PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جون هر کسی که دوست دارین کمکم کنید بدبخت شـــــــدم... هارد یک ترای من با 800 گیگ زندگیم پرید...

worldpersians
31-05-2012, 13:04
با درود دوستان دوستان من یه هارد 250 دارم و پاراسل یه یک ترا گرفتم که چند روز پیش دیدم سیستمم برای خودش دچار ریسیت میشه، نخست فکر کردم که شاید از پاور باشه پاور رو از یکی از دوستان گرفتم و عوضش کردم درست نشد روز بعد که اومدم سیستم رو روشن کنم دیدم هارد یک ترای من بالا نیومده اصلاً بایوس هم هارد من رو نمیشناسه من مطماًنم که هاردم نسوخته من هارد سوخته زیاد دیدم تا حدودی هم کارم با سخت افزاره ولی در زمینه هارد اطلاعات زیادی ندارم یا بهتر بگم اصلاً اطلاعاتی در این زمینه ندارم. از دوستانی که در این زمینه میدونن خواهش میکنم کمکم کنند، من درباره این چیزی که گفتین و هارد رو باز کنین خودتون درست کنین مشکل دارم و یکی دیگه هم اینکه اگه اینکار رو بکنم و مشکلم حل نشه گارانتی هم دیگه قبول نیمکنه و اطلاعتم هم بپره دیگه ... خودتون بهتر میدونید که الاً قیمت هارد یک ترا بالای 200 تومان هستش من میخوام بدون اینکه هارد رو باز کنم اطلاعاتم رو ازش بکشم بیرون چون همه زندگیم توی اون هستش. و پس از اون بدم گارانتی چون هنوز زمان برای گارانتی داره. جان من اگه کسی میدونه راهنماییم کنه جان من. هارد من وسترن دیجیتال هستش.

EXTREME
31-05-2012, 13:12
با درود دوستان دوستان من یه هارد 250 دارم و پاراسل یه یک ترا گرفتم که چند روز پیش دیدم سیستمم برای خودش دچار ریسیت میشه، نخست فکر کردم که شاید از پاور باشه پاور رو از یکی از دوستان گرفتم و عوضش کردم درست نشد روز بعد که اومدم سیستم رو روشن کنم دیدم هارد یک ترای من بالا نیومده اصلاً بایوس هم هارد من رو نمیشناسه من مطماًنم که هاردم نسوخته من هارد سوخته زیاد دیدم تا حدودی هم کارم با سخت افزاره ولی در زمینه هارد اطلاعات زیادی ندارم یا بهتر بگم اصلاً اطلاعاتی در این زمینه ندارم. از دوستانی که در این زمینه میدونن خواهش میکنم کمکم کنند، من درباره این چیزی که گفتین و هارد رو باز کنین خودتون درست کنین مشکل دارم و یکی دیگه هم اینکه اگه اینکار رو بکنم و مشکلم حل نشه گارانتی هم دیگه قبول نیمکنه و اطلاعتم هم بپره دیگه ... خودتون بهتر میدونید که الاً قیمت هارد یک ترا بالای 200 تومان هستش من میخوام بدون اینکه هارد رو باز کنم اطلاعاتم رو ازش بکشم بیرون چون همه زندگیم توی اون هستش. و پس از اون بدم گارانتی چون هنوز زمان برای گارانتی داره. جان من اگه کسی میدونه راهنماییم کنه جان من. هارد من وسترن دیجیتال هستش.

هارد رو که به پاور میزنید موتورش کار میکنه ؟

worldpersians
31-05-2012, 13:20
درود دادا نه هیچ صدایی ازش نمیاد ... یا دست کم من اینطور فکر میکنم

البته فکر کنم این هارد از اولش هم سر و صدای خاصی نمیکرد

EXTREME
31-05-2012, 13:39
درود دادا نه هیچ صدایی ازش نمیاد ... یا دست کم من اینطور فکر میکنم

البته فکر کنم این هارد از اولش هم سر و صدای خاصی نمیکرد
دستتون رو به هارد بزنید ببینید یک مقدار لرزش داره یا نه

worldpersians
31-05-2012, 14:17
باید هارد رو دوباره وصل کنم و تست کنم.
تنها یک پرسش
میخوام بدونم که اگه تکون خورد یعنی سالمه و اگر نه یعنی ؟

