PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره: از بین این سه مدل مانیتور کدام را انتخاب میکردید؟

osmaan
24-04-2012, 12:32
سلام دوستان
من میخوام اواخر اردیبهشت(به خاطر اومدن به نمایشگاه کتاب) از تهران مانیتور بخرم میخواستن نظرتون رو درمورد این سه مدل بدونم

انتظارانی که من دارم
رنگ ها رو درست نشون بده
حاله سفید از کنار نداشته باشه یا حداقل کم باشه
رنگ مشکی رو تا جای ممکن خوب نشون بده
زاویه دید بسیار خوبی داشته باشه
بشه راحت مانیتور رو چرخوند و زاویه داد

بودجه هم به گفته سایت های فروش تا 450 تومن دارم که به احتمال زیاد تو بازار تهران میشه کمتر هم پیدا کرد

مدل ها:
samsung PX23720
asus ML238H
asus ML239H
راستی گارانتی کننده اسوس که اگر رسمی هست رسمی باشه یا اگر نیست مطمئن باشه معرفی کنید لطفا

PC_Expert
24-04-2012, 14:25
سلام

با مشخصاتي كه گفتين فقط مانيتور با پنل IPS به درد شما ميخوره.

گزينه ي آخر از اين نوع هست.

farzan311
24-04-2012, 14:27
من asus ML239H رو دارم همه چیز هایی که میخوای رو دره فقط یکم تو مشکی میلنگه اونم وقتی که کل صفحه رو مشکی کنی و گرنه در کنار رنگ های دیگه به چشم نمیاد
گارانتی بازارگانی مهر داره که من الان یه ساله دارم مشکلی پیش نیومده براش

osmaan
25-04-2012, 11:09
من asus ML239H رو دارم همه چیز هایی که میخوای رو دره فقط یکم تو مشکی میلنگه اونم وقتی که کل صفحه رو مشکی کنی و گرنه در کنار رنگ های دیگه به چشم نمیاد
میشه زاویه رو به پایین بهش داد؟ تا چه حد؟
مثلا وقتی میخوابی کف اتاق میتونی فیلم رو بدون افت کیفیت ببینی؟

راستی از اطراح تو مشکی حاله سفید ایچاد میکنه؟

farzan311
25-04-2012, 12:51
میشه سرش رو پایین داد ولی زیاد نیست اصلا هم لازم نداره اگه کاملا از زیر هم به صفحه نگاه بکنی با وقتی که از روبرو میبینی فرقی نداره
حاله سفید رو هم من فقط وقت شب که تنها منبع نور مانیتور باشه و صفحه تماما سیاه باشه میبینم

osmaan
25-04-2012, 16:01
میشه سرش رو پایین داد ولی زیاد نیست اصلا هم لازم نداره اگه کاملا از زیر هم به صفحه نگاه بکنی با وقتی که از روبرو میبینی فرقی نداره
حاله سفید رو هم من فقط وقت شب که تنها منبع نور مانیتور باشه و صفحه تماما سیاه باشه میبینم
پس واقعا زاویه دیدش زیاده

حاله سفید زیاده یا کمه؟

حرکت دادن زاویه مانیتور به طرفین و بالا پایین نرمه یا مثل سامسونگ ها خیلی سفته؟

nima2040
25-04-2012, 16:17
حاله سفید نداره . برا من که وقتی صفحه سیاه باشه گوشه های تصویر یک مقدار به بنفش میزنه . این قضیه که اصلا منو اذیت نمیکنه. عوضش تصویر و رنگ خیلی عالی داره !

farzan311
25-04-2012, 16:39
حاله سفید نداره . برا من که وقتی صفحه سیاه باشه گوشه های تصویر یک مقدار به بنفش میزنه . این قضیه که اصلا منو اذیت نمیکنه. عوضش تصویر و رنگ خیلی عالی داره !
مال منم بنفشه :31:
اولش خیلی رو اعصاب بود بعد گفتم من که نمیخام صفحه سیاه بشینم با این نگاه کنم الان اصلا متوجه نمیشم
بالا پایین هم راحت میشه برا من که عالیه قبل این یه CRT داشتم باید یه نفر میومد کمک سرش رو بدم بالا:31:

