PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اجرا نشدن ويندوز و نصب نشدن ويندوز جديد(نشناختن هارد)

lMlOlHlSlElNl
21-04-2012, 02:35
سلام دوستان من يه مشكلي برام پيش اومده اونم اينكه من يه سري فايل داشتم تو درايو c كه دانلودي بودن و پاك شده بودند اومدم اونا رو ريكاوري كنم با نرم افزار recovery my files كه چيزي پيدا نكرد بعد كامپيوتر و خاموش كردم موقعي كه دوباره روشن كردم ديگه ويندوز بالا نيومد و هارد رو هم ديگه نشناخت حتي موقع نصب ويندوز با انواع ويندوز ها هم تست كردم هم xp هم 7 حتي با ويندوز 8 كه از خود مايكروسافت دانلود كرده بودم هم امتحان كردم ولي نشناخت در ضمن توي منوي بوت و بايوس هم هارد و نميشناسه تنظيمات بايوس هم روي ديفالت گذاشتم باز هم نشناخت
ممنون ميشم كمكم كنيد
عكسهاشون هم ميذارم

تصوير وقتي كه سيستم و ميگذاري تا خودش بالا بياد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تصوير منوي بوت

تصوير ستاپ بايوس

تصوير هنگام نصب ويندوز

lMlOlHlSlElNl
21-04-2012, 10:11
در ضمن من با اينكه هيچ فلاپي درايوي ندارم ولي هم تو بوت و هم تو بايوس فلاپي درايو و مياره

lMlOlHlSlElNl
21-04-2012, 10:11
در ضمن من با اينكه هيچ فلاپي درايوي ندارم ولي هم تو بوت و هم تو بايوس فلاپي درايو و مياره

lMlOlHlSlElNl
21-04-2012, 10:52
كابل ساتا هم جابجا كردم ولي درست نشد

EXTREME
21-04-2012, 11:25
هارد تون ساتا است
اول از همه اتصالات هارد رو چک کنید و جای کابل دیتا رو عوض کنید و با یک کابل دیگه هم تست کنید
کانکتور برق چک بشه اگه از تبدیل برق استفاده میکنید برای ساتا از یک تبدیل برق دیگه استفاده کنید با برق ساتای مستقیم بزنید بهش
اگه درست نشد از تب advance بایوستون یک عکس بزارید میتونه این مشکل از تنظیمات بایوس باشه
علت بعدی از پاور
علت بعدی خود هارد که به ترتیب بررسی میکنیم
مشکل قطعا از ویندوز نیست چون هارد در بایوس شناسایی نمیشه

lMlOlHlSlElNl
21-04-2012, 17:04
هارد تون ساتا است
اول از همه اتصالات هارد رو چک کنید و جای کابل دیتا رو عوض کنید و با یک کابل دیگه هم تست کنید
کانکتور برق چک بشه اگه از تبدیل برق استفاده میکنید برای ساتا از یک تبدیل برق دیگه استفاده کنید با برق ساتای مستقیم بزنید بهش
اگه درست نشد از تب advance بایوستون یک عکس بزارید میتونه این مشکل از تنظیمات بایوس باشه
علت بعدی از پاور
علت بعدی خود هارد که به ترتیب بررسی میکنیم
مشکل قطعا از ویندوز نیست چون هارد در بایوس شناسایی نمیشه
از راهنماييتون خيلي ممنونم
راستش من جاي كابل ساتا رو عوض كردم ولي مشكل همچنان باقي بود كابل برق هم فكر ميكنم وصل باشه چون چراغ قرمز روي كيس دائما روشنه البته هيچ تغييري نميكنه و ثابته
حتما عكس از تب advanced هم براتون ميگذارم
بله همونطور كه شما فرموديد به نظر نمياد مشكل از ويندوز باشه چون ويندوز خودش نميتونه بالا بياد واين مشكل به يه مرحله قبل از ويندوز برميگرده
به نظر خودم اشكال از كابل هم نميتونه باشه چون قبل از اينكه سيستم خراب شه من داشتم باهاش كار ميكردم تغيير سخت افزاري هم ندادم و همچنين مشكل از مادربرد هم نميتونه باشه چون هم جاي كابل و عوض كردم هم اينكه دي وي دي رايترم كه اون هم با ساتا وصله رو ميشناسه
البته نميدونم هارد سوخته يا نه چون هيچ بوقي يا اروري كه بيانگر اشكال هارد باشه شنيده يا ديده نميشه فقط مشكل عدم شناساييه ممنون ميشم اگه در اين مورد هم كمكم كنيد
اين هم عكس از تب advanced در بايوس

