PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مزدا3 2007 تیپ 3 یا نیو مزدا3 (2010) برای اسپرت کردن و تیون کردن؟

arash-moeni
26-05-2012, 19:29
سلام.
دوستان بنده یه مبلغ پول قابل توجهی دارم و از ان جا که به ماشین بازی علاقه ی زیادی دارم قصد خرید یک ماشین برای تیون کردن دارم.
به نظره شما مزدا3 2007 برای این مورد بهتره و نیو مزدا3؟

dash_mehdi
26-05-2012, 20:13
دوست گلم لطفا در تاپیک خودش مطرح کنید و از زدن تاپیک جدید خودداری کنید:46:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

arash-moeni
26-05-2012, 20:34
دوست عزیز ممنون ولی اگه بتونید در این جا هم یه راهنمایی کنید ممنون میشم

dash_mehdi
26-05-2012, 21:37
دوست عزیز ممنون ولی اگه بتونید در این جا هم یه راهنمایی کنید ممنون میشم

خوب مشخصا مزدا 3 مدل 2007 خیلی بیشتر اسپرت پذیره و قابیت تیونیگ شدن رو داره اما اگه پول 2010 رو دارید بهتره همون 2010 رو بخرید و قید تیونینگ رو بزنید

arash-moeni
26-05-2012, 22:00
یعنی از نظر انعطاف پذیری مزدا3 2007 بهتره؟

mohamad skystar
26-05-2012, 23:17
سلام.
دوستان بنده یه مبلغ پول قابل توجهی دارم و از ان جا که به ماشین بازی علاقه ی زیادی دارم قصد خرید یک ماشین برای تیون کردن دارم.
به نظره شما مزدا3 2007 برای این مورد بهتره و نیو مزدا3؟

مزدا 3 خودش یه ماشین اسپرت هست و تغییراتی که قراره روش انجام بدین با هزینه های زیادی روبه رو میشه.
شما باید ببینید کدوم قسمت از ماشین رو میخوای روش کار انجام بدی؟
نصب کیت های بدنه
تغییرات در موتور اتومبیل که خودش یه بحث مفصل هست
تغییرات در نمای داخلی اتومبیل
خلاصه اینکه باید مقدار بودجه ای که برای اینکار کنار گذاشتین رو مشخص کنید و ببینید ارزش داره یا نه.

arash-moeni
26-05-2012, 23:59
مزدا 3 خودش یه ماشین اسپرت هست و تغییراتی که قراره روش انجام بدین با هزینه های زیادی روبه رو میشه.
شما باید ببینید کدوم قسمت از ماشین رو میخوای روش کار انجام بدی؟
نصب کیت های بدنه
تغییرات در موتور اتومبیل که خودش یه بحث مفصل هست
تغییرات در نمای داخلی اتومبیل
خلاصه اینکه باید مقدار بودجه ای که برای اینکار کنار گذاشتین رو مشخص کنید و ببینید ارزش داره یا نه.
بنده از نظر بودجه ان چنان مشکلی ندارم
پولی گیرم اومده که میخوام در این راه که خیلی دوسش دارم هزینه کنم.
بنده زیاد سر در نمیارم البته در حال تحقیقات هستم.
اول از همه قصد تعویض موتور را ندارم و به دنبال چیزی هستم که موتور خود ماشین انعطاف بالایی داشته باشه. به دنبال 0 تا 100 هستم که سرعت زودی ببرم بالا و یه سری تغییرات در بدنه برای متفاوت بودن با دیگران....
حالا به نظره شما از این جنبه مزدا3 قبلی بهتره یا فعلی؟
کسانی را که خودم در این زمینه میشناسم میگن که مزدا3 قبلی چهره ی اسپرت تری داره و برای کار کردن کیس مناسب تریه.
نظر شما و دیگر دوستان چیه؟

