PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : help:تغییر پارتیشن بندی ویندوز7 بدون از دست رفتن اطلاعات

Maryam.2012.m
07-05-2012, 19:35
سلام من یه مشکل بزرگ در پارتیشن بندی ویندوزم به وجود اومده خواهشا هر کسی میتونه کمک کنه....
من 2تا ویندوز دارم یه xp , یه 7 ولی اونکه 7 هست روی یه درایویه که حجمش 14.5 هست.حالا حجمش پر شده ویندوز مرتب پیغام low disk میده
آیا میتونم از حجم درایوای دیگه ام کم کنم و به حجم اون درایو اضافه کنم؟

shadmehrshadow1
07-05-2012, 20:10
من قبلا این کار رو با نرم افزار partion magic تو ویندوز اکس پی انجام دادم. حالا دوستانی که وارد ترن میان بهت توضیحات تکمیلی رو میدن
فقط خواستم بهت بگم خیالت راحت درست میشه مشکل بزرگی نیست

jafarian
07-05-2012, 23:28
اگر اینکار برای درایوی که داخلش ویندوز نصب هست انجام بدین ویندوز شمابالا نمیاد اینکار میتونید رو درایوی که داخلش ویندوز نصب نیست انجام بدین فقط :20:

P‌C
08-05-2012, 02:05
Partition Wizard یک نرم افزار عالی برای اینکار هست که من کاملا بهش اطمینان دارم. یادمه یه بار با partion magic به مشکل خوردم و اگر بک آپ نداشتم اطلاعاتم میپرید ولی Partition Wizard کاملا امتحانش رو برام پس داده.
توصیه میکنم فایل iso بوت ایبل اون رو دانلود و رایت و با اون بوت کنید و درایوهاتون رو تغییر بدید. بدون هیچ مشکلی میشه درایو ویندوز رو هم تغییر سایز داد. خیالتون تخت!

jafarian
08-05-2012, 07:01
Partition Wizard یک نرم افزار عالی برای اینکار هست که من کاملا بهش اطمینان دارم. یادمه یه بار با partion magic به مشکل خوردم و اگر بک آپ نداشتم اطلاعاتم میپرید ولی Partition Wizard کاملا امتحانش رو برام پس داده.
توصیه میکنم فایل iso بوت ایبل اون رو دانلود و رایت و با اون بوت کنید و درایوهاتون رو تغییر بدید. بدون هیچ مشکلی میشه درایو ویندوز رو هم تغییر سایز داد. خیالتون تخت!

اینکار انجام بشه درایو ویندوز بالا نمیاد اگر داخل پارتیشن ویندوز تغییرات ایجاد کنن حالا خودشون میتونن تست کنن قضیه 7 با xp فزق میکنه.

shadmehrshadow1
08-05-2012, 08:24
من تو ویندوز اکس پی بدون اینکه اطلاعاتم بپره و یا بخواد مشکلی برای ویندوزم یا درایو ویندوزم پیش بیاد از درایو دی کم کردم و به درایو سی انتقال دادم.
حالا اینکه ویندوز هفت با اکسپی فرق میکنه یا نه رو نمیدونم.

Maryam.2012.m
08-05-2012, 20:47
دوستان از راهنماییهاتون ممنون.
به نظرتون acronis disk director به درد کار من میخوره؟

jafarian
08-05-2012, 21:52
شما هر تغییری روی پارتیشن ویندوز ایجاد کنید ویندوز شما بالا نمیاد حالا اینکار باهر نرم افزاری که بخواین انجام بدین فرقی نمیکنه ساختار همه به یک صورته .

P‌C
08-05-2012, 23:30

اینکار انجام بشه درایو ویندوز بالا نمیاد اگر داخل پارتیشن ویندوز تغییرات ایجاد کنن حالا خودشون میتونن تست کنن قضیه 7 با xp فزق میکنه.