اينهم تصوير بخش onboard devices configuration كه در عكس بالا مشخص كردم

اضافه كنم كه مارد بردم asus p5b و هاردم هم maxtor 500gig
ببخشيد كه به زحمتتون ميندازم واقعا ممنونم

EXTREME
21-04-2012, 17:29
خوب اینطوری که معلوه تنظیمات بایوس هم درسته
شما با یک پاور دیگه هارد رو چک کنید اگه درست نشد اون کابل برق هایی که گفتم حتما چک کنید درسته چراغ هارد روشن میشه ولی بعضی اوقات با این کارها درست میشه حتما اگه از تبدیل برق استفاده میکنید یک تبدیل برق دیگه بزنید یا از برق مستقیم ساتا استفاده کنید و با یک پاور دیگه هارد رو چک کنید
اگه با اینکارها درست نشد دیگه میتونیم بگیم مشکل از هارده
حالا اگه از هارد بود هارد رو بزنید به پاور و بگین هارد موتورش کار میکنه یا نه

lMlOlHlSlElNl
21-04-2012, 19:20
خوب اینطوری که معلوه تنظیمات بایوس هم درسته
شما با یک پاور دیگه هارد رو چک کنید اگه درست نشد اون کابل برق هایی که گفتم حتما چک کنید درسته چراغ هارد روشن میشه ولی بعضی اوقات با این کارها درست میشه حتما اگه از تبدیل برق استفاده میکنید یک تبدیل برق دیگه بزنید یا از برق مستقیم ساتا استفاده کنید و با یک پاور دیگه هارد رو چک کنید
اگه با اینکارها درست نشد دیگه میتونیم بگیم مشکل از هارده
حالا اگه از هارد بود هارد رو بزنید به پاور و بگین هارد موتورش کار میکنه یا نه
متاسفانه پاور ديگه اي نداشتم كه تست كنم ولي كابلهاي برق و تست كردم هارد كار ميكنه و ميچرخه و كابل ساتاي ديتا هم عوض كردم ولي باز نميشناسه
يه كار ديگه هم كردم كه ديگه مطمئن شدم اشكال از كابل برق و ديتا و مادربرد نيست
من دي وي دي رايترم،هم كابل برقش ساتا هست و هم كابل ديتاش دقيقا مثل هاردم ولي بايوس دي وي دي رايتر و ميشناسه و هارد و نميشناسه من هم اومدم يه كاري كردم،جاي كابلهاي دي وي دي رايتر و با كابلهاي هارد عوض كردم كه نتيجش اين شد كه كابلهاي ساتايي كه قبلا به هارد وصل بود و هارد و نميشناخت دي وي دي رايتر و شناخت ولي كابلهاي ساتايي كه به قبلا به دي وي دي رايتر وصل بود و اونو ميشناخت نتونست هارد و بشناسه و به احتمال خيلي زياد مشكل از هارد بايد باشه
البته اينجا رو متوجه نميشم كه با وجود اينكه كابل برق كار ميكنه و هارد ميچرخه چرا نميتونه شناسايي كنه؟!

lMlOlHlSlElNl
13-05-2012, 11:33
مشکل من کما کان باقیست
دوستان و اساتید اگه میتونن کمکم کنن چون الان هارد گرونه ضمن اینکه اطلاعاتم از دست میره
چند جا برای تعمیر بردمش ولی همشون بعد از معطلی زیاد گفتن که نمیتونن درستش کنن فقط یه جا بردمش گفت میشه ولی هفتاد هشتاد تومن هزینش میشه اطلاعاتت هم از دست میره دیگه مطمئن شدم که میخواد صفحه های هارد وعوض کنه منم منصرف شدم
با نرم افزار gparted هم تست کردم اونجا هم نشناخت
ولی هنوز وقتی کابلها رو بهش وصل میکنم هارد میچرخه و داغ میشه
ممنون میشم راهنمایی کنید

nikebat
29-03-2014, 09:53
خوبه ما شما روشن میشه مال من روشن هم نمیشه 250 مکستور شماره آی سی 040116600 هر کی این برد داره یک زنگ بزنه ما هم خبر کنه 09398106358