mohamad skystar
27-05-2012, 00:14
بنده از نظر بودجه ان چنان مشکلی ندارم
پولی گیرم اومده که میخوام در این راه که خیلی دوسش دارم هزینه کنم.
بنده زیاد سر در نمیارم البته در حال تحقیقات هستم.
اول از همه قصد تعویض موتور را ندارم و به دنبال چیزی هستم که موتور خود ماشین انعطاف بالایی داشته باشه. به دنبال 0 تا 100 هستم که سرعت زودی ببرم بالا و یه سری تغییرات در بدنه برای متفاوت بودن با دیگران....
حالا به نظره شما از این جنبه مزدا3 قبلی بهتره یا فعلی؟
کسانی را که خودم در این زمینه میشناسم میگن که مزدا3 قبلی چهره ی اسپرت تری داره و برای کار کردن کیس مناسب تریه.
نظر شما و دیگر دوستان چیه؟

من فکر میکنم مزدا 3 نسل جدید از ایده های بهتری در زمینه طراحی اسپرتی برخوردار باشه
و آرگونومی خاصی برای این کار داره. همچنین نمای ظاهری مزدا 3 جدید خشن تر جلوه میکنه خصوصا نمای عقب خودرو
نمای داخلی مزدا 3 جدید نسبت به مزدا 3 قدیمی با کیفیت تر و جذاب تر هست پس میتونه گزینه منتخب باشه .
البته این نظر شخصی من بود و نظر شما و سایر دوستان محترم

arash-moeni
27-05-2012, 10:40
حالا به نظره شما توی این رنج ماشینی بهتر از مزدا3 2010 پیدا میشه؟
منظورم از رنج کلاس کاری مزدا3 میباشد که یه ماشین اسپرت و کوچک و سبک وزن میباشد....

راستی نظرتون در مورد مگان چیه؟
دوستانی دارم که میگن مگان از نظر تیون کردن قابلیت های خیلی بیشتری داره

dash_mehdi
27-05-2012, 23:14
راستی نظرتون در مورد مگان چیه؟
دوستانی دارم که میگن مگان از نظر تیون کردن قابلیت های خیلی بیشتری داره

مگان هم اسپرت پذیری خوبی داره
اما چرا سراتو کوپ رو انتخاب نمیکنید؟
سراتو کوپ خودروی کاملا اسپرت و جذابیه که می تونید با خرید رینگ و لاستیگ 18 اینچ و اسپرت تر ظاهرش رو خیلی زیباتر کنید و خرج کمتری هم براتون داره چون خود ماشین کاملا اسپرته

arash-moeni
28-05-2012, 00:39
مگان هم اسپرت پذیری خوبی داره
اما چرا سراتو کوپ رو انتخاب نمیکنید؟
سراتو کوپ خودروی کاملا اسپرت و جذابیه که می تونید با خرید رینگ و لاستیگ 18 اینچ و اسپرت تر ظاهرش رو خیلی زیباتر کنید و خرج کمتری هم براتون داره چون خود ماشین کاملا اسپرته

از ماشین های کره ای اصلا خودم نمیاد
یا ژاپنی یا فرانوسوی

arash-moeni
28-05-2012, 09:39
دوستان سوال دیگه؟
ایا ماشینی به سبک مزدا3 که جمع جور و اسپرت باشه و جوان پسند در نیسان هم داریم؟ اگه هست چیه و مشخصاتش چیه؟ قیمت؟

arash-moeni
30-05-2012, 11:21
دوستان میشه قیمت تیپ های مختلف مزدا3 2010 را بزارید؟
ممنون

mohamad skystar
30-05-2012, 12:12
دوستان سوال دیگه؟
ایا ماشینی به سبک مزدا3 که جمع جور و اسپرت باشه و جوان پسند در نیسان هم داریم؟ اگه هست چیه و مشخصاتش چیه؟ قیمت؟

در ایران از محصولات نیسان ماشین جمع و جور و اسپرت نداریم.
اما خودروهایی مثل نیسان پیکاپ رو دیدم که تیونینگ خیلی عالی روش پیاده کردن.

