PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل صورتی شدن مانیتور و هنگ کردن

kamron_devil
20-04-2012, 21:59
سلام دوستان . من گاهی اوقات تو محیط برنامه مکس همه صفحه صورتی میشد و هنگ می کرد که مجبور به ریستارت میشدم. حالا تو دکستاپ هم یک بار اینجوری شد ولی سریع از صورتی در اومد و پیغام داد که گرافیک ازکار افتاده و ریکاوری شده . همه چیز درست شد منظورم. کسی می دونه مشکل از چیه؟! ویروس می دونم نیست. مشخصات دستگاهم اینه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

cpu i5 2500k
motherboard asus p8p67
gpu evga geforce gtx 550 ti
ram corsair 4gig
power 700wat

EXTREME
20-04-2012, 22:02
بهتره یک بار ویندوز عوض بشه و درایور گرافیک آپدیت بشه
درست نشد دمای گرافیک رو اول از همه چک کنید اگه دمای گرافیک خوب بود مشکل میتونه از گرافیک باشه اگه از گرافیک باشه
میتونه از قطع شدن ارتباط gpu با چیپ رم باشه
بهتره گرافیک روی یه سیستم دیگه چک بشه تا معلوم بشه مشکل از کجاست

kamron_devil
21-04-2012, 13:02
مرسی مهرداد جون. ویروس کشی کردم چیزی نبود. گرافیک هم آپدیت شده اخریشه. ولی دمای cpu رو کجا ببینم؟!

EXTREME
21-04-2012, 13:04
مرسی مهرداد جون. ویروس کشی کردم چیزی نبود. گرافیک هم آپدیت شده اخریشه. ولی دمای cpu رو کجا ببینم؟!
دمای سی پی یو از hw montor همراه با دمای گرافیک
تست پایداری هم انجام بدین

kamron_devil
21-04-2012, 16:34
مهرداد جون فارسی بگو و زیاد توضیح بده. می گم من کامپیوترم به این سری ها وصله که مثلا وقتی روشنش می کنه چند دقیقه بعد برق میاد تو کامپیوتر یعنی از این محافظ یخچالها. به نظرت از اون نیست؟! برق رو کنترل می کنه. شاید برق کم برسه این حرفها؟!

EXTREME
21-04-2012, 17:25
مهرداد جون فارسی بگو و زیاد توضیح بده. می گم من کامپیوترم به این سری ها وصله که مثلا وقتی روشنش می کنه چند دقیقه بعد برق میاد تو کامپیوتر یعنی از این محافظ یخچالها. به نظرت از اون نیست؟! برق رو کنترل می کنه. شاید برق کم برسه این حرفها؟!
خوب بزن به برق مستقیم ببین چی میشه
بهت دقیق گفتم چه کارهایی رو انجام بدی کجاشو نفهمیدی ؟

EXTREME
21-04-2012, 17:31
تست پایداری با نرم افزار furmark انجام بده برای اینکه ببینیم گرافیک درتست پایداری بازم براش مشکل بوجود میاد نه و دمای گرافیک هم حین تست ببینم چقدر است

اون hw monitor هم یک نرم افزار است برای دیدن دمای قطعات از سایت
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دانلود کن
اون مورد برق به علاوه مواردی رو که من در پست های قبلی گفتم رو چک کن

kamron_devil
22-04-2012, 18:35
مهرداد جئن سلام چاکرم با این برنامه تست دما تست کردم ببین خوبه بده. والا اینطور که چشمای من می بینه همه چیر آرومه من چقدر خوشبختم. همه چیز نرماله
up98.org/upload/server1/02/i/scslbfcderpkerq9zeg.jpg

kamron_devil
22-04-2012, 18:46
مهرداد جون این برنامش گزینه زیاد داره یعنی هم رزولیشن ها مختلفی داره . مثلا ریزولیشن مانیتورم 1440 900 یک گزینه داره 15 مین با همین که گفتم . بعد catuin داده میگه خطری هست این حرفها نزنم بترکه. می گم بیخیالش شم بهتره ها. شاید با همون سرایی درست شه.

