PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل بالا نیامدن مادربرد گیگا 8I945G

مديريت
19-04-2012, 12:45
با سلام مادر برد من مدل GIGABYTE 8I945G هست
روز گذشته در بایوس همینطوری تنظیمات هشدار دما رو تغییر دادم دیدم بالا نمیاد
هر کاری کردم بازم بالا نیومد بعد با استفاه از دکمه F6 اومدم Load Fail-Safe Defaults انجام دادم به حال اول برگرده اما بدتر شد. بعد از این ، عملا دیگه بالا نمیاد فیلمی که لینکشو دادم دقت کنید سیستم قبلا بعد از شناسایی قطعات سخت افزاری وارد ویندوز میشد اما الان یه صفحه دیگه میاد و مینویسه 4 بخش پیدا نشدن کلا هاردم رو نمیخونه هارد رو به سیستم دیگه ای زدم اونجا براحتی خوندش هارد دیگری رو به سیتسم خودم زدم اونم نمیخونه بدتر از همه اینه حتی زمانیکه میذارمش روی حالت سی بوت ، حتی اونم نمیخونه و مثلا سی دی ویندوز توش باشه لود نمیکنه . نمیدونم چیکار دیگه باید بکنم
باتری در اوردم مجددا جا زدم حتی باتری دیگری انداختم اما جواب نداده لطفا کمکم کنید
کیفیت فیلم کمه اما معلوم هست چی به چی میشه
ورژن بایوسش F6 هست
لینک فیلم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fw7hzkb92kozx)
نکته ای که شاید در عیب یابی مهم باشه اینه که از پاور سیستم مدتی هست صدای فیس فیس میاد مخصوصا موقع اسکرول کردن موس هرچند پاور به موس زیاد ربطی نداره اما این اتفاقی هست که دقیقا می افته من نمیدونستم قبلا فکر میکردم هارد فیس فیس میکنه اما الان که هارد باز کردم دیدم صدا از پاور هست

EXTREME
19-04-2012, 12:59
با توجه به ویدوئویی که دیدم سیستم شما مشکل سخت افزاری نداره حالت sata mode رفته رو حالت رید که از شما میخواد ctrl+c رو بزنید برای تنظیمات رید به همین دلیل وقتی ویندوز میخواد بوت بشه ریست میشه سیستم و درنتیجه دوباره عملیات post screen انجام میشه
شما باید برید تو ستاپ سیستم و حالت sata mode رو بزارین روی ide یا ata

مديريت
19-04-2012, 13:10
با توجه به ویدوئویی که دیدم سیستم شما مشکل سخت افزاری نداره حالت sata mode رفته رو حالت رید که از شما میخواد ctrl+c رو بزنید برای تنظیمات رید به همین دلیل وقتی ویندوز میخواد بوت بشه ریست میشه سیستم و درنتیجه دوباره عملیات post screen انجام میشه
شما باید برید تو ستاپ سیستم و حالت sata mode رو بزارین روی ide یا ata
سلام متاسفانه در کدوم بخشش هست رو نمیدونم یه تنظیمی فقط داره اونم ATA و RAID داره که من هر چی اونارم تغییر میدم بازم فرقی نمیکنه ازتون میخوام کاتالوگ رو دانلود کنید در بخش های انتهای کاتالوگ مادربرد توضیحات کامل بایوس هست اگر زحمتی نیست گزینه به گزینه برام بنویسید چه کنم
لینک دانلود کاتالوگ مادر برد : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] asia%2FFileList%2FManual%2Fmotherboard_manual_8i94 5g)
در اینجا دوتا عکس از دو بخش مادربردم میذارم اون گزینه ای که الان روی RAID هست رو ATA کردم ولی بازم همونطوریه عکس دومم احتیاطی گذاشتم
فقط صفحه اول ویندوز بالا میاد و مجدد ریستارت میکنه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
19-04-2012, 13:17
سلام متاسفانه در کدوم بخشش هست رو نمیدونم یه تنظیمی فقط داره اونم ATA و RAID داره که من هر چی اونارم تغییر میدم بازم فرقی نمیکنه ازتون میخوام کاتالوگ رو دانلود کنید در بخش های انتهای کاتالوگ مادربرد توضیحات کامل بایوس هست اگر زحمتی نیست گزینه به گزینه برام بنویسید چه کنم
لینک دانلود کاتالوگ مادر برد : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] asia%2FFileList%2FManual%2Fmotherboard_manual_8i94 5g)