mohamad skystar
30-05-2012, 12:12
دوستان میشه قیمت تیپ های مختلف مزدا3 2010 را بزارید؟
ممنون

قیمت مزدا رو در بخش مشاوره خرید درخواست کنید.

rami_hemi
02-06-2012, 22:51
تینونیگ مورد نظر شما صرفا بادی تیونینگ هست یا انجین و کلا ماشین از نظر فنی هم تیون میشه؟
نظر من روی آلمانی ها و ژاپنی ها دهه 90 و اویال 2000 مثل گالانت یا مزدا 323 هست
لوازم افتر مارکت بهتری برای این سری ها پیدا میشه . مزدا 3 نسل قبلی جای زیادی برای کار داشت . میتونید برای بدنه از سری لوزم بدنه mp3 مزدا استفاده کنید موتور2.2 لیتری توربو این مدل مزدا هم خیلی پرفومنس خوبی داره .
در مورد نیسان یک مورد نیسان سانی مربوط به دهه 90 موجود هست و نیسان های موجود توی ایران بیشتر تو کلاس متوسط-متوسط هستن مثل آلتیما و ماکسیما موتور های خوبی هم برای این سری واسه تیونینگ موجود هست .
در ضمن تیونینگ همش خرج کردن پول نیست بیتشر خرج کردن پول برای ماشین بر اساس یک طرح علمی و فنی هست .
در مورد تیونینگ بهترین گزینه های موجود توی ایران در سری ماشینهای مربوط به سال 2000 و بالاتر نیسان ماکسیما مزدا 323 مزدا 3 نسل قبلی بی ام و سری 3 اتاق E46 تویوتا کرولا . هیوندای کوپه
ماشینهای دیگه رو به خاطر کم بودن قطعات افتر مارکت توی لیست نیاوردم . مثلا هیوندای جنسیس کوپه یا کیا سراتو کوپ یا مگان اسپرت
در ضمن فرانسوی ها بجز رنو ارزش تیونیگ ندارن .
مرسدس بنز مثلا c200 compressor w203 با وجود داشتن موتور 1800 سی سی سوپر شارژر دار خودش به خاطر قیمت بالای قطعات افتر مارکت که اکثرا محصول تیونرههای مشهوری هستن زیاد جذاب نیست ولی من بین زاپنی و المانی آلمانی رو برای شما توصیه میکنم . بی ام و E46 الان معقولترین گزینه میتونه باشه

