PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی : دوره بین المللی و هوشمند تکنولوژی های دات نت

ms368
01-05-2012, 16:32
سلام دوستان

من با یکی از دوستان دانشگاهی تصمیم گرفتیم بریم جاوا رو به صورت حرفه ای یاد بگیریم
بعد رفتیم 1 ساعت مشاوره گرفتیم

مشاور گفت که شما چون فنی حرفه ای هستید و ریاضی و زبان انگلیسیتون خیلی ضعیفه ، اول باید Smart Professional Program in dot NET رو بگذرونید که برای شما راحت تره
ولی گفت میتونید جاوا رو هم بخونید که کار سختیه برای شما
قیمتش هم 1.5 که با وام دانشجویی حله ( اقساطی و ماهی 40.000 تومان )

اینم توضیحاتش : این دوره حرفه ای در مدت 348 ساعت برگزار می گردد و یکی از گرایشهای مهم مهندسی نرم افزار به شمار می آید به فارغ التحصیلان پس از اتمام دوره و کسب موفقیت در این گرایش گواهینامه معتبر بین المللی اپتک هندوستان و گواهینامه رسمی دانشگاه شیراز با عنوان NET Smart professional certificate. اعطاء خواهد شد.

حالا سوالم اینجاست که :
این دوره ای که معرفی کرده بدرد بخور هست یا نه ؟
من زبان c++ رو تا حدودی آشنایی باهاش دارم و در حد ماشین حساب و تابع برگشتی ، srtuct و کمی هم شی گرا وارد هستم
ریاضیم هم خیلی افتضاح هست
ولی دوست دارم در کنار دانشگاه یه چیزی هم بلد بشم
رشته دانشگاهیم نرم افزاره
میخوام تمام وقت و انرژیمو صرفش کنم

به نظرتون ارزشش رو داره یا نه ؟

اینم لینک توضیحات بیشتر درباره این دوره

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخیلی ممنون

szh_1367
01-05-2012, 20:29
سلام دوستان

من با یکی از دوستان دانشگاهی تصمیم گرفتیم بریم جاوا رو به صورت حرفه ای یاد بگیریم
بعد رفتیم 1 ساعت مشاوره گرفتیم

مشاور گفت که شما چون فنی حرفه ای هستید و ریاضی و زبان انگلیسیتون خیلی ضعیفه ، اول باید Smart Professional Program in dot NET رو بگذرونید که برای شما راحت تره
ولی گفت میتونید جاوا رو هم بخونید که کار سختیه برای شما
قیمتش هم 1.5 که با وام دانشجویی حله ( اقساطی و ماهی 40.000 تومان )

اینم توضیحاتش : این دوره حرفه ای در مدت 348 ساعت برگزار می گردد و یکی از گرایشهای مهم مهندسی نرم افزار به شمار می آید به فارغ التحصیلان پس از اتمام دوره و کسب موفقیت در این گرایش گواهینامه معتبر بین المللی اپتک هندوستان و گواهینامه رسمی دانشگاه شیراز با عنوان NET Smart professional certificate. اعطاء خواهد شد.

حالا سوالم اینجاست که :
این دوره ای که معرفی کرده بدرد بخور هست یا نه ؟
من زبان c++ رو تا حدودی آشنایی باهاش دارم و در حد ماشین حساب و تابع برگشتی ، srtuct و کمی هم شی گرا وارد هستم
ریاضیم هم خیلی افتضاح هست
ولی دوست دارم در کنار دانشگاه یه چیزی هم بلد بشم
رشته دانشگاهیم نرم افزاره

به نظرتون ارزشش رو داره یا نه ؟

اینم لینک توضیحات بیشتر درباره این دوره

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخیلی ممنون

سلام

بنده کاری ندارم که این اموزشگاه کجاست چه کسانی اساتیدش هستند اما چند نکته که تجربه چند وقته خودم برای پیدا کردن اموزشگاه حرفه ای برای برنامه نویسی بود رو خدمت شما عرض میکنم

اول اینکه اکثر اموزشگاه ها با اصطلاحاتی که برای افراد تازه کار نامفهوم هست فریب میدهند

