PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکلی حیرت انگیز در‎ Nokia X2-01 ‎

hamed29
26-04-2012, 01:43
سلام, گو‌شیم ‏Nokia X2-01 ‎‏ ؛با پلتفرم جاوا که کیبردش هم ‏QWERTY‏ هست.
مشکل اینه که داخل نرم افزارهای جاوایی که نیاز به تایپ کردن فارسی داره مثل دیکشنری و مرورگرها‎ ‎و... ،دکمه‎ ‎‏(ک-گ)‏‎ ‎کار نمیکنه!
و حقیر گردن شکسته مجبورم این مشکل رو به این صورت دور بزنم:‎
(کگ‎(‎‏ رو کپی کرده و در طول متن هر بار که نیاز به این حروف هست ‏paste‏ کنم.‏‎ ‎یعنی (‏ctrl V‏)
حالا خودتون میتونید با یه نظر نگاه کردن به این متن به عمق فاجعه پی ببرید!
البته بار اول که پیست میکنم انکار درست میشه اما باز بعدش خراب میشه!
البته مشخصه که مثلا نمیشه هر بار مرورگر‎ ‎گوشی رو ببندم، متنم رو تایپ کنم و دوباره بازش کنم و متن رو ‏paste‏ کنم.
مشکل کجاست؟ اصلا میشه کاری کرد؟

shoaibnajm
05-08-2012, 11:43
چرا هیچ کس جواب نمیده؟ منم نمیتونم تو این موبایل چهار حرف پ ژ گ چ تایپ کنم! :41:

mili_k
12-08-2012, 12:28
متأسفانه زبان و الفبای عربی به موبایل های ما هم خودشون رو تحمیل کرده اند . از بی توجهی به اصل خودمون ناشی شده این مشکلات و گرفتاری ها که در این چیز ساده و پیش و پا اُفتاده هم خودش رو نشون داده و ما رو تحت تأثیر قرار داده و اذیت میکنه . بخاطر این مسائل و مشکلات و گرفتاری هامون متأسفم و در جهت از بین بردن و ریشه کن کردنشون تلاش می کنم / باید تلاش کنیم .

hamed29
12-08-2012, 14:31
متأسفانه زبان و الفبای عربی به موبایل های ما هم خودشون رو تحمیل کرده اند . از بی توجهی به اصل خودمون ناشی شده این مشکلات و گرفتاری ها که در این چیز ساده و پیش و پا اُفتاده هم خودش رو نشون داده و ما رو تحت تأثیر قرار داده و اذیت میکنه . بخاطر این مسائل و مشکلات و گرفتاری هامون متأسفم و در جهت از بین بردن و ریشه کن کردنشون تلاش می کنم / باید تلاش کنیم .

با احترام
دوست عزیز من متوجه این موضوع هستم ولی جدای ازین مسائل Nokia X2-01 فارسی رو پشتیبانی میکنه و مشکلی نداره
مسئله ای که من در پست اول مطرح کردم در اصل مربوط به تایپ در محیط نرم افزارهای جاوا هست نه خود گوشی (sms و ... )
shoaibnajm هم مشکلشون رو مطرح کردند که من در پیغام خصوصی به ایشون عرض کردم که این مسئله از راه نرم افزاری حل میشه.
کافیه به یه تعمیرات موبایل مراجعه کنند، وگرنه کیبرد qwerty این گوشی حروف پژگچ رو داره.