PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شبکه بین دو کامپیوتر با ویندوز 7

madadnoki
16-05-2012, 12:26
سلام! من یه سوال خیلی راحت دارم....
چه طور میشه دو تا سیستم با ویندوز 7 رو با هم شبکه کرد ، طوری که بتونم فایل ها رو share کنم روی سیستم دوم....
یکی از سیستم ها PC و دیگری لپ‏تاپ هست....

ممنون میشم کمک کنید

lakers320
17-05-2012, 20:55
من هم همین مشکل را دارم!!! کسی نیست کمک کنه!!!!

senaps
17-05-2012, 21:21
یه کابل به اسم کراس اور بخر.... کارخونه ایش ۱ متریه و سیستم ها رو نمیتونی زیاد دور کنی....
دست ساز هم بدون محدودیت میشه ساخت....
دانشجوی های نرم افزار که کابل کشی خوندن/میخونن میتونن درست کنن براتون که رایگان در میاد، بیرون هم میتونین بدین درست کنن....یه ۴-۵ متر....

کابل رو مثل کابل شبکه بین دو سیستم وصل میکنین....
روی اون مانیتور مربوط به اینترنت و اینا که کنار ساعت هست کلیک میکنین...
روی network and sharing کلیک میکنین.....
روی local area connection کلیک میکنین....
روی properties کلیک میکنین...
میله رو میکشین پایین و روی ipv4 کلیک میکنین....
برای یکی از سیستم ها، ip adress رو مثلا ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱ و بخش subnet رو با ۲۵۵.۲۵۵.۲۵۵.۰ پر میکنین....قسمت سوم رو برای سیستمی که میخواد سرور باشه(مثلا دستکاپ) برابر با ای پی اون سیستم قرار میدین....(مثلا این ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱ رو برای دسکتاپ وارد میکنین و برای قسمت سومش هم وارد میکنین...)

در سیستم دوم( یا لپ تاپ!) در بخش اول، برای ای پی مثلا 192.168.0.2 و در بخش subnet همون ۲۵۵.۲۵۵.۲۵۵.۰ رو و در قسمت سومش ip سیستم سرور رو وارد میکنین...که تو این مثال میشه 192.168.0.1 تایید میکنین و میاین بیرون....

دوباره توی network and sharing روی choose home group کلیک میکنین توی دو تا سیستم و تنظیمات مربوطه رو اعمال میکنین...

وارد my computer میشین و در بخش ساختار درختی سمت چپ، فلش روی network رو میزنین.....اسم دو تا سیستم نشون داده میشه.....
میتونین روی سیستم دیگه کلیک کنین....یوزر و پسورد اون سیستم رو وارد کنین...با این کار وارد یه پنجره میشین که میشه فایل های share شده رو دید.....میتونین توی دو تا سیستم، فایل هایی که میخواد به اشتراک گذاشته بشه رو با راست کلیک شیر کنین....میتونین کل یه درایو رو شیر کنین....
برای بازی کردن هم مشکلی ندارین به این روش و من و داداشم هر روز کانتر میزنیم!

lakers320
17-05-2012, 21:51
متشکر از راهنمایی تان
ولی من 2 مشکل دارم: اول اینکه دارم از سوئیچ استفاده می کنم نه کابل کراس : دوما از مودم ای دی اس ال هم میخوام برای شیرینگ اینترنت استفاده کنم!!!
این راهها را رفتم ولی جواب نداد!!!
لطفا راهنمایی کنید؟؟
سپاس

senaps
18-05-2012, 19:56
در اینجا شرمنده ی شما هستم چون هنوز درس شبکه رو پاس نکردم و دلیل انجام کارهایی که به شما گفتم رو نمیدونم!!!! پس نمیتونم راهنماییتون کنم...
فقط کاری که خودم میکنم رو براتون گفتم...

babi_rich
18-05-2012, 20:29
اگه مودمت وایرلس باشه که راحته کامپیوتر رو با سیم به مودم وصل کن لپتاپ هم که وایرلس داره وصل میشه به مودم،
حالا که جفتشون به مودم وصل هستن کارت دیگه راحته

lakers320
18-05-2012, 21:12
نه مودم من adsl خالی هست + سوئیچ

hermione
24-05-2012, 11:01
نه مودم من adsl خالی هست + سوئیچ

هر دو سیستمتون رو به مودم وصل کنید ( وایرلس یا سیمی فرقی نمی کنه ) یکی از فولدرها شیر کنید از سیستم دوم ip سیستم اول رو توی Run وارد کنید به این صورت :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
مثلا :

بعدش می تونید فایل هایی که سیستم اولی به اشتراک گذاشته رو بببینید و کپی کنید توی سیستم خودتون .

ip address کامپیوتر از با این دستور می تونید پیدا کنید
Run >>
cmd >>