PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : میانگین مصرف برق لپتاپ و دسکتاپ

habstem
05-05-2012, 19:14
سلام دوستان

می خواستم ببینم، به طور میانگین، مصرف برق کامپیوتر های لپتاپ و دسکتاپ چقدره

می دونم که به عوامل مختلفی ربط داره، اما یه رنج حدودی می خوام.

ممنون
:11:

habstem
12-05-2012, 11:27
سوالم همچنان باقی است !

soroosh_cz
12-05-2012, 15:15
دوست عزیز همه اش بسته به قطعات سخت افزاری لپتاپ یا دسکتاپ داره.
مثلا ما لپتاپ MSI GX660R داریم که گیمینگ هست و ... روش نوشته 180 وات در حداکثر مصرف و در حال اتصال به برق (نه باطری). مشخصت لپتاپم روی سایتش هست میتونی ببنینی.

دسکتاپ هم یه سیستم تقریبا گیمینگ داریم، فکر میکنم در بیشترین حالت حدود 650-700 وات مصرفش بشه.
بعضی سایا ها هستن که میتونن با توجه به نوع قطعات، بصورت تقریبی مصرف برق سیستم رو بدن.

linkinpark20
12-05-2012, 17:43
لپ تاپ ها حداکثر 170 وات و دسکتاپ ها بستگی به میزان تجهیزاتی که روش داره از 400 وات تا حداکثر 900 وات مصرف میکنه

saeed_2007r
14-05-2012, 02:05
اصلا نمیشه گفت چقدر مصرف میکنن بستگی کامل به قطعات وکار مصرفی در اون لحضه دارد
میتونه دسکتاب تا 1200 هم مصرف کنه.

mmf66
14-05-2012, 08:14
دسکتاپ از 300 وات شروع میشه تا چند هزار وات

hes25
14-05-2012, 21:58
سلام دوستان

می خواستم ببینم، به طور میانگین، مصرف برق کامپیوتر های لپتاپ و دسکتاپ چقدره

می دونم که به عوامل مختلفی ربط داره، اما یه رنج حدودی می خوام.

ممنون

سلام
من برای سیستم خودم از برنامه localcooling استفاده میکنم مصرف تموم قطعات و میگه چقدر هست ...هم در بیکاری و هم حالت پرکار ...صرفه جویی هم میکنه!
حجمشم کمه می تونی دانلود کنی

emadpumad
01-06-2012, 12:18
مرحله اول: در اولین قدم باید میزان برق مصرفی کامپیوترتان را به کیلووات محاسبه کنید. اینکه هارد، سی پی یو، کارت گرافیک یا مانیتورتان چه میزان برق مصرف می کنند. کار چندان سختی نیست. برنامه رایگان Joulemeter این کار را برای تان راحت کرده. تنها کافی است آن را نصب کنید، تا به سرعت میزان مصرف قطعات مختلف کامپیوتر یا لپ تاپ تان را در اختیارتان بگذارد. البته در صورت عدم استفاده از این برنامه هم، چنین محاسبه ای چندان کار مشکلی نخواهد بود. زیرا امروزه بر روی جعبه و یا پشت هر محصولی میزان مصرف آن به وات (W) درج شده است.
مرحله دوم: حال باید قیمت برق در منطقه تان را بیابید. این قیمت معمولا به صورت مبلغی برای هر واحد مصرف و یا مبلغ به ازای هر کیلووات ساعت کارکرد، اعلام می شود. به گمانم با نگاهی به قبض برق دوره گذشته تان، به راحتی می توانید مبلغ پایه برق در منطقه تان را پیدا کنید.
البته این قیمت های اعلام شده توسط وزارت نیرو هم ممکن است کمک تان کند:
پله اول از ۰ تا ۱۰۰ کیلووات ساعت با قیمت ۲۷۰ریال، پله دوم از ۱۰۰ تا ۲۰۰ کیلووات ساعت با قیمت ۳۲۰ریال، پله سوم از ۲۰۰ تا ۳۰۰ کیلووات ساعت با قیمت ۷۲۰ریال، پله چهارم از ۳۰۰ تا ۴۰۰ کیلووات ساعت با قیمت ۱۳۰۰ریال، پله پنجم از ۴۰۰ تا ۵۰۰ کیلووات ساعت با قیمت ۱۵۰۰ریال، پله ششم از ۵۰۰ تا ۶۰۰ کیلووات ساعت با قیمت ۱۹۰۰ریال و پله هفتم که مازاد بر ۶۰۰ کیلووات ساعت است، با قیمت ۲۱۰۰ریال محاسبه می‌شود.
حال شما میزان مصرف کامپیوتر و قیمت هر واحد برق را دارید. تنها کافی است آنها را تبدیل و در هم ضرب کنید تا مقدار تقریبی خوراک روزانه و ماهانه کامپیوترتان را محاسبه کنید. البته یادتان باشد که هزینه برق مودم، روتر ، هارد اکسترنال و ابزارهای این چنینی را به حساب نیاورده ایم.
محاسبه هزینه تامین برق یک کامپیوتر
بگذارید با یک مثال شیوه محاسبه مصرف برق را روشن تر توضیح بدهیم. فرض کنید که یک مانیتور ۵۰W دارید. این بدین معنی است که مصرف آن ۵۰ وات در ساعت و یا به شکل درست تر ۵۰‪/‬۱۰۰۰ یعنی ۰.۰۵ کیلووات در هر ساعت است. حال اگر قیمت برق را همان حداقل ۲۷۰ریال برای هر کیلووات در نظر بگیریم و این مانیتور ۸ ساعت در روز روشن باشد، تقریبا در هر روز باید ۱۰۸ریال (۸x۲۷۰x۰.۰۵) برای هزینه برق آن کنار بگذاریم،

Sent From Mr Emad iPad Using Tapatalk

habstem
08-06-2012, 12:38
مرسی
بابت همه جوابا

سلام
من برای سیستم خودم از برنامه localcooling استفاده میکنم مصرف تموم قطعات و میگه چقدر هست ...هم در بیکاری و هم حالت پرکار ...صرفه جویی هم میکنه!
حجمشم کمه می تونی دانلود کنی

اینو نصب کردم
می گه مصرف برق optimize شده ش 104 هست و من به اندازه 13وات save کردم!
این 104 وات، توی یک ساعت هست، یا توی اون بازه ی زمانی ای که خودم تعیین کردم کامپیوتر روشن بمونه؟

یه کم درباره برنامه ش توضیح می دید؟
مرسی

Ghaioom
08-06-2012, 13:19
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

DaRiOuShJh
09-08-2015, 08:44
دوستان خسته نباشید

من برای کار هام به کامپیوتر pc نیاز دارم و دو 3 تایی تو خونه دارم

منتها مشکلم اینه که اونایی که سخت افزار قوی تری دارن وقتایی که زیاد روشن میمونن ( معمولا از 7 روز هفته 6 روز روشنن و دانلود و یا کارهای دیگه انجام میدن) خوب به مراتب مصرف برق بالاتری دارن.

میخواستم ببینم نرم افزاری راهی برای کاهش دانلود وجود داره؟ زمانی که دانلود انجام میشه فقط خوب تنها هارد دیسک، فن های سیستم و خیلی کم منابع سرور درگیر میشه و مانیتور و ... هم که خاموش هست.

با این نرم افزار ها هم نتونستم درست حسابی کاری انجام بدم

یکی از دوستان بتونه تخصصی در این مورد راهنمایی کنه ممنون میشم.

لپ تاپ میگن خیلی برای روشن بدون 24 ساعته و 7 روز هفته جون نداره و خودم هم زیاد تمایلی به استفاده از لپ تاپ ندارم

در حال حاضر مورد اصلی دانلود کردن و روشن بودن سیستم هست حالا وقتایی که render میکنه و game هست که ساعتاش محدود هست:n16:

با تشکر