PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل ارور درايور كارت گرافيك هنگام بالا آمدن ويندوز

attaghi
06-05-2012, 18:28
سلام .
يك مدتيه وقتي ويندوز بالا مياد اين ارور كارت گرافيگ رو ميده نميدونم مشكل از چيه چندين بار ويندوز عوض كردم ولي به محض اينكه درايور كارت گرافيك رو ميريزم اين ارور مياد . ميشه بگيد مشكل از كجاست رفعش كنم تا ديگه اين ارور نياد ؟
ممنون

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ehsan102
07-05-2012, 07:41
کارت گرافیک خود را در بیارید و دوباره جا بزنید .
و آخرین درایور کارتتون رو از سایت سازنده دانلود کنید امیدوارم دیگه این پیغام نیاد

jafarian
07-05-2012, 23:21
اول از همه فایل رجیستری پایین دانلود کنید روی دسکتاپ سیو کنید بعدشم اجراش کنید هر چی پیغام داد تایید کنید از آخرم سیستم ریستارت کنید بالا اومد ببینید فیکس شده اگر که بازم به همون صورت بود برنامه driver sweeper از لینک دوم دانلود کنید بعدش نصبش کنید از طریق safe mode بالا بیاین به وسیله این برنامه گرافیک خودتون پاک کنید یک درایور دیگه از گرافیک دانلود کنید بعدش بصورت عادی از داخل ویندوز اقدام به نصبش کنید این موارد تو سایت سوم برای فیکس کردن این ارور ذکر کرده:20:

ehsan102
08-05-2012, 07:34
یا اگه مدل دقیق کارت گرافیکتون رو بگید من براتون لینک می کنم

attaghi
08-05-2012, 14:36
یا اگه مدل دقیق کارت گرافیکتون رو بگید من براتون لینک می کنم

ممنون .
اين سيستم براي خودم نيست . مدل دقيق كارت گرافيكش رو از كجا ميتونم ببينم ؟

jafarian
08-05-2012, 15:17
قبلش از اون فایل رجیستری که قراردادم تونستین استفاده کنید اگر با اون درست نشد مسکلتون برای متوجه شدن مدل گرافیک از برنامه GPU-Z که لینکش پایین گذاشتم استفاده کنید برای پاک کردن درایورم طبق همون روشی که از طریق safe mode با اون برنامه که گفتم پیش برین.

attaghi
08-05-2012, 15:35
قبلش از اون فایل رجیستری که قراردادم تونستین استفاده کنید اگر با اون درست نشد مسکلتون برای متوجه شدن مدل گرافیک از برنامه GPU-Z که لینکش پایین گذاشتم استفاده کنید برای پاک کردن درایورم طبق همون روشی که از طریق safe mode با اون برنامه که گفتم پیش برین.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fget%2FSystem%2FSystem-Info%2FGPU-Z.shtml)

سلام
ممنونم دوست عزيزم . از راه اولي كه گفتيد امتحان كردم نشد . اين مشخصات كارت گرافيك :

jafarian
08-05-2012, 15:40
ازدرایورلینک پایین استفاده کنید اعداد داخل کادرپرکنید وقتی داخل لینک پایین شدین بعشدم روی گزینه download file کلیک کنید چون این مشکل شما مربوط به درایورمیشه فقط برای پاک کردنش طبق همون روشی که گفته شد پیش برین.

attaghi
08-05-2012, 16:46
ازدرایورلینک پایین استفاده کنید اعداد داخل کادرپرکنید وقتی داخل لینک پایین شدین بعشدم روی گزینه download file کلیک کنید چون این مشکل شما مربوط به درایورمیشه فقط برای پاک کردنش طبق همون روشی که گفته شد پیش برین.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] com%2F_4397990787362d3c386904157a5%2FDownload-NVidia-GeForce-7300-LE-VGA-Driver-v.296.10-WHQL-for-Windows-XP-free)

موقع اجراي برنامه چه در خود محيط ويندوز و چه در safe mode اين پيغام خطا رو ميده :

jafarian
08-05-2012, 21:58
برنامه لینک پایین دانلود کنید نصبش کنید بعدش پنجره دیوایس منیجر اجرا کنید گزینه گرافیک خودتون از داخل همین پنجره unistall کنید درمرحله بعد که سیستم ریست شد وارد محیط safe mode بشین اون برنامه ای که نصب کردین اجرا کنید بعدشم طبق این مسیر برین درایور گرافیک خودتون آنیستال کنید بعدم سیستم ریستارت کنید بصورت عادی بالا بیاین اون درایوری که دانلود کردین نصب کنید این مورد تو سایت دوم مطرح کرده برای پاک کردن درایور.

Driver Sweeper > Select nVidia (not nForceChipset/For ATI select ATI, ATI CCC, ATI

s000.tinyupload.com/?file_id=58356700782384090881

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_5106444

attaghi
08-05-2012, 22:03
برنامه لینک پایین دانلود کنید نصبش کنید بعدش پنجره دیوایس منیجر اجرا کنید گزینه گرافیک خودتون از داخل همین پنجره unistall کنید درمرحله بعد که سیستم ریست شد وارد محیط safe mode بشین اون برنامه ای که نصب کردین اجرا کنید بعدشم طبق این مسیر برین درایور گرافیک خودتون آنیستال کنید بعدم سیستم ریستارت کنید بصورت عادی بالا بیاین اون درایوری که دانلود کردین نصب کنید این مورد تو سایت دوم مطرح کرده برای پاک کردن درایور.

