PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بالا نیامدن سیستم به دلیل مشکل مادر برد

saeed_2007r
02-05-2012, 18:00
CMOS checksum bad,usb device over current status detected
سلام به همه دوستان عزیز.
من یه مادر برد دارم که هنگام روشن شدن همچین بیغامی میده...و بالا نمیاد.از اتصال بدنه کیس به مادر برد هم مطمین شدم. به نظر شما دوستان اشکال از چیه؟ کجاشو باید تعمیر یا.. کرد؟(مادر بردم lga775ایسوس است)
دستتون درد نکنه.اگه لطف کنید زود جواب بدین ممنون میشم.

EXTREME
02-05-2012, 18:55
CMOS checksum bad,usb device over current status detected
سلام به همه دوستان عزیز.
من یه مادر برد دارم که هنگام روشن شدن همچین بیغامی میده...و بالا نمیاد.از اتصال بدنه کیس به مادر برد هم مطمین شدم. به نظر شما دوستان اشکال از چیه؟ کجاشو باید تعمیر یا.. کرد؟(مادر بردم lga775ایسوس است)
دستتون درد نکنه.اگه لطف کنید زود جواب بدین ممنون میشم.
شما اول باید بایوس رو دیفالت کنید درست نشد
ولتاژ باتری مین رو بگیرید ببیینید چقدر است
این مشکل از ضعیف بودن باتری میتونه باشه و خود بایو س

ali2424
02-05-2012, 21:45
شما اول باید بایوس رو دیفالت کنید درست نشد
ولتاژ باتری مین رو بگیرید ببیینید چقدر است
این مشکل از ضعیف بودن باتری میتونه باشه و خود بایو س
راهنمایهای دوستمون صد در صد تایید میشه این مشکل از تنظیمات نادرست هم میتونه باشه

saeed_2007r
03-05-2012, 11:30
مرسي از همه ي دوستان گلم ولي من هم باتري رو عوض كردم هم تنظيمات رو درست كردم...هم بايوس رو defaultكردم.
تاثيري نداشت.امكان داره chipسوخته باشه؟

EXTREME
03-05-2012, 11:42
مرسي از همه ي دوستان گلم ولي من هم باتري رو عوض كردم هم تنظيمات رو درست كردم...هم بايوس رو defaultكردم.
تاثيري نداشت.امكان داره chipسوخته باشه؟
بایوس مین رو آپدیت کردین ؟
کارهایی که گفته شد همرو انجام دادین ؟
تنظیمات بایوس رو هم چک کردین ؟

saeed_2007r
04-05-2012, 00:35
آقا مهرداد با تشکر ازین که جواب دادین.
ولی سیستم اصلا وارد ویندوز نمیشه تا بتونم آب دیت کنم.
همه کارا رو انجام دادم.این مادر برد من به خاطر اینکه تنها یک سمت بلند گوهام کار میکرد بردم تعمیر. حالا اصلا روشن نمیشه!
خیلی ها بهم میگن چیب سوخته.
به نظر شما باید دورش بندازم؟

EXTREME
04-05-2012, 00:40
آقا مهرداد با تشکر ازین که جواب دادین.
ولی سیستم اصلا وارد ویندوز نمیشه تا بتونم آب دیت کنم.
همه کارا رو انجام دادم.این مادر برد من به خاطر اینکه تنها یک سمت بلند گوهام کار میکرد بردم تعمیر. حالا اصلا روشن نمیشه!
خیلی ها بهم میگن چیب سوخته.
به نظر شما باید دورش بندازم؟
بده بیرون با پروگرمر براش بایوس بریزن
درست نشد یا مشکل از آی سی فلش رام است یا چیپ جنوبی یا آی سی I/O چون این آی سی راه انداز بایوس هم هست

saeed_2007r
04-05-2012, 12:41
بده بیرون با پروگرمر براش بایوس بریزن
درست نشد یا مشکل از آی سی فلش رام است یا چیپ جنوبی یا آی سی I/O چون این آی سی راه انداز بایوس هم هست

وای دستتون درد نکنه آقا مهرداد...تمام تعمیرات شهرمون رفتم هیچ کس این به فکرش نرسید.
بایوس رو عوض کردم مشکل حل شد.الان سیستم بالا میاد.:18:
مرسی از راهنماییتون.:11::11::40:
ولی اوضاع این مادر برد هنوز هم قمر در عقرب....
باز صدای فقط یک طرف از بلند گو ها در میاد.
این بار باید چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:

