PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برم پزشکی؟؟

Nocturne
12-05-2012, 05:03
سلام. دیپلم و پیش دانشگاهیم ریاضیه. نسبت به پزشکی احساس علاقه دارم

1. بنظرتون می ارزه یه سال دروس تجربی رو بخونم و کنکور تجربی بدم؟ و احتمال موفقیتم خوبه؟
2. بنظرتون چی کار کنم تا به صحت علاقه م به پزشکی دقیقتر پی ببرم؟

پیشاپیش مرسی

farzaneh*f
12-05-2012, 11:14
سلام. دیپلم و پیش دانشگاهیم ریاضیه. نسبت به پزشکی احساس علاقه دارم

1. بنظرتون می ارزه یه سال دروس تجربی رو بخونم و کنکور تجربی بدم؟ و احتمال موفقیتم خوبه؟
2. بنظرتون چی کار کنم تا به صحت علاقه م به پزشکی دقیقتر پی ببرم؟

پیشاپیش مرسی

بالاخره معماری یا پزشکی؟! :46:
من خیلیا رو دیدم که مثل شما در مورد رشته های مختلف تصمیم می گرفتن، تا یه حدی خوبه بالاخره باید مقایسه کنی رشته ها رو ولی سعی کن از یه جایی به بعد رو یکیش فقط تمرکز و گرنه از همه شون می مونی :41:
من از سطح درسی شما بی خبرم ولی کلا 3 حالت داره :
1. شما سطح درسیت خوبه و اراده ی قوی داری برای تلاش توی درسات => اگه واقعا علاقه به پزشکی داری حتما موفق می شی!
2. شما وضعیتت خوب نیست و تا حالا هم هیچ وقت سعی نکردی (انگیزه ی خاصی نداشتی) که بهتر بشی => احتمال اینکه موفق بشی می تونه در حد 50% باشه! باید یه بار امتحان کنی مثلا تصمیم بگیری امسال تو کنکور ریاضی یه رتبه ی کاملا متفاوت با وضعیت فعلی خودت بیاری اگه تو ریاضی موفق شدی و پیشرفت قابل ملاحظه داشتی به احتمال خیلی زیاد سال بعد هم تو تجربی موفق می شی!
3. شما در مجموع وضعت بد نیست ولی حالت نوسانی داری و گاهی تصمیم می گیری جدی کار کنی و این روندو تا یه جایی ادامه می دی بعدش رها می کنی => احتمال اینکه موفق بشی خیلی پائینه و همون کنکور ریاضی رو شرکت کنی برات بهتره !
*
حالا با خودت صادق باش و ببین واقعا جزء کدوم دسته ای! اگه جزو دسته ی سومی که من می گم کلا بی خیال این فکر بشی...من خودمم از این مدل آدمام و تجربه ی شخصی خودم و اکثر اطرافیانم نشون می ده که این دسته همون راه خودشونو ادامه بدن موفق ترن تا اینکه بخوان تغییرات اساسی رو شروع کنن و بی سرانجام رها کنن! :46:

Alireza SM
12-05-2012, 11:48
پزشکی هیچ درآمدی نداره ها این رو هم فکر کردین بهش ؟

xUltimatex
12-05-2012, 19:30
farzaneh*f ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دمت گرمممممممممممممم

Nocturne
12-05-2012, 20:48
بالاخره معماری یا پزشکی؟! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من خیلیا رو دیدم که مثل شما در مورد رشته های مختلف تصمیم می گرفتن، تا یه حدی خوبه بالاخره باید مقایسه کنی رشته ها رو ولی سعی کن از یه جایی به بعد رو یکیش فقط تمرکز و گرنه از همه شون می مونی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من از سطح درسی شما بی خبرم ولی کلا 3 حالت داره :
1. شما سطح درسیت خوبه و اراده ی قوی داری برای تلاش توی درسات => اگه واقعا علاقه به پزشکی داری حتما موفق می شی!
2. شما وضعیتت خوب نیست و تا حالا هم هیچ وقت سعی نکردی (انگیزه ی خاصی نداشتی) که بهتر بشی => احتمال اینکه موفق بشی می تونه در حد 50% باشه! باید یه بار امتحان کنی مثلا تصمیم بگیری امسال تو کنکور ریاضی یه رتبه ی کاملا متفاوت با وضعیت فعلی خودت بیاری اگه تو ریاضی موفق شدی و پیشرفت قابل ملاحظه داشتی به احتمال خیلی زیاد سال بعد هم تو تجربی موفق می شی!
3. شما در مجموع وضعت بد نیست ولی حالت نوسانی داری و گاهی تصمیم می گیری جدی کار کنی و این روندو تا یه جایی ادامه می دی بعدش رها می کنی => احتمال اینکه موفق بشی خیلی پائینه و همون کنکور ریاضی رو شرکت کنی برات بهتره !
*
حالا با خودت صادق باش و ببین واقعا جزء کدوم دسته ای! اگه جزو دسته ی سومی که من می گم کلا بی خیال این فکر بشی...من خودمم از این مدل آدمام و تجربه ی شخصی خودم و اکثر اطرافیانم نشون می ده که این دسته همون راه خودشونو ادامه بدن موفق ترن تا اینکه بخوان تغییرات اساسی رو شروع کنن و بی سرانجام رها کنن! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
وضع درسیم خوب نیست چون بدلایلی تا حالا تصمیمی نگرفتم و انگیزه ای نداشتم
اما میدونم که اگه به تصمیم مناسبی برسم با اراده مسیرش رو طی میکنم