EXTREME
22-04-2012, 19:19
مهرداد جون این برنامش گزینه زیاد داره یعنی هم رزولیشن ها مختلفی داره . مثلا ریزولیشن مانیتورم 1440 900 یک گزینه داره 15 مین با همین که گفتم . بعد catuin داده میگه خطری هست این حرفها نزنم بترکه. می گم بیخیالش شم بهتره ها. شاید با همون سرایی درست شه.
دمای گرافیک معلوم نیست یا ورژن نرم افزارتو آپدیت کن یا از تب سنسور نرم افزار gpu-z عکس بزار
دوتا عکس میخوام یکی در حالت بیکاری گرافیک و یکی هم در حالت پرکاری در زمان تست با furmark
شما همون ریزولیشن پیش فرض رو با anti aliasing 4x انتخاب کن و تست بگیر از 10 دقیقه بیشتر نشه در حین تست بعد از 10 دقیقه ببین دمای گرافیک چقدر میشه و fan speed رو هم ببین چقدر میشه و ببین خرابی در تصویر هست یا نه
اگر تغییراتی در تنظیمات گرافیک در nvidia control panel ایجاد کردید به حالت پیش فرض ببرید
اگه با اینکارها درست نشد باید گرافیک روی یه سیستم دیگه تست بشه

kamron_devil
22-04-2012, 20:06
با اون ریزولیشن مانیتورم می گفت نمی تونه full screen باشه منم یک پله کمتر گرفتم
این حالت بیکاری

up98.org/upload/server1/02/i/e249mthbyi56l63nyxil.gif

این هم بعد از چک
up98.org/upload/server1/02/i/eq6hoo56m65fqqneneu2.gif ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fserver1%2F02%2Fi%2Feq6hoo56m65fqqneneu2.gif)

این هم با خود برنامه.
up98.org/upload/server1/02/i/cqqji9djbeqw1320vo.jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fserver1%2F02%2Fi%2Fcqqji9djbeqw1320vo.jpg)

مشکلی پیش نیومد. حاجی نترکیده باشه گرافیکم . صدا فنش بیشتر شده بود. ببین خوبه دیگه تست نخواه فقط :) . مرسی

EXTREME
22-04-2012, 20:45
با اون ریزولیشن مانیتورم می گفت نمی تونه full screen باشه منم یک پله کمتر گرفتم
این حالت بیکاری

up98.org/upload/server1/02/i/e249mthbyi56l63nyxil.gif

این هم بعد از چک
up98.org/upload/server1/02/i/eq6hoo56m65fqqneneu2.gif ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fserver1%2F02%2Fi%2Feq6hoo56m65fqqneneu2.gif)

این هم با خود برنامه.
up98.org/upload/server1/02/i/cqqji9djbeqw1320vo.jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fserver1%2F02%2Fi%2Fcqqji9djbeqw1320vo.jpg)

مشکلی پیش نیومد. حاجی نترکیده باشه گرافیکم . صدا فنش بیشتر شده بود. ببین خوبه دیگه تست نخواه فقط :) . مرسی
خوب دوست من وقتی دمای گرافیک بالاتر بره دور فنش بیشتر میشه نویرشم بیشتر میشه دیگه نترس نمیترکه
برند گرافیکتون چیه مدل مرجع است ؟
دمای گرافیک یکم بالاست

kamron_devil
23-04-2012, 15:34
می دونم منظورم از ترکیدن با این قضیه این برنامه بود. والا evga هستش فکر می کنم. ولی چند روزه اونطوری نشده ها میگم شاید تو هفته 1 بار بشه شایدم خودش خوب شده . به هر حال مرسی از اینگه وقت گزاشتی و کمکم کردی مرسی.