بهترین جا برای تحقیق مراجعه به دانشجویان همان اموزشگاه هست سعی کن به هر شکلی که شده با دانشجویان اونجا ارتباط برقرار کنی

در مورد اساتیدش تحقیق کن که در کدام دانشگاه تدریس میکنه کجا درس خونده

امکانات اموزشگاه رو در نظر بگیر مثلا بعضی اموزشگاه ها اساتید بسیار عالی دارن اما دریغ از یک سیستم درست و حسابی برای تدریس و تمرین

به ظرفیت کلاس خیلی توجه کن کلاس های بالای 10 تا 15 نفر بیشتر دیگه ارزش نداره

و ... که الان به ذهن ندارم اگر باز هم یادم اومد خدمت شما عرض خواهم کرد

اما نکته ای که در نوشته هایت دیدم و اصلی ترین نکته برای هر کاری هست

میخوام تمام وقت و انرژیمو صرفش کنماگر خود سازنده زبان برنامه نویسی مورد نظر شما تشریف بیاورد و برای شما تدریس خصوصی انجام بدهد و شما زمان کافی برای ان صرف نکنید هیچ گونه ارزشی نداره بجاش بری گیم بازی کنی بهتره

ببخشید دیگه موارد پراکنده به ذهنم رسید.اگر سوال خاصی مد نظر داری بپرس اگر در حد توان و سوادم بود حتما پاسخگو خواهم بود

ms368
02-05-2012, 09:53
سلام

بنده کاری ندارم که این اموزشگاه کجاست چه کسانی اساتیدش هستند اما چند نکته که تجربه چند وقته خودم برای پیدا کردن اموزشگاه حرفه ای برای برنامه نویسی بود رو خدمت شما عرض میکنم

اول اینکه اکثر اموزشگاه ها با اصطلاحاتی که برای افراد تازه کار نامفهوم هست فریب میدهند

بهترین جا برای تحقیق مراجعه به دانشجویان همان اموزشگاه هست سعی کن به هر شکلی که شده با دانشجویان اونجا ارتباط برقرار کنی

در مورد اساتیدش تحقیق کن که در کدام دانشگاه تدریس میکنه کجا درس خونده

امکانات اموزشگاه رو در نظر بگیر مثلا بعضی اموزشگاه ها اساتید بسیار عالی دارن اما دریغ از یک سیستم درست و حسابی برای تدریس و تمرین

به ظرفیت کلاس خیلی توجه کن کلاس های بالای 10 تا 15 نفر بیشتر دیگه ارزش نداره

و ... که الان به ذهن ندارم اگر باز هم یادم اومد خدمت شما عرض خواهم کرد

اما نکته ای که در نوشته هایت دیدم و اصلی ترین نکته برای هر کاری هست

اگر خود سازنده زبان برنامه نویسی مورد نظر شما تشریف بیاورد و برای شما تدریس خصوصی انجام بدهد و شما زمان کافی برای ان صرف نکنید هیچ گونه ارزشی نداره بجاش بری گیم بازی کنی بهتره

ببخشید دیگه موارد پراکنده به ذهنم رسید.اگر سوال خاصی مد نظر داری بپرس اگر در حد توان و سوادم بود حتما پاسخگو خواهم بود

خیلی ممنون

درمورد وقت
من یه دانشجو ام
و باید نگران درس های دانشگاهیم هم باشم
این دوره ای هم که معرفی کردم در هفته 3 ساعته
اینجوری یکم سنگین میشه درسام
شاید به هیچکدومش اونجوری که دوست دارم نرسم

پس با این اوضاع اول درسمو تموم کنم و بعد برم دنبالش ؟
نظر دیگه ای ندارید ؟

مدارکی که از هند و دانشگاه دولتی شیراز صادر میشه چقدر ارزش دارن ؟

نظرتون در مورد خودآموز چیه ؟
به طور مثال تابستون به جای گرفتن 6 واحد درسی ، بشینم توی خونه .net رو از طریق مقاله های اینترنت و کتاب یه درصدیش رو یاد بگیرم

