PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : توضیح درمورد پایگاه داده

shadmehrshadow1
22-05-2012, 11:50
سلام.من میخوام یه پایگاه داده رو انتخاب کنم که بتونم چندین شیستم رو با هم مرتبط کنم. مثلا چند جا به هم متصل بشند و بتونن اطلاعات رو اضافه کنند و ببیند. در سیستم های مختلف.میخواستم ببینم چه پایگاه داده ای رو پیشنهاد میکنید. بعد یکم توضیج در مورد نحوه کار باهاش رو میخوام. اگه یه پروژه رو هم بزارید که توش از اون استفاده شده باشه رو هم ممنون میشم. اگه مال یه سایت خارجی هم باشه اشکال نداره . خودم نگاه میکنم پروژه رو و به کمک توضیحات شما متوجهش میشم.مرسیممنون میشم دوستان هم شرکت کنند . فکر کنم پایگاه داده موضوع مهمی باشه و کاربردی.

senaps
24-05-2012, 00:15
انلاین؟ مای سی کو ال.....
در کل، به نظرم برنامه نویسی سی کو ال سرور از نظر قرار گرفتن در شبکه، واقعا راحت تر باشه....تا جایی که من دیدم، کافیه سیستم ها با هم شبکه باشن و نرم افزار روی سیستم های مختلف سرور رو پیدا کنه و بتونه بهش وصل بشه...
به همین سادگی....

shadmehrshadow1
24-05-2012, 16:50
خیلی ممنون . میشه یه پروژه سمپل بزارین که توش از اس کیو ال به کار رفته باشه و اطلاعات توش ذخیره و بازیابی میشه رو معرفی کنید.

senaps
24-05-2012, 23:00
این پروژه های مهد کودک و کتابخونه و .... که تو سایت های Prozhe.com یا برنامه نویس معرفی میشه، همه از این دیتابیس استفاده میکنه....متاسفانه سرعتم اجازه ی اپلود نمیده....

shadmehrshadow1
27-05-2012, 11:16
خیلی ممنون دوست عزیزفایل آموزشی مثلا پی دی اف در این رابطه سراغ نداری؟ یا کتابی که معرفی کنی .اگه کتابش کلی هم باشه ولی جامع باشه اشکال نداره.

shadmehrshadow1
28-05-2012, 17:59
من یه سری کد دانلود کردم . ولی برای اجرا پیغام خطا میده. فکر کنم باید یه سری تنظیمات انجام بدم. مثلا توی این خط
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر خط PubSqlCon.Open() پیغام خطای زیر رو میده
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیا مثلا خطای atach virtual machine رو میده.ممنون میشم که یه فایل آموزشی بزارید و یا یه توضیح کوچیک و مختصر برای شروع بدید. اینام یه سری پیغام های خطا در برنامه های دیگه هست:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

shadmehrshadow1
31-05-2012, 19:30
برای اینکه جدول بسازیم تو اس کیو ال و اون رو به ویبی وصل کنیم تو اس کیو ال چه جوری باید جدول بسازیم و ذخیرش کنیم که بعدا با ویبی باهاش کار کنیم

senaps
31-05-2012, 20:34
کدوم نسخه‌ی سی کو ال رو دارین؟ منیجمنت استودیو یا اکسپرس؟

shadmehrshadow1
01-06-2012, 14:49
منیجمت استودیوبه نظرت کدوم بهترهمن جدول ها رو توش درست کردم حالا چه جوری باید ذخیره کنمش که توی ویژوال به کار ببرمچه فایلی رو باید کپی کنمممنون میشم اون سوال های قبلی رو هم یه نگاه بکنی

senaps
01-06-2012, 22:06
منیجمنت استودیو بهتره به نظر من...
این کار کانکشن استرینگ هستش...(ارتباط با دیتابیس...)
یعنی شما جداول رو که ساختی(که گفتی ساختی...به هر صورت مینویسم که چجوری بسازی!)... همینجوری ول میکنی میای بیرون، تو ویژوال اوستودیو کانکشن استرینگ میزنی و وصل میشی... یه سری دستورات داره که باید بری یاد بگیری....
Ado.net رو سرچ کنی به نتایج خوبی میرسی....

