PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پاک شدن پارتیشن بندی

BEBETO1
26-04-2012, 19:57
با سلام من کامپیوتر all in one مدل msi دارم

حدود 2 هفته یش خود به خود ویندوز دیگه بالا نیومد

من از dvd نصب کمک گرفتم و خواستم boot رو درست کنم ولی هیچ طورب درست نشد و هیچ سیستم آملی را نمشناخت

من از روی همون دی وی دی رفتم به قسمت نصیب ویندوز 7 و وقتی که به هارد رسید کلا 1 پارتیشن به اندازه 590 گیگ نشون داد یعنی پارتینهای هارد کلا پاکشده بود؟؟من قبلش 2 تا پارتیشن داشتم c & d و ویندوز 7 نصب بود

من اقدام به نصب کردم و الان مشکلی ندارم؟

من یک سری عکس و فیلم بسیار مهم رو هاردم درایو d داشتم آیا قابل بازیابی هست؟؟؟

تو رو خدا کمک کنید؟؟

MAGIDIYUM
27-04-2012, 08:30
سلام
دوست من وقتی پارتیشن ها پاک میشن به راحتی قابل ریکاوری هستند طوری که حتی یک مگابایت از اطلاعاتت هم جا نمیمونه و خراب نمیشه و این هم بخاطر سکتور بندیه هارد های اینترنال هست که اگه اطلاعاتشون به صورت پارتیشن پاک بشه به صورت کلی میشه اطلاعات رو برگردوند....(یه چیزی شبیه بک آپ گیری یا ایمیج گرفتن و فشرده کردنه که اطلاعات رو با فرمت خاصی بسته بندی میکنه و به صورت معمولی نمیشه اون ها رو دید و اطلاعات درون آنها در امان هستند و این یک امتیاز بزرگه...

من خودم حدود شش ماه پیش هارد اینترنال 500 گیگم با کلی اطلاعات با ارزش و فیلم و عکس و .....بلک فیری شد یعنی نه انگار که تازه هارد رو خریدم....اما با برنامه ی Acronis Disk Director Home v11.0.216 به راحتی تمام درایو هامو برگردوندم...عین روز اول فقط کافیه نصبش کنی و ریکاوری پارتیشن رو بزنی.....ممکنه یه مقدار طول بکشه که اصلا مهم نیست...مهم اینکه اطلاعاتت برمیگرده...البته برنامه های پیشرفته تر از این هم هست ولی چون من خودم با این برنامه کار کردم و امتحانشو پس داره ... همینو بهت پیشنهاد کردم...

نکته ی مهم هم اینکه اگه میخوای برنامه اطلاعاتت رو به درستی برگردونه باید وقتی پارتیشن هات پاک شد یک درایو C بسازی که حجم درایور با مقدار قبل از پاک شدن پارتیشن یکی یا تقریبا یکی باشه....مثلا درایو ویندوزت 30 گیگ بوده باید باز یه درایو 30 گیگ بسازی و با بقیه ی فضای خالیه هارد که هنوز خام هست کاری نداشته باشی چون اگه دوباره پارتیشن بندی کنی ممکنه دیگه برنامه عمل نکنه...چون برنامه برای بازیابی هاردت ازت هارد خام رو طلب میکنه و با پارتیشن های ساخته شده کاری نداره و باید بزاری خودش تو فضای خالی سرچ کنه و پارتیشنت رو ریکاوری کنه...
امیدوارم که دوباره پارتیشن جدید نساخته باشی....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته امتحان نکردم ببینم بعد از ساخت پارتیشن جدید باز هم برنامه عمل میکنه یا نه و این قضیه 50 50 هست...
پس اگه دوباره پارتیشن بندی کردی به غیر از درایو ویندوزت بقیه ی درایو ها رو دیلیت پارتیشن کن و با برنامه اسکن کن ببین پارتیشن اولیه که اطلاعات روش بوده رو بر میگردونه یانه امید وارم اطلاعاتت برگرده :46:
چون پاک شدن اطلاعات سیستم برای هر کاربر رایانه ای درد بزرگی محسوب میشه....آدم خونه و زندگیشو دزد ببره اطلاعاتش پاک نشه.....:31:

BEBETO1
27-04-2012, 09:34
با تشکر از جوابت
من هنگام نصب ویندوز 7 فقط پارتیشن c ساختم؟؟؟و کل 590 گیگ رو هم بهش اختصاص دادم؟؟؟

و برنامه رو ه اجرا کردم و اطلاعات رو که پاک شده بود بعد از 3 ساعت کارنشون داد ولی وقتی می خواستم ریکاوری کنم همین اروری که شما می گید داد و گفت پارتیشن ها باید به حال قبلی برگردن؟؟؟

من قبلا فقط 2 ارتبشن داشتم c , d ولی حجمشون اصلا یادم ننیست؟؟؟
کمک کنید؟؟

MAGIDIYUM
27-04-2012, 11:52
delete my post......

MAGIDIYUM
27-04-2012, 12:09
خوب شما یه کاری کن....
از داخل برنامه ی آکرونیس درایو c رو انتخاب کن و در پنجره ی چپ روی resize volume برو بعد در این پنجره میتونی از درایو c حجم برداری و به صورت آنل لوکیتد ذخیره کنی(حجم خام) در این پنجره در سمت چپ روی اون دو تا فلش بغل درایو c کلیک کن تا از حجمش کم بشه و به سمت راست انتقال پیدا کنه....برای ویندوز و نصب برنامه اگه خاصتی 50 گیگ بزار براش کافیه و بقیه رو انتقال بده یعنی طوری باشه که مثلا در سمت چپ 50 گیگ نوشته باشه...در سمت راست هم فرقی نمیکنه در کدام مسطتیل باشه بعد از انتقال به اندازه ی کفایت ok رو بزن....حالا میبینی که یه درایو C با حجم مثلا 50 گیگ داری و بقیه رو آنل لوکیتد زده....حالا commit رو در بالای صفحه که عکس پرچم زده رو بزن تا عملیات پندیگ انجام بشه که ممکنه یه مقدار طول بکشه...حالا از نرم افزار استفاده کن ببین کار میکنه یا نه.....

BEBETO1
28-04-2012, 20:44
با تشکر مشکل حل شد

---------- Post added at 09:44 PM ---------- Previous post was at 09:42 PM ----------

اگه امکانش هست یه برنامه قوی برای ایمیج گیری و شرح کار برام بزارین؟؟؟

تا بتونم برای نصب ویندوز و درایورها با اون dvd همه کار ها رو بکنم؟؟