PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دو مشکل که با مودم Dlink 2730u دارم

AMD64
30-05-2012, 21:38
سلام به همه
من یک هفته پیش بعد از کلی تحقیق و پرس و جو یک مودم Dlink 2730u خریدم. مودم قبلیم Tenda معمولی بود که به مدت 2 سال شبانه روز روشن بود و اصلا مشکلی پیدا نکرد و من خیلی ازش راضی بودم.
اما از وقتی که Dlink رو جایگزینش کردم به دوتا مشکل برخوردم: اینم بگم که من از مخابرات سرویس میگیرم.
1- اولیش اینه که وقتی ساعت 6 صبح که آی پی مودم عوض میشه و از حالت شبانه رایگان سوییچ میکنه به حالت روزانه، مودمم نمیتونه آی پی بگیره و تا زمانی که یکبار خاموش روشن نکنی ساعتها بدون آی پی میمونه در صورتی که با مودم قبلی همچین مشکلی نداشتم.
2- دومین مشکلم مربوط به روتر این مودم میشه که وقتی سیستم خونه رو با لپ تاپ، شبکه میکنم بدون مشکل کار میکنه اما بعضی وقتها قاطی میکنه و نمیتونه کامپیوترها رو که توی شبکه است، شناسایی کنه و به پوشه های به اشتراک گذاشته شده نمیشه دسترسی داشت. اما بعد از ده دقیقه دوباره همه چیز درست میشه. با مودم قبلی همچین مشکلی نداشتم.
یک چیزه دیگه هم میخواستم بپرسم ، اونم اینه که با توجه به اینکه چیپست این مودم از سری N هست و نرخ تبادل اطلاعات 150mbps بر ثانیه، اما بر روی local connection که کلیک میکنم نوشته 65mbps .
و وقتی میخام بین کامپیوتر و لپ تاپ فایل ردوبدل کنم حداکثر با سرعت 6 مگابایت بر ثانیه انتقال میده. میخواستم ببینم طبیعیه یا باید بیشتر باشه؟
خیلی ممنون از راهنمایی شما.

asa2000
30-05-2012, 23:41
سلام . من به شخصه به این نتیجه رسیدم که اکثر تجهیزات Dlink مشکل ساز و به نوعی دارای باگ هستند .

AMD64
01-06-2012, 13:16
از دوستان کسی نیست منو راهنمایی کنه؟؟

AMD64
05-06-2012, 16:16
بعد از یک هفته واقعا کسی نظری نداره درباره این مشکل؟؟؟!!!
یعنی هیچ کس با این مودم مشکلی پیدا نکرده؟؟؟؟؟؟
واقعا پشیمون شدم از خریدن این مودم.

AMD64
11-06-2012, 00:41
من با این مودم مشکل دارم آخه. کاش اینو نمیخریدم

Hamed DC
12-06-2012, 20:43
سلام به همه
من یک هفته پیش بعد از کلی تحقیق و پرس و جو یک مودم Dlink 2730u خریدم. مودم قبلیم Tenda معمولی بود که به مدت 2 سال شبانه روز روشن بود و اصلا مشکلی پیدا نکرد و من خیلی ازش راضی بودم.
اما از وقتی که Dlink رو جایگزینش کردم به دوتا مشکل برخوردم: اینم بگم که من از مخابرات سرویس میگیرم.
1- اولیش اینه که وقتی ساعت 6 صبح که آی پی مودم عوض میشه و از حالت شبانه رایگان سوییچ میکنه به حالت روزانه، مودمم نمیتونه آی پی بگیره و تا زمانی که یکبار خاموش روشن نکنی ساعتها بدون آی پی میمونه در صورتی که با مودم قبلی همچین مشکلی نداشتم.
2- دومین مشکلم مربوط به روتر این مودم میشه که وقتی سیستم خونه رو با لپ تاپ، شبکه میکنم بدون مشکل کار میکنه اما بعضی وقتها قاطی میکنه و نمیتونه کامپیوترها رو که توی شبکه است، شناسایی کنه و به پوشه های به اشتراک گذاشته شده نمیشه دسترسی داشت. اما بعد از ده دقیقه دوباره همه چیز درست میشه. با مودم قبلی همچین مشکلی نداشتم.
یک چیزه دیگه هم میخواستم بپرسم ، اونم اینه که با توجه به اینکه چیپست این مودم از سری N هست و نرخ تبادل اطلاعات 150mbps بر ثانیه، اما بر روی local connection که کلیک میکنم نوشته 65mbps .
و وقتی میخام بین کامپیوتر و لپ تاپ فایل ردوبدل کنم حداکثر با سرعت 6 مگابایت بر ثانیه انتقال میده. میخواستم ببینم طبیعیه یا باید بیشتر باشه؟
خیلی ممنون از راهنمایی شما.

