PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در شناختن hard

dany_3p4u
24-05-2012, 22:04
سلام
اين مشکل برايه هاردم ييجد شده
چه جور ميتونم درست کنمش
ممنون

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

++++++++++++++++++

کلمات کلیدی :
هارد RWA درایو ریکاوری recover drive

ata.royalfalcon
24-05-2012, 23:33
سلام
اين مشکل برايه هاردم ييجد شده
چه جور ميتونم درست کنمش
ممنون

سلام
اگر داده ها برای شما مهم هست به هیچ عنوان پارتیشن مورد نظر رو فرمت نکنید . در این شرایط بهترین راه استفاده از نرم افزارهای ریکاوری اطلاعات مثلEASEUS Data Recovery Wizard Professional هست (ستاره رو بردارید) .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آموزش :
1. پس از دانلود و نصب این برنامه گزینه Complete Recovery رو انتخاب کنید .

2. گزینه Search all lost files automatically رو انتخاب کنید و سپس next رو انتخاب کنید .

3. طبق عکس زیر پارتیشنی که raw شده رو انتخاب کنید و سپس مرحله intelligent searching برای اسکن کردن پارتیشن مورد نظر ظاهر میشود.

مرحله building directory tree

5. سپس فایل یا فولدرهایی که قصد ریکاوری آنها را دارید رو انتخاب و سپس دکمه next رو بزنید تا در مکانی دیگر ذخیره شود .

dany_3p4u
24-05-2012, 23:40
man format nakardam
windows bala nayoomad
majbor shodam 2bare win2z berizam
badesham ke nemi2nam che joor ontoori shod alan khaliiye khaliye!!!

ata.royalfalcon
24-05-2012, 23:49
man format nakardam
windows bala nayoomad
majbor shodam 2bare win2z berizam
badesham ke nemi2nam che joor ontoori shod alan khaliiye khaliye!!!

پارتیشن D شما خالی نیست بلکه چون بصورت RAW دراومده اطلاعات قابل مشاهده نیست .
بدون نیاز به فرمت میتونید اطلاعات رو با استفاده از نرم افزارهای ریکاوری اطلاعات استخراج کنید که نمونه اش رو در پست بالایی گفتم . نرم افزارهای دیگری مثل getdataback هم هستند که میتونند اطلاعات رو از پارتیشن raw استخراج کنند .
مسئله مهم این هست که تا حصول اطمینان از ریکاوری مطلوب ، پارتیشن رو فرمت نکنید مگر اینکه اطلاعات برای شما مهم نباشد در نتیجه میتونید هارد رو کلاً پارتیشن بندی و فرمت کنید .
مسئله بعدی این هست که باید اطلاعات ریکاوری شده رو در جای دیگری ذخیره کنید مثل هارد اکسترنال .

dany_3p4u
25-05-2012, 17:48
بعد از دو روز الافی ختم بخیر شد!
همونطور که گفتم مشکل RAW برای هارد سیستمم پیش اومده بود

یک بار ویندوز رو ری استارت کردم تا شاید درست شه! اما دریغ که حتی سیستم بالا نیومد و مجبور شدم دوباره ویندوز بریزم

بعدش اصلا درایو دی من رو توی مای کاکپیوتر نشون نداد

رفتم از بخش مینج دیدم فضای خالش صفر شده و فرمت ان تی افس ! بهش یه اسم دادم و هارد رو بدون اینکه بگه فرُمت کن نشون داد! اما خالی !!!

با برنامه EASEUS.Data.Recovery.Wizard.Professional.5.5.1.Ret ail که دوست عزیز ata.royalfalcon معرفی کردند درایو رو به همون روش که در بالا آموزش دادن اسکن کردم
البته این لینک هم هست که دوست دیگه ای معرفی کردن

بیشتر از 4 ساعت اسکن طول کشید! اونم سی پی یو سیستم رو 100 بود!!!