Silvester69
26-04-2012, 01:37
با سلام
یه مانیتور CRT قدیمی دارم که تنها مشکلش فرکانس شدیدا پایینشه و چشمامو داره کور میکنه:18: و به همین دلیل میخوام یکی دیگه بگیرم...
حالا پانلهای TN که اصلا پسندم نیست چون اولا زاویه دیدشون
فوق العاده بده؛یعنی علیرغم اینکه ادعا میشه زاویشون 160/170 هست،اگه یه ذره کج به صفحه نگاه کنیم نه تنها رنگها به هم میریزه بلکه اصلا صفحه سیاه میشه!..
حالا شما که ML239 رو دارین بگین که آیا IPS ها هم همینطورند یا از زوایای مختلف رنگشون به هم نمیریزه؟؟
و اینکه زمان پاسخگویی این مانیتور مشکلی تو بازیها و فیلمهای سریع ایجاد نمیکنه؟چون زیاد میخام باهاش فیلم ببینم.
و در نهایت آیا رنگها در این مانیتور مثل مانیتورهای CRT زیبا ودلنشینه یا مثل TNها سرد و بی رنگه؟
با تشکر:40:

nima2040
26-04-2012, 11:44
سلام دوست عزیز ،
مانیتورهای ML239 یا ML229 از زاویه دید بالایی برخوردارند و رنگشون از هر زاویه ای به هم نمیریزه فقط یک مقدار تو رنگ ساه وقتی زاویه رو تغییر میدی به بنفش میزنه که اونم مشکل بزرگی نیست ! از همه مهمتر رنگش هست که از CRT هم خیلی بهتر هست . کلا با CRT قابل مقایسه نیست ! رنگهاش پر رنگ ، زنده و شفاف هست . میارزه واقعا !

farzan311
26-04-2012, 12:09
سلام دوست عزیز ،
مانیتورهای ML239 یا ML229 از زاویه دید بالایی برخوردارند و رنگشون از هر زاویه ای به هم نمیریزه فقط یک مقدار تو رنگ ساه وقتی زاویه رو تغییر میدی به بنفش میزنه که اونم مشکل بزرگی نیست ! از همه مهمتر رنگش هست که از CRT هم خیلی بهتر هست . کلا با CRT قابل مقایسه نیست ! رنگهاش پر رنگ ، زنده و شفاف هست . میارزه واقعا !
دقیقا همینطور که دوستمون گفتند هست
باز من تاکیید میکنم باید کل صفحه رو سیاه کنید تا اون بنفش ها رو ببینید و گرنه در فیلم و بازی و ... دیده نمیشه

osmaan
26-04-2012, 18:56
مرسی از همه دوستان فکر کنم این دقیقا همون چیزی هست که من میخوام
فقط مثل اینکه کلی وارد کننده و گارانتی کننده داره کدوم گارانتی کننده بهترین خدمات و مطمئن هست؟

Silvester69
26-04-2012, 21:56
سلام دوست عزیز ،
با تشکر از شما.
واقعا رنگ IPS ها از CRT هم بهتره!؟ پس برای همیشه باید با پانل TN خداحافظی کرد...
فقط در مورد زمان پاسخگویی نگفتید.در فیلمها و بازیهای سریع مشکلی ایجاد نمیکنه؟ و اینکه گارانتی معتبرش کدومه؟

nima2040
27-04-2012, 11:49
خواهش میکنم ،
بله بهتر هست.زمان پاسخگوییش 5 میلی ثانیه هست ولی من تا حالا مانیتور 2 میلی ثانیه ندیدم که بتونم مقایسه کنم و نظر بدم.تو فیلم و بازی هم از نظر زمان پاسخ دهی اذیت نشدم.گارانتیش هم شرکت بازرگانی مهر هست.

Silvester69
28-04-2012, 23:48
دوستان بعد از تحقیقات مفصل تصمیم گرفتم ML239H رو بگیرم اما تو یزد دنبالش گشتم و کسی اینو واسه فروش نداشت! اکثرا میگفتن چون اسوس خدمات پس از فروش تو یزد نداره و گارانتیش مطمئن نیست
نمیاریم... چند تایی هم گفتند میخوای برات سفارش میدیم حداقل 460 تومن برات درمیاد...و همشون اصرار شدیدی دارند که مانیتورهای الجی و سامسونگ رو به مشتری بدن!فقط یه فروشنده بود که اونم فقط ML229 داشت.میشه بگین تفاوت 239 و 229 فقط در سایزشونه یا اختلافات کیفیتی هم دارند؟جالبه که کاتالوگ هردو مدل رو از وبسایت اصلی اسوس گرفتم،زمان پاسخگویی ML239 رو زده 5MS اما تو کاتالوگ ML229 رمان پاسخگویی رو زدن 6MS
خلاصه که گیج شدم اگه نظری دارین بگین:13:

nima2040
29-04-2012, 13:03
دوستان بعد از تحقیقات مفصل تصمیم گرفتم ML239H رو بگیرم اما تو یزد دنبالش گشتم و کسی اینو واسه فروش نداشت! اکثرا میگفتن چون اسوس خدمات پس از فروش تو یزد نداره و گارانتیش مطمئن نیست
نمیاریم... چند تایی هم گفتند میخوای برات سفارش میدیم حداقل 460 تومن برات درمیاد...و همشون اصرار شدیدی دارند که مانیتورهای الجی و سامسونگ رو به مشتری بدن!فقط یه فروشنده بود که اونم فقط ML229 داشت.میشه بگین تفاوت 239 و 229 فقط در سایزشونه یا اختلافات کیفیتی هم دارند؟جالبه که کاتالوگ هردو مدل رو از وبسایت اصلی اسوس گرفتم،زمان پاسخگویی ML239 رو زده 5MS اما تو کاتالوگ ML229 رمان پاسخگویی رو زدن 6MS
خلاصه که گیج شدم اگه نظری دارین بگین:13:
من ml229 رو دارم . زمان پاسخ دهیش هم 5ms هست.فکر نمیکنم فرقی با هم داشته باشن، فرقشون فقط تو سایزه.

osmaan
02-05-2012, 18:06
دوستانی که دارن میشه بگن داخل جعبه چه چیز هایی هست و اگر میشه یه عکس از کارت گارانتی بزارید
کلا موقع خرید به چه چیز هایی باید دقت کرد؟
اگر فروشگاه منصفی میشناسید لطفا پخ کنید

ممنون

osmaan
04-05-2012, 11:39
کسی نیست جواب بده؟

farzan311
04-05-2012, 14:19
تو جعبه سه تا کابل برقه یکی سه شاخه دو تا دو شاخه که البته فرق دارند
دو تا کابل هم هست یکی dvi vga یکی هم Dvi hdmi پایه و خود مانیتور
کارت گارانتی بازارگانی مهر هم کنار جعبه است کلی هم چسب زدند روش:31:
اگه هم همونجا تو مغازه تستش میکنی که ببین پیکسل سوخته ای چیزی نداشته باشه

osmaan
04-05-2012, 16:51
تو جعبه سه تا کابل برقه یکی سه شاخه دو تا دو شاخه که البته فرق دارند
دو تا کابل هم هست یکی dvi vga یکی هم Dvi hdmi پایه و خود مانیتور
کارت گارانتی بازارگانی مهر هم کنار جعبه است کلی هم چسب زدند روش:31:
اگه هم همونجا تو مغازه تستش میکنی که ببین پیکسل سوخته ای چیزی نداشته باشه
مرسی
میگم بازرگانی مهر هم مثل بقیه اگر کمتر از 3 تا پیکسل سوخته بود قبول نمیکنه؟
فروشنده با انصاف میشناسی یه تخفیی بده ؟ به نظرت اگر از خوده مهر بگیرم ارزون تر میافته یا نه با نماینده هاش فرقی نمیکنه؟

راستی من شنیدم سازگار هم مثل اینکه مانیتور اسوس وارد کرده درسته؟

farzan311
04-05-2012, 18:23
مرسی
میگم بازرگانی مهر هم مثل بقیه اگر کمتر از 3 تا پیکسل سوخته بود قبول نمیکنه؟
فروشنده با انصاف میشناسی یه تخفیی بده ؟ به نظرت اگر از خوده مهر بگیرم ارزون تر میافته یا نه با نماینده هاش فرقی نمیکنه؟

راستی من شنیدم سازگار هم مثل اینکه مانیتور اسوس وارد کرده درسته؟
من از اصفهان طالقانی گرفتم فروشنده اش هم خوب بود تخفیف داد 10 تومن
پیکسل سوخته هم نداشتم ولی برام تست کرد هیچ مشکلی هم نداشت
در مورد سازگار هم نمیدونم ولی کلا گارانتی بدرد نخوری هست

osmaan
12-05-2012, 20:34
سلام دوستان
یه سوال دارم که اگر زودتر جواب بدید ممنون میشم فردا پس فردا میخوام بخرم
فرق بین ml229 و ml239 فقط توی سایز هست یا در واقعیت تفاوت های دیگه ای داره؟
از نظر سایز چقدر اختلافش احساس میشه؟

osmaan
13-05-2012, 20:12
كسی نبست؟جواب بده

osmaan
17-05-2012, 20:54
سلام دوستان
بلاخره یه ML229 خریدم اول میخواستم 239 بخرم که با توجه به اینکه فقط تو سایز اختلاف داشت ترجیح دادم این مدل رو بخرم

K!ng of th3 K!ngs
17-05-2012, 21:30
خب چطوریه؟منم میخاوم یه دونه بگیرم.کیفیتش خوبه؟