PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : S.M.A.R.T. Status BAD, Backup and Replace

Manager_66
27-04-2012, 11:20
سلام . من وقتی کامپیوتر رو روش میکنم پیغام میده :

Sata 1 S.M.A.R.T, Status BAD: Backup and replace
Press F1 to resume.

ویندوز سون داشتم . درایو ویندوز(C) رو فرمت کردم گفتم شاید درست بشه . با ویندوز Live Xp بالا اومدم . نرم افزار Hard Disk Sentinel رو نصب کردم .وقتی بازش کردم پیغام خطای زیر رو داد .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با نرم افزار HDD Regenartaor هم اسکن و Repair کردم سیستم رو که ری استارت کردم دوباره همون پیغام رو میداد .

باید چیکار کنم ؟ این هارد واسه ما هارد میشه ؟ :40:

EXTREME
27-04-2012, 11:30

Press F1 to resume.

ویندوز سون داشتم . درایو ویندوز(C) رو فرمت کردم گفتم شاید درست بشه . با ویندوز Live Xp بالا اومدم . نرم افزار Hard Disk Sentinel رو نصب کردم .وقتی بازش کردم پیغام خطای زیر رو داد .

با نرم افزار HDD Regenartaor هم اسکن و Repair کردم سیستم رو که ری استارت کردم دوباره همون پیغام رو میداد .

نرم افزار hd tune رو نصب کنید ببیینید با اون چه پیغامی میده
همچنین بایوس مین رو دیفالت کنید و ببینید در بایوس حالت smart هارد به چه صورته

ata.royalfalcon
27-04-2012, 11:32

Press F1 to resume.

سلام
low level format هم انجام بدید . البته برای هر هاردی نرم افزار متناسبی برای انجام این کار در سایت اصلی وجود داره مثلا اگر هاردتان سیگیت هست میبایستی با استفاده از نرم افزار بوتیبل seatools for dos هارد رو zero fill کنید (قبل از low level format کردن از داده ها بکاپ بگیرید) .

Manager_66
27-04-2012, 11:44
من دیشب با بوت نرم افزار HDD Regenarator بالا اومدم . بعد از اینکه با گزینه Scan and Repair درست نشد . یک

گزینه ای داشت دقیقا یادم نیست چی بود (سومین گزینه بود) اون رو انتخاب کردم . الان ده ساعت و پنجاه دقیقه گذشته

0.30 % کار انجام شده .

نتیجش این بوده :

B : 0 bad sectors found
D : 878 Delay Detected

Regenarting... هم با رنگ سبز چشمک میزنه . بذارم تا آخر بره یا کنسلش کنم . خیلی کنده ...

- low level format رو باید به چه شکل و با چه نرم افزاری انجام بدم .

- تو بایوس واسه غیر فعال کردن این پیغام چه چیزیو باید disable کنم ؟

- :40:

ata.royalfalcon
27-04-2012, 11:59
low level format رو باید به چه شکل و با چه نرم افزاری انجام بدم .

همانطوریکه قبلاً هم گفتم بستگی داره هاردتون از چه برندی باشه مثلا اگر از برند سیگیت هست کافیست به سایت زیر بروید (قسمت download) و نرم افزار SeaTools for DOS رو دانلود و با نرم افزارهایی مثل iso burner روی CD رایت کنید و سپس با آن بوت کنید و گزینه zerofill رو انتخاب کنید .