PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره ارتقا سیستم- خرید سه قلم جنس

aluminum
03-05-2012, 09:59
دوستان این چند وقت اینقدر سیستمم خیلی داره اذیتم میکنه
تا دیروز قصد داشتم فقط مادربرودم رو عوض کنم ولی الان به این نتیجه رسیدم که سی پی یو و رمم ها رو هم عوض کنم

حالا میخوام این سیستم جدیدیم نسبت به قبلی بهتر باشه (میدونم بهتر بودن یه چیز نسبی هست ولی میخوام اگه قصد هزینه کردن رو دارم چیزی رو بگیرم که ارزش هزینه کردن رو داشته باشه)ولی نمیدونم چقدر باید خرج کنم
مشخصات سیستم قبلیم
سی پی یوم
amd phenom II am2+ x4 940 3GHz
دو تا رم یک گیگ gel 1066 و یک رم دو گیگ gel 1066 دارم
و مادربوردم هم چیپستش 790gx بود

خودم
و یک کارت گرافیک ASUS 5770 و پاور 530 با هارد های ساتا دارم
دیگه برام مهم نیست سی پی یو amd باشه یا intel .
حالا با این تفاسیر با 500 تومان میشه امیدوار بود چیز درست حسابی گیرم بیاد یا باید بیشتر هزینه کنم.البته اگر کمتر خرج برداره که چه بهتر!!!!
لطفا مشخصات سیستمی که به قطعاتم بخوره و موارد بالا رو شامل بشه به من پیشنهاد بدید که توی هفته دیگه برم بازار و بخرمشون
ممنون
--------
تو صفحه اصلی پست دادم که فکر کنم جاش اینجا باشه

ali2424
03-05-2012, 10:18
تا دیروز قصد داشتم فقط مادربرودم رو عوض کنم ولی الان به این نتیجه رسیدم که سی پی یو و رمم ها رو هم عوض کنم

حالا میخوام این سیستم جدیدیم نسبت به قبلی بهتر باشه (میدونم بهتر بودن یه چیز نسبی هست ولی میخوام اگه قصد هزینه کردن رو دارم چیزی رو بگیرم که ارزش هزینه کردن رو داشته باشه)ولی نمیدونم چقدر باید خرج کنم
مشخصات سیستم قبلیم
سی پی یوم

خودم
حالا با این تفاسیر با 500 تومان میشه امیدوار بود چیز درست حسابی گیرم بیاد یا باید بیشتر هزینه کنم.البته اگر کمتر خرج برداره که چه بهتر!!!!
لطفا مشخصات سیستمی که به قطعاتم بخوره و موارد بالا رو شامل بشه به من پیشنهاد بدید که توی هفته دیگه برم بازار و بخرمشون
ممنون
--------
با توجه به مشخصات سیستم شما و با توجه به هزینه ای که میخواید انجام یدید من پیشنهاد میکنم که یک کولر خوب مثل تونیک بگیرید و پردازنده رو تا 3.8 اور کنید ومابقی هزینه رو صرف خرید یک کارت گرافیگ مدل بالا مثل 6950 بکنید البته مادر برد شما قابلیت پشتیبانی ازکراس رو دارد و میتونید یک 5770 دیگه اضاه کنید به نظر من پلتفرم شما انچنان قدیمی نشده که مجبور بشین عوض کنین اونم با این اوضاع نابسامان بازار

aluminum
03-05-2012, 10:40
با توجه به مشخصات سیستم شما و با توجه به هزینه ای که میخواید انجام یدید من پیشنهاد میکنم که یک کولر خوب مثل تونیک بگیرید و پردازنده رو تا 3.8 اور کنید ومابقی هزینه رو صرف خرید یک کارت گرافیگ مدل بالا مثل 6950 بکنید البته مادر برد شما قابلیت پشتیبانی ازکراس رو دارد و میتونید یک 5770 دیگه اضاه کنید به نظر من پلتفرم شما انچنان قدیمی نشده که مجبور بشین عوض کنین اونم با این اوضاع نابسامان بازار

نه دوست عزیز این سیستم ما مشکلی داره که نمیدونم از کجاست.داستانش طول و درازه
اگر خواستی میتونید اینجا مشکل من رو ببینید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
هنوز نمی دونم سی پی یوم سالمه یا نه.به همین خاطر گفتم میخوام عوضش کنم
دیگه گفتم این سه قلم جنس رو عوض کنم که دیگه خیالم راحت بشه میدونم وضعیت خرابه ولی چاره ای نیست
حالا اگر سی پی یو و رمم ها هم سالم بود میفروشم!چند میخرن؟