EXTREME
04-05-2012, 12:50
وای دستتون درد نکنه آقا مهرداد...تمام تعمیرات شهرمون رفتم هیچ کس این به فکرش نرسید.
بایوس رو عوض کردم مشکل حل شد.الان سیستم بالا میاد.:18:
مرسی از راهنماییتون.:11::11::40:
ولی اوضاع این مادر برد هنوز هم قمر در عقرب....
باز صدای فقط یک طرف از بلند گو ها در میاد.
این بار باید چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:
تنظمیات صداتون رو چک کردین تو بالانسش مشکلی نداره ؟
اسپیکرها سالمه؟
ویندوز رو عوض کنید و درایورصدا رو هم اپدیت کنید درست نشد بگین

saeed_2007r
04-05-2012, 13:42
واقعا دستتون درد نکنه که مرتب جوابمو میدین.خیلی ممنونم
همه ی اینکارا رو انجام دادم.ویندوز رو عوض کردم.بالانس تنظیم.درایور صدا رو هم از خود سایت ایسوس آخرین ورژن گرفتم.
.مشکل حل نشد .
بعد که همه چیز مطمین شدم.پرسیدم.100%مطمینم که سپیکر ها سالمن.
به نظرتون حالا چی کار کنم|؟

EXTREME
04-05-2012, 17:21
واقعا دستتون درد نکنه که مرتب جوابمو میدین.خیلی ممنونم
همه ی اینکارا رو انجام دادم.ویندوز رو عوض کردم.بالانس تنظیم.درایور صدا رو هم از خود سایت ایسوس آخرین ورژن گرفتم.
.مشکل حل نشد .
بعد که همه چیز مطمین شدم.پرسیدم.100%مطمینم که سپیکر ها سالمن.
به نظرتون حالا چی کار کنم|؟
اگه این موارد گفته شده همه چک شده مشکل زا صدای آنبورد است
جک صدا رو با تینر تمیز کنید و ببینید روی مین خازن های smd پشت جک صدا نترکیده ( باید با ذره بین ببینید )
اگه کارت صدا هم داشتین و با اون چک میکردین خیلی خوب میشد
الان بایوس آخرین ورزنه دیگه ؟

paket
04-05-2012, 17:30
سلام دوستان میبخشید یه سوال کوچولو دارم
موقع تازه روشن کردن پی سی انگار فن گرافیکم ۷۳۰۰صدا میده بعده یک دقیقه خودش قطع میشه چه راهی پیشنهاد میکنید؟
بازم شرمنده که اینجا پرسیدم .

EXTREME
04-05-2012, 17:33
سلام دوستان میبخشید یه سوال کوچولو دارم
موقع تازه روشن کردن پی سی انگار فن گرافیکم ۷۳۰۰صدا میده بعده یک دقیقه خودش قطع میشه چه راهی پیشنهاد میکنید؟
بازم شرمنده که اینجا پرسیدم .
بهتر بود تاپیک میزدید چه صدایی میده فن ؟ نویز یا خرابی ؟

paket
04-05-2012, 17:52
بهتر بود تاپیک میزدید چه صدایی میده فن ؟ نویز یا خرابی ؟

یه صدایی مثل خرخر کم چند بار هم تمیز کردم نشده

saeed_2007r
05-05-2012, 10:54
اگه این موارد گفته شده همه چک شده مشکل زا صدای آنبورد است
جک صدا رو با تینر تمیز کنید و ببینید روی مین خازن های smd پشت جک صدا نترکیده ( باید با ذره بین ببینید )
اگه کارت صدا هم داشتین و با اون چک میکردین خیلی خوب میشد
الان بایوس آخرین ورزنه دیگه ؟

آقا مهرداد با کارت صدای یو اس بی چک کردم به خوبی هردو بلند گو کار میکرد ولی با کارت صدای معمولی بازم تنها یک سمت کار میکنه.
خازن هارو چک نکردم.
احتمال داره ازونا باشه؟قابل تعویض هستن؟

EXTREME
05-05-2012, 11:15
آقا مهرداد با کارت صدای یو اس بی چک کردم به خوبی هردو بلند گو کار میکرد ولی با کارت صدای معمولی بازم تنها یک سمت کار میکنه.
خازن هارو چک نکردم.
احتمال داره ازونا باشه؟قابل تعویض هستن؟
اگه جک صدا رو تمیز کردین باید خازن هارو چک کنید با ذره بین معمولا میترکه این خازنها و کاملا معلوه ترکیدگیشون بله قابل تعویضه
ایراد بعدی میتونه از کنترلر صدا باشه که یا در چیپ جنوبی است یا جداگانه رو مینه مال شما فکر کنم جدا گانه رو مین باشه اگه باشه معمولا یک آ ی سی رگولاتور هم کنارش است

