PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 8 وزیر و سوال

bid02
07-05-2012, 23:26
اول از همه بابت این سایت بی نهایت سپاس گزارم.
من دارم برنامه 8وزیر به روش ژنتیک با متلب می نویسم. ازتون خواهش میکنم بهم کمک کنید و منو بی پاسخ نزارید.
توی فانکشن جهش باید یه نقطه ی رندوم از کروموزوم ورودی انتخاب بشه تا مقدار اون نقطه جهش پیدا کنه.من موندم با چه دستوری این نقطه رندوم باید پیدا کنم؟!
rand عدد اعشاری رندوم میده در حالی که من میخوام چون کرورموزم یه ماتریس 1*8 است. یک عدد از 1 تا 8 بده. randperm هم یک آرایه رندوم و بصورت صحیح میده اما من یه نقطه میخوام. خواهش میکنم جواب بدید با چه تابعی این نقطه رندوم پیدا کنم.
ممنون.

نكته : BBcode و شكلك ها هنوز قابل استفاده هستن.

اول از همه بابت این سایت بی نهایت سپاس گزارم.
من دارم برنامه 8وزیر به روش ژنتیک با متلب می نویسم. ازتون خواهش میکنم بهم کمک کنید و منو بی پاسخ نزارید.
توی فانکشن جهش باید یه نقطه ی رندوم از کروموزوم ورودی انتخاب بشه تا مقدار اون نقطه جهش پیدا کنه.من موندم با چه دستوری این نقطه رندوم باید پیدا کنم؟!
rand عدد اعشاری رندوم میده در حالی که من میخوام چون کرورموزم یه ماتریس 1*8 است. یک عدد از 1 تا 8 بده. randperm هم یک آرایه رندوم و بصورت صحیح میده اما من یه نقطه میخوام. خواهش میکنم جواب بدید با چه تابعی این نقطه رندوم پیدا کنم.
ممنون.

نكته : BBcode و شكلك ها هنوز قابل استفاده هستن.

من دارم برنامه 8وزیر به روش ژنتیک با متلب می نویسم.
ازتون خواهش میکنم بهم کمک کنید و منو بی پاسخ نزارید.
توی فانکشن جهش باید یه نقطه ی رندوم از کروموزوم ورودی انتخاب بشه تا مقدار اون نقطه جهش پیدا کنه.من موندم با چه دستوری این نقطه رندوم بنویسم؟
rand یه عدد اعشاری تولید میکنه تازه اونم بین صفر ویک (در حالی که من عدد صحیح میخوام)
randperm یه آرایه رندوم تولید میکنه.من فقط یه نقطه یا یه عدد میخوام.

کمکم کنید لطفا