سلام.
از اسپلیتر استفاده میکنید؟؟؟
در چه فاصله ای فایل جابجا میکنید. سرعت باید تا 15مگابایت هم برسه!!!کمی سرعت پایینه.

AMD64
12-06-2012, 22:02
سلام آقا حامد
بله از اسپلیتر استفاده می کنم.
راجع به انتقال فایل هم، لپ تاپ در فاصله یک متری مودم قرار داره و مودم همه از طریق کابل شبکه به سیستم وصله.
توی local connection بر روی لپ تاپ سرعت رو نوشته 65mbps.
آیا تنظیم خاصی داره تا سرعت رو افزایش بدم؟؟

Hamed DC
13-06-2012, 00:22
سلام آقا حامد
بله از اسپلیتر استفاده می کنم.
راجع به انتقال فایل هم، لپ تاپ در فاصله یک متری مودم قرار داره و مودم همه از طریق کابل شبکه به سیستم وصله.
توی local connection بر روی لپ تاپ سرعت رو نوشته 65mbps.
آیا تنظیم خاصی داره تا سرعت رو افزایش بدم؟؟

مخلصم داداش.
اسپلیتر مودم رو بردار. و بجای مودم تلفن رو به اسپلیتر وصل کن. مودم رو بدون هیچ واسطی به پریز تلفن وصل کن.
از قسمت Device Infoیه شات بزارین.
از تب وایرلس هم از همه بخشهای اصلی شات بگذارین.

AMD64
13-06-2012, 02:25
سلام حامد عزیز
من چند تا شات از مودم گرفتم. فقط نتونستم عکسارو به صورت کوچیک نشون بدم. اسپلیتر رو هم از مودم جدا کردم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Hamed DC
13-06-2012, 10:47
سلام حامد عزیز
من چند تا شات از مودم گرفتم. فقط نتونستم عکسارو به صورت کوچیک نشون بدم. اسپلیتر رو هم از مودم جدا کردم.

سلام داداش.
مشکل مودم حل شد؟؟؟
برای تغییر سرعت از تب وایرلس قسمت زیر رو روی اتو بزار:
51633
عکسهارو توی انجمن آپ کن.

AMD64
14-06-2012, 00:50
سلام حامد جون
مشکل مودم همچنان حل نشده. ساعت 1 و 6 باید خاموش روشن کنی. ولی یه چیزی که فهمیدم اینه که، اگه آی اس پی، آی پی رو سریع عوض کنه مشکلی نداره ولی اگه 4-5 دقیقه طول بکشه، مودم دیگه خودش سعی نمیکنه آی پی بگیره.
در مورد سرعت وایرلس هم گزینه ای که گفتی روی Auto هست. توی عکس هم مشخصه.
این مودم firmware نداره آپدیتش کنم؟؟ چون توی سایتش من چیزی پیدا نکردم.
ممنون از وقتی که واسه حل مشکلم میذاری حامد جان.

AMD64
14-06-2012, 01:02
سلام حامد جون
مشکل مودم همچنان حل نشده. ساعت 1 و 6 باید خاموش روشن کنی. ولی یه چیزی که فهمیدم اینه که، اگه آی اس پی، آی پی رو سریع عوض کنه مشکلی نداره ولی اگه 4-5 دقیقه طول بکشه، مودم دیگه خودش سعی نمیکنه آی پی بگیره.

