PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : PH-TC14PE VS NH-D14 VS Silver Arrow VS Archon

Pooya3030
12-05-2012, 17:48
سلام .
میخواستم ببینم بین این چهار کولر کدوم برای 955BE بهتره.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قیمت اولیه 190 حدودا (میشه 3 فنشم کرد). دومی 152 به قیمت لیون. سومی رو قیمت ندارم، اگه دارین بگید یا حدود بدید. چهارمی با یه فن اضافی حدود 150-60.
اور میکنم.
ph-tc14 رو کسی برام میاره. (که فکر نکنم به قیمتش بیارزه). اگه کولر خوبی سراغ دارین یه جز اینا هم بگین. میخوام جزء بهترین ها باشه. صداش هم کم باشه.

خیلی ممـنونم . :40:

Pooya3030
14-05-2012, 15:11
کسی جواب نمیده ؟

sadegh-sg
15-05-2012, 11:54
سلام
اور هم میکنی؟
مدل کیست رو هم بده

Hamed DC
15-05-2012, 21:53
سلام .
میخواستم ببینم بین این چهار کولر کدوم برای 955BE بهتره.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Findex.php%3Fp%3Dproducts_3%26id%3D27%26cate%3D1)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] om%2Fproducts%2F%3Fact%3Ddata%26id%3D189%26cat_id% 3D37)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] in.php%3Fshow%3Dproductview%26products_id%3D34%26l ng%3Den)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] om%2Fproducts%2F%3Fact%3Ddata%26id%3D184%26cat_id% 3D27%2C11%2C35%2C36%2C39%2C38%2C34)

قیمت اولیه 190 حدودا (میشه 3 فنشم کرد). دومی 152 به قیمت لیون. سومی رو قیمت ندارم، اگه دارین بگید یا حدود بدید. چهارمی با یه فن اضافی حدود 150-60.
اور میکنم.
ph-tc14 رو کسی برام میاره. (که فکر نکنم به قیمتش بیارزه). اگه کولر خوبی سراغ دارین یه جز اینا هم بگین. میخوام جزء بهترین ها باشه. صداش هم کم باشه.

خیلی ممـنونم . :40:
سلام پویا جان.
مدل کیست چیه؟؟؟
سقف بودجه ای که میخوای هزینه کنی چقدر هست؟؟؟

Pooya3030
16-05-2012, 10:46
سلام پویا جان.
مدل کیست چیه؟؟؟
سقف بودجه ای که میخوای هزینه کنی چقدر هست؟؟؟

سلام
اور هم میکنی؟
مدل کیست رو هم بده

سلام . اور میخوام بکنم .
مدل کیسم ... ؟ کسیم قدیمیه، نمیدونم مدلشو . حدود 15.5-16 سانت از جای سی پی یو جا دارم تا در کیس . (که باید فن روی درم بردارم.)
بستگی داره . الان فکر کنم آرکون جا بشه توش ولی اون سه تای دیگه نه . اگه خنک کنندگی اون سه مدل بیشتر باشه، و بیارزه یه کیس دیگه بخرم . به کیس دیگه میگیرم . کیس خوب پیدا میشه که 17 سانت ارتفاع توش جا بشه بدون اینکه فن رو در رو بردارم .
تا حدود 200 برای کولینگش حاضرم هزینه کنم . ولی کیسو زورم میاد بیشتر از 100 - 120 بدم . :31::25:

Hamed DC
16-05-2012, 11:05
سلام . اور میخوام بکنم .
مدل کیسم ... ؟ کسیم قدیمیه، نمیدونم مدلشو . حدود 15.5-16 سانت از جای سی پی یو جا دارم تا در کیس . (که باید فن روی درم بردارم.)
بستگی داره . الان فکر کنم آرکون جا بشه توش ولی اون سه تای دیگه نه . اگه خنک کنندگی اون سه مدل بیشتر باشه، و بیارزه یه کیس دیگه بخرم . به کیس دیگه میگیرم . کیس خوب پیدا میشه که 17 سانت ارتفاع توش جا بشه بدون اینکه فن رو در رو بردارم .
تا حدود 200 برای کولینگش حاضرم هزینه کنم . ولی کیسو زورم میاد بیشتر از 100 - 120 بدم . :31::25:
من پیشنهادم Silver Arrow هست. چون از نوکتوآ بهتر ظاهر شده و کولینگ خوبی هم داره.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] review.png

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

البته برخی سایت ها نوکتوآ رو در دماهای بالا برنده اعلام کردند که با یک مقاسیه کلی، تقریبا مییشه به هر دو
نمره یکسان داد. اما سیلور نارو بدلیل عرضه توسط گرین گارانتی معتربرتری داره و قیمت مناسب تری هم داره.
به نظر من بالای 150.000تومن برای AirCooling زیاد معقول نیست.