بعدش بعد از چند تا نکست دیدم اطلاعات رو نشون می ده

من 99.99% رو دونستم سالم و بدون مشکل ریکاوری کنم! 0.01% هم فقط اون فایل هایی که اسم فارسی داشتن رو بصورت _____ آورد، خدا رو شکر خود فایل کاملا سالم بود و فقط بخاطر اسمش به اون شکل شده بود

چند تا نکته توی این داستان بود که می گم شاید برای دوست دیگه ای پیش بیاد :

اگه قراره به هاردتون دست بزنید حتما از اطلاعات مهم بک آپ داشته باشن! من یه افزایش حجم توی درایو سی داشتم که بدون مشکل انجام شد، 20 مگابایت جدا شده بود که خواستم اون رو هم به درایو دی بچشبونم که اینطور شد! یعنی اصلا باورم نمی شد! چون 20 گیگ رو جابجا کرده بودم اما سره این 20 مگ این بلا سرم اومد!

گویا فقط می شه هارد هایی که کنار هم هستن رو بهم متصل کرد، مثلا سی به دی، نه سی به ای یا ...

من اصلا دیگه به این درایو دست نزدم و اطلاعات روش نریختم، و برای ری کاوری از یه هارد اکسترنال استفاده کردم

مهمه که اطلاعات داخل هارد رو دستی پاک نرده باشن و چیزی هم روش نریزین؛ با این شرایط برای من همش رو برگردوند

+++++++++++++++

فقط یک سوال برام پیش اومده:
الآن که بک آپ گیریم تموم شده می خوام درایو دی رو فرمت کنم و از نو توش اطلاعات بریزم ولی ویندوز می گه نمی تونه !
کسی می دونه چرا؟

ata.royalfalcon
25-05-2012, 18:52
بعد از دو روز الافی ختم بخیر شد!
همونطور که گفتم مشکل RAW برای هارد سیستمم پیش اومده بود

یک بار ویندوز رو ری استارت کردم تا شاید درست شه! اما دریغ که حتی سیستم بالا نیومد و مجبور شدم دوباره ویندوز بریزم

بعدش اصلا درایو دی من رو توی مای کاکپیوتر نشون نداد

رفتم از بخش مینج دیدم فضای خالش صفر شده و فرمت ان تی افس ! بهش یه اسم دادم و هارد رو بدون اینکه بگه فرُمت کن نشون داد! اما خالی !!!

با برنامه EASEUS.Data.Recovery.Wizard.Professional.5.5.1.Ret ail که دوست عزیز ata.royalfalcon معرفی کردند درایو رو به همون روش که در بالا آموزش دادن اسکن کردم
البته این لینک هم هست که دوست دیگه ای معرفی کردن

بیشتر از 4 ساعت اسکن طول کشید! اونم سی پی یو سیستم رو 100 بود!!!

بعدش بعد از چند تا نکست دیدم اطلاعات رو نشون می ده

من 99.99% رو دونستم سالم و بدون مشکل ریکاوری کنم! 0.01% هم فقط اون فایل هایی که اسم فارسی داشتن رو بصورت _____ آورد، خدا رو شکر خود فایل کاملا سالم بود و فقط بخاطر اسمش به اون شکل شده بود

چند تا نکته توی این داستان بود که می گم شاید برای دوست دیگه ای پیش بیاد :

اگه قراره به هاردتون دست بزنید حتما از اطلاعات مهم بک آپ داشته باشن! من یه افزایش حجم توی درایو سی داشتم که بدون مشکل انجام شد، 20 مگابایت جدا شده بود که خواستم اون رو هم به درایو دی بچشبونم که اینطور شد! یعنی اصلا باورم نمی شد! چون 20 گیگ رو جابجا کرده بودم اما سره این 20 مگ این بلا سرم اومد!

گویا فقط می شه هارد هایی که کنار هم هستن رو بهم متصل کرد، مثلا سی به دی، نه سی به ای یا ...