Hamed DC
14-06-2012, 10:21
سلام حامد جون
راستش منم این مشکلو داشتم.با این کار رفع شد.نویز خططم خیلی خوبه.و مشکلی نداره.
اره. عکسها تازه باز شدن. دیروز نبودن!!!
مشکلی نبود.توی عکسها.
برای فریمور به سایت زیر یه سری بزن:
راستی من مخابرات داشتم، مودم رو همیشه 1.15دقیقه روشن میکردم.
با اون روشی هم که گفتم مشکلی برام پیش نمی اومد.
تو اینو تست زدی؟؟؟

AMD64
14-06-2012, 15:30
حامد جون من فریمورو آپدیت کنم؟؟؟ مشکلی پیش نیاد واسه مودم؟؟
شما که میگی همین مشکلو داشتی و حل شد، منظورت وایرلس بود یا آی پی نگرفتن مودم؟؟
آخه من مودم قبلیم که تندا بود اصلا عادت نداشتم هر روز روشن خاموشش کنم. 24 ساعته روشن بود. واقعا کارش عالی بود.
به این سایتی که معرفی کردی رفتم، اما فریمورشو نداشت.
خودم یه سایتی پیدا کردم که فریمور 2730u رو داره. به نظرت آپدیتش بکنم؟ اینم آدرسش:
ftp://ftp.dlink-me.com/DLink_ME/ADSL

Hamed DC
14-06-2012, 19:31
حامد جون من فریمورو آپدیت کنم؟؟؟ مشکلی پیش نیاد واسه مودم؟؟
شما که میگی همین مشکلو داشتی و حل شد، منظورت وایرلس بود یا آی پی نگرفتن مودم؟؟
آخه من مودم قبلیم که تندا بود اصلا عادت نداشتم هر روز روشن خاموشش کنم. 24 ساعته روشن بود. واقعا کارش عالی بود.
به این سایتی که معرفی کردی رفتم، اما فریمورشو نداشت.
خودم یه سایتی پیدا کردم که فریمور 2730u رو داره. به نظرت آپدیتش بکنم؟ اینم آدرسش:
ftp://ftp.dlink-me.com/DLink_ME/ADSL
ورژن فریمورت چیه؟؟؟
مشکل آی پی. البته الان مخابران نیستم. ولی وقتی بودم این مشکل رو داشتم.
آپدیت معمولا یکسری مشکلات رو از بین میبره که توی قسمت مشخصات فریمور به اونا اشاره شده.

AMD64
14-06-2012, 20:31
مشخصات فریمورم اینه:

BoardID: DSL-2730u
Software Version: ME_1.00
Bootloader (CFE) Version: 1.0.37-106.5
DSL PHY and Driver Version: A2pD030g.d22j
Wireless Driver Version: 5.60.120.3.cpe4.406.0

این هم ورژنی که واسه دانلود پیدا کردم:
DSL-2730U_ME_1.00_B038_K8G_0K-00-3151_20111026
آپدیتش بکنم؟؟
راستی مشکلتو با آی پی نگرفتن چطوری حل کردی؟

Hamed DC
15-06-2012, 10:53
مشخصات فریمورم اینه:

BoardID: DSL-2730u
Software Version: ME_1.00
Bootloader (CFE) Version: 1.0.37-106.5
DSL PHY and Driver Version: A2pD030g.d22j
Wireless Driver Version: 5.60.120.3.cpe4.406.0

این هم ورژنی که واسه دانلود پیدا کردم:
DSL-2730U_ME_1.00_B038_K8G_0K-00-3151_20111026
آپدیتش بکنم؟؟
راستی مشکلتو با آی پی نگرفتن چطوری حل کردی؟

فکر نمیکنم با آپدیت فریمور درست بشه!!!
من 1.15 کانکت میشدم. مشکل هم حل میشد.
متاسفانه مخابرات این مشکلات رو به تازگی پیدا کرده(حدود6ماهه!).
کاریش هم نمیشه کرد. من مودمهای ایسوز و تی پیلینک هم تست کردم.
فقط تی پیلینک مشکلی نداشت!!!