ممنون بابت توجهتون

عــــلی
02-05-2012, 11:44
بنام خدا.
سلام دوست عزیز.
هدفتون چیه؟
با یاد گرفتن جاوا میخواهید به کجا برسید؟

szh_1367
02-05-2012, 12:05
خیلی ممنون

درمورد وقت
من یه دانشجو ام
و باید نگران درس های دانشگاهیم هم باشم
این دوره ای هم که معرفی کردم در هفته 3 ساعته
اینجوری یکم سنگین میشه درسام
شاید به هیچکدومش اونجوری که دوست دارم نرسم

پس با این اوضاع اول درسمو تموم کنم و بعد برم دنبالش ؟
نظر دیگه ای ندارید ؟

مدارکی که از هند و دانشگاه دولتی شیراز صادر میشه چقدر ارزش دارن ؟

نظرتون در مورد خودآموز چیه ؟
به طور مثال تابستون به جای گرفتن 6 واحد درسی ، بشینم توی خونه .net رو از طریق مقاله های اینترنت و کتاب یه درصدیش رو یاد بگیرم

ممنون بابت توجهتون
از اینکه باید تلاش کنی و وقت بسیار بیشتری رو صرف کنی شک نکن مثلا شما رفتی کلاس اون هم هفته ای 3 ساعت به نظر من اگر حداقل حداقل 5 برابر کلاس یعنی 15 ساعت در هفته درسهایی که با شما داده شده تمرین نکنید فایده نداره چون با تمرین و تلاش هست که جایی دست خواهید یافت

اگر میخواهی پولت رو دور نریزی و وقتت رو الکی صرف نکنی و به درسهای دانشگاهیت هم برسی و در انتها یک برنامه نویس حرفه ای بشی باید وقت زیادی رو صرف کنی از تفریح و عروسی و رفیق بازی و خیابون متر کردن و .... باید بزنی

باید خودت تصمیم بگیری که میتونی یا نه چون اگر من بگم نرو کلاس شما میگی مگه من رو میشناسی و از خصوصیات اخلاقی من خبر داری که میگی نرو کلاس و .... پس باید اول تحقیق بعد مشورت و در ادامه فکر کنی و تصمیم نهایی رو خودت بگیری

نظر دیگه ای که فعلا نه ندارم

هند که یکی از بزرگترین و اولین کشور توسعه دهنده نرم افزار هست از هر سه نفر یک نفر مهندس نرم افزار هست . دانشگاه شیراز هم واقعا دانشگاه خوبی هست و دانشجویان فوق العاده اکتیوی داری

اما مدرکش رو نمیدونم چقدر قبول داشته باشه هرچند که واضح هست به دلایل کاملا منطقی امتیاز بیشتری نسبت به دانشگاه های دیگه برای این دانشگاه در شیراز در نظر گرفته میشود

خود اموز هم که هر کجا بری در موردش به اندازه کافی بحث و صحبت شده و نتیجه اخر این بدست امده که همه چیز به سعی و تلاش خودت بستگی داره

یه ضرب المثل : گر خواهی شوی تیرانداز ، تیر بینداز و تیر بینداز و تیر بینداز

اگر میخواهی به یک برنامه نویس تبدیل بشی تلاش کن و تلاش کن و تلاش کن

موفق باشید

ms368
02-05-2012, 13:25
بنام خدا.
سلام دوست عزیز.
هدفتون چیه؟
با یاد گرفتن جاوا میخواهید به کجا برسید؟

هدف خاصی ندارم
برنامه نویسی رو واقعا دوست دارم و میخوام باهاش زندگی کنم

از اینکه باید تلاش کنی و وقت بسیار بیشتری رو صرف کنی شک نکن مثلا شما رفتی کلاس اون هم هفته ای 3 ساعت به نظر من اگر حداقل حداقل 5 برابر کلاس یعنی 15 ساعت در هفته درسهایی که با شما داده شده تمرین نکنید فایده نداره چون با تمرین و تلاش هست که جایی دست خواهید یافت

اگر میخواهی پولت رو دور نریزی و وقتت رو الکی صرف نکنی و به درسهای دانشگاهیت هم برسی و در انتها یک برنامه نویس حرفه ای بشی باید وقت زیادی رو صرف کنی از تفریح و عروسی و رفیق بازی و خیابون متر کردن و .... باید بزنی

