PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل گرافیکی در hp dv6395ea

majid_306
29-05-2012, 19:43
با سلام
تصویر لپ تابم که hp dv6395ea هست، سیاه شد و اصلا تصویر نمیداد! در safe mode بالا میاد ولی کیفیت تصویر خیلی پایین و افتظاحه. درایور گرافیک رو unistall کردم، تصویر میده منتها مثل safe mode بی کیفیت هست. یکسری خطوط عمودی توی تصویر هم پیدا شده. به نظرتون راه حلی براش وجود داره یا نه؟ شبیه حالت نیم سوز شدن هست.

با تشکر

biostar
29-05-2012, 21:26
میتونید با یک live cd لینوکس تست کنید ، اگر بی مشکل تصویر داد یعنی مشکل از درایور هست .

mehrdad8086
30-05-2012, 18:06
با سلام
تصویر لپ تابم که hp dv6395ea هست، سیاه شد و اصلا تصویر نمیداد! در safe mode بالا میاد ولی کیفیت تصویر خیلی پایین و افتظاحه. درایور گرافیک رو unistall کردم، تصویر میده منتها مثل safe mode بی کیفیت هست. یکسری خطوط عمودی توی تصویر هم پیدا شده. به نظرتون راه حلی براش وجود داره یا نه؟ شبیه حالت نیم سوز شدن هست.

با تشکر
همونطور که دوستمون هم توضیح داد عمل کنید.در صورت عدم داشتن تصویر مناسب (حتی در Bios ,setup) ایراد از چیپ گرافیک شماست.(الته از فلت LCD هم می تونه باشه)ولی چون این مدل استعداد عجیبی

تو خراب شدن چیپ گرافیک داره این ایراد محتمل تره.برای تست فلت نیز دستگاه رو به مانیتور دیگری وصل کنید .اگر بازهم مشکل تو مانیتور با برجاست پس ایراد از فلت نیست.

majid_306
31-05-2012, 14:09
میتونید با یک live cd لینوکس تست کنید ، اگر بی مشکل تصویر داد یعنی مشکل از درایور هست .

همونطور که دوستمون هم توضیح داد عمل کنید.در صورت عدم داشتن تصویر مناسب (حتی در Bios ,setup) ایراد از چیپ گرافیک شماست.(الته از فلت LCD هم می تونه باشه)ولی چون این مدل استعداد عجیبی

تو خراب شدن چیپ گرافیک داره این ایراد محتمل تره.برای تست فلت نیز دستگاه رو به مانیتور دیگری وصل کنید .اگر بازهم مشکل تو مانیتور با برجاست پس ایراد از فلت نیست.

ممنون از پاسخ هاتون دوستان عزیز
راستش قبلا به دیتا پروژکتور وصل کردم ولی تصویری نداد! لایو سی دی لیوکس چیه؟ چطوری می تونم تهیش کنم؟ 3 سال پیش هم یکبار این مشکل به وجود آمده بود، اون موقع یکی از دوستان که دیگه الان خارج از کشور مقیم هستند، برام ردیفش کردند. اون موقع ویندوزش ویستا اورجینال بود و فقط در safe mode تصویر نامطلوب میداد. الان ویندوزش 7 هست، یکبار هم ویندوز رو با ویندوز شرکت دیگه عوض کردم افاقه ای نداشت، فکر کنم از چیپش باشه! آیا ارزش تعمیر داره؟ هزینه تقریبیش چقدره؟

ممنون

siyamaksama
13-06-2012, 16:46
دوست عزیز این مشکل بر میگرده به چیپ لپ تاپت چون این سری از لپ تاپ hp ضعفشون همینه فقط خوبی که داره با هیت دادن برمیگرده من خودم چند بار این مدل لپ تاپ و تعمیر کردم البته اگه تعمیر کارش بتونه دمای مناسب بده به چیپ

siyamaksama
13-06-2012, 16:48
ارزش تعمییر داره و اگه با هیت برگرده حدودا 80 تومن هزینش اگرم چیپش عوض شه 120

majid_306
13-06-2012, 22:28
آیا استفاده از لپتاپ در این وضعیت، اوضاع رو بدتر میکنه؟ چون فعلا تا زمان اتمام کلاسها نمی تونم دستگاه رو برای تعمیر بفرستم.