Pooya3030
16-05-2012, 19:52
من پیشنهادم Silver Arrow هست. چون از نوکتوآ بهتر ظاهر شده و کولینگ خوبی هم داره.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] review.png

البته برخی سایت ها نوکتوآ رو در دماهای بالا برنده اعلام کردند که با یک مقاسیه کلی، تقریبا مییشه به هر دو
نمره یکسان داد. اما سیلور نارو بدلیل عرضه توسط گرین گارانتی معتربرتری داره و قیمت مناسب تری هم داره.
به نظر من بالای 150.000تومن برای AirCooling زیاد معقول نیست.

ممـنون . :11: فقط سیلور آرو هم 17 سانت ارتفاعشه . تو کسیم جا نمیشه . یه کیس خوبم معرفی میکنی . که تو همون حدود 100 - 120 باشه .
x3 که جا نمیشه (یعنی اگه بخوای جا کنی باید فن روی در برداری ... طبق تجربه بچه ها.) x5 هم که مالی نیست . میمونه x7 که 180 تومنه ... جدا از اینا چیز خوبی هست که سایزشم بخوره ، قیمتشم همون حدود 100 -120 باشه ؟

sadegh-sg
16-05-2012, 20:15
من وظیفه دوستم بگم
لازم نیست این همه برا کولر هزینه کنی
یک کولر متوسط با یک کیس خوب بردار که بقیه قطعاتت هم خنک بشن
کولر رو اگر خیلی هم بخوای خوب برداری نظر من ماتریکس 600 از دیپ کول
درسته سی ÷ی یوت خوب ولت میخوره و اور میشه اما دمای پایین با کولر گرون میسر نمیشه

Hamed DC
16-05-2012, 21:28
ممـنون . :11: فقط سیلور آرو هم 17 سانت ارتفاعشه . تو کسیم جا نمیشه . یه کیس خوبم معرفی میکنی . که تو همون حدود 100 - 120 باشه .
x3 که جا نمیشه (یعنی اگه بخوای جا کنی باید فن روی در برداری ... طبق تجربه بچه ها.) x5 هم که مالی نیست . میمونه x7 که 180 تومنه ... جدا از اینا چیز خوبی هست که سایزشم بخوره ، قیمتشم همون حدود 100 -120 باشه ؟
پویا جان یه کانفیگ دقیق از سیستم بده تا هزینه اضافه ای به پات نیفته.

Pooya3030
17-05-2012, 01:05
من وظیفه دوستم بگم
لازم نیست این همه برا کولر هزینه کنی
یک کولر متوسط با یک کیس خوب بردار که بقیه قطعاتت هم خنک بشن
کولر رو اگر خیلی هم بخوای خوب برداری نظر من ماتریکس 600 از دیپ کول
درسته سی ÷ی یوت خوب ولت میخوره و اور میشه اما دمای پایین با کولر گرون میسر نمیشه

پویا جان یه کانفیگ دقیق از سیستم بده تا هزینه اضافه ای به پات نیفته.

ممـنون از هر دوست . :40:
باید فاکورای دیگه ای هم باشن که خبر ندارم . چندتا بنچ نگاه کنم . به نظر کولر خوبی میاد نسبت به قیمتش .

کانفیگ ...
Asus m4188td evo/usb3
phenom x4 955be
2*2GB geil 1333 value plus
1tb wd
ups 485 green
vga تعطیل :31: Radeon 5570

Hamed DC
17-05-2012, 07:54
ممـنون از هر دوست . :40:
باید فاکورای دیگه ای هم باشن که خبر ندارم . چندتا بنچ نگاه کنم . به نظر کولر خوبی میاد نسبت به قیمتش .

کانفیگ ...
Asus m4188td evo/usb3
phenom x4 955be
2*2GB geil 1333 value plus
1tb wd
ups 485 green
vga تعطیل :31: Radeon 5570

راستی اگه نتیجه بحث به خرید کیس رسید، توی قسمت زیر تاپیک جدید با موضوع جدید باز کن تا روی کیس در
جای خودش بحث بشه:

