PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مدرک معادل کاردانی چیه و به چه کسی تعلق میگیره؟

Soalziad
24-04-2012, 14:57
سلام.مدرک معادل کاردانی چیه؟ این رو میدونم که اگر کسی کارشناسی باشه و وسطش بخواد قطع کنه بهش معادل کاردانی میدن. من منظورم اون مدرک معادلی هست که به دانشجوهای کاردانی میدن و اگر بدن طرف دیگه نمیتونه کنکور کارشناسی بده. من شنیدم معدل زیر 12 باشه میدن. درسته؟ حالت دیگه ای هم داره؟ مثلا اگر طرف تعداد ترم هاش بره خیلی بالا ولی معدلش بالای 12 باشه چی؟ با تشکر از شما.

Soalziad
25-04-2012, 20:51
کسی نمیدونه؟

dragon-fly
25-04-2012, 22:17
سلام
خیلی جامع نمیدونم.
ولی یکی از دوستای من معدلش11.98 بود که اجازه خوندن کارشناسی رو بهش ندادن. با اینکه قبول شده بود.
البته طبق چیزی که دانشگاه گفته دیگه مدرک معادل نمیدن (کلا) و یه درس رو بهتون میدن تا معدلتون رو برسونید به 12 .
در مورد تعداد ترم ها هم فکر نمیکنم ربطی داشته باشه.البته بیشتر از 7 ترم هم نمیتونید بخونید مگه شرایط خاص.
سوالی بود در خدمتم.

Soalziad
25-04-2012, 23:09
با سلام. معدل من بالای 16 هست. اما به خاطر مشکلات مختلف تعداد ترم هام خیلی زیاد شده. حتی بیشتر از 7 ترم. البته معافیت سربازی دارم و به همین خاطر مشکلی از این نظر نداشتم و اجازه تحصیل بهم دادن. حالا با توجه به معدلم (و البته اینکه تعداد ترم هام خیلی بالاست) مدرک اصلی بهم میدن یا معادل؟ کارشناسی میتونم شرکت کنم؟

m.beh
25-04-2012, 23:23
سلام من راجع به مدرک معادل کارشناسی ارشد می دونم که برخی دانشگاه ها مثل شریف اگر تعد اد ترمتون از فکر کنم 5 تا بیشتر شه مدرک معادل می دند که با اون دیگه نمی تونید دکترا بخونید فقط به درد کار کردن می خوره. و اینو می دونم که یکی وسط لیسانس ول کرد بهش کار دانی دادند. اینکه با مدرک معادل نمی تونی بری مدرک بعد رو بگیری تقریبا مطمئینم یعنی دوباره باید پایه قبلی رو بخونی و اصل مدرکو بگیری ولی اگر وسط لیسانس ول کنی و مشکلی از لحاظ آموزشی نداشته باشی احتمال اینکه اصل مدرک فوق دیپلمو بدند هم هست. به نظرم از خود دانشگات بپرسی بهتره اینجور چیزا بعضی موقع ها دانشگاه به دانشگاه فرق داره