Driver Sweeper > Select nVidia (not nForceChipset/For ATI select ATI, ATI CCC, ATI

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_5106444 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Ft%2F426408%2Fhow-to-remove-graphics-card-drivers%23post_5106444)

خيلي ممنونم
يعني من درايور كارت گرافيك رو به صورت دستي پاك كنم بعدش سيستم كه ريست بشه و با sade mode بالا بيام اين برنامه باز ميشه و ديگه اين پيغام خطا رو نميده؟

jafarian
08-05-2012, 22:13
شما درایور گرافیک از داخل پنجره دیوایس منیجر پاک کنید بعدش که سیستم ریست شد بالا اومد این برنامه ای که قراردادم اجرا کنید از داخل محیط safe mode طبق همون روشی که گفتم درایور گرافیک با این برنام پاک کنید درضمن شما قبلا با درایور قبلی این مشکل نداشتین؟

attaghi
08-05-2012, 22:15
شما درایور گرافیک از داخل پنجره دیوایس منیجر پاک کنید بعدش که سیستم ریست شد بالا اومد این برنامه ای که قراردادم اجرا کنید از داخل محیط safe mode طبق همون روشی که گفتم درایور گرافیک با این برنام پاک کنید درضمن شما قبلا با درایور قبلی این مشکل نداشتین؟

نه والا قبلا اصلا چنين مشكلي نبوده . همين درايوري كه توي خود سي دي كارت گرافيك هست رو هميشه نصب ميكرديم ولي الان يك ماهي هست اينجوري شده .

jafarian
08-05-2012, 22:17
همین درایور قبلی رو طبق همین روشی که گفتم پاک کنید بعدش اون درایوری که لینکش گذاشتم نصب کنید به احتمال زیاد درست بشه اگر باز مشکلی بود بگین.

attaghi
09-05-2012, 21:54

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_5106444 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Ft%2F426408%2Fhow-to-remove-graphics-card-drivers%23post_5106444)

سلام جناب جعفريان عزيز
من طبق اين راهي كه گفتيد پيش رفتم و درايور كارت گرافيك رو از تو خود محيط ويندوز پاك كردم حالا ميخواهم با safe mod بيام بالا و از اونجا هم توسط اين برنامه پاك كنم ولي نميدونم كدومش رو بايد پاك كنم . عكسش رو ميزارم اگه طف كنيد راهنمايي كنيد ممنون ميشم .

jafarian
10-05-2012, 07:20
اون سه تا گزینه ای که مربوط به انویدیا هست تیکش بزنید بعدشم گزینه clean انتخاب کنید تا پاک بشه کارتتون اگر انویدیا هست.

attaghi
10-05-2012, 08:26
اون سه تا گزینه ای که مربوط به انویدیا هست تیکش بزنید بعدشم گزینه clean انتخاب کنید تا پاک بشه کارتتون اگر انویدیا هست.

ممنون . من الان درايور رو پاك كردم و اون درايوري كه صفحه قبل بهم معرفي كرديد رو نصب كردم كه فايل exenvidia setting اومده اون پايين كنار ساعت و ديگه ام اون پيغام خطا نيومده ولي الان مشكل اينجاست كه درايور كارت گرافيك رو كه از تو ويندوز ميخواستم پاك كنم توي ديواس منيجر اول nvidia رو پاك كردم بعدش يه قسمت display adaptor داشت كه اونم پاك كردم الان با نصب اين درايوري كه شما داديد اون display adaptor نصب شده ولي اون قسمت اصلي كارت گرافيك نصب نشده و توي ديواس منيجر علامت سواله زرده و وقتي هم ويندوز بالا مياد پنجره اي كه سخت افزار جديد شناخته شده مياد كه درايورش رو بهش بشناسونيم ولي اينجا ديگه بايد يه فايلي چيزي باشه كه اين رو هم نصب كنم ديگه با فايل exe كه نميشه اين سخت افزار رو نصب كرد . ميخواستم خود سي دي كارت گرافيك رو بزارم ولي گفتم نكنه اين همه زحمت بره و دوباره همون مشكل پيش بياد .

jafarian
10-05-2012, 16:11
شما همین درایوری که دانلود کردین وقتی روی فایل ستاپش کلیک کنید باید از حالت فشرده خارج بشه یک پوشه داخل درایو c به اسم nvidia ساخته بشه شما باید بعدش روی همون فایلی که داخل دیوایس منیجر شناسایی نشده دبل کلیک کنید بعدم مسیر همین پوشه رو دستی معرفی کنید بعدم next بزنید تا داخل پوشه سرچ انجام بشه اگر که باشه همون قسمت قرارداره اگر هم که نبود از داخل سایت انویدیا درایور خودتون دانلود کنید از نوع نصبش کنید ببینید به همون صورته .

attaghi
10-05-2012, 17:35
يك دنيا ممنون اقاي جعفريان عزيز . مشكل حل شد . :11::11::11: