PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه نرم افزاری واسه مدل سازی خوبه؟

armin_555
25-04-2012, 23:20
سلام.
من میخوام شروع کنم به مدل سازی و انیمیشن و ....... واسه بازی سازی.
از چه نرم افزاری استفاده کنم بهتره؟؟ 3d max یا maya یا ZBrush یا ..........؟؟؟
من الان 1% 3d max بلدم ولی نرم افزارای دگ رو هیچی بلد نیستم.:41:
ولی 3d max خیلی پیچیده و سخته.:41:
کدوم یکی رو میشه سریع یاد گرفت و باهاش چند تا مدل انیمیت شده در حد متوسط واسه بازی سازی ساخت؟؟
لطفا کمک کنید.
ممنون.:46:

AMIR REZAs
26-04-2012, 11:10
سلام.
من میخوام شروع کنم به مدل سازی و انیمیشن و ....... واسه بازی سازی.
از چه نرم افزاری استفاده کنم بهتره؟؟ 3d max یا maya یا ZBrush یا ..........؟؟؟
من الان 1% 3d max بلدم ولی نرم افزارای دگ رو هیچی بلد نیستم.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ولی 3d max خیلی پیچیده و سخته.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کدوم یکی رو میشه سریع یاد گرفت و باهاش چند تا مدل انیمیت شده در حد متوسط واسه بازی سازی ساخت؟؟
لطفا کمک کنید.
ممنون.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من بهت بلندر رو پیشنهاد میدم ... هم مجانیه هم پیچیدگی مکس و مایا رو نداره(البته در حد تجربه خودم گفتم)

armin_555
26-04-2012, 12:34
ممنون از پیشنهادت.:46:
خودت با بلندر کار میکنی؟ مزیتش نسبت به بقیه چیه؟ چقد طول میکشه یاد بگیرمش؟

لطفا بقیه هم نظر بدن.:46:

iload
26-04-2012, 13:04
سلام

به نظر من خودت تست کن ببین با کدوم راحت تر میتونی کار کنی ! من با مکس کار میکنم + زی براش ولی پیشنهادم اینه که از مایا و زی براش استفاده کنی . خودم چون از اول با مکس کار کردم محیط مایا برام سخته ولی مایا امکانات بیشتری داره چون یکی از دوستام مایا کاره از نزدیک امکاناتش رو دیدم و از مکس بهتره . بلندر هم کار نکردم که نظر بدم .

راستی سینما فوردی هم هست .

anti-military
26-04-2012, 21:01
من میگم 3d max !
چون منابع آموزشی بیشتری داره و تو گذشته هم همیشه یه قدم جلوتر از مایا بود
من از سن 10 سالگی رفتم سراغ مایا اما نتونستم باهاش کار کنم و ولش کردم
تو سن 12 سالگی رفتم سراغ تری دی مکس و چند وقتی کار کردم و گذاشتمش کنار
تو سن 15 سالگی دوباره شدیدا رفتم سراغ مکس و خیلی روش کار کردم
تو سن 17 سالگی رفتم سراغ مایا و دوباره خوشم نیومد و برگشتم رو مکس
تو سن 20 سالگی دوباره مکس رو شروع کردم
الان هم که 23 سالمه هنوز تری دی مکس کار میکنم :31:

درکل به نظر من تری دی مکس به خاطر اینکه تو تمام دنیا بیشتر مورد استفاده قرار میگیره بهتره
اما جدیدا داره از بقیه عقب می افته ولی بازم تو مدلسازی تری دی مکس سر تره

Devicestreet
26-04-2012, 21:08
من مکس رو پیشنهاد می کنم یادگیریش علاقه حوصله می خاد

parvizamd
26-04-2012, 21:09
ببنین آرمین سلیقه ای هست این انتخاب هرکسی یک چیزی میگه.

بلندر به نظر من برای تو بهتره تازه رایگان هم هست.

M0hsen3D
26-04-2012, 21:40
بلندر سریع ترین و پیشرفته ترین ابزار مدل سازی رو در بین همه ی سافت های دیگه داره همچنین در UV.
تیم دو لوپ خیلی قوی داره و سورس باز هم که هست و برنامه نویسان زیادی در توسعه و پیشرفت و همچنین دیباگش دخیل هستند.
جدید ترین معماری مدل سازی در بلندر هم B-Mesh هست که اصلی ترین ابزارس هم NGone هست که که این امکان رو میده که به جای اینکه فقط از پولیگون های 4 راسی یا سه راسی استفاده کنیم در پروسه مدل سازی از اشکال با بیش از 4 راس به هم متصل استفاده کنیم که بسیار پرکاربرده و و همچنین پروسه مدل سازی رو خیلی اسون تر و بهینه تر میکنه(و اینم مثل ابزار های دیگه که اتودسک از بلندر دزدید و تو مکس جاسازی کرد میدزده و تو تولست های مکس یا مایا جا میده!).