AMD64
15-06-2012, 11:13
ممنون آقا حامد
از خریدم راضی نیستم، فکر میکردم دیلینک بخاطر سابقه طولانیش محصولات با کیفیت تری داشته باشه.
زنگ میزنم مخابرات ببینم اونا چی میگن. شاید هم فریمورو در مرحله آخر آپدیت کنم. ولی میترسم خرابتر بشه.
باید بسوزم و بسازم. ای کاش از همون مودم قبلیم که Tenda بود میخریدم یا تی پی لینک.
بخاطر راهنماییتون هم بسیار ممنونم.
محل سکونت شما پایتخت تاریخ و تمدنه، پس باید همدان باشین دیگه!! منم همدانم. :11:

Hamed DC
15-06-2012, 12:19
ممنون آقا حامد
از خریدم راضی نیستم، فکر میکردم دیلینک بخاطر سابقه طولانیش محصولات با کیفیت تری داشته باشه.
زنگ میزنم مخابرات ببینم اونا چی میگن. شاید هم فریمورو در مرحله آخر آپدیت کنم. ولی میترسم خرابتر بشه.
باید بسوزم و بسازم. ای کاش از همون مودم قبلیم که Tenda بود میخریدم یا تی پی لینک.
بخاطر راهنماییتون هم بسیار ممنونم.
محل سکونت شما پایتخت تاریخ و تمدنه، پس باید همدان باشین دیگه!! منم همدانم. :11:

قربونت داداش.
مشکلی از مودم نیست. متاسفانه مشکل از مخابراته!!!
راستی شما تنظیمات رو به چه صورت انجام دادی؟؟؟
خیلی خوشحالم که هم ایالتی درآومدیم.
مخابرات همدان کلا ریخته به هم. من جای تو بودم دیگه نمی موندم.
کلی با مدیرانش بحثم شد.اخه ازم گیگ میدزدین.الانم که دانلود شبانش
مزخرف شده.
VPI و VCI رو روی چه عددی ست کردی؟؟؟

AMD64
15-06-2012, 20:55
ما چاکریم داداشی
آره تازگیا خیلی افتضاح شده مخابرات
دیشب به زور 100 مگ دانلود کرد.
تنظیمات مودمو، هم با سی دی خودش و هم خودم دستی انجام دادم و تنظیماتشم چندین بار عوض کردم. DNS هم دستی دادم بهش ولی نشد که نشد.
VCI و VPI هم 0 و 35
مجبورم هر شب خاموش روشن کنم دیگه. چه میشه کرد؟؟ اگه ای اس پی بهتری پیدا کنم میام بیرون از مخابرات.
شما از کجا سرویس میگیری؟

Hamed DC
15-06-2012, 21:39
ما چاکریم داداشی
آره تازگیا خیلی افتضاح شده مخابرات
دیشب به زور 100 مگ دانلود کرد.
تنظیمات مودمو، هم با سی دی خودش و هم خودم دستی انجام دادم و تنظیماتشم چندین بار عوض کردم. DNS هم دستی دادم بهش ولی نشد که نشد.
VCI و VPI هم 0 و 35
مجبورم هر شب خاموش روشن کنم دیگه. چه میشه کرد؟؟ اگه ای اس پی بهتری پیدا کنم میام بیرون از مخابرات.
شما از کجا سرویس میگیری؟

راستش این سریهای U بعد از یه مدتی حسابی میریزن به هم.
من فعلا شرکت خاصی رو پیدانکردم. ولی 1مگ پارس بد نیست!
توی اپیک همدان گفتن شبی3گیگ میگیرن!!!
راستی مودم رو اصلا آپدیت نکن. با آپدیت مودم رو باید بندازی دور!
چون بعد از آپدیت دیگه قابل استفاده نیست. دیگه این دی لینک رو
باید به لیست سیاه اضافه کنیم. خودم دوتا دی لینک دارم. یکیش که
قراره بره اشغالدونی یکیش هم رد کنم بره. یه مودم درست درمون بخرم.
این دی لینک دیگه به درد نمیخوره. ایسوزم دارم. اونم مالی نیست.هی
فرت و فرت داغ میکنه.
این وایرلسهای دی لینک کلا قطعیش زیاده.سریهای U مثلا بهینه شدن
که بازم مثل همون قبلیا آشغاله!!!