Karistias
03-05-2012, 10:53

مشخصات سیستم قبلیم
سی پی یوم

خودم
ممنون
--------

با سلام
1)
CPU: core i3 2100: 210
260 :Main:msi Z68A GD55 (G3
RAM: CORSAIR 2X2GB 1600 VENGEANCE: 65
2)

CPU:CORE i5 2320 :340
Main:ASUS P8H61\USB3:185
RAM: CORSAIR 2X2GB 1600 VENGEANCE: 65

aluminum
03-05-2012, 11:09
چقدر اوضاع سی پی یو خرابه. اگه بخوام سی پی یو core i7 ببندم که فکر کنم هزینه ام میلیونی در بیاد!!!
corei3 ی که پپیشنهاد دادید نسبت به سی پی یو من ضعیف تر نیست؟
اگر amd ببندم هزینه ام کمتر در نمیاد

ali2424
03-05-2012, 11:09
دوست عزیز من مشکل شما رو خوندم به نظر من پردازنده شما سالمه و بایاس شما از کار افتاده پیشنهادات
1- مادر برد رو بدید تا بایاسشو براتون پروگرم کنند
2-اگه از مینتون زیاد راضی نیستید میتونید مینتون را عوض کنید اگه بگردید نوش پیدا میشه واگرنه دست دوم هم تر تمیز پیداه میشه تو انجمن میتونید پیغام بدید
3-اگه واقعا اعصابتون خیلی خورده و حوصله این دنگ وفنگها رو ندارید میتونید سیستم رو عوضکنید البته من معتقدم مشکل اصلی شما یه دمای پردازنده بر میگرده و فنهای سرخود ای ام دی بسیار در این مورد ضعیفند

aluminum
03-05-2012, 11:25
دوست عزیز من مشکل شما رو خوندم به نظر من پردازنده شما سالمه و بایاس شما از کار افتاده پیشنهادات
1- مادر برد رو بدید تا بایاسشو براتون پروگرم کنند
2-اگه از مینتون زیاد راضی نیستید میتونید مینتون را عوض کنید اگه بگردید نوش پیدا میشه واگرنه دست دوم هم تر تمیز پیداه میشه تو انجمن میتونید پیغام بدید
3-اگه واقعا اعصابتون خیلی خورده و حوصله این دنگ وفنگها رو ندارید میتونید سیستم رو عوضکنید البته من معتقدم مشکل اصلی شما یه دمای پردازنده بر میگرده و فنهای سرخود ای ام دی بسیار در این مورد ضعیفند

ممنون.
دیروز دنبال عوض کردن مادربورد بودم که دیشب این مشکل برام پیش اومد.البته فن اصلی تا این سه سالی که داشتم مشکلی برام ایجاد نکرده بود و دیشب برای اولین بار این اتفاق افتاد
حالا باید برم ببینم کسی میتونه مشکل مادربوردم رو حل کنه یا نه.
و اگر مشکل قابل حل نبود(حالا چه از سی پی یو باشه و چه از مادربورد) دیگه وقت تلف نکنم و مشخصات سیستم رو داشته باشم و برم بازار و کار رو یکسره کنم

Karistias
03-05-2012, 15:47
چقدر اوضاع سی پی یو خرابه. اگه بخوام سی پی یو core i7 ببندم که فکر کنم هزینه ام میلیونی در بیاد!!!
corei3 ی که پپیشنهاد دادید نسبت به سی پی یو من ضعیف تر نیست؟
اگر amd ببندم هزینه ام کمتر در نمیاد
این مقایسه CPU شما و i3 2100 هستش +ا گه اون مادر بردی که رو سیستم اولی که بهتون گفتم رو بگیرید میتونید از گرافیک مجتمع اینتل نیز اسفاده کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fbench%2FProduct%2F80%3Fvs%3D289)

الان تو بازار cpu های رده بالای AMD فقط سری FX هستند که از نظر کارایی وهمچنین فاکتور کارایی به قیمت چنگی به دل نمیزنه
اینم مقایسه ی i5 2400 با195 دلار قیمت با جدید ترین و گرونترین CPU AMD یعنی FX8150 با 250 دلار قیمت
در نظر داشته باشید در بعضی از بنچ ها کمتر بودن بهتر می باشد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fbench%2FProduct%2F434%3Fvs%3D363)