PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کامپیوتر Restart نمیشه

Ali_vavan2009
28-05-2012, 10:39
سلام دوستان

اول از همه اگه جای اشتباهی تاپیک زدم ببخشید.

ببینید من حدود 2 ماه میشه دچار این مشکل شدم. که وقتی رو دکمه Restart کلیک می کنم. سیستمم restart نمیشه.

من قبلا XP داشتم که با اون این مشکل پیش اومد. XP جدید نصب کردم فایده نداشت. Ubuntu نصب کردم و توی اونم فرقی نکرد.

اینم اضافه کنم که shutdown به درستی کار میکنه.

حالا مشکل از کجاست؟

EXTREME
28-05-2012, 11:03
سلام دوستان

اول از همه اگه جای اشتباهی تاپیک زدم ببخشید.

ببینید من حدود 2 ماه میشه دچار این مشکل شدم. که وقتی رو دکمه Restart کلیک می کنم. سیستمم restart نمیشه.

من قبلا XP داشتم که با اون این مشکل پیش اومد. XP جدید نصب کردم فایده نداشت. Ubuntu نصب کردم و توی اونم فرقی نکرد.

اینم اضافه کنم که shutdown به درستی کار میکنه.

حالا مشکل از کجاست؟
اولین علت این مشکل میتونه از ویندوز ویروس و زیاد بودن برنامه ها باشه
شما اگه ویندوز رو عوض کردید سیستم رو اسکن ویروس بکنید و برنامه های باز رو قبل از ریستاریت ببندید و مجددا تست کنید
درست نشد این مشکل یا از پاور است یا از مین
از رو کیس هم ریست میکنید هم باز ریست نمیشه ؟

Ali_vavan2009
28-05-2012, 11:20
اولین علت این مشکل میتونه از ویندوز ویروس و زیاد بودن برنامه ها باشه
شما اگه ویندوز رو عوض کردید سیستم رو اسکن ویروس بکنید و برنامه های باز رو قبل از ریستاریت ببندید و مجددا تست کنید
درست نشد این مشکل یا از پاور است یا از مین
از رو کیس هم ریست میکنید هم باز ریست نمیشه ؟

از نظر ویروس همه چیز رو چک کردم

حتی ویندوز رو فلش نصب کردم که تازه خریده بودم و مشکل حل نشد مشکل از برنامه ها و ویندوز و ویروس نیست.

از رو کیس وقتی restart میزنم کار می کنه.

فقط از تو سیستم عامل کار نمیکنه.

از power باشه مشکل چیه؟؟؟

از motherbord باشه مشکل چیه؟؟؟

EXTREME
28-05-2012, 11:27

حتی ویندوز رو فلش نصب کردم که تازه خریده بودم و مشکل حل نشد مشکل از برنامه ها و ویندوز و ویروس نیست.

من نظرم اینه که با یک ورزن ویندوز دیگه هم تست کنید اگه نتیجه نگرفتین برید سراغ تست سخت افزار
باید با یک پاور دیگه سیستم تست بشه تا معلوم بشه مشکل از کجاست
اگه از مین باشه این مشکل مربوط به چیپ جنوبی است ولی چون از رو کیس میتونید ریست کنید این احتمالش کمه
من بیشتر نظرم اینه که مشکل نرم افزاری است

i.g.s
28-05-2012, 11:30

دوست عزیز!!
شاید همونطور که mehrdad mm گفت بعد از نصب ویندوز برنامه خاصی نصب میکنید
که اینطور میشه یکبار ویندوز رو دوباره نصب کنید و هیچ برنامه حتی درایور رو نصب نکنید
سیستم رو ریست کنید اگه نشد مطمعن باشید مشکل سخت افزاریه و باید کامپیوتر رو
یه جایی ببرید که درست کنن
اگر از پاور باشه که باید عوض کنین.
اگر هم از مادر بورد باشه که 50 درصد مربوط به اونه باید بدید جایی درست کنن

Ali_vavan2009
28-05-2012, 12:00
دوست عزیز!!
شاید همونطور که mehrdad mm گفت بعد از نصب ویندوز برنامه خاصی نصب میکنید
که اینطور میشه یکبار ویندوز رو دوباره نصب کنید و هیچ برنامه حتی درایور رو نصب نکنید
سیستم رو ریست کنید اگه نشد مطمعن باشید مشکل سخت افزاریه و باید کامپیوتر رو
یه جایی ببرید که درست کنن
اگر از پاور باشه که باید عوض کنین.
اگر هم از مادر بورد باشه که 50 درصد مربوط به اونه باید بدید جایی درست کنن

دوست عزیز اگه می خواست از برنامه باشه که مزاحم وقت گرامی شما نمی شدم.