شما هر تغییری روی پارتیشن ویندوز ایجاد کنید ویندوز شما بالا نمیاد حالا اینکار باهر نرم افزاری که بخواین انجام بدین فرقی نمیکنه ساختار همه به یک صورته .
دوست عزیز میدونم از سر دلسوزیه ولی خواهشا چیزی که خودتون تست نکردید و فقط در حد حدس و گمان هست رو بهش پافشاری نکنید.
بنده کاملا منظورم ویندوز سون تاکید میکنم ویندوز7 هست. خودم به شخصه بارها با برنامه مذکور بشکل بوت ، درایو ویندوز(تاکید میکنم درایوی که ویندوز 7 روش نصب هست) رو تغییر سایز دادم. روی چند سیستم هم اینکار رو انجام دادم و هیچ مشکلی هم بوجود نیومده.
اینکه میگم بوت فقط بدلیل مجزا بودن از سیستم عامل و از بین رفتن احتمال تداخل با نرم افزار ها و یا هنگ سیستم میگم وگرنه نسخه نصبیش هم مشکلی ایجاد نمیکنه و بعد از ری استارت ویندوز کار خودش رو انجام میده.

jafarian
08-05-2012, 23:33
من که خودم با چند برنامه پارتیشن بندی تست کردم این مورد بوده برای درایو بوت ویندوز بعداز تغییر دردرایو بوت دیگه ویندوز بالا نیومده که همون درایو d باشه در ضمن برای اضافه کردن فضا به درایو d باید چکار انجام بشه به وسیله برنامه پارتیشن بندی ؟

P‌C
09-05-2012, 00:01
من در این 2 مورد تست کردم و مشکلی باهاش نداشتم:
1. درایو C دارای xp - درایو D دارای سون 32 بیت. خوب مشخصه که سیستم از طریق سون بوت میشه و من میخواستم از درایو C که استفاده ی چندانی دیگه ازش نمیکنم حجم بدم به درایو D.
2. درایو C دارای سون 32 بیت هست و من میخواستم حجم بیش از حد نیازش بدم به درایوهای دیگه.

saman1330
06-07-2012, 11:09
سلام
من می خوام یه سری اطلاعات داخل درایو ویندوز c رو بردارم.بعد ویندوز رو عوض کنم.
در واقع حجمی از درایو c رو بردارم تا بتونم اطلاعات رو داخل اون کپی کنم
میشه توضیح بدی بوت و iso چیه من زیاد وارد نیستم
در ضمن کار کردن با برنامه سخته؟
ممنون

jafarian
06-07-2012, 12:34
سلام
من می خوام یه سری اطلاعات داخل درایو ویندوز c رو بردارم.بعد ویندوز رو عوض کنم.
در واقع حجمی از درایو c رو بردارم تا بتونم اطلاعات رو داخل اون کپی کنم
میشه توضیح بدی بوت و iso چیه من زیاد وارد نیستم
در ضمن کار کردن با برنامه سخته؟
ممنون

ورژن بوت این برنامه رو از لینک اول دانلود کنید بعدشم طبق لینک دوم روی فلش بوتش کنید از طریق فلش بالا بیاین بعد طبق شکل 1 گزینه مورد تظر انتخاب کنید طبف شکل دوم درایو c خودتون انتخاب کنید طبق شماره 2 هم گزینه مورد نظر انتخاب کنید بعدشم طبق شکل 3 طبق شماره موس خودتون اون قسمت که طبق شکل مشخص کردم بزارین اونمقدار فضایی که میخواین از درایو c کم بشه رو مشخص کنید هر مقدار فضا از درایو c گرفته بشه تو کادر که شمار 4 خورده مشخص میشه بعدم روی دکمه اوکی کلیک کنیدتا اون درایو ساخته بشه در مرحله آخرم طبق شکل 4 عمل کنید اون درایوی که به وجود اومده رو طبق شماره 5 روش اول کلیک کنید بعدم گزینه شماره 6 انتخاب کنید بعدم طبق شماره 7 یک لیبل بدین تایید کنید از آخرم از صفحه اصلی برنامه روی دکمه apply کلیک کنید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

saman1330
19-07-2012, 09:46
من برنامه رو روی فلش بوت کردم
چجوری باید بالا بیارمش.
داخل فلش فایلی به نام TINYCORE هست.

GOLI87
19-07-2012, 14:21
من برنامه رو روی فلش بوت کردم
چجوری باید بالا بیارمش.
داخل فلش فایلی به نام TINYCORE هست.
وقتي كه برنامه رو از طريق اون نرم افزار روي فلش بوت كردين بعد وقتي سيستم رو ريست كردين از طريق منوي بوت مادر بورد بايد بالا بياين براي وارد شدن به منوي بوت مادر بورد بايد از كليد هاي f12 يا f9 يا f8 استفاده كنيد بعد از طريق فلش طبق تصاويري كه گذاشته شده بايد پيش برين،اگر با اين كليد هايي كه گفته شد كارتون راه نيافتاد بايد برنامه را از طريق سي دي بوت كنيد كه داخل اين نرم افزار اين گزينه موجود است(بوت كردن برنامه روي سي دي)

