این خیلی برام اولویت نداره
چیز بعدیه که برام فوق العاده مهمه..کار من کار با تری دی مکسه...
توی نور هم میخوام خوب جواب بده..یعنی زیر آفتاب مشکلی نداشته باشم
بین ام دی 313 مک بوک پرو و اس بی سونی چی رو بهم پیشنهاد میکنید یا پزینه های دیگه چه چیزی رو بهم پیشنهاد میکنید؟فقط از بین این دو برند نه برند های دیگه
یه چیز عمری و خوب میخوام..

Farshid72
02-06-2012, 12:31
ببینید دوسته عزیز سونی و اپل مدل های کاملا مناسبی داره که واقعا بدرد بخور و محشر هستن
ولی همشون قیمتی بالای 2700 و 2800 دارن تازه این سونی بود و برای اپل باید بالای 3 4 5 یا حتی 6 میلیون هزینه کنید

Pourya-pc
02-06-2012, 12:36
مک بوک ایر 965 برای شما خیلی عالی هست ( اگر با حافظه اس اس دی 128 مشکلی نداشته باشید ) هم شارژش خوبه و هم صفحه نمایشش بی نظیره .
البته صبر کنید تا 18 خرداد نسل جدید مک بوک ها رو نمایی بشه .

ila
02-06-2012, 13:49
ممنون ولی متوجه نشدم اون مدلی که من گفتم یعنی md313 نیاز منو جواب میده یا نه؟
بعد این مک ایری که گفتید کهه خیلی پایین تره کانفینگش از مدل من گفتم
مرسی..ایراداتش کجاست؟
تا 18 خرداد چه قدر قیمته ها میاد پایین؟

ulsss
02-06-2012, 19:42
بین SONY و اپل از نظر ساخت اپل بهتر است.

saeed_2007r
02-06-2012, 20:37
به نظرم اپل سریع تر و بادوام تره...و خیلی روی شارژش کار شده است..البته انتظار 6ساعت به نظرم انتظاز معقولی نیست.

saeed_2007r
02-06-2012, 20:56
البته نه اینکه لب تاپ نداریم اینقد شارژنگه داره...مک بوک ها معمولا 7ساعت نگه میدارند....منظورم با توجه به کاری که شما ازش میکشین..3d max

ila
02-06-2012, 21:13
بعد در مورد این گرافیکش توضیح میدید..یکی گفت خیلی قدیمیه و اصلا به درد نمیخوره این منو به شک انداخت
و دوم اینکه سی پی یوش دو هسته ایه؟ یعنی پردازش خوبی داره؟

Farshid72
03-06-2012, 01:05
بعد در مورد این گرافیکش توضیح میدید..یکی گفت خیلی قدیمیه و اصلا به درد نمیخوره این منو به شک انداخت
و دوم اینکه سی پی یوش دو هسته ایه؟ یعنی پردازش خوبی داره؟
ببین دوسته گلم این مدلی هست که مد نظر شما هستش :
Apple MacBook Pro MD313LL/A 13.3-Inch Laptop (NEWEST VERSION)500 GB---5400
Graphics and Display

Graphics Card: HD Graphics 3000
Graphics RAM: 384 MB
LCD Native Resolution: 1280 x 800

7 ساعتم برات شارژ نگه میداره پردازنده ci5 هم داره
خب سیستم خوبی هستش به نسبت
ولی چیزی که اینجا اهمیت داره شما همین سیستم رو میتونید از ایسر با قیمتی خیلی کمتر از این قیمت بگیرید تازه میتونید یه باتری اضافه هم بگیرید تا زه هارد رو هم ssd بگیرید باز هم از این مک بوک ارزون تر در میاد
دوسته خوبم سیستم عامل های اپل برای کار های گرافیکی خیلی خوبن و همه اینو هم میدونن ولی دیگه دلیلی نمیشه که شما بری و مک بوک بگیری
توصیه اکید من اینه که شما اگه حرفه ای کار میکنی قید لپ تاپ رو بزن
اگه واقعا میخوای کار کنی خب مک بزار روی سیستم خونگیت و کار کن
در ضمن تازه لپ تاپ اصلا بدرد رندر گرفتن نمیخوره
ولی باز اگه اصرار به خریدن لپ تاپ دارید باید بگم سیستم مورد نظر شما نه از نظر پردازنده و نه از نظر سرعت هارد و گرافیک بدرد کار شما نمیخوره
بهر حال تصمیم نهایی با خود شماست
من خودم تو این فروم آدم ها با نیاز های مختلف زیادی رو دیدم و در مورد انیمیشن سازی هم طرف رفته ASUS-N55SF گرفته ولی از رندر اونطور که باید و شاید راضی نبوده
برای همین بود که من گفتم اپل های بدرد بخور بالای 6 تومن قیمت دارن

ila
03-06-2012, 10:03
مرسی دوست گلم بابت راهنمایی
من خودم سیستم خونگیم سی پی یو dual core 2.4 ای ام دی هست با گرافیک 128 جی فورس
رم هم 2
کارام هم خوب پیش میره..فقط یه کوچولو ضعیف تو بعضی از کارهای گرافیکی
1- میخواستم ببینم این سیستم از لحاظ پردازنده و گرافیک بالاتر از مال خودم هست یا نه؟ یعنی خیلی اختلاف داره یا خیز؟ دو هسته ای هست corei5?
2- اولا حتما نیاز به لپ تاپ دارم چون سر کارم باید سیستمم همرام باشه.
3- بین سونی و اپل فقط میخوام..چون اولین چیز برام قیافه و کلاس کاریه...یعنی غیر این دو اصلا هیچی نمیخوام..حتی اگه مجانی بدن...فقط میخوام بدونم این مدلی که گفتم با توجه به نوع کاری که گفتم و سیستم خودم تفاوتی دارند یا نه...؟ چون حالا من خیلی هم رندر نمیکنم..در حد نما و پلان و یک خورده برنامه نویسی و طراحی سایت های فول فلش ..این کار اصلیمه..
فقط دو سوال برام مونده ...اینکه برای طراحی سایت های فول فلش با این سیستم میتونم کار کنم یا نه؟
و اینکه این مدل چه قدر اختلاف داره با سیستم خودم که گفتم..؟
ممنون و متشکر خیلی زیاد دوستای گلم

