PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا حجم فولدر ویندوز من اینقدر زیاده

neon_91
25-04-2012, 21:11
حجم فولدر ویندوز من همونی که ویندوز رو اون نصبه حدود 22 گیگ:18::18:است.نمیدونم چرا اینقدر حجمش زیاده.قبلنا فکر کنم 14 گیگ اینا بود چیکار کنم.تا دیروز 3 4 گیگ اضافه تو درایو C داشتم ولی امروز بدون اینکه هیچ چیز جدیدی اضافه کنم یک دفعه حجمش شده 600 مگ:41::41:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

hamed29
25-04-2012, 23:20
اگه به خاطر ویروس نباشه،به نظرم میاد که احتمالا به خاطر ‏windows erorr reporting ‎‏ باشه.
وقتی ویندوز یه خطایی چیزی میده و یا بعضی نرم افزارها ‏erorr‏ میدن،یه حجمی از درایو ویندوز بیخود و بیجهت اشغال میشه؛مثلا اگه به ‏windows explorer error ‎‏ برخورد کرده باشین،حتما متوجه شدید که با هر بار خطا حجمی نهایتا ‏دویست سیصد مگ به درایو ‏c‏ اضافه میشه.
با نرم افزارهایی که اطلاعات زائد رو پاک میکنن،مثل ‏CCleaner‏،میتونید این مشکل رو حل کنید‎.‎
البته یه احتمال دیگه هست:اگه با یه نرم افزار ،‏system protection ‎‏ رو طوری تنظیم کردید که اتوماتیک هر چند وقت یه بار،یه ‏restore point‏ ایجاد بشه و یا اینکه خودتون این کار رو انجام داده باشین حجم زیادی از درایو ‏‎ C‏ اشغال میشه.این حجم در حد چندین گیگ هست.

hamed29
26-04-2012, 00:34
یه چیزیو یادم رفت بگم،اگه به خاطر‎ system protection ‎‏ ویندوز باشه یه حالت دیگه وجود داره: اگه درایو ویندوزتون ‏on‏ باشه‎,‎‏ با نصب بعضی نرم افزارها خود به خود یه ‏restore point‏ درست میشه و این یعنی اشغال حدود یک گیگ به ازای نصب یا حذف هر کدوم از این نرم افزارها.
مثلا با نصب بعضی نرم افزارهای امنیتی مثل آنتی ویروس ها و... این اتفاق میفته
البته فکر کنم‎ ‎این برای وقتیه که گزینه اول یعنی ‏restore system settings‏ فعال باشه!

33505775
29-04-2012, 21:25
حجم فولدر ویندوز من همونی که ویندوز رو اون نصبه حدود 22 گیگ:18::18:است.نمیدونم چرا اینقدر حجمش زیاده.قبلنا فکر کنم 14 گیگ اینا بود چیکار کنم.تا دیروز 3 4 گیگ اضافه تو درایو C داشتم ولی امروز بدون اینکه هیچ چیز جدیدی اضافه کنم یک دفعه حجمش شده 600 مگ:41::41:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

البته از اون موقع تا حالا قطعا کامپیوترت یک بار reboot شده ولی فکر کنم بعد از یک rebbot درست بشه

ehsan102
30-04-2012, 07:17
اگه راههای بالا رو امتحان کردید جواب نداد این چندتا راه رو هم تست کنید .
1- automatic update رو خاموش کن . بعد با نرم افزار tuneup utilities بک آپ آپدیت هارو پاک کن.
2- اندازه معین حجم سطل آشغال رو به 10% برسون
3- و میزان ذخیره system restore رو کم کن
4- در cmd اینو تایپ و سپس اینتر کنید sfc /purgecache
5- درایو ویندوزتون رو فشرده کنید . همون که رنگش آبی می شه :31:
6- طبق گفته ی حامد جان با نرم افزار ccleaner که الان نسخه 3.18 اومده . فایل های اضافی رو پاک کنید .

و از آخر هم دیگه هیچ نرم افزاری رو داخل درایو ویندوز نصب نکنید . شما که این همه درایو دارید بریزید تو درایو دیگه .
!!!!GooD luck