rexar051
19-07-2012, 14:29
اين نرم افزار خيلي عاليه
EASEUS Partition Managerفقط يچي بگم partition magic رو روي 7 نصب نكني كه بدبخت ميشي

shkz
20-07-2012, 09:12
سلام
من با خود ویندوز از درایو c کم کردم و 1 پارتیشن جدید درست کردم. مشکلی هم پیش نیومد.
Win 7 32 bit

mahmood973
28-08-2012, 16:22
با سلام وتشکر فراوان از شما دوستان زحمت کش واقعا توضیحاتتون عالی بود واستفاده بردم ممنون

shotok
03-10-2012, 23:13
ba salam bande narmafzare acronis disk director ro nasb kardam vali moteassefane gozineya Resize, merge ,... ro nadare. tu sitesh ke didam tamame mavarede bala ro dasht

jafarian
03-10-2012, 23:27
ba salam bande narmafzare acronis disk director ro nasb kardam vali moteassefane gozineya Resize, merge ,... ro nadare. tu sitesh ke didam tamame mavarede bala ro dasht

شما بجای این برنامه ازبرنامه ای که داخل پست بالا بصورت شکلم توضیح دادم میتونید استفاده کنید که لینک دانلودشم داخل فایل txt پایین قراردادم درضمن سئوال خودتون بصورت فارسی تایپ کنید.

mini tools ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

shotok
04-10-2012, 08:09
با سلام حدود 250 گیگ فضای اختصاص داده نشده دارمِ از نرم افزاری که معرفی کردید استفاده کردم برای درایوهای d و e اجازه افزایش دارم ولی برای درایو c نه. با س‍پاس

jafarian
04-10-2012, 08:49
با سلام حدود 250 گیگ فضای اختصاص داده نشده دارمِ از نرم افزاری که معرفی کردید استفاده کردم برای درایوهای d و e اجازه افزایش دارم ولی برای درایو c نه. با س‍پاس

اول از همه اینو بگم که اگر برای درایو c بخواین فضا اضافخ کنید باید از درایو کناریش که درایو d میشه فضا بگیرین به درایو c اضافه کنید یعنی باید درایو d رو با c باهم merge کنید بعدش اونمقدار فضایی که میخواین به c اختصاص بدین مابقی رو برای ساخت d بکار ببرین درضمن اینم ذکر کنم اگر روی درایو c که درایو بوت میشه تغییر ایجاد کنید احتمالش هست ویندوز بالا نیاد.

alone_ane
04-10-2012, 14:01
سلام
من لب تاپ دارم .هاردم 500 هست.دو تا درایو دارم Cو D .همیشه D رو فرمت نمیکردم چون اطلاعاتش و لازم داشتم فقط ویندوزو عوض میکردم.دیروز ویندوزو عوض کردم با توجه به اینکه همیشه همینکارو میکردم اما الان ویندوز عوض شده و دریوار c حاوی اطلاعات ویندوز جدیده.ولی اطلاعات درایو Dپاک شده و اطلاعات درایو c قبلی که حاوی برنامه های ویندوز قبلی بود اومده.
من تاحالا این مشکل و نداشتم.حالا چیکار باید بکنم:41:
کاری برای برگردوندن اطلاعات نیست؟
اصلا این اتفاق چطوری افتاده که ویندوز جدید نصب شده و اطلاعات ویندوز قبلی به درایو dرفته و تمام پوشه هامو پاک کرده.
من درایو c رو فرمت کردم و ویندوز و روش نصب کردم کاری به درایو D نداشتم.

shotok
08-10-2012, 13:43
بسم الله الرحمن الرحيم با سلام خدمت دوستان با راهنمايي ها و پيگيريهاي جناب آقاي جعفريان خداروشکر مسئله ي ما حل شد. از ابزار Mini Tools به شکلي که فرموده بودند استفاده کردم و درايو C که ويندوز روش نصب بود رو تغيير سايز دادم(250 گ به درايو c اضافه شد). ويندوز هم به سلامت بوت شد. شاد باشيد