من اصلا دیگه به این درایو دست نزدم و اطلاعات روش نریختم، و برای ری کاوری از یه هارد اکسترنال استفاده کردم

مهمه که اطلاعات داخل هارد رو دستی پاک نرده باشن و چیزی هم روش نریزین؛ با این شرایط برای من همش رو برگردوند

+++++++++++++++

فقط یک سوال برام پیش اومده:
الآن که بک آپ گیریم تموم شده می خوام درایو دی رو فرمت کنم و از نو توش اطلاعات بریزم ولی ویندوز می گه نمی تونه !
کسی می دونه چرا؟

خب خدا رو شکر که تونستيد اطلاعات رو ريکاوري کنيد .
در مورد مشکلتون که پارتيشن d فرمت نميشه احتمالاً چون هم active و هم system هست تحت ويندوز نميتونيد چنين کاري انجام دهيد .
پیشنهاد : با استفاده از DVD نصب ویندوز بوت بشید و در مرحله پارتیشن بندی کلیه پارتیشنهای موجود رو حذف کنید . سپس فقط یک پارتیشن بسازید و ویندوز را در آن پارتیشن نصب کنید و اجازه بدید بقیه فضا بصورت خام باقی بماند تا بعدا از داخل ویندوز و از طریق disk management پارتیشن بندی رو ادامه بدید .
به این دلیل که بهتر هست اولین پارتیشنی که برای ویندوز هست active و system باشه و اگر خارج از ویندوز اون پارتیشن d رو فرمت کنید احتمالاً ویندوز بالا نخواهد آمد .

mamadeb
26-05-2012, 12:16
آقا RAW شدن اطلاعات هارد یعنی چی؟

ali parizad
07-08-2012, 00:42
سلام خدمت آقاي ata.royalfalcon ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گل و دوستان

وقتي اطلاعات با اين نرم افزاري كه معرفي كرديد ريكاوري ميشن، نام فايل ها تغيير ميكنه. يا همون نام قبلي و داخل همون پوشه ايي كه بودن مي مونه؟؟
اگه تغيير ميكنه راهنماييم كنيد كه چه طوري اطلاعاتمو دسته بندي كنم چون حجمش خيلي بالاست...
ممنون

dany_3p4u
07-08-2012, 09:28
تمتام اطلاعات دیقیقا با حفظ مسیر و اسم خودشون توی هارد ریکاوری می شن
فقط اگه اسم فایل یا پوشه ای فارسی باشه بصورت علامت سوال یعنی ؟؟؟ در می یاد

ata.royalfalcon
07-08-2012, 12:05
ريكاوري مطلوب به شرطي هست كه پارتيشن RAW يا unallocated شده دستكاري يا مجدداً پارتيشن بندي نشده باشه .

ali parizad
07-08-2012, 19:02
سلاااااااااااااام آقاي ata.royalfalcon ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گل

متشكرم از راهنمايي هاي دقيقتون و آموزش كاملي كه داده بوديد منم هاردم row شده بود كه با اين نرم افزار همه ي اطلاعاتم برگشت صميمانه تشكر ميكنم
با نرم افزار testdiskهم امتحان كردم قبل از اين كه ريكاوري كنم ولي فايده نداشت ولي با اين نرم افزار راحت همه ي اطلاعاتم برگشت و بعدش فرمت كردمو الانم هاردم مثل روز اول داره كار ميكنه
ممنووونم...

ي؟
براي هاردي كه فرمت شده از چه برنامه ريكاوري استفاده كنم كه مثل همين همه رو برگردونه؟؟

ata.royalfalcon
07-08-2012, 20:43
سلاااااااااااااام آقاي ata.royalfalcon ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) گل

متشكرم از راهنمايي هاي دقيقتون و آموزش كاملي كه داده بوديد منم هاردم row شده بود كه با اين نرم افزار همه ي اطلاعاتم برگشت صميمانه تشكر ميكنم
با نرم افزار testdiskهم امتحان كردم قبل از اين كه ريكاوري كنم ولي فايده نداشت ولي با اين نرم افزار راحت همه ي اطلاعاتم برگشت و بعدش فرمت كردمو الانم هاردم مثل روز اول داره كار ميكنه
ممنووونم...

