PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل انتخاب هارد بوت در بایوس

ahivid
15-05-2012, 08:08
سلام
من جدیدن یک هارد 2ترا خریدم سیگیت هست قبلا هم یه هارد مکستور 320 داشتم مشکلم این هست که :
این مشکل چند باری تکرار شده جز 2-3 بار نشده مثلا من سیستم برای 4 ساعت میزارم دانلود کنه میرم بیرون .وقتی میام خونه میبینم سیستمم صفحه بوتش اومده و میگه سیستم بوت برای ویندوز نیست . وقتی میرم تو بوت میبینم که تو قسمت انتخاب هارد برای بوت رفته رو اون 320 که در واقع من اول رو همین 2ترا تنزیمش کردم هر موقع هم دوباره تنظیم میکنم. باز میره رو اون.
اصلا چرا وقتی تو محیط ویندوز هست میره یک دفعه تو بوت (مربوط به تنظیمات ویندوز) (من که خونه نبودم یعنی ریست میکنه؟)(میدونم که برق نرفته. چون یکی .2بار نیست خیلی اتفاق میافته)
نکته قابل توجه :
سیستم روشن است تو محیط ویندوز هستم . میرم 1 ساعت دیگه میام میبینم برای خودش رفته تو بوت اول سیستم گیر کرده و رو هارد 320 است با این وجود که من اثلا ریاستارت و یا کاری نکردم.:18::18::18:

ویندوزم 7 .64 bit

EXTREME
15-05-2012, 09:13
سلام
من جدیدن یک هارد 2ترا خریدم سیگیت هست قبلا هم یه هارد مکستور 320 داشتم مشکلم این هست که :
این مشکل چند باری تکرار شده جز 2-3 بار نشده مثلا من سیستم برای 4 ساعت میزارم دانلود کنه میرم بیرون .وقتی میام خونه میبینم سیستمم صفحه بوتش اومده و میگه سیستم بوت برای ویندوز نیست . وقتی میرم تو بوت میبینم که تو قسمت انتخاب هارد برای بوت رفته رو اون 320 که در واقع من اول رو همین 2ترا تنزیمش کردم هر موقع هم دوباره تنظیم میکنم. باز میره رو اون.
اصلا چرا وقتی تو محیط ویندوز هست میره یک دفعه تو بوت (مربوط به تنظیمات ویندوز) (من که خونه نبودم یعنی ریست میکنه؟)(میدونم که برق نرفته. چون یکی .2بار نیست خیلی اتفاق میافته)
نکته قابل توجه :
سیستم روشن است تو محیط ویندوز هستم . میرم 1 ساعت دیگه میام میبینم برای خودش رفته تو بوت اول سیستم گیر کرده و رو هارد 320 است با این وجود که من اثلا ریاستارت و یا کاری نکردم.:18::18::18:

ویندوزم 7 .64 bit
در حین کار هم این اتفاق میفته ؟

اگه در حالت بیکاری فقط اتفاق میفته تنظیمات power option رو کلا غزفعال کنید چون در حین کار این مشکل برای شما بوجود نمیاد و در حالت بیکاری است
همچنین در بایوس hard periority به چه صورت است ترتیبش ؟

ahivid
15-05-2012, 15:49
موقع که دارم کار میکنم این اتفاق نمیافته . فقط موقعی که چند ساعت می زارم دانلود کنه.
تنظیمات اول بایوس رو هارد 2 ترا میزارم و سیو میکنم ولی میرم 1 ساعت دیگه میام میبینم برای خودش رفته تو بوت اول سیستم گیر کرده و رو هارد 320 است با این وجود که من اصلا ریاستارت و یا کاری نکردم.

EXTREME
15-05-2012, 16:20
موقع که دارم کار میکنم این اتفاق نمیافته . فقط موقعی که چند ساعت می زارم دانلود کنه.
تنظیمات اول بایوس رو هارد 2 ترا میزارم و سیو میکنم ولی میرم 1 ساعت دیگه میام میبینم برای خودش رفته تو بوت اول سیستم گیر کرده و رو هارد 320 است با این وجود که من اصلا ریاستارت و یا کاری نکردم.
تنظیمات power option رو چک کنید
رو تنظیمات بوت نگفتم در قسمت hard perority در بایوس ترتیب هاردها به چه صورت است ؟
از این قسمت بایوس یک عکس بزارید لطفا

ahivid
17-05-2012, 04:07
سلام
رفتم دیدم
اول خودم هارد 2ترا رو اولین انتخاب می زارم(هاردی که ویندوز توش نصبه)
ولی بعد که خودش اونحوری که بالا گفنم میشه میره اون مکستور320 اولین میکنه
چرا؟؟

ali2424
17-05-2012, 08:56
شما بهتر هست همانطور که مهرداد عزیز فرمودند چند تا عکس از قسمت پاور اپشن و قسمت انتخاب اولویت هارد برای بوت بگزارید

ahivid
23-05-2012, 15:38
سلام
دارم میگم که دیگه عکس چرا؟
تو پاور سیو تمام مد sleep غیر فعال کردم.
تو hard perority هارد 2 ترام تنظیم است.
-------------------------------------------------------------
حالا هر موقع کامپیوترم 1 ساعت به بالا میمونه برای خودش آن اتفاقی که بالا گفتم میافته
توجه 1 : این اتفاق از موقعی افتاد که من هارد 2 ترا سیگیت جدید خریدم و پارتیشن بندی کردم و ویندوز توش ریختمووووو
توجه 2 : انگار یه ریاستارتی میکنه و بعد که میاد دوباره بوت بشه من رفتم تو بایاس دیدم اصلا هارد 2 ترام شناسایی نشده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعد باید دکمه پاورمو نگه دارم و خاموش کامل کنم بعد دوبه ره روشن کنم.

EXTREME
23-05-2012, 17:41
سلام
دارم میگم که دیگه عکس چرا؟
تو پاور سیو تمام مد sleep غیر فعال کردم.
تو hard perority هارد 2 ترام تنظیم است.
-------------------------------------------------------------
حالا هر موقع کامپیوترم 1 ساعت به بالا میمونه برای خودش آن اتفاقی که بالا گفتم میافته
توجه 1 : این اتفاق از موقعی افتاد که من هارد 2 ترا سیگیت جدید خریدم و پارتیشن بندی کردم و ویندوز توش ریختمووووو
توجه 2 : انگار یه ریاستارتی میکنه و بعد که میاد دوباره بوت بشه من رفتم تو بایاس دیدم اصلا هارد 2 ترام شناسایی نشده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعد باید دکمه پاورمو نگه دارم و خاموش کامل کنم بعد دوبه ره روشن کنم.
یک عکس از disk managment ویندوز بزارید اینجا

ahivid
25-05-2012, 19:14
کجا هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ahivid
25-05-2012, 19:17
یه اتفاق دیگه :
دفعه های قبل دقت نکرده بودم.
هر وقت اینطوری میشه . و من سیستم دوباره راه اندازی میکنم بعد لودینگ . درایو E من چک میکنه.؟؟
و امروز برای اولین بار صفحه آبی آمد و مجبور شدم سیستممم را ریست کنم.

EXTREME
25-05-2012, 19:37
یه اتفاق دیگه :
دفعه های قبل دقت نکرده بودم.
هر وقت اینطوری میشه . و من سیستم دوباره راه اندازی میکنم بعد لودینگ . درایو E من چک میکنه.؟؟
و امروز برای اولین بار صفحه آبی آمد و مجبور شدم سیستممم را ریست کنم.
اون داره فایل سیستم های درایو رو چک میکنه که زمانی این اتفاق میفته که بلو اسکرین میاد و ریست میشه سیستم یا یک دفعه سیستم رو ریست یا خاموش کنید یا هنگ کنه ریست کنید سیستم رو
ببینید تو دیوایس مینیجر تداخل سخت افزاری وجود داره یا نه

ahivid
26-05-2012, 10:59
سلام
1-این disk managment کجاست؟

ahivid
26-05-2012, 13:23
دیوایس مینیجر مشکلی نداره.