zigma94
04-11-2012, 22:25
با سلام
با توجه به تعاریف برحی دوستان در این تاپیک ، برنامه .Partition.Wizard دانلود و نصب کردم:5:
هدفم کاهش خجم درایو E و افزودن به حجم درایو C (درایو ویندوز سون ، 64 بیت) بنابراین ابتدا روی درایو E کلیک کردم و با انتخاب گزینه ReSize به مقدار حدودا 25 گیگ از حجمش کم کردم (حجم کاسته شده به صورت یک فضای خالی غیر فعال دراومد) و بعد از این مرحله با انتخاب گزینه Merge سعی کردم خجم جدا شده رو به درایو C پیوست کنم که متاسفانه نرم افزار چنین اجازه ای و امکان انجام این کار رو نداد.:41:
بنابراین سعی کردم ایتدا حجم خالی غیر فعال رو تبدیل به یک درایو کنم و بعد از اون دوباره از طریق Merge سعی در ادغام با درایو C داشته باشم اما باز هم متاسفانه نرم افزار اجازه تبدیل آن فضای خالی به یک درایو مجزا رو نداد بنابراین از طریق Disk Management خود ویندوز اقدام کردم و فضای خالی روو به یک درایو جدید (NTFS) تبدیل کردم:31:
اما در آخر پس از بازگشت به محیط نرم افزار .Partition.Wizard دیدم که متاسفانه گزینه Merge غیرفعال شده:18:
با دقت بیشتر در قسمت Type متوجه شدم که تک تک پارتیشن ها از حالت Logical و Primary به حالت Simple تغییر کردن:23::42:
که به احتمال قریب به یقین عامل غیرفعال شدن گزینه Merge بوده
حالا پرسشهایی که از اساتید فن داشتم به این ترتیب هست که :
1- برای بازگشت Type پارتیشن ها به حالت قبلی باید چه کرد ؟
2- نقشه راه کاستن از درایو E و افزودن به درایو C به چه ترتیب هست ؟
باسپاس :11:

P‌C
05-11-2012, 01:41
با سلام
با توجه به تعاریف برحی دوستان در این تاپیک ، برنامه .Partition.Wizard دانلود و نصب کردم:5:
هدفم کاهش خجم درایو E و افزودن به حجم درایو C (درایو ویندوز سون ، 64 بیت) بنابراین ابتدا روی درایو E کلیک کردم و با انتخاب گزینه ReSize به مقدار حدودا 25 گیگ از حجمش کم کردم (حجم کاسته شده به صورت یک فضای خالی غیر فعال دراومد) و بعد از این مرحله با انتخاب گزینه Merge سعی کردم خجم جدا شده رو به درایو C پیوست کنم که متاسفانه نرم افزار چنین اجازه ای و امکان انجام این کار رو نداد.:41:
بنابراین سعی کردم ایتدا حجم خالی غیر فعال رو تبدیل به یک درایو کنم و بعد از اون دوباره از طریق Merge سعی در ادغام با درایو C داشته باشم اما باز هم متاسفانه نرم افزار اجازه تبدیل آن فضای خالی به یک درایو مجزا رو نداد بنابراین از طریق Disk Management خود ویندوز اقدام کردم و فضای خالی روو به یک درایو جدید (NTFS) تبدیل کردم:31:
اما در آخر پس از بازگشت به محیط نرم افزار .Partition.Wizard دیدم که متاسفانه گزینه Merge غیرفعال شده:18:
با دقت بیشتر در قسمت Type متوجه شدم که تک تک پارتیشن ها از حالت Logical و Primary به حالت Simple تغییر کردن:23::42:
1. در مورد نوع درایو سیمپل بنده متوجه منظورتون نشدم و چون مدت زیادی هست با این برنامه کار نکردم نمیتونم راهنماییتون کنم.
2. شما باید ابتدا حجم اضافی E رو از ابتدای اون کم کنید سپس به انتهای درایو D اضافه کنید. سپس حجم اضافه شده به D رو از ابتداش کم کنید و به (انتهای) C اضافه کنید. این مراحل برای هدف شما لازم هست و هر کدوم یک تسک و مرحله مجزا در نرم افزار پارتیشن بندی به خودشون اختصاص میدن که بعد از تایید شما به ترتیب انجام میشه.

zigma94
05-11-2012, 06:56
1. در مورد نوع درایو سیمپل بنده متوجه منظورتون نشدم و چون مدت زیادی هست با این برنامه کار نکردم نمیتونم راهنماییتون کنم.

2. شما باید ابتدا حجم اضافی E رو از ابتدای اون کم کنید سپس به انتهای درایو D اضافه کنید. سپس حجم اضافه شده به D رو از ابتداش کم کنید و به (انتهای) C اضافه کنید. این مراحل برای هدف شما لازم هست و هر کدوم یک تسک و مرحله مجزا در نرم افزار پارتیشن بندی به خودشون اختصاص میدن که بعد از تایید شما به ترتیب انجام میشه.

1- در پنجره اصلی نرم افزار در قسمت Type تمامی درایوها تبدیل به سیمپل شده‏اند و متعاقبا اکثر گزینه های "نوار ابزار" نرم افزار هم غیر فعال شده‏اند (از جمله Merge ا):41::42:

2-اگر توضیح بیشتری در این باره بدی ممنون میشم:46:
(آیا می بایست از طریق گزینه Resize از فضای درایوی کم کنم؟ و اصولا از کجا متوجه بشم که به "ابتدای" درایو بعدی اضافه می کنم یا به "انتهاش"؟ و اینکه اساسا چطور فضای کاسته شده از درایو قبلی رو به درایو بعدی "اضافه" کنم ؟):24::31:
شرمنده اگه طولانی شد:11:

jafarian
06-11-2012, 00:44
1- در پنجره اصلی نرم افزار در قسمت Type تمامی درایوها تبدیل به سیمپل شده‏اند و متعاقبا اکثر گزینه های "نوار ابزار" نرم افزار هم غیر فعال شده‏اند (از جمله Merge ا):41::42:
(آیا می بایست از طریق گزینه Resize از فضای درایوی کم کنم؟ و اصولا از کجا متوجه بشم که به "ابتدای" درایو بعدی اضافه می کنم یا به "انتهاش"؟ و اینکه اساسا چطور فضای کاسته شده از درایو قبلی رو به درایو بعدی "اضافه" کنم ؟):24::31:

شمابرنامه minitools ورژن بوتش از پایین دانلود کنید بعدشم روی سیدی بوتش کنید بصورت بوت بیاین برای درست کردن درایوهای خودتون که بصورت simple
شده طبق سایت minitools که بصورت شکل بصورت ساده توضیح داده عمل کنید

Convert simple volume to primary partition ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

واما اون یکی مشکل که تغییر سایزپارتیشن میشه بعد از انجام دادن مرحله بالا

مرحله اول

وقتی که داخل برنامه minitools هستین طبق شماره 1 باید روی درایو موردنظرتون کلیک راست طبق شماره 2 گزینه مورد نظرانتخاب کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

مرحله دوم

طبق شماره 3 گزینه مورد نظرانتخاب کنید که همون درایو e میشه طبق شماره 4 گزینه مورد نظرانتخاب کنید

مرحله سوم

طبق شماره 5 روی گزینه مورد نظر که درایو d میشه کلیک کنید طبق شماره 6 گزینه مورد نظر انتخاب کنید

مرحله چهارم

طبق شکل پایین شماره 7 همینطورکه مشاهده میکنید درایو d با e ادغام شده یک درایو واحد به اسم e به وجود اومده بعدشم طبق شماره 8 روی درایو e باز کلیک راست گزینه Merge انتخاب کنید

مرحله پنجم

طبق شماره 9 درایو e رو روش یک کلیک کنید بعدشم طبق شماره 10 گزینه مورد نظر انتخاب کنید

مرحله ششم

طبق شماره 11 روی درایو c کلیک کنید طبق شماره 12 هم گزینه مورد نظر انتخاب کنیداگر حین کارم اشتباه کردین از دکمه Undo استفاده کنید

مرحله هفتم

بعد درایو e با d به درایو c ادغام میشه دراین مرحله باید برای ساخت درایو e با d اقدام کنید به اینصورت که طبق شکل پایین روی درایو c کلیک راست طبق شماره 14 گزینه مورد نظر انتخاب کنید

بعدشم داخل کادری که باز میشه طبق شماره 15 روی گزینه مورد نظر برین موس نگه دارین روی این گزینه بعدشم اون مقدار فضایی که میخواین برای c بکار ببرین انتخاب کنید که اون فضا داخل کادر شماره 16 نمایش داده میشه بعدشم روی دکمه ok کلیک کنید بعد روی همین درایو که به وجود میاد کلیک راست گزینه Create انتخاب کنید تا ساخته بشه برای درایو e هم همین کار کنید ازآخرم روی دکمه Apply از اون بالا سمت چپ برای اعمال تغییرات کلیک کنید

نکته: از درایو e با d خودتون قبل از اعمال تغییرات بک آپ تهیه کنید.

mini tools ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

P‌C
06-11-2012, 00:59
1

در پست زیر توضیح داده شده که به چه شکل انجام بشه. در عکس سوم قسمت راست انتها(un. space after) هست و چپ ابتدا(un. space before)ی درایو. قسمت روشن فضای اضافی هست که باید با تغییر جای لغزنده(یا افزایش دستی حجم عددی درایو) به قسمت اختصاص داده به درایو(partition size) اضافه بشه.

zigma94
08-11-2012, 23:46
با درود
خوشبختانه مشکل تبدیل پارتیشانهای "سیمپل" به انواع "لاجیکال" و "پریماری" با توجه به راهنمایی آقای جعفریان حل شد :31::26:
اما هنوز برای تغییر سایز پارتیشن اقدام نکردم چراکه در حال حاضر آقای جعفریان و جناب PC هر کدام راه حل کاملا جداگانه برای تغییر ابعاد پارتیشن ارائه کردند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :34:
همون طور که میدونید خواسته من کاستن 20 گیگ از درایو e و افزودن آن به درایو c بود:5:
ابتدا درایو e رو با درایو d ادغام کنم سپس درایو تشکیل شده از حاصل ادغام قبلی رو با درایو c ادغام کنم و پس از ترکیب سه درایو مذکور با توجه به مقدار فضای مورد نیازمان ( برای درایو c ) درایو جدیدی creat میکنیم و سپس همین کارو برای درایو e تکرار میکنیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
راه حل جناب PC همین به این ترتیب بود :
ابتدا 20 گیگ از درایو E کم میکنیم سپس 20 گیگ فضای جدا شده unallocated رو فرمت کرده و با اختصاص lable آن را تبدیل به درایو مجزا میکنیم سپس این دراو جدید رو با درایو d ادغام میکنیم و بعد از آن با کلیک به روی گزینه resize به روی درایو d اقدام به جدا نمودن 20 گیگ از فضای درایو d میکنیم و مطابق با مرحله قبلی 20 گیگ فضای unallocated جا شده رو به درایوی جدید تبدیل میکنیم که می بایست با درایو c ادغام گردد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دوستان همان طور که مطلعید سیستم عامل من ویندوز سون 64 بیت هست که با توجه به حجم نسبتا بالای فضای اشغال شده در درایوهای c و d و e امکان تهیه نسخه پشتیبان به راحتی مقدور نیست بنابراین ممنون خواهم شد اگه مطمئن ترین راه که بدون آسیب به ویندوز یا محتوای درایوها هدف من رو به سرانجام برسونه معرفی کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :11::7:
پی نوشت :
یادش بخیر یه زمانی توی xp ظف جیک ثانیه با partition magic درایوها رو بالا پایین میکردیم:15: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

P‌C
10-11-2012, 13:17
با درود

راه حل جناب PC همین به این ترتیب بود :
ابتدا 20 گیگ از درایو E کم میکنیم سپس 20 گیگ فضای جدا شده unallocated رو فرمت کرده و با اختصاص lable آن را تبدیل به درایو مجزا میکنیم سپس این دراو جدید رو با درایو d ادغام میکنیم و بعد از آن با کلیک به روی گزینه resize به روی درایو d اقدام به جدا نمودن 20 گیگ از فضای درایو d میکنیم و مطابق با مرحله قبلی 20 گیگ فضای unallocated جا شده رو به درایوی جدید تبدیل میکنیم که می بایست با درایو c ادغام گردد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دوستان همان طور که مطلعید سیستم عامل من ویندوز سون 64 بیت هست که با توجه به حجم نسبتا بالای فضای اشغال شده در درایوهای c و d و e امکان تهیه نسخه پشتیبان به راحتی مقدور نیست بنابراین ممنون خواهم شد اگه مطمئن ترین راه که بدون آسیب به ویندوز یا محتوای درایوها هدف من رو به سرانجام برسونه معرفی کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :11::7:
پی نوشت :
یادش بخیر یه زمانی توی xp ظف جیک ثانیه با partition magic درایوها رو بالا پایین میکردیم:15: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوست عزیز. اینکاری که شما میخوای انجام بدی فرق چندانی با partition magic توی xp نداره و فقط نرم افزارش عوض شده. اصول کار همون هست. شما فقط داری بزرگش میکنی.
من با تصویر به شما نشون میدم:
تصویر 1:
ما قصد داریم که مثل شما 2 گیگ از حجم اضافی E کم کنیم و اون رو از طریق D به C برسونیم:

میبینید که باید ابتدا 2 گیگ از حجم کلی E کم کرد و اونرو به قسمت before انتقال داد.
حالا با resize درایو D اون 2 گیگ رو میبینیم که به انتهاش یعنی after اضافه شده:
تصویر 2:

2 گیگ رو از انتهای D به ابتداش منقل میکنیم:
تصویر 3:

این تصویر نشون دهنده فضای اضافی بعد از C و قبل از D هست که هنوز به C اضافه نشده. با انتخاب گزینه resize روی C و اضافه کردن فضای بعد (After) اون به فضای کل C کار ما تموم میشه:
تصویر 4:

با کلیک روی Apply سه مرحله ای که قبلا در موردش توضیح دادم شروع به انجام میشه:
تصویر 5:

ورژن 5 رو برای عکس ها استفاده کردم شما حتما از ورژنهای جدیدتر استفاده کنید که کارکرد بهتری دارند.

در مورد بک آپ هم باید بگم به هر حال اینکار ریسک داره و شما اگر بک آپ نمیکنید باید این ریسک رو بپذیرید. ولی بنده به شخصه تا بحال با این نرم افزار به مشکل نخوردم البته پیشنهاد اکید من استفاده از ورژن مجزا از ویندوز یا همون bootable هست تا احتمال تداخل اون با ویندوز به صفر برسه.

P‌C
11-11-2012, 01:12
داخل برنامه minitool اگر که شما بطور مثال بخواین فضا از درایو E بگیرین اون فضا رو به D اضافه کنید چون مابین این دو تا درایو E قرارداره برای همین قادر به انجام اینکار نیست این دوستمون بطور مثال روی هارد خودم توضیح دادم که من 6 تا درایو دارم درایو C حجمش که داخل شکل مشخه 78 گیگ هستش مابقی درایوها هم هرکدوم بطور مساوی 77 گیگ هستن من اومدم از درایو E بطور مثال 3.98 گیگ فضا گرفتم بعد اون درایو جدید قبل از درایو D قرارگرفته برای همین قادربه اتصال اون درایو به درایو D من نیستم تنها راهم همون Merge کردن درایوها هست به همون صورت که اشاره شده .

واقعا از شما که ناظر انجمن هستید بعید هست که متوجه منظور بنده نشدید. شما اگر کمی در تصاویری که قرار دادم دقت کنید متوجه میشید که نه تنها در این مورد بلکه در اکثر موارد مطرح شده در این تاپیک هیچ نیازی به گزینه merge نیست و اصولا مرج فقط در مواردی بکار میره که بخوایم یک درایو بسیار کم حجم رو با یک درایور پر حجم تر ادغام کنیم. برای جابجا کردن حجم بین درایوها همون گزینه resize کافی هست. کم کردن از E و اضافه کردن به C که سهل هست شما اگر 24 درایو هم داشته باشید و بخواید از درایو Z به C حجم منتقل کنید فقط و فقط با گزینه resize و البته در 24 مرحله میتونید اینکار رو براحتی انجام بدید.
شاید دلیلی که از ابتدا شما ذکر میکنید که تغییر در پارتیشن C موجب بالا نیومدن سیستم عامل میشه همین استفاده نابجا و بی موردتون از merge باشه.

heidari-f
13-11-2012, 18:49
با سلام

من کل بحث رو خوندم وضعیت سیستم من هم دقیقا مثل شما هست ، می ترسم از این نرم افزارا استفاده کنم به گفته دوستان ویندوزم بالا نیاد :44:
شما اگه به نتیجه رسیدید میشه به من هم بگید دقیقا از کدوم نرم افزار ، و کدوم روش استفاده کردید؟
واقعا ممنون میشم

senatordooman
01-02-2013, 12:52
سلام
من یک سیستم دارم(pc) که روی درایو ویندوزش تغییر سایز انجام شده و حالا ویندوز بالا نمیاد. وقتی هم dvd خود ویندوز را میگذارم تا لوگو بیشتر پیش نمیره.
اگه ممکنه راهنمایی کنید باید چکار کنم.
ممنون:n03:

jafarian
01-02-2013, 16:47
سلام
من یک سیستم دارم(pc) که روی درایو ویندوزش تغییر سایز انجام شده و حالا ویندوز بالا نمیاد. وقتی هم dvd خود ویندوز را میگذارم تا لوگو بیشتر پیش نمیره.
اگه ممکنه راهنمایی کنید باید چکار کنم.
ممنون:n03:

شما باید از ورژن بوت برای پارتیشن بندی اون درایوی که داخلش ویندوز نصب کردین استفاده میکردین بطور مثال برنامه کابردی در این زمینه برنامه MiniTool
هست شما اگر از طریق بوت ویندوز انتخاب گزینه startup repair مشکلتون رفع نشد باید اقدام به تعویض ویندوز کنید.