من به طور کلی این مشکل رو دارم.
البته مشکل از منه که این نکته رو نگفتم و باید ببخشید. :11: حتی موقعه نصب ویندوز هم این مشکل هست.

هیچ راهی نداره که بشه بدونه مغازه بردن بفهمم مشکل دقیق از کجاست؟

چون فعلا امکان مغازه بردن برام وجود نداره.

مثلا اگه power باشه از کجا باید بفهمم؟
اگه motherbord باشه چی؟

ali2424
28-05-2012, 12:17
این مشکل به نظر من هم نرم افزاری هست شما ابتدا سیستم رو به حالت باز و خارج کیس ببندید و یک ویندوز به صورت کلین نصب کنید سپس اگه مشکل وجود داشت باید انرا در ولتاژ 5 v stanby در پاور جستجو کرد هر گونه ریپل در این ولتاژ باعث میشود کامپیوتر در حالت ریست یا استن بای دچار مشکل شود

i.g.s
28-05-2012, 12:18
دوست عزیز اگه می خواست از برنامه باشه که مزاحم وقت گرامی شما نمی شدم.

من به طور کلی این مشکل رو دارم.
البته مشکل از منه که این نکته رو نگفتم و باید ببخشید. :11: حتی موقعه نصب ویندوز هم این مشکل هست.

هیچ راهی نداره که بشه بدونه مغازه بردن بفهمم مشکل دقیق از کجاست؟

چون فعلا امکان مغازه بردن برام وجود نداره.

مثلا اگه power باشه از کجا باید بفهمم؟
اگه motherbord باشه چی؟
اگه بخوای همچین کاری انجام بدی باید یه هویه و یه مولتی متر دستت بگیری بری بر سر کامپیوتر بیچاره
و قطعه قطعش کنی:26:
بهترین کار همینیه که گفتم.
ببری کامپیوتر رو پیش یه دکتر کامپیوتر تا درمونش کنه!!:2:
البته ببخشید که یه کم زیاده روی کردم و چرت و پرت گفتم!!:11:

i.g.s
28-05-2012, 12:21
این مشکل به نظر من هم نرم افزاری هست شما ابتدا سیستم رو به حالت باز و خارج کیس ببندید و یک ویندوز به صورت کلین نصب کنید سپس اگه مشکل وجود داشت باید انرا در ولتاژ 5 v stanby در پاور جستجو کرد هر گونه ریپل در این ولتاژ باعث میشود کامپیوتر در حالت ریست یا استن بای دچار مشکل شود
آفرین!!
بالاخره یه کسی پیدا شد مشکل این بنده خدا رو حل کنه.

Ali_vavan2009
28-05-2012, 12:39

دوست عزیز ممنون از توجهتان ولی اگه بخواد نرم افزاری باشه پس کله ویندوز ها مشکل دارند.

چون همان طور که ذکر کردم و در زمان نصب ویندوز شاهد این موضوع بوده ام که در جاهایی که باید سیستم restart میشد به صورت خودکار انجام نمیشد و باید من دکمه restart از روی سیستم رو میزدم.

در مورد نصب ویندوز تمیز هم باید بگم به محض نصب ویندوز و قبل از هر کاری ( حتی قبل از نصب برنامه های motherbord و monitor ) من سیستمم رو restart می کنم و از ویندوز خارج می شم ولی restart نمیشه.

در مورد standby هیچ مشکلی ندارم و به راحتی کار میکنه.

فقط restart مشکل دارم.

دوستان اگه کسی می خواد حرصش رو جایی خالی کنه کامپیوتر من هست. :38:فقط بعدش باید کامپیوتر رو با امکان restart شدن تحویلم بدین. :31:

ali2424
28-05-2012, 12:50
پس مشکل نرم افزار منتفیه البته اگه شما بتونید بایاس مین رو اپدیت کنیدخوبه ولی من فکر نمیکنم مشکل از اون قسمت اشه میمونه سخت افزار شما رد صورت امکان با یک پاور دیگه تست بگیرید این مشکل در وهله اول از پاور ودر وهله دوم از مدارات STAN BY مین هست اگه از پاور نباشه صد در صد چیپ مربوط به برق اولیه مین (بلوک کانتر) مشکل داره

EXTREME
28-05-2012, 14:43
اگه وسط نصب ویندوز ریست نمیشه مشکل سخت افزاری است یا بایوس مشل داره که باید آپدیت بشه یا پاور ایراد داره که باید با یک پاور دیگه سیستم رو تست کنید یا مین که میتونه از چیپ جنوبی باشه