باید خودت تصمیم بگیری که میتونی یا نه چون اگر من بگم نرو کلاس شما میگی مگه من رو میشناسی و از خصوصیات اخلاقی من خبر داری که میگی نرو کلاس و .... پس باید اول تحقیق بعد مشورت و در ادامه فکر کنی و تصمیم نهایی رو خودت بگیری

نظر دیگه ای که فعلا نه ندارم

هند که یکی از بزرگترین و اولین کشور توسعه دهنده نرم افزار هست از هر سه نفر یک نفر مهندس نرم افزار هست . دانشگاه شیراز هم واقعا دانشگاه خوبی هست و دانشجویان فوق العاده اکتیوی داری

اما مدرکش رو نمیدونم چقدر قبول داشته باشه هرچند که واضح هست به دلایل کاملا منطقی امتیاز بیشتری نسبت به دانشگاه های دیگه برای این دانشگاه در شیراز در نظر گرفته میشود

خود اموز هم که هر کجا بری در موردش به اندازه کافی بحث و صحبت شده و نتیجه اخر این بدست امده که همه چیز به سعی و تلاش خودت بستگی داره

یه ضرب المثل : گر خواهی شوی تیرانداز ، تیر بینداز و تیر بینداز و تیر بینداز

اگر میخواهی به یک برنامه نویس تبدیل بشی تلاش کن و تلاش کن و تلاش کن

موفق باشید

ممنون
از بابت وقت گذرونی شاید تو دانشگاه اول باشم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
وقتمو با سایت ها و فروم های تفریحی مثه " گفتگو آزاد پرشین تولز " میگذرونم

بگذریم

تا اونجایی که عقلم یاری کرد ، تصمیم گرفتم فعلا به صورت خودآموز یاد بگیرم و بعد از فارغ تحصیلی ، بیوفتم دنبالش
حالا مدرک از هند نداشته باشم میمیرم ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی دوستم پافشاری میکنه که هرچه زودتر بریم ثبت نام
عقلم میگه فعلا عملی نیست

خیلی ممنون از راهنماییتون
خیلی کمکم کرد :11:

عــــلی
02-05-2012, 15:20
بنام خدا.
سلام.

هدف خاصی ندارم
برنامه نویسی رو واقعا دوست دارم و میخوام باهاش زندگی کنم

دوست خوبم.برای موفقیت در کاری که بهش علاقه داری باید هدف مشخصی داشته باشی.برنامه نویسی با جاوا نه تنها علاقه شمارو نسبت به برنامه سازی از بین میبره.بلکه مانع از رسیدن شما به اون چیزی میشه که در ابتدا بهش علاقه دارید.
شما میتونید با کمی تلاش و برنامه نویسی با تکنولوژی های روز هم بیشتر به برنامه سازی علاقه پیدا کنید و هم اینکه هدفدار بشید و ان شالله در کارتون موفق خواهی شد.
اگر برنامه نویسی وب دوست داری بهت ASP.NET رو پیشنهاد میکنم.
اگه هم برنامه نویسی ویندوز میخوای تاپیک زیر رو بخون.
آینده برنامه نویسان || (چه زبانی یاد بگیریم + از کجا شروع کنیم) * (WPF,WP7,Silverlight) چیست؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ms368
02-05-2012, 16:24
بنام خدا.
سلام.

دوست خوبم.برای موفقیت در کاری که بهش علاقه داری باید هدف مشخصی داشته باشی.برنامه نویسی با جاوا نه تنها علاقه شمارو نسبت به برنامه سازی از بین میبره.بلکه مانع از رسیدن شما به اون چیزی میشه که در ابتدا بهش علاقه دارید.
شما میتونید با کمی تلاش و برنامه نویسی با تکنولوژی های روز هم بیشتر به برنامه سازی علاقه پیدا کنید و هم اینکه هدفدار بشید و ان شالله در کارتون موفق خواهی شد.
اگر برنامه نویسی وب دوست داری بهت ASP.NET رو پیشنهاد میکنم.
اگه هم برنامه نویسی ویندوز میخوای تاپیک زیر رو بخون.
آینده برنامه نویسان || (چه زبانی یاد بگیریم + از کجا شروع کنیم) * (WPF,WP7,Silverlight) چیست؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