برا ساخت جدول:
وارد برنامه که میشی، سمت چپ یه لیستی هست که نوشته دیتابیس و سکیوریتی و ..... رو +‌ی کنار دیتابیس راست کلیک میکنی و نیو دیتابیس رو انتخاب میکنی... اسم میذاری واسش.....
چند تا پوشه ساخته میشه....رو تیبل راست کلیک و NewTable رو کلیک میکنی....
اسم میذاری....نام ستون ها و نوعشون رو مشخص میکنی....
یکیش رو که منحصر به فرده و به هیچ عنوان بین افراد تکرار نمیشه، رو انتخاب میکنی...( مثلا شماره شناسنامه نمیشه!!!چون شماره‌های دوبل زیاد هست...باید یا شماره‌شناسنامه و سریال رو ذخیره کنی، یا شماره ملی رو...) به عنوان کلید در نظر میگیریش...(راست کلیک انتخاب به صورت کلید...انگلیسیش یادم نیست...)

به همین صورت همه‌ی جداول رو درست میکنی...

کانکشن استرینگ، سرعتم پایینه ولی سعی میکنم یه پروژه‌ای که یکی از دوستام بهم داده تا براش درستش کنم رو برات بذارم تا ببینی چجوری کار کرده!

shadmehrshadow1
03-06-2012, 14:09
اول از همه تشکر میکنم به خاطر کمک هاتراستی اون خطاهایی رو که گفتم تو سمپل هایی که دانلود کردم رخ میده واسه چیه? چه جوری رفعشون کنم

senaps
03-06-2012, 15:55
فک کنم باید بانکت رو به برنامه سی کو ال سرور اتچ کنی!! یا اینکه کلا بانک نداره همراهش برنامت!! فک کنم حالت اول درست باشه....
کدوم سمپل ها رو دانلود کردی؟! بهم بگو تا ببینم چی میگن....

خواهش میشه....فوروم برا همینه دیگه!

shadmehrshadow1
04-06-2012, 17:24
یه کد رو از prozhe.com گرفتم. یا سورس داروخانه و دفترچه تلفن از mspsoft.comنحوه اتچ رو توضیح میدی?

shadmehrshadow1
05-06-2012, 10:06
منیجمنت استودیو بهتره به نظر من...این کار کانکشن استرینگ هستش...(ارتباط با دیتابیس...)یعنی شما جداول رو که ساختی(که گفتی ساختی...به هر صورت مینویسم که چجوری بسازی!)... همینجوری ول میکنی میای بیرون، تو ویژوال اوستودیو کانکشن استرینگ میزنی و وصل میشی... یه سری دستورات داره که باید بری یاد بگیری....Ado.net رو سرچ کنی به نتایج خوبی میرسی....برا ساخت جدول:وارد برنامه که میشی، سمت چپ یه لیستی هست که نوشته دیتابیس و سکیوریتی و ..... رو ‌ی کنار دیتابیس راست کلیک میکنی و نیو دیتابیس رو انتخاب میکنی... اسم میذاری واسش.....چند تا پوشه ساخته میشه....رو تیبل راست کلیک و NewTable رو کلیک میکنی....اسم میذاری....نام ستون ها و نوعشون رو مشخص میکنی....یکیش رو که منحصر به فرده و به هیچ عنوان بین افراد تکرار نمیشه، رو انتخاب میکنی...( مثلا شماره شناسنامه نمیشه!!!چون شماره‌های دوبل زیاد هست...باید یا شماره‌شناسنامه و سریال رو ذخیره کنی، یا شماره ملی رو...) به عنوان کلید در نظر میگیریش...(راست کلیک انتخاب به صورت کلید...انگلیسیش یادم نیست...)به همین صورت همه‌ی جداول رو درست میکنی...کانکشن استرینگ، سرعتم پایینه ولی سعی میکنم یه پروژه‌ای که یکی از دوستام بهم داده تا براش درستش کنم رو برات بذارم تا ببینی چجوری کار کرده!مرسی. من جدول ها رو درست کردم . میخواستم ببینم وقتی جدول ها رو درست کردم چه جوری باید ذخیره کنم. مثلا با فرمت خاصی باید ذخیره کنم؟ یا روش خاصی داره .

shadmehrshadow1
10-06-2012, 17:40
ممنون میشم یکی کمک کنه