PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پارتیشن بندی هنگام نصب ویندوز 7

Glad Boy
22-05-2012, 23:59
سلام دوستان

من روی لپتاپم ویندوز سون 64 بینی نصب کردم. چون هاردش پارتیشن بندی نشده بود هنگام نصب ویندوز خودم پارتیشن بندی
کردم. همونطور که می دونین توی این حالت یک پارتیشن میسازه به اسم system reserved که حدودا 100 مگ بهش اختصاص میده.
من همون موقع بعد از پارتیشن بندی اون پارتیشن 100 مگی رو روش کلیک کردم و گزینه delete رو زدم ! بعدش هم یک پارتیشن
برای ویندوز انتخاب کردم و ویندوز رو نصب کردم !

حالا می خواستم ببینم کاری که کردم اشتباه بوده !؟ آیا توی عملکرد ویندوز تاثیری داره این کار ؟!

ArashMiniStar
23-05-2012, 10:11
تا جایی که بنده اطلاع دارم حتی اگر پاک کنید زمانی که یک درایو میسازید (برای نصب ویندوز) دوباره خودش اون 100 مگ رو یک درایو میسازه.(system reserved)

Glad Boy
23-05-2012, 10:21
ولی فک کنم فرقش این باشه که اگه پاکش نکنی بعد از نصب می تونی پارتیشن رو ببینی و اون صد مگ رو منتقل کنی به یه پارتیشن دیگه ولی اگه پاکش
کنی دیگه اون پارتیشن رو نمی بینی و 100 مگ هم پریده !
درست میگم !؟

j0ker_16
23-05-2012, 10:25
یه برنامه هست به نام EASEUS Partition Master 9.1.1 Professional Edition برید دانلود کنید هر چی درایو داشته باشی پیدا نباشه نشونش میده تو این برنامه حتا 3 مگابایتم نشون میده اگه پارتیشن بنده نشده باشه :31:

ask_bl
23-05-2012, 21:18
این پارتیشن برای استفاده از Bitlocker ساخته میشه، اگر نخواین از Bitlocker استفاده کنین میتونین این پارتیشن رو پاک کنین

dany_3p4u
24-05-2012, 17:55
با سلام
بد از کلی داستان ...
خلاصه الان چه توری ميتونم
دريو ف رو که 11 گيگ هات به c بچسبنم؟
خوده اين برنامه نميتونه!
فارسی ندارم با يه برنامه فينگليش رو به فارسی تبديل کردم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Dew Drop
24-05-2012, 23:59
با سلام
بد از کلی داستان ...
خلاصه الان چه توری ميتونم
دريو ف رو که 11 گيگ هات به c بچسبنم؟
خوده اين برنامه نميتونه!
فارسی ندارم با يه برنامه فينگليش رو به فارسی تبديل کردم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
وقتی می تونید دو تا درایو رو ادغام کنید که کنار هم باشن.
برای این کار باید F و D رو مرج کنید,بعد D رو ریسایز کنیدو یه فضا ازش جدا کنید.بعد این فضا رو به یه درایو دیگه کنار C تبدیل کنید و اون رو با C ادغام کنید.

محمدرضادولتی
25-05-2012, 19:02
بعد از نصب ويندوز 7 در لپتاپ يكي از درايوها رو نشون نميده بايد چيكار كنم كه بياره اون درايو رو

ata.royalfalcon
25-05-2012, 19:37
بعد از نصب ويندوز 7 در لپتاپ يكي از درايوها رو نشون نميده بايد چيكار كنم كه بياره اون درايو رو

سلام
لطفاً دستور DISKMGMT.MSC رو در run وارد کنید (run در منوی استارت هست) تا برنامه disk management اجرا شود . بررسی کنید وضعیت پارتیشن چگونه هست . مثلاً آیا letter دارد یا خیر ، آیا unallocated شده است یا خیر آیا ...
برای راهنمایی دقیقتر بهتره که از برنامه disk management یک عکس بگیرید و اینجا بذارید .

محمدرضادولتی
25-05-2012, 19:53
سلام
لطفاً دستور DISKMGMT.MSC رو در run وارد کنید (run در منوی استارت هست) تا برنامه disk management اجرا شود . بررسی کنید وضعیت پارتیشن چگونه هست . مثلاً آیا letter دارد یا خیر ، آیا unallocated شده است یا خیر آیا ...
برای راهنمایی دقیقتر بهتره که از برنامه disk management یک عکس بگیرید و اینجا بذارید .

توي
disk management
درايو مورد نظر اينطوريه healthy (system , active , priary partition) ntfs

ata.royalfalcon
25-05-2012, 20:18
توي
disk management
درايو مورد نظر اينطوريه healthy (system , active , priary partition) ntfs

عکس که نذاشتید و نمیتونم دقیق راهنمایی کنم . ولی احتمالا letter نداره پس روی پارتیشن مورد نظر راست کلیک کنید و گزینه change drive letter and paths رو انتخاب و یه حروف غیر تکراری بدهید .

محمدرضادولتی
25-05-2012, 21:34
عکس که نذاشتید و نمیتونم دقیق راهنمایی کنم . ولی احتمالا letter نداره پس روی پارتیشن مورد نظر راست کلیک کنید و گزینه change drive letter and paths رو انتخاب و یه حروف غیر تکراری بدهید .

دستت درد نکنه - خیلی گلی- ما ها چجوری میتونیم جبران کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا بگین میسی:11::11::11::11:

A_Arman
29-05-2012, 19:20
با همون نرم افزار acronis میشه درایو هارو بهم چسبوند...
اون 100 مگ هم که گفتین با این نرم افزار نشون داده میشه و میتونین یه درایوش کنین بعد بچسبونین به بقیه...