یه صدایی مثل خرخر کم چند بار هم تمیز کردم نشده
اگه صدای خر خر میده و بعد از یک مدت خوب میشه فن باید روغنکاری بشه برید روغن چرخ خیاطی بگیرید و با اون فن رو روغنکاری کنید قبل از روغن کاری فن رو یک خاک گیری بکنید

saeed_2007r
05-05-2012, 11:35
دستت درد نکنه آقا مهرداد برم این موارد رو چک کنم خبرشو بهتون میدم.بازم ممنون که کمکم کردین

saeed_2007r
05-05-2012, 22:15
آقا مهرداد همه چیز هایی که گفتین انجام دادم...فقط به یک نتیجه رسیدم اونم اینه که icصدا بسیار وحشتناک داغ میکنه.چی کار کنم؟

EXTREME
05-05-2012, 23:14
آقا مهرداد همه چیز هایی که گفتین انجام دادم...فقط به یک نتیجه رسیدم اونم اینه که icصدا بسیار وحشتناک داغ میکنه.چی کار کنم؟
یعنی دستتون رو روش نگه میدارین دستتون میسوره و مجبورین بردارین ؟ حرارت باید به صورت نقطه ای باشه یکم باید دستتون رو روش نگه دارین اگه دستتون سوخت و مجبور شدید دستتون رو بردارین چیپ نیم سوز یا سوخته
ولتاژ آی سی رگولاتور خروجیش چنده ؟

saeed_2007r
06-05-2012, 00:08
یعنی دستتون رو روش نگه میدارین دستتون میسوره و مجبورین بردارین ؟ حرارت باید به صورت نقطه ای باشه یکم باید دستتون رو روش نگه دارین اگه دستتون سوخت و مجبور شدید دستتون رو بردارین چیپ نیم سوز یا سوخته
ولتاژ آی سی رگولاتور خروجیش چنده ؟

آره مهرداد جون به حدی داغ میکنه که دست رو میسوزونه.این که اصلا نباید داغ کنه خیلی عجیبه!
ولتاژ رگولاتور 3.28 است
به نظرت اگه ic صدا رو بیارم بیرون و کارت صوتی بذارم مشکل حل میشه؟
امتحان کردم وقتی تو تنظیمات کارت صوتی آنبرد رو دیزیبل میکنی وبعد یک کارت صوتی میذاری باز هم مشکل سر جاشه.
ic انبرد رو به نظرت خارج بکنم؟

EXTREME
06-05-2012, 00:14
آره مهرداد جون به حدی داغ میکنه که دست رو میسوزونه.این که اصلا نباید داغ کنه خیلی عجیبه!
ولتاژ رگولاتور 3.28 است
به نظرت اگه ic صدا رو بیارم بیرون و کارت صوتی بذارم مشکل حل میشه؟
امتحان کردم وقتی تو تنظیمات کارت صوتی آنبرد رو دیزیبل میکنی وبعد یک کارت صوتی میذاری باز هم مشکل سر جاشه.
ic انبرد رو به نظرت خارج بکنم؟
اون آی سی مشکل داره باید با هیتر برش داری با هیتر بردار نه چیز دیگه ای قبلش روغن فلکس بزن از اون جامدها بعد با هیتر حرارت بده که روغن ها بخار بشه و قطعه رو با یک پنس بردار
معمولا رگولاتور باید ولتاژش برای صدا 5 باشه ولی اینم فکر کنم درسته چون معمولا هر مین فرق داره

saeed_2007r
06-05-2012, 10:42
دستت درد نکنه آقا مهرداد. الان میرم ببینم چکار میتونم بکنم.
واقعا این چند روزه حسابی کمکم کردین...واقعا بی نهایت ممنونم.

saeed_2007r
06-05-2012, 22:18
آقا مهرداد بی نهایت متشکرم...واقعا دستتون درد نکنه.
مشکلم حل شد.هم ای سی رو در آوردم...هم ولتاژشو...خیلی زحمت داشت ولی بلخره خوب شد.یک کارت صوتی براش گداشتم.
:40::11:

pinky
06-05-2012, 22:44
با سلام خسته نباشید
من سیستم جدید خریدموهمه چیزم درست وصل کردم،دکمه پاور که می زنم ، 5 ثانیه روشن میشه بعد 2 باره ریست میشه و هی همین قضیه تکرار می شه
تصویر هم نداره
هیچ بوقی هم نمی زنه...

---------- Post added at 11:44 PM ---------- Previous post was at 11:40 PM ----------

بنظرتون مشکلش چیه؟ممکنه کمکم کنید؟/

EXTREME
07-05-2012, 00:09
با سلام خسته نباشید
من سیستم جدید خریدموهمه چیزم درست وصل کردم،دکمه پاور که می زنم ، 5 ثانیه روشن میشه بعد 2 باره ریست میشه و هی همین قضیه تکرار می شه
تصویر هم نداره
هیچ بوقی هم نمی زنه...