ي؟
براي هاردي كه فرمت شده از چه برنامه ريكاوري استفاده كنم كه مثل همين همه رو برگردونه؟؟

برنامه های ریکاوری متنوع هستند . معمولاً اگر یک برنامه به خوبی جواب نده باید برنامه دیگری رو تست کرد مثل getdataback بعضی برنامه ها هم مناسب برای ریکاوری کردن فرمت خاصی از فایلها هستند . ولی مهمترین نکته ای که باید رعایت بشه اینه که به محض ایجاد مشکل نبایستی فرمت یا پارتیشن بندی یا مجدداً اطلاعاتی ریخته بشه در غیر اینصورت شانس ریکاوری مطلوب پایین میاد و فایلها ممکنه خراب بشوند .

manandss
19-01-2013, 22:55
ببخشید من نمی دونم جرا موقع ریکاوری هی یستم خاموش میشه ؟
یعنی نمی کشه ؟
تا الان شمردم 17 بار اینجوری شده

manandss
20-01-2013, 18:28
دوست عزیز ata.royalfalcon ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
من 931گیگ اطلاعات داشتم 400 تاشو ریکاوری کرده اصلا معلوم نیست جیه
به پوشه هس
روش زده raw بعد که بازش می کنی فایل های مختلف رو دسته بندی کرده و مثلا فایل های ویدویی تو ی یک پوشه
هرفابل ویدییویش 4 گیگ که من اصلا همجین فایلی نداشتم اصلانم جیزی رو باز نمی کنه
اگق می شه کمک کنید

ata.royalfalcon
20-01-2013, 19:23
دوست عزیز ata.royalfalcon ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
من 931گیگ اطلاعات داشتم 400 تاشو ریکاوری کرده اصلا معلوم نیست جیه
به پوشه هس
روش زده raw بعد که بازش می کنی فایل های مختلف رو دسته بندی کرده و مثلا فایل های ویدویی تو ی یک پوشه
هرفابل ویدییویش 4 گیگ که من اصلا همجین فایلی نداشتم اصلانم جیزی رو باز نمی کنه
اگق می شه کمک کنید

سلام عزیز .
قبل از هر چیز چه اتفاقی افتاده که دارید داده ها را ریکاوری میکنید ؟ فایلها یا پارتیشنها بطور تصادفی delete کردید یا برای هارد مشکلی پیش اومده ؟

manandss
20-01-2013, 22:19
یه هارد اکسترنال سریگیت یه ترا بود که شکست من با sata دوباره اکسترنالش کردم
رفتم خونه ی یکی از رفیقام اومدم که هارد رو به کامپبوترش وصل کنم این مبدله شکست
بهد دستی این دو طرفش رو وصل کردیم دوباره اومد بالا ولی بعد جند صانیه قطع شد
وقتی کامل درستش کردم اومدم توی کامپیوتر خودم برنم دیدم پبام فرمت می ده بعده جند روز رو ی فرمت کلیک کردم بعد تقریبا 1 ثانیه سیم هارد رو کندم نذاشتم فرمت شه تا
به این مطلب خوردم که این کرو بکنم و دیدم 475 گیگ رو یکاوری کرده ولی اصلا فولدر بندی شبیه قبل نیست خودش فایل های مختلف رو جدا کرده

manandss
21-01-2013, 15:53
راستی بست لاکر ویندوز 7 هم روش روشن بود
حالانمیدمنم بهش ربتی داره یا نه

manandss
21-01-2013, 15:54
این نوشته هام بعد از اتمام لاک کردن اومد و گفت سیوشون کنم
BitLocker Drive Encryption Recovery Key

The recovery key is used to recover the data on a BitLocker protected drive.

To verify that this is the correct recovery key compare the identification with what is presented on the recovery screen.

Recovery key identification: 8E3B9180-AC63-4A
Full recovery key identification: 8E3B9180-AC63-4AEF-974B-CA48D1FC6CD4

BitLocker Recovery Key:
244398-392150-283778-139887-205161-674179-268983-449130

manandss
21-01-2013, 18:50
اقا کسی کمکی نمی کنه

manandss
21-01-2013, 19:33
یه موضوع دیگه که هست که مطمئنم اصلش از اینه اینه که موقعی که توی این نرم افزار برای ریکاوری هارد رو انتخاب می کنیم
توی پرانتز که فمتش نوشته می شه می نویسه unnown
فکر کنم از همین باشه

manandss
21-01-2013, 20:15
اقا عطا دمتون گرم حد اقل یه جیزی بنویسین دلمون خوش با شه داره پیگیری می شه

manandss
21-01-2013, 20:43
هیجکی نیست کمک کنه

ata.royalfalcon
22-01-2013, 08:52
راستی بست لاکر ویندوز 7 هم روش روشن بود
حالانمیدمنم بهش ربتی داره یا نه

یه موضوع دیگه که هست که مطمئنم اصلش از اینه اینه که موقعی که توی این نرم افزار برای ریکاوری هارد رو انتخاب می کنیم
توی پرانتز که فمتش نوشته می شه می نویسه unnown
فکر کنم از همین باشه

1. اگر قبلاً پارتيشنهاي هارد اكسترنال با برنامه bitlocker انكريپت شده بود پس اطلاعات بصورت encrypt شده ريكاوري ميشوند پس از ريكاوري ، اين داده هاي encrypt بايد decrypt بشه (روش اينكار را نميدونم) .

2. با برنامه هاي مختلفي جهت ريكاوري تست كنيد مثل

easeus data recovery wizard professional

MiniTool Power Data Recovery

اين برنامه acronis recovery expert را هم تست كنيد اين برنامه جزئي از acronis disk director هست .

همانطوريكه قبلاً هم گفتم اگر با برنامه bit locker پارتيشن را encrypt كرده باشيد داده ها بصورت encrypt شده برميگردند .

manandss
22-01-2013, 19:15
همین ریکاوری که می کنه 400 گیگ شو در میاره
در واقع 900 گیگ بوده مشکلی نداره

manandss
22-01-2013, 21:08
حالا اصلا هار دم رو نمی خونه یه عکسم گرفتم
ببنین مشکل جیه

ata.royalfalcon
22-01-2013, 21:52
حالا اصلا هار دم رو نمی خونه یه عکسم گرفتم
ببنین مشکل جیه

اگر هارد شما همان disk2 باشه (در عکسی که گذاشتید) یه قسمت از آن بصورت unallocated شده . با همین برنامه acronis recovery expert سعی کنید این پارتیشن را ریکاوری کنید (تست کنید و ببینید میتونید جواب بگیرید یا خیر) .

manandss
22-01-2013, 21:58
بله خودشه
ممنون که پیگیری می کنید

manandss
22-01-2013, 22:00
اصلا هاردو نمی خونه ججوری ریکاوری کنم

manandss
22-01-2013, 22:03
منظورتون این نرم افزاره دیگه
Acronis Backup & Recovery Workstation ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ata.royalfalcon
22-01-2013, 22:23
منظورتون این نرم افزاره دیگه
Acronis Backup & Recovery Workstation ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نه ...
نرم افزار Acronis Disk Director Home ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هست (سعی کنید جدیدترین ورژن را پیدا کنید) .

