PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بواسیر خفیف؟

Milad._.R
06-05-2012, 18:14
سلام
من بواسیر خفیف داشتم .یه غده کوچک بیرون اومده بود و درد داشت ولی خونریزی نه
تابستان پارسال بود که سریع رفتم پیش یه متخصص و یه کپسول و پماد داد و گفت خفیفه و خوب میشه
من هم بعد از استفاده در عرض 10 روز دردش رفت غده هم کوچیکتر شد و در حال عـادی دیگه بیرون نبود و موقع دفع بیرون میومد
تا اینکه کپسول تموم شد من هم دیگه ول کردم
ولی الان که حدود 1 سال گذشته هنوز موقع دفع ، غده کوچیک میاد بیرون . ولی نه درد داره و نه خونریزی
الان باید چکار کنم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

morsadr
07-05-2012, 14:40
سلام
تابستان پارسال بود که سریع رفتم پیش یه متخصص و یه کپسول و پماد داد و گفت خفیفه و خوب میشه
من هم بعد از استفاده در عرض 10 روز دردش رفت غده هم کوچیکتر شد و در حال عـادی دیگه بیرون نبود و موقع دفع بیرون میومد
ولی الان که حدود 1 سال گذشته هنوز موقع دفع ، غده کوچیک میاد بیرون . ولی نه درد داره و نه خونریزی
الان باید چکار کنم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

بهترین راه پیشگیری و درمان این مورد جلوگیری از ایجاد یبوست و مصرف مواد غذایی حاوی فیبر و در صورت لزوم مواد ملین می باشد .
در صورت تشدید علایم درمان جدی تر داروئی

Hamid Reza
09-05-2012, 15:10
خيلي مردم بواسير دارن (طبق يه آماري كه خونده بودم حدود 70 درصد- البته ممكنه آمار اشتباه باشه)
همونطور كه دكتر فرمودند بهترين راه جلوگيري و پيشگيري از مبتلا شدن به يبوست هست
يبوست به خصوص مزمن به سرعت باعث رشد بواسير ميشه

هميشه غذاهاي پر فيبر مثل ميوه جات و سبزيجات و نان هاي سبوس دار تو رژيم غذاييتون باشه
مصرف 8 ليوان آب در روز هم فراموش نشه

موفق باشيد

Milad._.R
11-05-2012, 21:42
ممنون از شما

از اون نظر مواظبم
شاید حدود یک سالی که گذشته هنوز یبوست نگرفتم
ولی غده ی کوچک هنوز هست
برای اینکه غده به سرجاش برگرده باید چکار کنم؟
از پماد استفاده کنم؟
الان هم یادم نیست که چه پمادی استفاده میکردم، شما نمیتونید حدس بزنید که چی بوده؟ (شکل و بسته بندیش یادمه)

morsadr
12-05-2012, 14:52
ممنون از شما

از اون نظر مواظبم
شاید حدود یک سالی که گذشته هنوز یبوست نگرفتم
ولی غده ی کوچک هنوز هست
برای اینکه غده به سرجاش برگرده باید چکار کنم؟
از پماد استفاده کنم؟
الان هم یادم نیست که چه پمادی استفاده میکردم، شما نمیتونید حدس بزنید که چی بوده؟ (شکل و بسته بندیش یادمه)

پماد احتمالا آنتی هموروئید بوده است . این پمادها درد و التهاب ناحیه را کم می کنند و شاید در کوچک کردن این تکمه که می فرمایید می تواند کمک کننده باشد

ساره38
23-05-2012, 20:29
از پماد ام جی استفاده کن دو نوع داره یکی گرونتره یکی هم ارزونتر البته از گرونتره بخر چند بار استفاده کن خوب میشی

Milad._.R
29-05-2012, 20:07
از پماد ام جی استفاده کن دو نوع داره یکی گرونتره یکی هم ارزونتر البته از گرونتره بخر چند بار استفاده کن خوب میشی

یکی که من از یه جا قیمت گرفتم 6900 تومنی بود این شکلی بود:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی برای من کوچیک بود و قیمتش فکر کنم زیر هزار تومن بود(اسمش هم یادم نیست چی بود ولی هموروئید تو اسمش داشت)

حالا اگه از این گرونتره استفاده کنم عوارض نداره؟
چون درد و ... ندارم

Milad._.R
11-06-2012, 19:44
من پماد ام جی گرفتم و حدود 3 - 4 روز دارم روزانه دو بار استفاده میکنم
ولی تغییری زیادی نکرده

در ضمن طبق دستوری که گفته هم استفاده نمیکنم:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من با دست روی مقعد میزنم
آیا باید حتما از اپلیکاتور استفاده کنم؟

Milad._.R
02-07-2012, 19:13
حدود 3 هفته پماد ام جی استفاده کردم ولی فایده ای نداشت!
چکار کنم؟

waltz
02-07-2012, 22:31
برو داروخونه بگو بهت سیلاکس بده
هرشب سه تا بنداز بالا روزی هشت لیوان ابم بخور

Milad._.R
06-07-2012, 13:40
برو داروخونه بگو بهت سیلاکس بده
هرشب سه تا بنداز بالا روزی هشت لیوان ابم بخور
سیلاکس برای یبوسته
من یبوست ندارم
بلکه یکسالی هست غده ای که بخاطر بواسیر اومده بود بیرون ، هنور هم بیرون میاد
ولی عوارض بواسیر(درد و خونریزی و... ) رو ندارم

camel_60
14-07-2013, 00:51
سلام دوستان من هم الان چند سالی هست که این بیماری رو دارم
هر وقتی من رو اذیت میکنه:n27: از خجالت هم تا الان پیش پزشک نرفتم
الان دوروز هست که موقع دفع حسابی از من خون می یاد یه هیچ
عنوان هم مشکل یبوست ندارم ولی به محض اینکه غذاهای چرب
یا از سوسیس استفاده می کنم بیماریم بر می گرده امان از این شکم:n02::n02:مخصوصا غذا های تند که موقع دستشوی حسابی می سوزم:n28::n28:
برامدگی من هم بسیار کوچیک هست شاید اندازه یک نصفه عدس باشه.
تا الان هم از دارو استفاده نکردم و طبق جستجوی اینتر نتی که داشتم پماد ام جی مثل اینکه کارامد هستش.
اگه امکان داره دوستان من رو یک راهنمای بکنن ممنون میشم.

raana
14-07-2013, 15:26
سلام دوستان من هم الان چند سالی هست که این بیماری رو دارم
هر وقتی من رو اذیت میکنه:n27: از خجالت هم تا الان پیش پزشک نرفتم
الان دوروز هست که موقع دفع حسابی از من خون می یاد یه هیچ
عنوان هم مشکل یبوست ندارم ولی به محض اینکه غذاهای چرب
یا از سوسیس استفاده می کنم بیماریم بر می گرده امان از این شکم:n02::n02:مخصوصا غذا های تند که موقع دستشوی حسابی می سوزم:n28::n28:
برامدگی من هم بسیار کوچیک هست شاید اندازه یک نصفه عدس باشه.
تا الان هم از دارو استفاده نکردم و طبق جستجوی اینتر نتی که داشتم پماد ام جی مثل اینکه کارامد هستش.
اگه امکان داره دوستان من رو یک راهنمای بکنن ممنون میشم.

سلام دوست عزیز.....

بهتر اینه که شما به پزشک مراجعه کنید ...تو احتمال بروز عفونت زیاده......

پماد ام جی موثره......
بعد از 1 هفته الی 10 روز ....کم کم احساس بهبودی میکنی...

و درد و خون ریزی و تورم هم کم میشه ..تا اینکه رفته رفته به طور کامل از بین میره این علائم........

تا میتونی رژیم غذایی پر فیبر داشته باش......(میوه-سبزیجات-سبوس)

و همین طور مصرف زیاد آب + ورزش های هوازی مثل پیاده روی و شنا و.... که شدیدا تاثیر مثبتی تو این قضیه داره.........

alis11
04-09-2014, 13:48
به نام خدا
سلام دوستان من یک ماه پیش دچار بیماری شقاق از نوع همروئید درجه 3 که به مدت 3ماه قبل این زخم رو داشتم و جدی نگرفتم که تا یک ماه قبل به علت زور زدن زخم من پاره تر شد و خونریزی داشتم که محل زخم جوش شکل گرفت و هانه معقدم تنگ شده بود دکتر رفتم بعد معاینه گفت باید جراحی بشی البته دارو ام جی داد اثری نکرد در نهایت دکتر جراح عمومی دیگه رفتم پماد رکتول بهم داد که بعد نزدیک یک ماه استفاده از این پماد جوش معقدم خوب شد و دهانه معقدم باز شد باخوردن غذای فیبردار و ملینها یبوستم بهتر شد حالا میخوام ببینم ایا این زخم که شکل گرفته بود چیکار کنم به طور کامل ترمیم بشه ایا گذشت زمان مثل قبلش میکنه؟:n16:

hajoo
05-09-2014, 21:40
بواسير(هموروييد) با شقاق(فيشر) فرق داره، شما كدوم رو داشتيد ؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

alis11
06-09-2014, 10:11
بواسير(هموروييد) با شقاق(فيشر) فرق داره، شما كدوم رو داشتيد ؟

اول بواسیر بوده فقط خون میدیدم نه زخم بعد 2ماه قبل عید رفتم بیمارستان تب داشتم که دکتر گوارش چون تب داشتم اندوسکبی نکرد و دستکش دست کردو با انگشتش فرو کرد داخل معقد درد شدید داشت که امدم خانه دیدم شلوارم خونی شده بود والان پارگی در کنار معقد هم دارم نمیدونم از فشار در هنگام اجابت مزاج یا نه کار اون دکترس؟ که بعد 1ماه بعد عید معقدم تنگ شده بود که الان یک ماه میشه زخم شده بود پماد زدم خداروشکر زخمم بهبود یافت .فقط موقع دستشویی شلنگ رو با فشار میگیرم که تمیز بشه داخل میسوزه و ترس از یبوست:n16:

hajoo
06-09-2014, 22:35
وارد شدن انگشت پزشك به مقعد عامل شقاق نيست و اتفاقا rectal exam (معاينه با دست ) لازم هست. ولي به دليل درد بايد داروي سديتيو ميگرفتيد.
درمان هموروييد بستگي به اين داره كه داخلي باشه يا خارجي و گريد چند باشه.
اگه واقعا گريد ٣ باشه درمان جراحي مناسبتره.
گريد ٣: با زور زدن بيرون مياد ولي خود به خود داخل نميره و بايد با دست داخل بره
البته گريد ها مربوط به همروييد داخلي هست. داخلي يا خارجي بودن با معاينه مشخص ميشه.
شقاق بين ١-٣ ماه درمان دارويي انجام ميشه و اگه جواب نده جراحي ميكنيد.
شايع ترين علت اين ها يبوست و زور زدن هنگام اجابت مزاج هست و افزايش فيبر غذايي و غذاهاي رقيق تو كمك كننده است. در مرحله بعد درمان دارويي و نهايتا جراحي هست.
به جراح مراجعه كنيد تا بر اساس شرايط شما تصميم مناسب گرفته بشه.

alis11
07-09-2014, 12:32
سلام ممنون از پاسختون
دو تا دکترجراح رفتم ک اولی گفت انتها کار عمل دومی گفت نیاز نیست پس مصرف پماد.امروز همون دکتر رفتم گفت تا 7ماه دارو بزنم خوب نشدم جراحی.برا من چیزی بیرون نمیاد.فقط موقع شستشو انگشتم رو تا اخر معقد میکنم که چیزی از مدفوع نمونه و تمیز بشه ایا نیاز هست تا اخر معقد را بشوییم؟:n12:

atena9568
29-05-2016, 15:27
بررسی کلی دانه انگور و آشنایی با خواص دارویی و ترکیبات شیمیایی و نحوه مصرف و.....
دانه انگورGRAPE SEED))

Vitis vinifera هم چنین معروف به Vitis coignetiae دانه های میوه انگور، كه زمانی پس از آب گیری میوه دور ریخته می شدند، در حال حاضر منبع تهیه مكمل های غذایی هستند. انگور، نخستین بار حوالی دریاچه خزر كشت می شد و مصرف آن به شكل غذا و نوشیدنی در سراسر كشورهای مدیترانه قبل از نگارش انجیل رواج یافت. یونانیان باستان معتقد بودند انگور دارای فواید فوق العاده ای برای سلامتی است.

تاكنون بیش ترین تحقیق درباره دانه انگور، در فرانسه به چاپ رسیده، با این حال دانه انگور همیشه در وهله دوم تجویز می شد. شركت های تولیدی پس از نایاب شدن پوست بادام زمینی به مصرف دانه انگور پناه بردند. بخش اعظم عصاره دانه انگور كه در آمریكا به فروش می رسد تولید یك شركت ایتالیایی به نام ایندنا است.

مواد موثر

روغنی كه از دانه انگور استخراج می شود حاوی تعدادی از اسیدهای چرب ضروری و مقدار قابل توجهی تركیبات ویتامین ‌E است. یك از جالب ترین مواد تشكیل دهنده دانه انگور را پلی فنل ها (كاتكین) تشكیل می دهند. این تاننی كه پروسیانیدین، لكو آنتو سیانین، پیكنو ژنول یا الیگو مریك پرو آنتوسیا نیدین(OPC) نیز خوانده می شوند جزو آنتی اكسیدان های قوی بشمار می روند. عصاره های تجارتی تهیه شده از دانه انگور حاوی فلاونوییدند و پوست و دانه انگور نیز حاوی تركیبی به نام مهار كننده 5- نوكلئوتیداز است كه به تازگی كشف شده است.

موارد مصرف

از روغن دانه انگور می توان در آشپزی و تهیه غذاها استفاده كرد. این روغن طعم نامطلوبی ندارد و تنها در حرارت بالا بخار می شود. به علاوه، از نظر اسید چرب امگا-6 نیز غنی است.

در اروپا از عصاره دانه انگور برای كمك به بهبود گردش خون استفاده می كنند.

این ماده از اكسیده شدن چربی های خون جلوگیری كرده، مانع از تجزیه پروتئین های موجود در ساختمان رگ ها توسط آنزیم ها می گردد. در آزمایش بر روی حیوانات، عصاره دانه انگور موجب كاهش نفوذ پذیری مویرگ ها شد و ممكن است بر انسان نیز اثرات مشابهی داشته باشد. مویرگ ها در اثر ابتلا به مرض قند یا دیگر بیماری ها شكننده می شوند. در چهار تحقیق كوچك، عصاره دانه انگور بیش از دارونما گردش خون را بهبود بخشید و در نتیجه بیماران درد، تورم، گرفتگی شبانه عضلات، بی حسی و سوزش كم تری احساس می كردند. هم چنین مطالعات نشان می دهند عصاره دانه انگور ممكن است زوال لكه زرد را كاهش داده، قوه بینایی را كه در اثر كار با كامپیوتر و تشعشع ضعیف می شود تقویت كند و نزدیك بینی را كاهش دهد. هر چند به انجام تحقیقات بیش تری در این زمینه نیاز است، اما نتایج فعلی امیدوار كننده است.

پلی فنل موجود در دانه انگور در لوله آزمایش مانع از رشد استرپتوكوك موتانس، باكتری عامل فساد دندان، می شود. این ماده هم چنین مانع از تبدیل ساكارز(قند معمولی) به گلوكان می گردد و شاید به همین دو دلیل دانه انگور در حفظ سلامت دندان موثر باشد. یكی دیگر از فواید بالقوه دانه انگور خاصیت ضدالتهابی آن است.

مقدار مصرف

معمولاً مقدار مصرف دانه انگور، برای حفظ سلامت عمومی،بین 50 تا 100 میلی گرم در روز است. برای اهداف درمانی، مصرف روزانه 150 تا 300 میلی گرم از آن پیشنهاد می شود.

موارد احتیاط

در مورد مصرف این گیاه به مورد احتیاطی خاصی اشاره نشده است.

عوارض جانبی

مطالعات روی حیوانات نشان می دهند برخی از پلی فنل های موجود در دانه انگور برای كبد سمی هستند. به نظر می رسد سایر تركیبات آن حافظ سلامت كبد موش ها باشند و از بروز آسیب های كبدی ناشی از مصرف تتراكلرید كربن جلوگیری كنند. اطلاعات كافی در خصوص این تاثیرات بر انسان در دست نیست.

تداخل های احتمالی

مقدار تانن موجود در دانه انگور نسبتاً زیاد است. بنا بر این بهتر است از مصرف هم زمان آن با آهن مكمل، اگر چه تا كنون گزارشی دال بر تداخل این دو اعلام نشده، خودداری نمایید.
درمان بواسیر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

senior711
02-06-2016, 19:10
اگر اضاافه وزن داری حتما به فکر کم کردن وزن باش

jjadm
02-06-2016, 19:29
سلام
الان باید چکار کنم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
پماد فقط درد و خون ریزی رو تسکین میده .

اگر غده اضافی داری باید جراحی کنید و همیشه راحت بشید . برای پیشگیری موقع اجابت مزاج زیاد نباید زور زد و فشار آورد .

shabnam1986
22-07-2016, 08:57
اگه یادتون باشه منم شبیه همورویید داشتم
دکتر برام شیاف همورویید و تریاماسون ان ان و کریتمازول نوشت بعد از یک ماه خوب شدم ظاهرا کیست لیپویید یا همچین چیزی بود اما الان مشکل جوش های دور مقعده ک ب هیچ طریقی نمیرن
واسه اونا باید چیکا کنم؟