PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : محدودیت نصب برنامه فقط بر روی یک کامپیوتر

MyroxSoft
02-05-2012, 20:18
سلام دوستان
میخوام یه برنامه بنویسم که محدودیت نصب داشته باشه
به شکلی که برنامه رو فقط بشه روی یک کامپیوتر نصب کرد
به فرض هر نسخه از برنامه یک سریال داشته باشه و وقتی برای اولین بار قصد نصب کردنش رو داشته باشیم به سخت افزار مراجعه کنه و کدی تولید کنه ، سپس مشتری سریال برنامه و کد سیستمش رو ارسال کنه و از طریق سامانه های مختلف ( پیامکی - ایمیل - اینترنتی) برنامه اش رو فعال کنه

کامپوننت خاصی هست واسه اینکار ؟
یا کدی که بشه اطلاعات سخت افزار رو بدست آورد؟

M.Hashemi
04-05-2012, 16:26
سلام دوستان
میخوام یه برنامه بنویسم که محدودیت نصب داشته باشه
به شکلی که برنامه رو فقط بشه روی یک کامپیوتر نصب کرد
به فرض هر نسخه از برنامه یک سریال داشته باشه و وقتی برای اولین بار قصد نصب کردنش رو داشته باشیم به سخت افزار مراجعه کنه و کدی تولید کنه ، سپس مشتری سریال برنامه و کد سیستمش رو ارسال کنه و از طریق سامانه های مختلف ( پیامکی - ایمیل - اینترنتی) برنامه اش رو فعال کنه

کامپوننت خاصی هست واسه اینکار ؟
یا کدی که بشه اطلاعات سخت افزار رو بدست آورد؟
با سلام
برای این که بتوانی نرم افزار با لایسنس طراحی کنی باید بتونی اطلاعات سخت افزاری رو بدست بیاری.
حال شما چندین راه دارید:
1- برید کدهای مربوط به گرفتن اطلاعات سخت افزاری بنویسید.
2- از کامپوننت AzSDK HardwareID DLL استفاده کنید.
3- من یک کامپوننت برای این کار نوشتم، البته به همراه Licence Manager که شما می توانید این کامپوننت را خریداری کنید.

در مورد روش اول که به نظر من بهترین روش است باید بگم زیاد تو اینترنت بگردید، ساختار سخت افزار های مانند هارد و یا برد اصلی را بخوانید و ببینید با چه کد assembly می توانید به اطلاعات ان دسترسی داشته باشید، و یا از روش های دیگر این اطلاعات را بدست اورید.

در مورد کامپوننت AzSDK HardwareID DLL باید بگم که این کامپوننت برای شما بر اساس مشخصات سخت افزاری یک سریال یکتا تولید می کند که شما می توانیید از ان استفاده کنید. همچنین این کامپوننت قدرت شناسایی virtualbox ها را نیز دارد، شما می توانید این کامپوننت را از لینک زیر دانلود کنید(به همراه کرک).
این کامپوننت از زبان delphi و visual studio پشتیبانی می کند و دارای sample نیز می باشد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در مورد کامپوننتی که خودم نوشتم باید بگم که هم مشخصات سخت افزار های لازم را در اختیار شما قرار می دهد و هم توانایی ایجاد کد یکتا را دارد و همچنین قابلیت شناسایی virtualbox ها دارد و از زبان های Delphi (تمام نگارش ها حتی XE2) و Visual Studio را دارد، این کامپوننت دارای Licence Manager نیز می باشد که لازم نیست خود شما لایسنس تولید کنید و خود ان لایسنس تولید می کند.
* منظورم از زبان visual studio زبان های .net است.
برای تماس با من میتونید از طریق سایتم با من ارتباط برقرار کنید([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).
با تشکر