Farshid72
03-06-2012, 10:53
تفاوت سیستم های خونگی و لپ تاپ رو نمیشه به این راحتی بیان کرد
ولی میتونم بگم که تقریبا در یه حد هستن ولی گرافیک لپ تاپی که شما از اپل انتخاب کردی اصلا بدرد نمیخوره در واقع وان لپ تاپ فقط یه گرافیک آنبرد داره که شما هر لپ تاپ دیگه ای هم بخری همون گرافیک روش سوار هستش
ببین دوسته گرامی
من منظور شما رو از دقیق از اینکه میگید باید شیک باشه متوجه نمیشم
شما بهتره یه سرچ بزنی و عکس های n55sf رو ببینی...لپ تاپ خیلی شیکی هستش و با لبای آدم بازی میکنه رو چه حسابی شما دارید میگید که بدرد نمیخوره ؟:20:
---------------------
شما در واقع دلتون داره بهتون میگه سونی یا اپل واسه همین منم زیاد اصرار نمیکنم و ترجیح میدم روی همون سلیقتون بهتون پیشنهاد بدم :
از سری f سونی میتونید :
f235FD
f23cgx
رو پیشنهاد میدم
کانفیگ ها و مدل های دیگه ای هم موجود هستش ولی متاسفانه از این فروشگاهی که من براتون آمار گرفتم همینا حدود 2تومن بودش
اگه دیدید مناسبه پ.خ بدید آدرس و شمارشو بهتون بدم
خودم از همونجا خریدم و کاملا هم راضیم از لپ تاپم

J.Naderiii
03-06-2012, 10:58
دوست عزیز اگر برای کلاس گذاشتن میخوای برو اپل بگیر. اهمیتی هم نده که سیستم داخلیش خوبه یا بده چون برای کلاس میخوای دیگه:31:

Farshid72
03-06-2012, 11:33
دوست عزیز اگر برای کلاس گذاشتن میخوای برو اپل بگیر. اهمیتی هم نده که سیستم داخلیش خوبه یا بده چون برای کلاس میخوای دیگه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ایشون برای خودشون میخوان بخرن نه برای چشم دیگران و چون برای سر کار میخوان نمیتونن برن سری گیم بگیرن که !!!!! با یه لپ تاپ سنگین باشه

softwarepc
22-06-2012, 22:42
با سلام خدمت دوستان و عرض پوزش ،بنده نیز با چنین مشکلی مواجه شدم و بهتر دونستم که همینجا مطرح کنم و اون هم انتخاب میان لپ تاپ اپل و سونی است.البته من تا 3 میلیون هم میتونم هزینه کنم.فقط مشکل اینجاست که بین لپ تاپی مثل اپل MD318 ویا یکی از لپ تاپ های سری F سونی مثلا F23CGX کدام بهتر است؟(از نظر عملکرد ، گرما ، شارژدهی و عمر لپ تاپ) ضمنا کار من نیز طراحی ( تری دی مکس ) است.آیا این اختلاف 1 میلیونی بین سری F و مک بوک پرو ارزش دارد؟
اگر دوستان مدل مناسب تری فقط از این دو برند سراغ دارند که با آن کار کرده اند یا تعریف آن را از کسی شنیده اند مطرح کنند بسیار ممنون می شوم.
با تشکر پیشاپیش.

artyst
23-06-2012, 11:11
اپل بخر دوست عزیز

mahsmahs
23-06-2012, 12:35
من هر دو رو دارم و با هردو کار کردم
اپل و سونی فرقشون از زمین تا آسمانه :cool: اکثر کسانی که مک دارن حتما سیستم ویندوزی هم دارن چون مک سیستمی با کارکرد موردی و محدود هست اما سیستم های ویندوزی عملکرد جامعی دارند و در هیچ موردی شما رو تنها نمی گذارند، در نتیجه اگر طرفدار پر و پاقرص اپل نیستید بهتره سیستم ویندوزی بگیرید و سونی از بهترین برندهاست اما اگر سیستم ویندوزی خوب دارید و کنار اون لپ تاپ می خواهید تهیه کنید و در ضمن fan اپل هستید اپل مناسب شما خواهد بود :rolleyes:
مکینتاش تقویم خورشیدی داره و کیبورد فارسی استاندارد که ویندوز این دومی رو تازه در ویندور ۸ گذاشته اما شما برای اجرای یه فایل تصویری با فرمتهای متفاوت در مک به مشکلات زیادی برخورد می کنید.
مصرف رم و سی پی یو برای کارهای گرافیکی و رندرها در مک کمتر از ویندوز است که این خیلی خوبه اما معمولا سخت افزار مک بوک ها مثل سی پی یو و رم در قیمت مساوی پایین تر از لپ تاپ های ویندوزی است.
مورد دیگه اینکه برای کار گرافیک بزرگی صفحه نمایش خیلی مهمه و در این مورد هم دست شما در ویندوزی ها باز تره
موفق باشید :)

Sent from my XPERIA S