AMD64
16-06-2012, 01:05
آپدیت نمیکنم. چون تو سایت خودشم چیزی واسه دانلود نذاشته میترسم خراب بشه.
بنظرت اینو ردش کنم بره یکی دیگه بخرم؟ چند برش میدارن؟
جایی سراغ داری قیمت خوب بخره؟؟ 17 روزه خریدمش.

Hamed DC
16-06-2012, 10:54
آپدیت نمیکنم. چون تو سایت خودشم چیزی واسه دانلود نذاشته میترسم خراب بشه.
بنظرت اینو ردش کنم بره یکی دیگه بخرم؟ چند برش میدارن؟
جایی سراغ داری قیمت خوب بخره؟؟ 17 روزه خریدمش.

والا خودمم یکی دارم که برای مشتری لنگم.
البته آشناها هستن. ولی نمیخوام جنس بیکیفیت بدم بهشون.
عملا باید این رو بزارم گوشه کمد خاک بخوره(لعنت به دی لینک!!!).
ببرش پاساژ بهمنیان. کنار اون گل فروشیه. شایدبرش داره.
اما قیمت رو بهت پایین میدنا!!!
راستی این مدل رو کی بهت پیشنهاد داد؟؟؟
من یا کس دیگه؟؟؟

AMD64
16-06-2012, 17:15
والا من 2-3 ماه بود تحقیق میکردم ببینم کدام مدل خوبه. توی انجمن مشاوره هم همه 130-140 صفحه رو خوندم. یکی میگفت اسوس، یکی تی پی لینک و یکی دیلینک. دوستم شرکت داره گفت بیا از همین تندا ببر. منم همین مودم قبلیمو از دوستم خربده بودم و تندا بود و توی 2 سالی که شب و روز روشن بود آخ نگفت. ولی بهش گفتم دوست دارم قیافه مودمم عوض بشه. تندا بخرم انگار همون قبلیه.
خلاصه بین دیلینک و تی پی لینک مونده بودم. شما بیشتر پیشنهادت روی تی پی لینک بود ولی میگفتی دیلینکم خوبه و تفاوتی با هم ندارن. از اونجایی که من میخواستم مودم دکمه روشن خاموش کردن وایرلس داشته باشه، بالاخره رفتم دیلینک خریدم. ولی دیگه نمیدونستم اینجوری از آب درمیاد. (هیچکس درباره مشکل آی پی نگرفتنش صحبتی نکرده بود). من 65 خریدم، در صورتی که چند جا هم دیدم که 75 قیمت زده بودن. خلاصه زیادی وسواس به خرج دادم، آخرشم اینجوری شد.

Hamed DC
16-06-2012, 18:25
والا من 2-3 ماه بود تحقیق میکردم ببینم کدام مدل خوبه. توی انجمن مشاوره هم همه 130-140 صفحه رو خوندم. یکی میگفت اسوس، یکی تی پی لینک و یکی دیلینک. دوستم شرکت داره گفت بیا از همین تندا ببر. منم همین مودم قبلیمو از دوستم خربده بودم و تندا بود و توی 2 سالی که شب و روز روشن بود آخ نگفت. ولی بهش گفتم دوست دارم قیافه مودمم عوض بشه. تندا بخرم انگار همون قبلیه.
خلاصه بین دیلینک و تی پی لینک مونده بودم. شما بیشتر پیشنهادت روی تی پی لینک بود ولی میگفتی دیلینکم خوبه و تفاوتی با هم ندارن. از اونجایی که من میخواستم مودم دکمه روشن خاموش کردن وایرلس داشته باشه، بالاخره رفتم دیلینک خریدم. ولی دیگه نمیدونستم اینجوری از آب درمیاد. (هیچکس درباره مشکل آی پی نگرفتنش صحبتی نکرده بود). من 65 خریدم، در صورتی که چند جا هم دیدم که 75 قیمت زده بودن. خلاصه زیادی وسواس به خرج دادم، آخرشم اینجوری شد.
اخه این ای پی نگرفتن بین ای اس پی ها همهگیر نیست!!!
من قبلا پارس داشتم. هر مودمی میزدم بین هر 40دقیقه قطع میشد.
این مشکل از ای اس پی سرچشمه میگیره و مطمئن باش مودمت سالمه.
مثلا اگه بری شاتل مشکلی نخواهی داشت. من اونجا بودم.24ساعته هم
روشن بود. متاسفانه مخابرات دیگه کیفیت سابق رو نداره و نمیشه ازش
انظار زیادی داشت. مودمهای تندا هم زیاد جالب نیستن. اصولا آنتندهی
خوبی ندارن و در امر بی سیم خوب ظاهر نمیشن. ولی کابلیش بدک نیست!
ولی کلیاتی رو که چک کردم، تی پیلینک با بیشتر شرکتها(بجز پارس و آسیا
گستر)، سازگاری کاملی نداره.
من که از فروش مودمم منصرف شدم.

AMD64
16-06-2012, 20:04
تی پی لینک با بیشتر شرکتها سازگاری کاملی نداره؟؟؟؟ درست متوجه شدم؟
آخه اینجور که میگن، تی پی لینکها با اکثر شرکتها بدون مشکل کار میکنه. دوستم تیپی لینک داشت از پارس هم سرویس میگرفت. اونم 24 ساعته مودمش روشن بود و مشکلی نداشت. ولی بعضیا میگن شاتل با دیلینک مشکل داره و مسئولینش میگن هرچی میخرین، دیلینک نخرین.
والا آدم نمیدونه بالاخره چی بخره .
راستی من مودمم طبقه دومه، با لپتاپ رفتم زیر زمین، یعنی 2 طبقه پایینتر، 3 تا خط سیگنال داشت، خوبه به نظرت؟

hosein_mic
16-06-2012, 20:36
آخه اینجور که میگن، تی پی لینکها با اکثر شرکتها بدون مشکل کار میکنه. دوستم تیپی لینک داشت از پارس هم سرویس میگرفت. اونم 24 ساعته مودمش روشن بود و مشکلی نداشت. ولی بعضیا میگن شاتل با دیلینک مشکل داره و مسئولینش میگن هرچی میخرین، دیلینک نخرین.
راستی من مودمم طبقه دومه، با لپتاپ رفتم زیر زمین، یعنی 2 طبقه پایینتر، 3 تا خط سیگنال داشت، خوبه به نظرت؟
حرف نداره سیگنال دهیش

Hamed DC
16-06-2012, 21:42
برا من که اینجور نبوده!!!
یعنی تقریبا تی پیلینک برام مشکل اساسی پیش نیاورده. اون پارس هم با نتظیمات درستش کردم!
دی لینک آنتن دهیش خیلی عالی شده در سریهای U . ولی برخی مشکلاتش هنوز باقی مونده.
اره.آنتن دهیش با این حالت خیلی عالیه.

Hamed DC
16-06-2012, 23:39
راستی به اینجام یه سری بزن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

AMD64
17-06-2012, 00:42
حامد جان ممنون از لینکی که دادی ولی این سایت مخصوص تایلنده و نرم افزاراشم فقط روی مودمهایی که اونجا فروخته شده نصب میشه و کار میکنه. خودشونم یه توضیح دادن که فقط برای تایلند.مودمهایی که تو ایران فروخته میشه، واسه خاور میانه تولید شده و دارای پیشوند ME هست که همون Middle East ،یعنی خاورمیانه است.بازم ممنونم ازت.

Hamed DC
17-06-2012, 10:52
حامد جان ممنون از لینکی که دادی ولی این سایت مخصوص تایلنده و نرم افزاراشم فقط روی مودمهایی که اونجا فروخته شده نصب میشه و کار میکنه. خودشونم یه توضیح دادن که فقط برای تایلند.مودمهایی که تو ایران فروخته میشه، واسه خاور میانه تولید شده و دارای پیشوند ME هست که همون Middle East ،یعنی خاورمیانه است.بازم ممنونم ازت.

اره داداش.همینطوره.
هدف من بیشتر خوندن مشکلات مودم و فریمورهای ارائه شده برای اونها بود.
که مشکل دیسکانکت شدن هم یکی از اوهاست که باید با آپدیت فریمور درستش
کرد. اما این آپدیت به احتمال بالا به از دست رفتن مودم منجر میشه.

AMD64
18-06-2012, 00:56
آره به ریسکش نمی ارزه مودمو آپدیت کنم.
امروز مودمو به صورت Bridge کانفیگ کردم. شاید مشکل آی پی نگرفتنش در ساعت 1 و 6 رفع بشه.
راستی اون مشکل روترش رو هم که گفتم گاهی وقتا قاطی میکنه ماله فایروال آنتی ویروس نود بود.

shakhdar
29-06-2012, 19:30
سلام دوستان.
منم همین مشکل آی پی نگرفتن رو دارم.آی اس پی هم شاتله و فکر کنم طرفای ساعت 8 این اتفاق میفته!(تایم سوییچ کردن از دانلود شبانه به حالت روزانه)ممنون میشم اگه مشکل حل شد یا راه حلی دارید منو راهنمایی کنید.
سپاسگزارم...

r0ot$harp
08-02-2013, 12:27
سلام دوستان عزیز

من هم این مشکل رو دارم. هر روز روزی یکی دوبار قطع می شه. باید مودم رو ریست کنم. از صبانت استفاده می کنم.

باتشکر

tehran57
08-02-2013, 21:45
سلام به همه

برای من یه مشکلی به وجود آمده ،

من مرحله ای اول مودم را نصب کردم هیچ موشکلی نداشت حواسم نبود برنامه را حذف کردم unistal به قول معروف

الان هرکاری می کنم نصب نمی شه اتوران برنامه بالا می یاد ولی می خوام درایور را نصب کنم می گه باید ریستارت بشه .

هر وقت می خوام نصب کنم درخواست ریستارت میکنه .... من نمی دانم تا کی باید ریستارت کنم
مودم من d-link200

vahidn82
02-03-2013, 01:10
سلام
من چند وقتی هست مودم رو عوض کردم قبلا Dlink dsl-2640T که چند سال مثل مرد کار می کرد حالا رفتم این مودم رو خریدم و این مشکل رو داره.
که در اصل اگر از ای پی شرکتی که اینترنت رو ارائه میکنه مدت زمانی استفاده نکنیم DNS Serverرو کلا 0 می کنه انگار دیگه ip نداره یا بهتر بگم اگه مدت idle دستگاه زیاد باشه دیگه ای پی نمیگیره چون مثلا روزای که کلا خونه هستم و مدام به اینترنت وصل هستم این مشکل دو نداره
این مشکل اصلا ربطی به شرکت ارائه دهنده اینترنت نداره چون این مشکل رو خیلی دارن تو کشور های دیگه.
من دارم میگردم مشل رو پیدا کنم اما واقعا مودم مشکل داری هستش چون همه دارن ازش بد می گن
چند تا از DLINK های نقاط مختلف ورژن دادن برای اپدیت اما هنوز خاورمیانه نداده
اگر چیزی پیدا کردم خبر می دم اما به فکر تعویض باشید...:n03:

realizade
01-04-2013, 14:47
منم مودم 2640 دارم فقط تنها مشکلش اینه که وقتی گرم میشه اونم (ناشی از دمای اتاق نه خودش) سرعتش کم میشه
رفتم یه 2730 گرفتم
مشکل کلی مودم های دی لینک اینه که حساسیتشون بالاس و براس شبکه مخابراتی مزخرف ایران طراحی نشدن
کایل کشی مخابرات مال سال تیرکمونه
مودم دی لینک تو این حالت نمیتونه جواب بده.