در قسمت پايين و چپ عکس زیر گزينه acronis recovery expert مشخص هست .

manandss
22-01-2013, 23:02
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کدومو بزنم

manandss
23-01-2013, 00:28
اصلا دلیلش جیه که اینجوری شده
قبلا که میشناختش

ata.royalfalcon
23-01-2013, 08:08
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کدومو بزنم

از قسمت tools اون دكمه
acronis recovery expert را بزنيد .

manandss
23-01-2013, 16:25
همونو زدم که اون صفحه اومد
بعدش میزنه volum not found

manandss
23-01-2013, 16:41
اصلا جذا هارد رو نمی خونه
قدیما حد اقل یه پیام فرمت می داد

ShinGo1992
23-01-2013, 16:50
هارد خیلی خیلی حساس حستش واسه زود ممکنه ایراد پیدا کنه

manandss
23-01-2013, 19:09

ShinGo1992
23-01-2013, 19:28
سی دی xp بزارید ریسیت کنید تو محیط قبل ویندوز ببینید می تونید پارتیشن بندی کنید احتمال زیاد جواب بده

manandss
23-01-2013, 19:48
من با کریت ولومش یه ولوم ساختم هارد بلا اومد خالی خالی
زد 900 گیگ خالی از 900 گیگ
دارم دیوونه می شم
این جی بود

ata.royalfalcon
23-01-2013, 20:18
من با کریت ولومش یه ولوم ساختم هارد بلا اومد خالی خالی
زد 900 گیگ خالی از 900 گیگ
دارم دیوونه می شم
این جی بود

1. اگر اطلاعات برای شما مهم بود که نبایستی پارتیشن بندی (یا create volume) میکردید . در هر حال کاری که شده . اطلاعاتی روی آن نریزید و بیشتر از این دستکاری نکنید . با یکی از برنامه های ریکاوری سعی کنید اطلاعات را ریکاوری و در جای دیگر ذخیره کنید .

2. پس از ریکاوری کامل اطلاعات پیشنهاد میکنم بصورت MBR پارتیشن بندی کنید و همانطوریکه در عکس زیر میبینید 500MB جدا شده را با 930.9GB یکی کنید .

ShinGo1992
23-01-2013, 20:19
میشه واضح تر بگید؟خوب نمیشه که 1 ترا کامل استفاده کنید همیشه یه مقداری کمتر هست

manandss
23-01-2013, 20:24
برنامه ریکاوری خوب جیه که با فولدر بندی قبلی فایل ها رو بر گردونه
دوباره که ولوم رو حذف کردم همو نجوری اومد کاری نمی شه کرد

manandss
23-01-2013, 20:25
میشه واضح تر بگید؟خوب نمیشه که 1 ترا کامل استفاده کنید همیشه یه مقداری کمتر هست

اره 930 گیگ
من نگفتم اترا

manandss
24-01-2013, 20:26
اقا عطا مس تونم ولوم رو دلیت کنم
فایده اس داره
فکر نکنم پاک شده باشه جون خیلی زود ولوم ساخت
و هارد من 900 گیگ اطلاعات داشت و به این زودی پاک نمی شد

manandss
26-01-2013, 12:42
اقا عطا می تونم ولوم رو دلیت کنم
فایده ای داره
فکر نکنم پاک شده باشه جون خیلی زود ولوم ساخت
و هارد من 900 گیگ اطلاعات داشت و به این زودی پاک نمی شد
پس جی شد
یهبرنامه خوب ریماوری هم بگید

ata.royalfalcon
26-01-2013, 13:46
پس جی شد
یهبرنامه خوب ریماوری هم بگید

چند برنامه بايد تست بشه . با توجه به اينكه شما فضاي unallocated شده را پارتيشن بندي و سپس مجدداً حذف كرديد كه شانس ريكاوري مطلوب كمتر ميشه . براي شروع Get Data Back را تست كنيد . نرم افزارهاي ديگري كه بهتره تست بشه
easeus data recovery wizard professional و MiniTool Power Data Recovery هست .