arash-moeni
03-06-2012, 15:39
تینونیگ مورد نظر شما صرفا بادی تیونینگ هست یا انجین و کلا ماشین از نظر فنی هم تیون میشه؟
نظر من روی آلمانی ها و ژاپنی ها دهه 90 و اویال 2000 مثل گالانت یا مزدا 323 هست
لوازم افتر مارکت بهتری برای این سری ها پیدا میشه . مزدا 3 نسل قبلی جای زیادی برای کار داشت . میتونید برای بدنه از سری لوزم بدنه mp3 مزدا استفاده کنید موتور2.2 لیتری توربو این مدل مزدا هم خیلی پرفومنس خوبی داره .
در مورد نیسان یک مورد نیسان سانی مربوط به دهه 90 موجود هست و نیسان های موجود توی ایران بیشتر تو کلاس متوسط-متوسط هستن مثل آلتیما و ماکسیما موتور های خوبی هم برای این سری واسه تیونینگ موجود هست .
در ضمن تیونینگ همش خرج کردن پول نیست بیتشر خرج کردن پول برای ماشین بر اساس یک طرح علمی و فنی هست .
در مورد تیونینگ بهترین گزینه های موجود توی ایران در سری ماشینهای مربوط به سال 2000 و بالاتر نیسان ماکسیما مزدا 323 مزدا 3 نسل قبلی بی ام و سری 3 اتاق E46 تویوتا کرولا . هیوندای کوپه
ماشینهای دیگه رو به خاطر کم بودن قطعات افتر مارکت توی لیست نیاوردم . مثلا هیوندای جنسیس کوپه یا کیا سراتو کوپ یا مگان اسپرت
در ضمن فرانسوی ها بجز رنو ارزش تیونیگ ندارن .
مرسدس بنز مثلا c200 compressor w203 با وجود داشتن موتور 1800 سی سی سوپر شارژر دار خودش به خاطر قیمت بالای قطعات افتر مارکت که اکثرا محصول تیونرههای مشهوری هستن زیاد جذاب نیست ولی من بین زاپنی و المانی آلمانی رو برای شما توصیه میکنم . بی ام و E46 الان معقولترین گزینه میتونه باشه
واقعا ممنونم از توضیحات کاملتون.
در مورد ماکسیما که نام بردین من خودم عاشق نیسان به خوصوص سری ماکسیما هستم ولی ماکسیما به دلیل ابعاد بزرگی که داره فکر مکنم برای این کار مناسب باشه. درسته؟ (من خودم سر رشته ی زیادی ندارم)
در مورد رنو هم که ازش نام میبرم به دلیل اینه که همیشه از این ور اون ور فهمیدم که رنو در زمینه ی اسپرت حرف های زیادی برای گفتن داره.
در مورد بی ام دبلیو هم اگه به دنبالشون نمیرم چون ماشین های المانی خرج زیادی دارن من به دنبال چیزی هستم که خودش خوب باشه و من با تغییرات در خود مشین، ماشینو بهتر کنم. منظورم اینه نخوام برم موتور عوض کنم.....

rami_hemi
29-06-2012, 15:32
من دیر جواب میدم معذرت میخوام .
در مورد نیسان ماکسیما یا همون اینفینتی i30 یا نیسان سفیرو یک سدان متوسط حساب میشه و با توجه به موتوری که روی اون هست ماشین خوبی برای تیونیگ به حساب میاد . ابعاد بزرگش هندلینگ این ماشین رو تحت تاثیر قرار میدهدرسته ولی موتور وسوسه انگیزی داره .
در مورد رنو بله رنو اسپورت کارهای خوبی داره ولی شما اگر به لوازم رنو الپاین و یا رنو اسپورت اگه دسترسی داشتید دنبال رنو برید وگرنه فرانسوی ها زیاد تعریفی ندارند .
در مورد بی ام و باید بگم یکی از بهترین گزینه ها هست لازم هم نیست موتور عوض کنید . شما دنبال یک اتاق E46 باشید و ترجیحا اگر در امکان دارید یک سدان یا کوپه 330 یا 325 پیدا کنید . چون توی این سری پایه اصلی موتور m3 با همین موتور 6 سیلندر خطی شکل گرفته برای همین تبدیل کردن این ماشین به یک m3 بسیار راحت تر است .
من نظرم روی اینه که شما به ارزش کاری که میکنید فکر کنید یعنی هزینه ای رو که میذارید چقدر براتون بازده داره. شما با یک رنو با موتور 2 لیتری و فوقش با یک مزدا با موتور 2 لیتری توربو چقدر توان میگیرید و این ماشین شما چقدر ارزشمند خواهد بود ولی شما یک بی ام و با تجهیزات m-sport داشته باشید. این اتومبیل با تغییرات خودش میتونه یک مدرن کلاسیک زیبا باشه و هم کیفیت یک آلمانی همیشه برتر از یک آسیایی بوده . چون لوازم افتر مارکت آلمانی ها اکثرا تحت نظارت شرکت مادر تولید میشن .

rami_hemi
18-07-2012, 14:32
بیشترین تفاوت در ظاهر هست ولی مقداری هم امکانات رفاهی اتومبیل فرق کرده ولی در کل پلتفرم یکسانی دارند موتور هم یکسان هست .