armagedon7
21-04-2013, 04:54
من خودم از این مودم دارم.:n05: شما مودمتو از کامپیوتر حدود یک متر دور کن درست میشه چون نویز زیاده طرف پی سی مودم قاطی میکنه من امتحان کردم درست شد

behnamgolds
01-09-2013, 00:54
من هم از این آشغالا دارم از روز اول مشکل داشت :
۱) مشکل قطعی اینترنت و وصل نشدن به صورت خودکار که نیاز به ریستارت داره.
۲) تنظیمات وایرلس که WPA2 خود به خود از کار میوفته و حالی به اهالی محل میده.
۳) ssh دیگه کار نمیکنه و باید با telnet به مودم وصل بشم.

مشکل اول رو با دوتا اسکریپت حل کردم. اسکریپت اول هر ۵ دقیقه یک بار ۸.۸.۸.۸ رو پینگ میکنه اگر جواب نداد اسکریپت دوم رو اجرا میکنه که با telnet وصل میشه به مودم و دستور reboot رو اجرا میکنه.
البته اینها به درد کسایی که با لینوکس کار میکنن میخوره برای ویندوز خودتون اسکریپت بنویسین.

Script inTest

Script rtelnet

در کل این کارا هم آفتابه خرج لحیمه باید برم linksys بخرم و خیال خودم رو راحت کنم ،انتخاب اولم هم linksys بود که به خاطر قیمتش رفتم dlink گرفتم ، یکم گرون تره ولی دیگه لازم نیست سالی یک بار مودم عوض کنم.

nader008
02-01-2014, 10:09
من هم از این آشغالا دارم از روز اول مشکل داشت :
۱) مشکل قطعی اینترنت و وصل نشدن به صورت خودکار که نیاز به ریستارت داره.
۲) تنظیمات وایرلس که WPA2 خود به خود از کار میوفته و حالی به اهالی محل میده.
۳) ssh دیگه کار نمیکنه و باید با telnet به مودم وصل بشم.

مشکل اول رو با دوتا اسکریپت حل کردم. اسکریپت اول هر ۵ دقیقه یک بار ۸.۸.۸.۸ رو پینگ میکنه اگر جواب نداد اسکریپت دوم رو اجرا میکنه که با telnet وصل میشه به مودم و دستور reboot رو اجرا میکنه.
البته اینها به درد کسایی که با لینوکس کار میکنن میخوره برای ویندوز خودتون اسکریپت بنویسین.

Script inTest

Script rtelnet

در کل این کارا هم آفتابه خرج لحیمه باید برم linksys بخرم و خیال خودم رو راحت کنم ،انتخاب اولم هم linksys بود که به خاطر قیمتش رفتم dlink گرفتم ، یکم گرون تره ولی دیگه لازم نیست سالی یک بار مودم عوض کنم.

سلام
چطوری از اینا استفاده کنیم!؟

nader008
03-01-2014, 12:04
سلام کمکم کنید منم تازگیا این مشکل برام پیش اومده!!؟:n17:
:n17:
کمکم کنید!

nader008
03-01-2014, 12:58
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](0615143906).img

دانلود فریمور این مدل در خاور میانه

ali_gandomi
11-01-2014, 16:37
سلام دوستان
منم یه مشکل با این d-link 2730u دارم!
اکثر اوقات وقتی میخوام به وایرلسش با گوشی یا لپ تاپ وصل بشم اونو پیدا میکنه ولی وصل نمیشه و حتما باید یه دور مودم رو خاموش روشن کنم!!!
راه حلی برای این مشکل هست؟

Smnavvab
31-05-2014, 23:43
من از اینجا دانلود کردم و نصب کردم مشکل حل شد . در واقع اونقدر کم شد که ناچیزه . ضمناً همه نت رو گشتم تا پیدا شد .

mousavy_mh
12-09-2014, 07:48
دوستانی که هنوز مشکل قطع شدن اینترنت رو دارن به این تاپیک مراجعه کنن: