PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ولتاژ نامناسب VCore

shahab_f
02-05-2012, 13:02
یه سی پی یو AMD Athlon 2800 دارم. تو سی دی مادربوردم یه نرم افزار هست به نام Core Center که دمای سی پی یو و سرعت فنش رو تنظیم میکنه. از وقتی پاورم رو عوض کردم، هر چند وقت یکبار آژیر میزنه و باز میشه. به شکل زیر:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته بعد سریع قطع میشه و منم مینیمایزش میکنم.
همونطور که میبینید قسمت Vcore رو قرمز کرده، یعنی ظاهرا ولتاژش نامناسبه. قسمت سمت چپ روی 1.55 ـه و سمت راست یه خورده بالاتر 1.49. من اصلا سر در نمیارم مشکل چیه. کسی میتونه کمک کنه؟

EXTREME
02-05-2012, 14:46
یه سی پی یو AMD Athlon 2800 دارم. تو سی دی مادربوردم یه نرم افزار هست به نام Core Center که دمای سی پی یو و سرعت فنش رو تنظیم میکنه. از وقتی پاورم رو عوض کردم، هر چند وقت یکبار آژیر میزنه و باز میشه. به شکل زیر:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته بعد سریع قطع میشه و منم مینیمایزش میکنم.
همونطور که میبینید قسمت Vcore رو قرمز کرده، یعنی ظاهرا ولتاژش نامناسبه. قسمت سمت چپ روی 1.55 ـه و سمت راست یه خورده بالاتر 1.49. من اصلا سر در نمیارم مشکل چیه. کسی میتونه کمک کنه؟
ممکنه مشکل از تنظمیات اون نرم افزار باشه تنظمیاتشو به حالت پیش فرض ببرید
اول از همه تنظیمات بایوس رو به حالت دیفالت ببرید
درست نشد بایوس رو آپدیت کنید و نتیجرو بگین
اون نرم افزار رو هم پاک کنید و با نرم افزار hw monitor کار کنید

shahab_f
02-05-2012, 17:49
مرسی. bios رو چجوری باید آپدیت کنم؟ این پیج دانلود مادر بوردمه، کدوم رو باید بگیرم:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]/?div=BIOS

EXTREME
02-05-2012, 18:54
مرسی. bios رو چجوری باید آپدیت کنم؟ این پیج دانلود مادر بوردمه، کدوم رو باید بگیرم:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]/?div=BIOS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] uct%2Fmb%2FK8T-Neo-FSR--FIS2R.html%23%2F%3Fdiv%3DBIOS)
اونکارهایی که گفتم انجام بدین درست نشد آخر سر برید سراغ آپدیت بایوس مین
برای آپدیت بایوس های مین های msi میتونید از قابلیت m-flash استفاده کنید در داخل بایوس
فایل بایوس مینتون رو که دانلود کردید که rom. یا bin. است و هم اسم مدل مینتون هست رو بریزید رو فلش و در بایوس در m-flash فایل رو brows میکنید