PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سیاه و قرمز کردن عکس

sansoven
15-05-2012, 16:23
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تو یکی از بیلبوردهای فیلم انتهای خیابان هشتم که در مترو نصب کرده بودند افکتی به کار رفته بود که نظر من رو به خودش جلب کرد و سعی کردم نظیر اون رو دربیارم که نتیجش این شد و نتونستم . در اون بیلبورد عکس حامد بهداد طبیعی بود مانند عکس بالا و باقی عکس ها ترکیبی از سیاه و قرمز بودند یعنی خطوط اصلیشون سیاه بود و باقی جاها قرمز ، اگر کسی ساخت این افکت رو بلده روش اون رو توضیح بده ممنون

Mohammad Yek110
18-05-2012, 10:32
سلام
منظورتون یه چیزی شبیه اینه؟

YAHYA-PRO
18-05-2012, 14:51
عکس از این پوستری که میگی بزار
سرچ زدم نبود

sansoven
22-05-2012, 10:58
منظورم این عکس بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sansoven
22-05-2012, 10:59
اگر کسی می دونه که چجوری می شه کاراکترها رو سیاه و قرمز کرد سیاه و قرمز مطلق( نه مثل عکسی که در بالا گذاشتین و تونالیته بین سیاه و سفید رو هم داره) ، توضیح بده

YAHYA-PRO
22-05-2012, 11:27
اینو یه فیلتر ازش دیده بودم ولی یادم نمیاد کجا بود
دستی بخوای بزنی کار با HUE SATURATION و مد رنگ لایه هاس
یه همچین حالتی در میاد
اگه به دردت میخوره آموزشش بدم

50096

sajjadsa
22-05-2012, 11:31
اینکارو با Gradiant map فتوشاپ میکنن. تو منوی image بعد adjustment میتونی پیداش کنی. بعدش باید حد مرزی رنگارو صفر کنی.

Mohammad Yek110
22-05-2012, 18:53
اینو یه فیلتر ازش دیده بودم ولی یادم نمیاد کجا بود
دستی بخوای بزنی کار با HUE SATURATION و مد رنگ لایه هاس
یه همچین حالتی در میاد
اگه به دردت میخوره آموزشش بدم

50096

سلام
خو یحیی بگو دیگه:دی

YAHYA-PRO
22-05-2012, 19:28
اینکارو با Gradiant map فتوشاپ میکنن. تو منوی image بعد adjustment میتونی پیداش کنی. بعدش باید حد مرزی رنگارو صفر کنی.

اینم میشه ولی زیادی ترو تمیز در میاد:46:برای این که خطوط صورت رو مثل عکسی که گذاشتن در بیاریم مجبوریم مراحل دیگه ای رو انجام بدیم:20:
عکس زیرو ببین بالایی از گرادیانت مپ استفاده شده و زیریش همون قبلیه که گذاشته بودم (کیفیت بدش بخاطر اینه که دوبار با کیفیت پایین ازش کپی گرفتم)

50137

50138

سلام
خو یحیی بگو دیگه:دی

خو بزار بگه میخواد:31:

pcforlife
22-05-2012, 19:39
با اجازه منم بنظرم:31::
سه راه به نظر من میرسه؛ من عکس زیر رو پیش فرض در نظر می گیرم:

50139

1- برای به وجود آوردن این عکس ها استفاده از Levels هست که به این صورته که عکس رو با Ctrl + Shift + U سیاه سفید کنی، بعد کلید های Ctrl + L رو بزنی... بعد با تغییر دسته های کنترلی، کاری کنی که بخش اعظمی از عکس به صورت مطلق یا سیاه باشه و یا سفید (البته منوط بر اینکه وضوح تصویر از بین نره)
بعد از اوکی کردن، میری به Blending Option و تو Color Overlay رنگی رو که میخوای در کنار رنگ سیاه حضور داشته باشه رو انتخاب می کنی (قرمز) و در بخش Blend Mode از حالت Darken استفاده می کنی. البته میتونی حالت های دیگه رو هم تست کنه، ولی بهترین حالت فقط برای دو رنگ مشکی و قرمز، همین حالت هست.

50140

2- راه خیلی ساده اینه که از منوی Image و بعدش Adjustments، گزینه Threshold رو انتخاب کنی، و با تغییر دسته، شکل مورد نظرت رو برای تصویر مشخص کنی. بعد اوکی کردن مثل راه قبلی میری به Blending Option و تو Color Overlay رنگی رو که میخوای در کنار رنگ سیاه حضور داشته باشه رو انتخاب می کنی (قرمز) و در بخش Blend Mode از حالت Darken استفاده می کنید.

50141

3- بعد از سیاه سفید کردن کار با استفاده از کلید های Ctrl + Shift + U، بری به منوی Image و بعدش Adjustments و تو اونجا گزینه Posterize رو انتخاب کنید و عدد 2 رو به پارامتر Levels بدید و نهایتا بعد اوکی کردن مثل حالات قبل به Blending Option لایه برید و تو Color Overlay رنگی رو که میخوای در کنار رنگ سیاه حضور داشته باشه رو انتخاب می کنی (قرمز) و در بخش Blend Mode از حالت Darken استفاده می کنید.

50142

یاعلی:11:

sajjadsaa
24-05-2012, 19:19
بیبیننننننننین
اینقدز قر دادین ماله ورزش اومد یاد داد

YAHYA-PRO
25-05-2012, 11:04
سجاد جان چه ربطی به قر داره ؟ نمونه براشون گذاشتم و پرسیدم اگه چیزیه که دقیقا میخون اموزشش رو بزارم (فکر نمیکنی برای همین نمونه وقت گذاشته شده ؟:46:)
بخاطر اینکه شما تازه واردی به نظرتون قر دادن میاد . دوستانی که اینجا سوال میکنن غالبا چند نفری جواب میدن تا به اون چیزی که دقیقا میخوان برسه
ما اینجا مخلص همه کسایی هستیم که وقتشونو برای راهنمایی دیگران میزارن چه مال ورزش باشه(حسین جان مخلصیم:31:) چه جاهای دیگه باشه:10:

Mohammad Yek110
26-06-2012, 20:42
شرمنده به خاطر بالا اوردن تاپیک قدیمی :10:
این تاپیک همون کاریو می کنه که شما میخواید
نتیجه دلخواهتون هم وابسته به تنظیمات threshold هست