درسته
اول باید تکلیفمو با هدفم مشخص کنم ببینم اصلا چی میخوام
من فقط میترسم وقتی از دانشگاه فارغ تحصیل شدم ، مثه خیلی از بچه های کامپیوتر هیچی از کامپیوتر بلد نباشم
درواقع پیشنهاد دوستم بود که بریم جاوا - منم چون به برنامه نویسی علاقه مند بودم ، نه نگفتم
برنامه نویسی وب روی چه نرم افزار هایی متمرکزه ؟
میتونید 2 ، 3 تا از برنامه هایی که برای وب نوشته شده رو مثال بزنی ؟

خیلی ممنون

عــــلی
02-05-2012, 16:35
بنام خدا.
سلام.

درسته
اول باید تکلیفمو با هدفم مشخص کنم ببینم اصلا چی میخوام
من فقط میترسم وقتی از دانشگاه فارغ تحصیل شدم ، مثه خیلی از بچه های کامپیوتر هیچی از کامپیوتر بلد نباشم
درواقع پیشنهاد دوستم بود که بریم جاوا - منم چون به برنامه نویسی علاقه مند بودم ، نه نگفتم
برنامه نویسی وب روی چه نرم افزار هایی متمرکزه ؟
میتونید 2 ، 3 تا از برنامه هایی که برای وب نوشته شده رو مثال بزنی ؟

خیلی ممنون
برنامه نویسی وب همون طراحی سایت هست.
الان این سایتی که داری با مرورگر توش میچرخی برنامه نویسی وب هست.

اسطقس
06-05-2012, 04:48
سلام
علی آقا شما حرفهای جناب szh رو در مورد وقت گذاشتن تائید میکنی؟
یعنی بنظر شما هم اینهمه وقت لازمه آدم بذاره؟
من چیز زیادی بلد نیستم ولی الان یه ذره vb.net خوندم و کار کردم بنظرم خیلی راحته و اینطوریام که میگن نیست. همه کارها رو خود برنامه میکنه و ما فقط چهار تا کد ساده وارد میکنیم. من 11 فصل کتاب آقای هاشمیان رو خوندم و کار کردم. البته بعضی نکات برای لاینحل موندن ولی 80 درصد مسائل رو حس میکنم راحت بودن.

تکنیک برتر
06-05-2012, 23:57
سلام
اگه علاقه به برنامه نویسی داری فقط برو دنبالش تحقیق کن دنبالش بگرد اگه دنیال چیزی که ددوست داری بگردی پیداش می کنی اونم میاد سمت تو به نظرات دیگران گوش نکن ولی از تجربه هاشون استفاده کن اگه نظرات زیاد بشه تورو تو چند راهی انتخاب قرار میده که خیلی بده و تو رو نسبت به علاقه ای که داری زده میکنه رفتن به کلاس خوبه ولی هیچی مثل تجربه کردن خوب نیست من اوائل برنامه نویسی برای یک خط کد شده بود تمام شب رو روش کار می کردم تو اینترنت سرچ می کردم کد آماده پیدا می کردم ولی تا نمی فهمیدم که چرا و چطور از کد استفاده نمی کردم و وقتی که به حدف می رسیدم یه احساس عالی بهم دست میداد که اونجا بود که ضربالمثل قدیمی به کار میاد (خواستن توانستن است) فقط برو دنبالش خودتو خسته نکن به خودت فشار نیار چون ازش زده میشی هرچقدهم که علاقه داشته باشی/ پست های علی رو هم بخون کاملا درست میگه هدف تو کاری که داری انجام میدی یک امر بسیار مهمه که بهت احساس غرور میده که باید به هدفم برسم وقتی تو کار شکست بخوری بیشتر قوی میشی چون هدف داری وقتی به هدفت برسی احساس آرامش و احساس بلند پروازی برای هدف های بعدی
موفق باشی