و اما ادامه بحث خرید کولر:
پویا جان، با این کانفیگ به شخصه هزینه بالا برای کولر رو اصلا منطقی نمیبینم. به چند دلیل:
اول اینکه باید کار تو ادیت حرفه ای فیلم و گراف باشه تا از ل ظرفیت پردازندت استفاده کنی. که در این حالت هم
کم بودن حجم رمها مشکل ساز میشه.
دوم اینکه اگر برای بازی بخوای پردازنده رو آور کنی، باز به دو مشکل میخوری؛ یکی ضعیف بودن کارت گرافیک و دیگری
کم بود حجم رمها.
سوم هم عدم وجود یه کیس مناسب و عمق دار هست.
خب، اینجا چند تا سوال دیگه مطرح میشه:
کار اصلی تو با این سیستم چی هست؟؟؟
هدف اصلی تو از آورکلاک پردازنده چی هست(هدفت از افزایش قدرت پردازنده؟؟؟).
الان چه کولری روی پردازنده هست؟؟استوک؟؟؟
با رسیدن به جواب این سوالات میشه اولویت بندی رو برای ارتقاع اصلی قطعات تعیین کرد و بیهوده بودجه اولیه
رو صرف خرید کولر نکرد. چون عملا نمیشه ازش استفاده ای کرد!!!

Pooya3030
17-05-2012, 14:29
راستی اگه نتیجه بحث به خرید کیس رسید، توی قسمت زیر تاپیک جدید با موضوع جدید باز کن تا روی کیس در
جای خودش بحث بشه:

و اما ادامه بحث خرید کولر:
پویا جان، با این کانفیگ به شخصه هزینه بالا برای کولر رو اصلا منطقی نمیبینم. به چند دلیل:
اول اینکه باید کار تو ادیت حرفه ای فیلم و گراف باشه تا از ل ظرفیت پردازندت استفاده کنی. که در این حالت هم
کم بودن حجم رمها مشکل ساز میشه.
دوم اینکه اگر برای بازی بخوای پردازنده رو آور کنی، باز به دو مشکل میخوری؛ یکی ضعیف بودن کارت گرافیک و دیگری
کم بود حجم رمها.
سوم هم عدم وجود یه کیس مناسب و عمق دار هست.
خب، اینجا چند تا سوال دیگه مطرح میشه:
کار اصلی تو با این سیستم چی هست؟؟؟
هدف اصلی تو از آورکلاک پردازنده چی هست(هدفت از افزایش قدرت پردازنده؟؟؟).
الان چه کولری روی پردازنده هست؟؟استوک؟؟؟
با رسیدن به جواب این سوالات میشه اولویت بندی رو برای ارتقاع اصلی قطعات تعیین کرد و بیهوده بودجه اولیه
رو صرف خرید کولر نکرد. چون عملا نمیشه ازش استفاده ای کرد!!!

اول از همه خنک بودنشه . چون من کلا پی سی رو خاموش نمیکنم (دلم رحم بیاد ری استارت اخرشه دیگه) و رو دی اله. بعد تو این مدت قراره یه مقدار بارم روش باشه. مثلا همیشه 50 تا 100 صفحه کروم و چندتا نرم افزار بازه که نصف تا سه چهارم رمامو میگیره و حدود 20-25 % سی پی یو. ولی بعد چند روز با وجودی که همین لود پایین روشه دور فن میره رو 4000 و صدای موتور هواپیما که مخصوصا شبا خیلی ازاره.
تا حالا 2 3 بار وسط کار با سیستم خودش خاموش شده (بدون ارور صفحه ابیه) و موقعی روشن کردم همون موقع روشن نشده و فن سی پی یو گیر کرده و یه صدایی هم میداد. قبلا هم پاش نبودم زیاد خاموش شده که من فکر میکردم برق رفته.
یه مشکل دیگمم اینه که همینجوری که روشنه تا حدود یه هفته - 10 روز خوبه ولی بعدش میبینی گیر داره و تو یه فیلم اچ دی هم میمونه. بعد باید بذاری یه روزی بخوابه صبح سرحال پاشه.
یه راه حل بهترم خودم سراغ دارما . که خاموشش کنم تو هفته و اینا ولی حس نیست. :31:
زمامو که دارم ارتقا میدم (اذیت میکنن). گرافیکم تو بازیا کم میاره و باید عوض کنمش . ولی چون کنسول هست زیاد مهم نیست. ولی جدیدا داره کم میاره و اذیته.:31:
من تازه میخواستم واسه رمم مشاوره بگیرم. :25:
بعد من یه عادتی دارم اگه میخوام چیزی بگیرم باید یه چیز خوب بگیرم. بعلاوه تازه با این مقوله اور اشنا شدم و میخوام ببینم چکارا میشه کرد. گرچه الان که سوال کردی و بررسی کردم میبینم رم و کیس با تهویه بهتر مهمتره.
کولر استاک خودشه.
کارمم که کار معمولی و بازیه.