senatordooman
01-02-2013, 19:53
سلام
dvd 7 رو که میذارم بعد حدود 1 ساعت میره سراغ نصب ولی وقتی میاد تو قسمت درایو ها فقط یک درایو که اونم کل هارد هست رو نشون میده
حالا میخوام بدونم اکه بخوام ویندوز جدید نصب کنم کل اطلاعاتم میپره؟
اگه پارتیشن بندی کنم تو همین قسمت باز اطلاعات میپره؟
ضمن اینکه تو این قسمت کل هارد من رو خالی نشون میده.
آیا ممکنه بد سکتور شده باشه؟ چون خیلی سرعت لودش پایینه.

jafarian
02-02-2013, 00:52
سلام
dvd 7 رو که میذارم بعد حدود 1 ساعت میره سراغ نصب ولی وقتی میاد تو قسمت درایو ها فقط یک درایو که اونم کل هارد هست رو نشون میده
حالا میخوام بدونم اکه بخوام ویندوز جدید نصب کنم کل اطلاعاتم میپره؟
اگه پارتیشن بندی کنم تو همین قسمت باز اطلاعات میپره؟
ضمن اینکه تو این قسمت کل هارد من رو خالی نشون میده.
آیا ممکنه بد سکتور شده باشه؟ چون خیلی سرعت لودش پایینه.

اگر که چند تا پارتیشن داشتین الان همه حجم هارد شمارو بصورت یک پارتیشن در اومده اطلاعات شماکامل حذف شده نمیشه کاری کرد اگر که شما در پارتیشن بندی هارد سررشته نداشتین بهتر بود قبل از پارتیشن بندی ازاطلاعات هارد بک آپ تهیه میکردین .

p30vnoorm
03-02-2013, 09:37
سلام
ویندوز 7 را که نصب کردم جایی برای تغییرات هارد مجازی نداشت طبعا با همان درایو اولیه ویندوز نصب کردم با نرم افزار پاتیشن ویزارد 200 تا برداشتم که ویندوز خراب شد دوباره ویندوز ریختم که متا سفانه 200 گم شده لطفا راهنمایی کنید

jafarian
03-02-2013, 16:42
سلام
ویندوز 7 را که نصب کردم جایی برای تغییرات هارد مجازی نداشت طبعا با همان درایو اولیه ویندوز نصب کردم با نرم افزار پاتیشن ویزارد 200 تا برداشتم که ویندوز خراب شد دوباره ویندوز ریختم که متا سفانه 200 گم شده لطفا راهنمایی کنید

به احتمال زیاد اون پارتیشن شما ساخته نشده شما برنامه MiniTool ازپایین دانلود نصب کنید بعدشم طبق شکل عمل کنید طبق شماره 1 باید اون فضای خودتون که بصورت عادی داخل ویندوز قادر به مشاهده اون نیستین انتخاب کنید بعد گزینه شماره 2 ازآخرم سرم گزینه شماره 3 بعد که اون مقدار حجم شما درست شد قادر هستین اونو به یک درایو دیگه Merge کنید

مديريت
16-07-2013, 20:10
رزرو براي استفاده ------- deld430

Mr UNTD
18-07-2013, 14:54
سلام من یه مشکل بزرگ در پارتیشن بندی ویندوزم به وجود اومده خواهشا هر کسی میتونه کمک کنه....
من 2تا ویندوز دارم یه xp , یه 7 ولی اونکه 7 هست روی یه درایویه که حجمش 14.5 هست.حالا حجمش پر شده ویندوز مرتب پیغام low disk میده
آیا میتونم از حجم درایوای دیگه ام کم کنم و به حجم اون درایو اضافه کنم؟

سلام
نمیدونم مشکلتون حل شده یا نه.واقعیتش وقت کردم نظراتو نگاه کنم !
در هر حال اگه هنوزم مشکلتون حل نشده :
نرم افزار eaSeus Partition master رو دانلود کنید.با این نرم افزار بصورت گرافیکی میتونین این کارو انجام بدین.مقداری از فضا رو از یکی از هاردا کم کنید.بعد تغیرات رو Apply کنید . حالا همون مقدار فضا رو به درایو ویدوز اضافه کن.این اعمال کلا" با کشیدن مسنطیل اختصاص داده شده به هر درایو انجام میشه.بری تو نرم افزار خودت متوجه میشی.روی درایوی که حجم خالی زیادی داره راست کلیک کن و Resize رو اگه اشتباه نکرده باشم بزن و ادامه ماجرا که توضیح دادم