---------- Post added at 11:44 PM ---------- Previous post was at 11:40 PM ----------

بنظرتون مشکلش چیه؟ممکنه کمکم کنید؟/
بهتر بود یک تاپیک میزدید
بایوس مین رو با برداشتن باتری مین دیفالت کنید
درست نشد بهتره مین با کارت دیباگر چک بشه تا معلوم بشه مشکل از کجاست چون به عملیات post نمیرسه و با کارت دیباگر راحت میشه مشکل رو فهمید
ولی شمادرصورت نداشتن دیباگر این موارد رو فعلا تست کنید دمای قطعات - رم و اسلات حافظه - پاور - ودر آخر مین باید تست بشه
یک بار کابل هارد رو بکشین و دوباره تست کنید ببینید ریست میشه سیستم یا نه

mostafait
08-05-2012, 15:57
دوستان عزیز منم راهنمایی کنید!

من یک مادربرد E-Lite مدل 945GCT دارم! چند وقت پیش تستش کردم! 3-4 ماه پیش! گذاشتمش کنار! الان که برداشتم روشنش کنم حالا بالا نمیاد! تصویر نمیده!
گرافیک رو جاشو تمیز کردم! از گرافیک آنبوردش هم تست گرفتم! رم هم جاشو تمیز کردم! پاور هم تست کردم! خواهشا راهنمایی کنید!

EXTREME
08-05-2012, 17:45
دوستان عزیز منم راهنمایی کنید!

من یک مادربرد E-Lite مدل 945GCT دارم! چند وقت پیش تستش کردم! 3-4 ماه پیش! گذاشتمش کنار! الان که برداشتم روشنش کنم حالا بالا نمیاد! تصویر نمیده!
گرافیک رو جاشو تمیز کردم! از گرافیک آنبوردش هم تست گرفتم! رم هم جاشو تمیز کردم! پاور هم تست کردم! خواهشا راهنمایی کنید!
دوست من لطف کن یک تاپیک جدا بزن این تاپیک خیلی شلوغ شد
ممنون

aarska
13-06-2012, 19:16
بهتر بود یک تاپیک میزدید
بایوس مین رو با برداشتن باتری مین دیفالت کنید
درست نشد بهتره مین با کارت دیباگر چک بشه تا معلوم بشه مشکل از کجاست چون به عملیات post نمیرسه و با کارت دیباگر راحت میشه مشکل رو فهمید
ولی شمادرصورت نداشتن دیباگر این موارد رو فعلا تست کنید دمای قطعات - رم و اسلات حافظه - پاور - ودر آخر مین باید تست بشه
یک بار کابل هارد رو بکشین و دوباره تست کنید ببینید ریست میشه سیستم یا نه

با سلام و خشته نباشید
من هم دقیقاً همین مشکل رو دارو. کارت دیباگر ندارم چک کنم.
کارهایی که انجام دادم به شرح زیره:

cpu رو برداشتم سیستم در زمان کمتری ریست شد. با گذاشتنش دمای اون بالا رفت که نشون از کارکرد مناسبش بود.
باتریmain رو هم در آوردم و 2 باره برگردوندم سر جاش.
اسلات حافظه و رم رو چک کردم و با در آوردن رم همون بوف های طولانی متناوب اومد
کارت گرافیک سیستم onboardهستش

به نظر مشکل کارت گرافیک یا پاور باشه.

نظر شما رو به عنوان یه اهل فن ارجح می دونم ممنون میشم.
منتظرم

EXTREME
13-06-2012, 23:48
با سلام و خشته نباشید
من هم دقیقاً همین مشکل رو دارو. کارت دیباگر ندارم چک کنم.
کارهایی که انجام دادم به شرح زیره:

cpu رو برداشتم سیستم در زمان کمتری ریست شد. با گذاشتنش دمای اون بالا رفت که نشون از کارکرد مناسبش بود.
باتریmain رو هم در آوردم و 2 باره برگردوندم سر جاش.
اسلات حافظه و رم رو چک کردم و با در آوردن رم همون بوف های طولانی متناوب اومد
کارت گرافیک سیستم onboardهستش

به نظر مشکل کارت گرافیک یا پاور باشه.

نظر شما رو به عنوان یه اهل فن ارجح می دونم ممنون میشم.
منتظرم

مشکل شما دقیقا چیه ؟

aarska
14-06-2012, 00:11
مشکل شما دقیقا چیه ؟

روشن که میکنم. تصویر نمیکیرم و مدام ریست میشه بدون اینکه دسات به چیزی بزنم. یعنی عملاً وارد پروسه بوت نمیشه و در عین خال روی مانیتور به جز صفحه سیاه اول که با روشن بکردن مانیتور هست هیچ تغییری رخ نمیده!!!

aarska
14-06-2012, 00:13
با سلام خسته نباشید
تصویر هم نداره
هیچ بوقی هم نمی زنه...
من هم همین مشکلو دارم