Hamed DC
17-05-2012, 17:08
اول از همه خنک بودنشه . چون من کلا پی سی رو خاموش نمیکنم (دلم رحم بیاد ری استارت اخرشه دیگه) و رو دی اله. بعد تو این مدت قراره یه مقدار بارم روش باشه. مثلا همیشه 50 تا 100 صفحه کروم و چندتا نرم افزار بازه که نصف تا سه چهارم رمامو میگیره و حدود 20-25 % سی پی یو. ولی بعد چند روز با وجودی که همین لود پایین روشه دور فن میره رو 4000 و صدای موتور هواپیما که مخصوصا شبا خیلی ازاره.
تا حالا 2 3 بار وسط کار با سیستم خودش خاموش شده (بدون ارور صفحه ابیه) و موقعی روشن کردم همون موقع روشن نشده و فن سی پی یو گیر کرده و یه صدایی هم میداد. قبلا هم پاش نبودم زیاد خاموش شده که من فکر میکردم برق رفته.
یه مشکل دیگمم اینه که همینجوری که روشنه تا حدود یه هفته - 10 روز خوبه ولی بعدش میبینی گیر داره و تو یه فیلم اچ دی هم میمونه. بعد باید بذاری یه روزی بخوابه صبح سرحال پاشه.
یه راه حل بهترم خودم سراغ دارما . که خاموشش کنم تو هفته و اینا ولی حس نیست. :31:
زمامو که دارم ارتقا میدم (اذیت میکنن). گرافیکم تو بازیا کم میاره و باید عوض کنمش . ولی چون کنسول هست زیاد مهم نیست. ولی جدیدا داره کم میاره و اذیته.:31:
من تازه میخواستم واسه رمم مشاوره بگیرم. :25:
بعد من یه عادتی دارم اگه میخوام چیزی بگیرم باید یه چیز خوب بگیرم. بعلاوه تازه با این مقوله اور اشنا شدم و میخوام ببینم چکارا میشه کرد. گرچه الان که سوال کردی و بررسی کردم میبینم رم و کیس با تهویه بهتر مهمتره.
کولر استاک خودشه.
کارمم که کار معمولی و بازیه.
توضیحات کاملی بود.ممنون.
این سی پی یو رو اگه بترکونیش فکر میکنم تا 4 بشه بالا بردش. البته به مادربردت بستگی داره، که این امر هم
مشکلی پیش نخواهد آورد:

برای خرید رم و کیس تاپیک جدید باز کن.ممنون.
برای کولر هم من هم باهات موافقم. همیشه یا نباید چیزی خرید یا وقتی رفتی سمتش، بهترنیش رو برداشت.
البته به ارزش خرید و نیاز هم باید نگاه کرد. که فکر میکنم این کولر نه تنها این سیستم رو بلکه تا چندین سال نیاز
تو رو به خنک کننده برطرف میکنه. پس نتیجه خرید این کولر شد و من هم نظرم مثبت هست:20:

sadegh-sg
17-05-2012, 17:28
بازم لازم شد بگم که کولر از اون چیزایی نیست که
خیلی خیلی خوبش رو بخوای برداری چون روز به روز قطعاط کم مصرف تر و خنکتر میشن

Hamed DC
17-05-2012, 17:40
بازم لازم شد بگم که کولر از اون چیزایی نیست که
خیلی خیلی خوبش رو بخوای برداری چون روز به روز قطعاط کم مصرف تر و خنکتر میشن
من هم کمی با این حرف موافقم.
و باید این رو در تکمیل پست قبلیم بگم که این کولر فقط برای آورهای سنگین و حرفه ای توصیه میشه.
در غیر اینصورت هزینه اضافه کردن هست.
و برای این چنین پردازنده ای همون ماتریکس600هم کفایته.

sadegh-sg
17-05-2012, 17:42
حامد جان منم برای تکمیل پست قبل باید بگم
ماتریکس 400 برای این پردازنده کافیه

Pooya3030
17-05-2012, 18:36
میگم ... میخواین به توافق برسین یه مدل بدین ؟
دبپ کول حال نمیکنم ... یه مارک دیگه میگین ؟ صداش خیلی کم باشه (پسیو نباشه فقط)
دمتون گرم . :11:
بعد ... کیسم هوادهی خوب و جای فن زیادی نداره . یه 8 عقبش میخوره و یه 23 ؟ کنار در داره . به نظرتون ، اگه این مدلایی که پیشنهاد دادین توش جا شد همین بذارم باشه یا یه کیس دیگه بگیرم ؟

