PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چیزی تا بدبختی بازیسازای ایرانی نمونده

Hotsun
10-05-2012, 20:58
سلام,
سریع میرم سر اصل مطلب.
من یه لیستی در آوردم از خفن ترین بازی های امسال ولی اونایی که شاید به اوایل سال بعد هم کشیده بشن رو کنارش گذاشتم,فقط ۳-۴ تاشون تو یه ماه همزمان با هیتمن و کال آو میان و این خیلی به ضرر همشونه.
Assassin 3
Hitman Absolution
Max payne 3
Resident evil 6و همینطورoperation racoon city
NFS New(most wanted 2)
COD BO2
Medal of honor Warfighter
GTA V
Bioshock infinite
Ghost recon Future soldier
Sniper elite 2
Testament of Sherlock holmes
Alan Wake American nightmare
I am alive
Diablo III
Mass effect 3
Devil may cry
Shank 2
Darkness II
Oil rush
Syndicate
Total war shogun 2 :Fall of Samurai
Angry birds Space
Trine 2
The witcher 2 Enhanced edition
Prototype 2
Dirt:Showdown
Civilization V:Gods & Kings
The amazing Spider man
Spec ops:The line
Risen 2:Dark waters
Sniper:Ghost warrior 2
Far Cry 3
Borderlands 2
Dead or Alive 5
Dishonored
Halo 4
Hawken
Dota 2
Tomb Raider
Metro Last night
توجه داشته باشین,هیچ سالی نشده بود هیتمن و مکس پین با هم بیان,همینطور فکر کنم Civilization و Total war با هم نیومدن,پروتوتایپ ۲ و بایوشاک و فارکرای و GTA و اساسین هم که ۵ تا اپن ورلد خفن همزمان تو یه سال./
Halo 4 هم که گفتن خفن ترین بازی Xbox خواهد شد,Devil may cry و Tomb raiderو Alan wake و I am alive هم میتونید بذارید کنار مکس پین و هیتمن ببینید چه فاجعه ای میشه,سر این رقابتای نا به جا ۲ حالت میتونه اتفاق بیوفته: حالت ۱٫میتونه مثل سال ۲۰۰۷ که کرایسیس,Metal gear 4,Darkness 1,time shift,call of duty modern warfare 1,(یادتون نره GTA IV هم مال ۲۰۰۷ بود تاخیر خورد),HL2 Episode 2 و خیلی بازیای خفن دیگه اومدن چنان پیشرفتی تو زمینه بازی صورت بگیره که کاملاً یک تحول بصری و گیم پلی رو ببینیم و خیلی افراد بعضی بازیا رو به خاطر گرافیکای سنگینشون مجبور شن چند سال دیرتر بازی کنن یا با گرافیک پایین ببینن.
حالت۲٫سر این کل کل ها انقدر بعضی بازی های رقیب مثل اونایی که گفتم و یا مثل Medal و COD انقدر ضرر کنن که به خاطرش خیلی کمپانی ها برن سمت ورشکستگی و بدبختی و غیره.
اگر سازنده های Stalker ورشکست نمیشدن که الان تو لیست بالا شماره ۲اش رو هم میدیدین :27:
مشابه این قضیه سال ۲۰۰۳ هم رخ داد ولی با ۴-۵ تا عنوان خیلی خفن,۲۰۰۷ رسید به ۱۰-۱۲ تا امسال هم که دیگه روی همه رو کم کرده رفته بالای ۳۰ خیلی خفن. :18:

شاید هم دیگه همه کلاً از بازی حالشون به هم بخوره و کلاً به مدت چند سال از هر چی بازیه سیر بشن.

همه اینا مبنی بر اینه دخل ماها که خفن ترینامون در سطح معمولی بین المللی هم نیستیم اومده.

:41:

من که نا امید نشدم قصد نا امید کردن کسی هم ندارم,فقط میخوام کسایی که در آستانه نا امیدی قرار دارند بیان اینجا درد و دل کنن و حرفاشون رو مطرح کنن تا بلکه بتونیم برشون گردونیم به بازی سازی. :27::10:

parvizamd
10-05-2012, 21:04
وقتی ملت میان با unity3d می خوان کالاف بزنند همین میشه دیگه...

Hotsun
10-05-2012, 21:28
بدجوری تعنه میزنیا :31:
راستی شاید به خاطره اینه که فکر کردن واقعاً 2012 آخرشه اینا هم میخوان آخرشو در بیارن. :39:
یه متال گیر هم امسال کم داشتیم(سازنده هاش اعتقادی به پایان دنیا ندارن)البته فراموش نشه عنوان های غولی هم سال دیگه میان که میشه به بعضیاشون از جمله Crysis 3 و Generals 2 اشاره کرد.

parvizamd
10-05-2012, 21:32
بدجوری تعنه میزنیا :31:
راستی شاید به خاطره اینه که فکر کردن واقعاً 2012 آخرشه اینا هم میخوان آخرشو در بیارن. :39:
یه متال گیر هم امسال کم داشتیم(سازنده هاش اعتقادی به پایان دنیا ندارن)البته فراموش نشه عنوان های غولی هم سال دیگه میان که میشه به بعضیاشون از جمله Crysis 3 و Generals 2 اشاره کرد.
من کلی گفتم پیام ماشا ... اگه این تعنه بود حرف های قبلن شما دیگه چی بود ::31:
من که از بازی زدم کنار رفت پی کارش.(البته گداگداری محز دلم یونیتی باز می کنم).

M0hsen3D
10-05-2012, 22:06
من که واسه دلم میسازم امیدی هم به دراوردن هزار تومن از این راه ندارم فقط علاقه...علاقه...علاقه!

anti-military
10-05-2012, 22:12
این فکرهای آزار دهنده رو نکن این فکرها آدمو ضعیف میکنه و از هدفش دور میکنه
من خودم تو بچگی هر وقت میخواستم بازی بسازم میگفتم چه فایده تا من بیام بازی بسازم یه بازی خارجی میاد مثل دنیا واقعی و میری تو دنیا بازی اما از اون موقع 10 سال گذشته و هنوز اتفاق خاصی نیوفتاده :31:

درکل تو بازی سازی مستقل دنبال پول نگرد و اگه به بازی سازی حرفه ای هم فکر میکنی فقط برو دنیا پول

اگه به خاطر پول میخواهی بازی بسازی کارهای بهتری هم هست واسه پول درآوردن, طرف میره یه پلاگین مینویسه
واسه نرم افزارهای معروف و 70 یورو میذاره واسه فروش و همه هم میخرن

جمله آخر اینکه با بازی سازی نمیشه به راحتی به پول رسید اما با پول به راحتی میشه به بازی سازی رسید ( دکتر مصطفی شریعتی )

Arrowtic
10-05-2012, 22:16
البته اینو بگم که به تدریج دارن تاخیر میخورن!فعلا Bioshock تاخیر خورد رفت 2013!

Hotsun
10-05-2012, 22:34
البته اینو بگم که به تدریج دارن تاخیر میخورن!فعلا Bioshock تاخیر خورد رفت 2013! بدبختا دیدن خودشونم ضرر میدن دیگه,به خاطر GTA تاخیر زدن به بایوشاک.
تازه هیتمن هم دقیقاً 7 روز بعد از کال آو میاد و این یعنی میترکه هیتمن :41:

این عکس رو ببینید,انجین Glacier 2 هست که باهاش دارن هیتمن رو میسازن,1200 تا کاراکتر رو روی Xbox که کنسول 6 سال پیشه ساپورت میکنه هوش مصنوعیشون رو:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من میخوام برم اونجا آبدارچی بشم یه چند سالی از کارشون سر در بیارم برگردم :31:
400 نفر کار میکنن همزمان,کاملاً هماهنگ هم هستن آخرشم یکی از بهینه ترین سیستم های هوش مصنوعی با 2000 صفحه کد رو نوشتن.(2000 صفحه به گفته خودشونه واقعی هم هست)

siavash_rad
13-05-2012, 11:42
خب وقتی ما نمیتونیم تو یه سبک رقابت نیم باید بریم سرغ سبکی که بشه توش رقیب بود .

مثلا وب بروزر بیس تو این سبک میشه حرفی برای گفتن داشت شرکت ما که فعلا داره رو اولین نمونش کار میکنه ایشالا امسال به نمایشگاه برسیم . ما هم دو دو تا کردیم دیدیم نمیشه تو سبکای دیگه رقیب بود .

ولی این ایشالا میاد بیرون میبینید که قراره یه حرکت تازه باشه تو وب بروزر بیس .

دعای خیر شما بدرقه راه ماست :دی احسان با شمام

Lesordiavek
13-05-2012, 15:57
اگه طرح پیوستن به کپیرایت به نتیجه برسه یه امیدی هست. وقتی مردم مجبور بشن بازی های 100 هزار تومنی بخرن بازی های مستقل فروششون بالا میره.