EXTREME
31-05-2012, 14:46
باید هارد رو دوباره وصل کنم و تست کنم.
تنها یک پرسش
میخوام بدونم که اگه تکون خورد یعنی سالمه و اگر نه یعنی ؟

در مرحله اول باید ببینیم موتور هارد کار میکنه یا نه موتور هارد کار کنه نباید لرزش آنچنانی داشته باشه یک مقدار کم لرزش داره همین نشون میده موتور هارد داره کار میکنه
اگه موتور هارد کارکنه موارد دیگرو بررسی میکنیم

worldpersians
02-06-2012, 09:30
دادا من تست کردم ولی هیچ تکانی رو احساس نکردم ولی هارد دماش میرفت بالا و داغ شده بود یعنی مانند هیمشه که اینطوری میشد و گرم میشید حالا چیکار کنم؟

alijhb
02-06-2012, 10:28
دوست من هاردتو ببر بده یه تعمیرکار انشاالله که مشکل حل میشه. هاردت سالمه.

EXTREME
02-06-2012, 10:48
دادا من تست کردم ولی هیچ تکانی رو احساس نکردم ولی هارد دماش میرفت بالا و داغ شده بود یعنی مانند هیمشه که اینطوری میشد و گرم میشید حالا چیکار کنم؟

اگه هارد موتورش کار نمیکنه راحت میشه تعمیر کرد
یکی از علائم خرابی موتور هارد داغ شدن بیش از حد است
باید مولتی متر و هیتر داشته باشین
اول از همه هارد با یک پاور دیگه تست بشه اگه مشکل حل نشد همونطور که به پاور وصله برد الکترونیک هارد ولتاژ گیری بشه تا بببینم ولتاژ به همه قطعات میرسه یا نه به خصوص آی سی درایور موتور و خود موتو ر قطعات همه حرارت داده بشه
اگه ولتاز ها درست بود یا موتور هارد مشکل داره و باید عوض بشه یا آی سی درایور موتور روی برد الکترونیک

worldpersians
02-06-2012, 14:26
دمت گرم دادا معلموه که این کاره ای آره یکم بیشا زا حد داغ میشه. درباره اینکه جای دیگه امتحانش کردم باید بگم آره دو تا جای دیگه به جژ ماله خودم ولی همشون همین مشکل رو داشت تکون نمیخورد و داغ میکرد. بایوس هم هموطنور که گفتم اصلاً هارد رو نمیشناسه. درباره این مولتی متر و هیتر من چیزی نمیدونم . در کل منظور شما اینه که باید خارد باز بشه درست تا بشه درستش کرد اگه این کار رو بکنم دیگه شمال گارانتی نمیشه این هارد هم الا بالای 200 قیمتشه از اون مهمتر اطلاعات منه که توش هست. یعنی الان آخرین چاره اینه که هاردش رو باز کنم و موتورش رو عوض کنم؟

EXTREME
02-06-2012, 14:30
دمت گرم دادا معلموه که این کاره ای آره یکم بیشا زا حد داغ میشه. درباره اینکه جای دیگه امتحانش کردم باید بگم آره دو تا جای دیگه به جژ ماله خودم ولی همشون همین مشکل رو داشت تکون نمیخورد و داغ میکرد. بایوس هم هموطنور که گفتم اصلاً هارد رو نمیشناسه. درباره این مولتی متر و هیتر من چیزی نمیدونم . در کل منظور شما اینه که باید خارد باز بشه درست تا بشه درستش کرد اگه این کار رو بکنم دیگه شمال گارانتی نمیشه این هارد هم الا بالای 200 قیمتشه از اون مهمتر اطلاعات منه که توش هست. یعنی الان آخرین چاره اینه که هاردش رو باز کنم و موتورش رو عوض کنم؟

به اطلاعاتتون مربوط نمیشه باید روی برد الکترونیک پشت هارد کار بشه ولتاژ گیری حرارت دادن قطعات وچک کردن آی سی درایور موتور و خود موتور
باید بدید بیرون اینکارو براتون بکنن شما وسایلشو ندارین

worldpersians
02-06-2012, 14:39
دادا تا همینجا که کمک کردین بسیار بسیار سپاسگذارم اگر هم مشکلی پیش اومد بهتون خبر میدم