نگفتید ، از کجا میتونم بفهمم علاقه م به پزشکی حقیقیه یا نه ؟

پزشکی هیچ درآمدی نداره ها این رو هم فکر کردین بهش ؟
دندون پزشکها ، جراحا ، ... اینا هیچ درآمدی ندارن؟!!

Alireza SM
12-05-2012, 20:52
اما میدونم که اگه به تصمیم مناسبی برسم با اراده مسیرش رو طی کنم

دندون پزشکها ، جراحا ، ... اینا هیچ درآمدی ندارن؟؟!!

دندون پزشک ها که درآمد دارن ولی توی کنکور باید رتبه زیر 1500 بیاری.

پزشک جراح هم بخوای بشی باید 7 سال پزشکی و 2 سال طرح و ( اگه هم بلافاصله رزیدنتی قبول شی ) 4 سال جراحی + 4 سال هم بعدش برای طرح صبر کنی .
یعنی سال بعد اگه بخوای بری پزشکی از الان باید حداقل 17 سال تا جراح شدن صبر کنی . اون موقع میشه چند سالت ؟ درآمد خاصی هم نداری در این مدت . توی رزیدنتی البته ماهی 400 بهت حقوق میدن

omidsarab
12-05-2012, 21:03
اینطوری ها هم راحتم نیست پزشکی قبول شدن............

farzaneh*f
14-05-2012, 09:59
اما میدونم که اگه به تصمیم مناسبی برسم با اراده مسیرش رو طی میکنم

پس می شه این حالت دیگه :

علاقه رو که در اصل باید به درون خودت رجوع کنی ولی به نظر من همین روشم بهت کمک می کنه، یعنی اگه تو گروه درسی فعلی خودت یعنی ریاضی خوب پیشرفت کنی و بتونی رشته های خوبشو قبول شی اما همچنان علاقه ای به ادامه دادنش نداشته باشی نشون می ده که واقعا علاقه ت به موضوع دیگه ایه که می تونه پزشکی باشه، اما گاهی بی علاقگی از دلسردیه یعنی آدم می بینه پیشرفتش جالب نیست و احساس می کنه اگه بره دنبال یه کار دیگه موفق تره که این می شه نقطه ی آغاز از این شاخه به اون شاخه پریدن و اصلا خوب نیست...سعی کن تا یه عمقی از همین ریاضی رو پیش بری و مفاهیمشو از نو برای خودت تعریف کنی اگه نسبت به ادامه ش راغب شدی همینو ادامه بده و تقریبا مطمئن باش که راه درستی انتخاب کردی....ولی اگه دیدی هر چقدرم ریاضیت خوب می شه بازم با شوق و علاقه نمی ری سراغش (دوستای من که پزشکی قبول شدن اکثرا همین طوری بودن یعنی ریاضی شون عالی بود اما هیچ علاقه ای نداشتن و فقط به خاطر رسیدن به پزشکی می خوندنش) .... با این روش شما هیچی از دست نمی دی چون یادگیری ریاضیات ابدا بیهوده نیست و اگه بخوایی سال بعد کنکور تجربی بدی بازم برات مفیده :46:

Alireza SM
14-05-2012, 11:50
اینطوری ها هم راحتم نیست پزشکی قبول شدن............

پزشکی قبول شدن اونطورها هم سخت نیست . اگه معادل ریاضی در نظر بگیریم ؛ دندانپزشکی مثل قبول شدن برق و مکانیک از دانشگاه های تهران هست . ولی پزشکی با توجه به تضعیف جایگاه شغلی و درآمدش ، قبول شدنش راحت تر از گذشته شده . الان حتی با رتبه بالای 2700 منطقه ( که حتی ممکنه بشه 4500 کشور و شاید بیشتر ) هم میشه پزشکی شهرستان قبول شد :46: شهرستان خود ما که با رتبه 3100 کشور هم توش پزشکی قبول شدن

avator20002000
15-05-2012, 06:36
اگر خیلی علاقه دارید می تونید حتی با رتبه 10 هزار! پزشکی تو سراسری قبول بشید البته فقط دانشگاه های بین المللی که هزینش خیلی زیاده.