PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : cpu usage

dirt road
30-04-2012, 23:41
چند وقتی هست وقتی به اینترنت وصل میشم(و یکی از browser ها رو اجرا میکنم) سیستم اخطار 100% cpu usage رو میده.البته روی pcخودم کمتر اتفاق میفته ولی تو یه سیستم دیگه واقعا آزار دهندست و عملا حالت هنگ بخودش میگیره و سرعت سیستم بسیار کند میشه.
مشخصات
windows xp sp2 که با آپدیت sp3 شده است.
browser : ie8 & firefox 11
cpu :intel 3.2 GHz
RAM : 1 GB

ehsan102
01-05-2012, 07:35
به احتمال زیاد فن cpu سیستم مورد نظر الان داره تو خاک و خل می چرخه :31: منظورم اینه که باید خاک گیری بشه .
اگه از firefox استفاده می کنید یه addon داره که هنگام استفاده درصد cpu کمتری رو اشغال کنه می تونی از لینک زیر دانلودش کنی بعد از نصب هم کافیه از منوی tools فعالش کنی .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یا

dirt road
01-05-2012, 08:36
به احتمال زیاد فن cpu سیستم مورد نظر الان داره تو خاک و خل می چرخه :31: منظورم اینه که باید خاک گیری بشه .
اگه از firefox استفاده می کنید یه addon داره که هنگام استفاده درصد cpu کمتری رو اشغال کنه می تونی از لینک زیر دانلودش کنی بعد از نصب هم کافیه از منوی tools فعالش کنی .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] g%2Fen-US%2Ffirefox%2Faddon%2Fmemory-fox%2F)
یا
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] g%2Fen-US%2Ffirefox%2Faddon%2Fload-tabs-progressively%2F)

سلام دوست عزیز
ممنونم از پاسختان
خیر فن cpu کاملا تمیزه و بدون مشکل کار میکنه.
قبلا سیستمم همچین مشکلی نداشت.با ie هم همین مشکل رو داره.نصب addon مشکل رو مرتفع نکرد.

ehsan102
02-05-2012, 08:00
خوب چون این addon رو باید active کنی طبق روش زیر پیش برو اگه addon رو نصب کردی.
از منوی tools>>memory fox>> active memory fox - browser only بعد ببین cpu used چنده
و addon دومی اینطوری تنظیم کن . اول ctrl+shift+A بزن بعد addon load tabs ptogressively بعد option رو طبق عکس زیر انجام بده

البته من که از دومی خیری ندیدم همون اولی رو نصب کنید بهتره

trusted
04-05-2012, 17:11
چند وقتی هست وقتی به اینترنت وصل میشم(و یکی از browser ها رو اجرا میکنم) سیستم اخطار 100% cpu usage رو میده.البته روی pcخودم کمتر اتفاق میفته ولی تو یه سیستم دیگه واقعا آزار دهندست و عملا حالت هنگ بخودش میگیره و سرعت سیستم بسیار کند میشه.
مشخصات
windows xp sp2 که با آپدیت sp3 شده است.
browser : ie8 & firefox 11
cpu :intel 3.2 GHz
RAM : 1 GB

شما احتمالا یه چیزی روی مرورگرت نشسته مثل یه تروجان
به نظر من مرورگرت رو پاک کن و مجدد نصب کن و قبل از نصب حتما یه آنتی ویروس روی سیستمت بریز

dirt road
05-05-2012, 11:49
شما احتمالا یه چیزی روی مرورگرت نشسته مثل یه تروجان
به نظر من مرورگرت رو پاک کن و مجدد نصب کن و قبل از نصب حتما یه آنتی ویروس روی سیستمت بریز

این کارو قبلا انجام دادم.سیستم عامل رو عوض کردم و بلافاصله NIS 2011 رو نصب و آپدیت کردم و کل هارد رو هم اسکن کردم و بعد شروع به نصب نرم افزارهای جانبی رو سیستم کردم.باز هم این مشکل وجود داشت.

ehsan102
06-05-2012, 07:05
به آدرس زیر برید Run>msonfig<general در گزینه selective startup تیک گزینه load startup item را بردارید . و سپس سیستم را مجدد راه اندازی کنید.

dirt road
06-05-2012, 19:22
به آدرس زیر برید Run>msonfig<general در گزینه selective startup تیک گزینه load startup item را بردارید . و سپس سیستم را مجدد راه اندازی کنید.

دوست خوبم قبلا این کار رو انجام دادم.خود سیستم سبکتر شد(و start up سریعتر) ولی با اجرای browser ها تمام ظرفیت cpu دوباره اشغال میشد.:13:

ehsan102
07-05-2012, 07:39
اگه همون addon که معرفی کردم رو نصب کنی (memory fox) هیچ مشکلی نداری روی فایرفاکس نصبش کن و طبق بالا که گفتم فعالش کن