AMIR REZAs
26-04-2012, 21:42
خودت با بلندر کار میکنی؟ مزیتش نسبت به بقیه چیه؟ چقد طول میکشه یاد بگیرمش؟

این مهم ترین مزیتش

ببین تقریبا همه ی برنامه های مدلسازی یه کار رو انجام میدن و همشون باید با ورتکس ها و چند ضلعی ها و ... سروکار داشته باشی تفاوت اصلی محیط های کاربری شون هست .
من اول مکس کار کردم خوشم نیومد سوییچ کردم رو بلندر . مدت زمان یادگیری هم به خودت بستگی داره دقیقا مثل زمان یادگیری گیم میکر!!
البته یه سری آموزش فارسی تو همین فروشگاه P30world هست که اگه بخری کارت بیشتر راه میافته...

parvizamd
26-04-2012, 21:57
بلندر سریع ترین و پیشرفته ترین ابزار مدل سازی رو در بین همه ی سافت های دیگه داره همچنین در UV.
تیم دو لوپ خیلی قوی داره و سورس باز هم که هست و برنامه نویسان زیادی در توسعه و پیشرفت و همچنین دیباگش دخیل هستند.
جدید ترین معماری مدل سازی در بلندر هم B-Mesh هست که اصلی ترین ابزارس هم NGone هست که که این امکان رو میده که به جای اینکه فقط از پولیگون های 4 راسی یا سه راسی استفاده کنیم در پروسه مدل سازی از اشکال با بیش از 4 راس به هم متصل استفاده کنیم که بسیار پرکاربرده و و همچنین پروسه مدل سازی رو خیلی اسون تر و بهینه تر میکنه(و اینم مثل ابزار های دیگه که اتودسک از بلندر دزدید و تو مکس جاسازی کرد میدزده و تو تولست های مکس یا مایا جا میده!).
محسن این چیزی که میگی تو سینما 4ی bridge نام داره. دقیقا همین کارشه!

armin_555
26-04-2012, 23:04
سلام

به نظر من خودت تست کن ببین با کدوم راحت تر میتونی کار کنی ! من با مکس کار میکنم + زی براش ولی پیشنهادم اینه که از مایا و زی براش استفاده کنی . خودم چون از اول با مکس کار کردم محیط مایا برام سخته ولی مایا امکانات بیشتری داره چون یکی از دوستام مایا کاره از نزدیک امکاناتش رو دیدم و از مکس بهتره . بلندر هم کار نکردم که نظر بدم .

راستی سینما فوردی هم هست .
آخه زیاد نمیخوام وقت بذارم واسه تست کردن!!:31:
ممنون از راهنماییت.:40:

من میگم 3d max !
چون منابع آموزشی بیشتری داره و تو گذشته هم همیشه یه قدم جلوتر از مایا بود
من از سن 10 سالگی رفتم سراغ مایا اما نتونستم باهاش کار کنم و ولش کردم
تو سن 12 سالگی رفتم سراغ تری دی مکس و چند وقتی کار کردم و گذاشتمش کنار
تو سن 15 سالگی دوباره شدیدا رفتم سراغ مکس و خیلی روش کار کردم
تو سن 17 سالگی رفتم سراغ مایا و دوباره خوشم نیومد و برگشتم رو مکس
تو سن 20 سالگی دوباره مکس رو شروع کردم
الان هم که 23 سالمه هنوز تری دی مکس کار میکنم :31:

درکل به نظر من تری دی مکس به خاطر اینکه تو تمام دنیا بیشتر مورد استفاده قرار میگیره بهتره
اما جدیدا داره از بقیه عقب می افته ولی بازم تو مدلسازی تری دی مکس سر تره
تا بخوام مکس یاد بگیرم پیر میشم.
واسه همین فعلا از مکس و مایا اومدم بیرون.
ممنون از نظرت.:40:

من مکس رو پیشنهاد می کنم یادگیریش علاقه حوصله می خاد
علاقه هس ، حوصله و وقت نیس!!!:31:
ممنون.:46:

فک کنم برم تو کار بلندر.
ممنون از راهنماییت.:40:

من که نصف حرفاتو نفهمیدم!!! (این قد تخصصی حرف میزنی!)
ممنون از نظرت.:46:

این مهم ترین مزیتش

ببین تقریبا همه ی برنامه های مدلسازی یه کار رو انجام میدن و همشون باید با ورتکس ها و چند ضلعی ها و ... سروکار داشته باشی تفاوت اصلی محیط های کاربری شون هست .
من اول مکس کار کردم خوشم نیومد سوییچ کردم رو بلندر . مدت زمان یادگیری هم به خودت بستگی داره دقیقا مثل زمان یادگیری گیم میکر!!
البته یه سری آموزش فارسی تو همین فروشگاه P30world هست که اگه بخری کارت بیشتر راه میافته...

منم یکم با مکس کار کردم ولی خیلی خیلی خیلی پیچیدس!:41:
ممنون از کمکت.:40:

خب ممنون از راهنمایی و کمک همتون.:46:
امروز بلندر رو دانلود کردم دیدم خیلی سادس (نسبت به مکس) و به قول امیر رضا رایگانه و ..........
پس تصمیم گرفتم برم سراغ بلندر.
ممنون از همه.:40:

Hotsun
28-04-2012, 22:26
من موندم چرا از XSI هیچ حرفی نشد,بعد از چند سال Gamespot به یه بازی سال 2007 بالاترین نمره یعنی 10 از 10 رو داده,بعد میری میبینی کاراکتر اصلی این بازی به این خفنی که با هیچ جمله ای قابل توصیف نیست رو با XSI ساختن,آخرش هم هیچ کس ازش چیزی نمیگه. :41:

ehsan_wwe
29-04-2012, 01:07
xsi بد چیزی نیست محیطش مثل بلندره حتی کار کردنشم مثل بلندره
فقط امکانات داینامیک پیچیدشه که باعث شده یه خورده اسم در کنه