Hamed DC
17-05-2012, 19:36
میگم ... میخواین به توافق برسین یه مدل بدین ؟
دبپ کول حال نمیکنم ... یه مارک دیگه میگین ؟ صداش خیلی کم باشه (پسیو نباشه فقط)
دمتون گرم . :11:
بعد ... کیسم هوادهی خوب و جای فن زیادی نداره . یه 8 عقبش میخوره و یه 23 ؟ کنار در داره . به نظرتون ، اگه این مدلایی که پیشنهاد دادین توش جا شد همین بذارم باشه یا یه کیس دیگه بگیرم ؟
سقف بودجه با خرید کیس؟؟؟

sadegh-sg
17-05-2012, 19:38
امان از این تعصب به نظر من باید این تعصب هارو کنار گذاشت بگذریم :46:
برای شما امکان داره که از کیستون برامون عکس بزارید یا مدلش رو بدید؟

Pooya3030
17-05-2012, 22:18
امان از این تعصب به نظر من باید این تعصب هارو کنار گذاشت بگذریم :46:
برای شما امکان داره که از کیستون برامون عکس بزارید یا مدلش رو بدید؟

سقف بودجه با خرید کیس؟؟؟

تا 120 یا یکم بیشتر کیس .
تا 100 یا یکم بیشتر فن .
:31:
============================
تعصب ... ؟ :31::13:
دم دستم رم ریدر نیست که عکس بگیرم بریزم . مارکم نداره به نظرم . فقط رو درش نوشته Lorinser که مدل ماشینه !!!
سایزش هم :
490x190x430
LxWxH

نظرتون درباره ی این فن چیه ؟

این از معدود سایتهاییه که از پردازنده های amd هم برای تست استفاده میکنه . هرجا رو بگردی core i7 ــه .
تو تاپ فایو ای ام دیش سومه . قیمتش هم 100 تومن .

sadegh-sg
17-05-2012, 22:28
جیگر میتونی اینا رو تو بازار پیدا کنی؟

Hamed DC
17-05-2012, 22:38
تا 120 یا یکم بیشتر کیس .
تا 100 یا یکم بیشتر فن .
:31:
============================
تعصب ... ؟ :31::13:
دم دستم رم ریدر نیست که عکس بگیرم بریزم . مارکم نداره به نظرم . فقط رو درش نوشته Lorinser که مدل ماشینه !!!
سایزش هم :
490x190x430
LxWxH

نظرتون درباره ی این فن چیه ؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %2Farticleview.cfm%3Farticleid%3D2572%26page%3D1)

این از معدود سایتهاییه که از پردازنده های amd هم برای تست استفاده میکنه . هرجا رو بگردی core i7 ــه .
تو تاپ فایو ای ام دیش سومه . قیمتش هم 100 تومن .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %2Ftop5heatsinks.cfm)
راستش دیپ کول هم الکی قیمتش کشیده بالا و ارزش خرید نداره.
نظر نهایی من:
Thermalright HR-02 Macho...77.000
برای کیس هم تاپیک جدید باز کن.

Pooya3030
17-05-2012, 22:59
راستش دیپ کول هم الکی قیمتش کشیده بالا و ارزش خرید نداره.
نظر نهایی من:
Thermalright HR-02 Macho...77.000
برای کیس هم تاپیک جدید باز کن.

دستت درد نکنه . :40:
نسبت به قیمتش به نظر خوبه .

ولی همه تستا با core i7 گرفته شده .
باشه . :31:

جیگر میتونی اینا رو تو بازار پیدا کنی؟

اگه نمیتونستم که نمیگفتم . :46:
ph-tc14pe هم پیدا نمیشه اینجا .

sadegh-sg
17-05-2012, 23:00
چس اگر این جوریه
کولر مستر 812 رو از دست نده

Pooya3030
17-05-2012, 23:19
چس اگر این جوریه
کولر مستر 812 رو از دست نده

این یکی مدل رو شرمندم .
تو اینا میتونم بردارم . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته پیدا میشه تو نت ولی اینا مغازش هست و نیاز نیست بفرستن و پول شیپینگشم اضافه بشه .

sadegh-sg
17-05-2012, 23:34
چی بگم؟
داغ کردم دیگه
حامد خان شما نظرت چیه؟

Hamed DC
18-05-2012, 10:13
چی بگم؟
داغ کردم دیگه
حامد خان شما نظرت چیه؟
من نظرم همن Thermalright HR-02 Macho هست.
نسبت به مشخصاتش ارزش خریدش بالاست.
در ثانی هزینه بیش از این جایز نیست. و میشه مابقی رو برای کیس و کولینگ اون هزینه کرد.