PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید مادربورد سری 7

s4t4n
11-05-2012, 12:41
با سلام خدمت دوستان
چند وقتی هست که مادربوردم از بین رفته (بایوسش پریده) ، چون چیپ 41 هست ارزش نداره ببرم گارانتی
میخواهم به جاش یه مادربورد و سی پی یو و رم دیگه بگیرم
معمولا" با لپ تاپم کار میکنم و خیلی کم از سیستم منزل استفاده می کنم ، برای اینکه بعدا مشکل بروزرسانی و ... نداشته باشم اومدم سراغ سری 7

دوستان اگر کسی قیمت داره لطفا مشاوره بده که ارزون ترین مادربورد سری 7 چی هست و چنده ، فکر کنم گرافیک آنبورد داره و نیاز به گرافیک نیست ، برای سی پی یو و رم هم پیشنهادی اگر دارید بدید ، همونطور که گفتم زیاد با این سیستم کار نمی کنم .
یه مقداری گیج شدم بین Z77 , H77 , B75

با تشکر
منتظر جواب ها تون هستم
:10:

merikhi
11-05-2012, 22:58
الان که خیلی گرون هستند و فکر نکنم خریدشون به صرفه باشه من مادربرد ام‌اس‌آی دیدم ۴۵۰ هزار تومن بود ایسوس ارزونترینش ۵۰۰ حالا احتمالا یه مدت دیگه بهتر بشه! البته پردازنده آی‌وی‌بریج هم من ندیدم تو بازار هنوز!
شما درحال حاضر نیاز به خرید داشته باشی همون سندی‌بریج بهتره برداری.

سندی‌بریج‌ها H61 , H67, P67, Z68 بودند البته سری تجاری هم داشتند مثل B65,Q67 که روی این دوتای آخری فقط پردازنده سندی‌بریج میتونه نصب بشه.
روی بقیه چیپست‌ها پردازنده سندی‌بریج و همینطور پردازنده‌های جدید آی‌وی بریج نصب میشن.
تفاوتهای زیادی دارند خیلی ساده کنیم اینجوری میشه:
H61 , H67, P67, Z68
H61,H67 گرافیک آنبرد پشتیبانی میکنن و فقط جی‌پی‌یو رو میشه اورکلاک کرد.
P67 گرافیک آنبرد پشتیبانی نمیکنه.سی‌پی‌یو و رم رو میشه اورکلاک کرد.
Z68 گرافیک آنبرد پشتیبانی میکنه و سی‌پی‌یو و رم و جی‌پی‌یو رو میشه اورکلاک کرد.

آی‌وی بریج‌ها یه بیزینس پلتفرم دارند کهB75,Q75,Q77 هستند یه دسته هم کاربردهای معمول که Z75,H77,Z77 هستند.
چیپست‌های آی‌وی بریج همشون از گرافیک آنبرد پشتیبانی میکنند.
روی همشون پردازنده سندی بریج و آی‌وی بریج قابل نصب هست.
Z75,H77,Z77
H77 فقط جی‌پی‌یو اور میشه
Z75 همه چی اور میشه ولی از SSd Caching پشتیبانی نمیکنه اون دوتای دیگه پشتیبانی میکنن.
Z77 اینم همه چی رو میشه اور کرد

s4t4n
14-05-2012, 15:44
الان که خیلی گرون هستند و فکر نکنم خریدشون به صرفه باشه من مادربرد ام‌اس‌آی دیدم ۴۵۰ هزار تومن بود ایسوس ارزونترینش ۵۰۰ حالا احتمالا یه مدت دیگه بهتر بشه! البته پردازنده آی‌وی‌بریج هم من ندیدم تو بازار هنوز!
شما درحال حاضر نیاز به خرید داشته باشی همون سندی‌بریج بهتره برداری.

سندی‌بریج‌ها H61 , H67, P67, Z68 بودند البته سری تجاری هم داشتند مثل B65,Q67 که روی این دوتای آخری فقط پردازنده سندی‌بریج میتونه نصب بشه.
روی بقیه چیپست‌ها پردازنده سندی‌بریج و همینطور پردازنده‌های جدید آی‌وی بریج نصب میشن.
تفاوتهای زیادی دارند خیلی ساده کنیم اینجوری میشه:
H61 , H67, P67, Z68
H61,H67 گرافیک آنبرد پشتیبانی میکنن و فقط جی‌پی‌یو رو میشه اورکلاک کرد.
P67 گرافیک آنبرد پشتیبانی نمیکنه.سی‌پی‌یو و رم رو میشه اورکلاک کرد.
Z68 گرافیک آنبرد پشتیبانی میکنه و سی‌پی‌یو و رم و جی‌پی‌یو رو میشه اورکلاک کرد.

آی‌وی بریج‌ها یه بیزینس پلتفرم دارند کهB75,Q75,Q77 هستند یه دسته هم کاربردهای معمول که Z75,H77,Z77 هستند.
چیپست‌های آی‌وی بریج همشون از گرافیک آنبرد پشتیبانی میکنند.
روی همشون پردازنده سندی بریج و آی‌وی بریج قابل نصب هست.
Z75,H77,Z77
H77 فقط جی‌پی‌یو اور میشه
Z75 همه چی اور میشه ولی از SSd Caching پشتیبانی نمیکنه اون دوتای دیگه پشتیبانی میکنن.
Z77 اینم همه چی رو میشه اور کرد

سلام خسته نباشید
پس در اون صورت اگر میشه یه مادربورد ، رم ، سی پی یو پیشنهاد بدید با خصوصیات زیر
بعدا" ایوی بریج رو ساپورت کنه
نیاز به اورکلاک ندارم
گرافیک فعلا" آنبورد باشه و تواناییش در حد پخش فیلم های اچ دی کفایت میکنه (بازی نمیکنم)
یو اس بی 3 باشه (هارد اکسترنالم رو بهش وصل کنم)
تعداد پورت های ساتاش از 4 تا بیشتر باشه (حداقل یدونه پورت 6گیگ ساتا داشته باشه)
پردازنده اش معمولی باشه
جمعا" نمیخواهم هزینه اش فعلا" بالای 400 بره

پاور پیشنهادیتون چیه ؟

منتظر پاسختون هستم

s4t4n
17-05-2012, 11:06
یعنی هیچ کس نبود جواب ما رو بده !!!
up

Vaioman
22-05-2012, 04:38
MB: Biostar H67MU=165
CPU: Intel Core i3 2100=210
SUM=375
پاور هم یه Green 430A-EU به قیمت حدود 65 تومن پیشنهاد میشه که اگر بعدآ کارت گرافیک خوب هم گرفتید کم نیاره.این مادربورد 4 تا SATA II/3G ساپورت میکنه و 2 تا هم SATA III/6G. دارای 2 تا پورت USB3 هم هست و گرافیک انبورد هم داره(استفاده از گرافیک مجتمع CPU) و کلا از کیفیت خوبی هم بهره میبره.این CPU هم 2 هسته و 4 ترد داره با کلاک 3.1GHz و کلآ CPU خوبی به حساب میاد.