الان حالت هارد شما رو رید است باید برید حالت هارد رو بزارین رو ata بعدش باید f10 بزنید و تنظیمات رو سیو کنید
کار دیگه ای لازم نیست انجام بدین
لینک برای من باز نمیشه

مديريت
19-04-2012, 13:41
الان حالت هارد شما رو رید است باید برید حالت هارد رو بزارین رو ata بعدش باید f10 بزنید و تنظیمات رو سیو کنید
کار دیگه ای لازم نیست انجام بدین
لینک برای من باز نمیشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
الان در عکس فوق حالت RAID گذاشتم روی ATA اما بازم همونطوریه
لینک صفحش دانلود کاتالوگ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] products%2Fproduct-page.aspx%3Fpid%3D1909%26dl%3D1)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

EXTREME
19-04-2012, 13:44
عکساتو اینجا آپلود کن و دوباره بزار

EXTREME
19-04-2012, 13:57
لینک صفحش دانلود کاتالوگ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] products%2Fproduct-page.aspx%3Fpid%3D1909%26dl%3D1)
شما باید در این عکس اون حات رید رو غیر فعال کنید ئ گزینه ی on chip sata mode رو بزارید رو pata یا ide یا ata

مديريت
19-04-2012, 13:59
عکساتو اینجا آپلود کن و دوباره بزار

1. ببخشید من اینقدر عجله دارم و تند تند سوال میذارم چون سیستم از دیروز ترکیده و منم بهش نیاز شدید دارم و اگر امروز نتونمخودم درستش کنم باید حتما ببرمش بیرون الان دیر شده به اندازه کافی چون واقعا کارم عقب افتادم ببخشیدا
2. عکس هارو لینکاشونو درست کردم
3. لینک کاتالوگ رو هم درست کردم حتما دانلدو کنید کاتالوگ رو بهتر بتونید کمکم کنید . مرسی این تایپیک چون فیلم و عکس توشه برای خیلیا ممکنه کمک رسان باشه بعدا هم

EXTREME
19-04-2012, 14:01
1. ببخشید من اینقدر عجله دارم و تند تند سوال میذارم چون سیستم از دیروز ترکیده و منم بهش نیاز شدید دارم و اگر امروز نتونمخودم درستش کنم باید حتما ببرمش بیرون الان دیر شده به اندازه کافی چون واقعا کارم عقب افتادم ببخشیدا
2. عکس هارو لینکاشونو درست کردم
3. لینک کاتالوگ رو هم درست کردم حتما دانلدو کنید کاتالوگ رو بهتر بتونید کمکم کنید . مرسی این تایپیک چون فیلم و عکس توشه برای خیلیا ممکنه کمک رسان باشه بعدا هم
عکس هارو دیدم جوابتون رو دادم باید حالت رید gigaraid function رو غیر فعال کنید و on chip satat mode رو از حالت auto بزارین رو ide یا ata یا pata

مديريت
19-04-2012, 14:07
عکس هارو دیدم جوابتون رو دادم باید حالت رید gigaraid function رو غیر فعال کنید و on chip satat mode رو از حالت auto بزارین رو ide یا ata یا pata
همچین گزینه هایی نداره اخه ببینید
اون GIGA RAID FUNCTION گذاشتم روی ATA ولی برای ON CHIP گزینه هایی که میفرمایید نداره

EXTREME
19-04-2012, 14:12
همچین گزینه هایی نداره اخه ببینید
اون GIGA RAID FUNCTION گذاشتم روی ATA ولی برای ON CHIP گزینه هایی که میفرمایید نداره

بزارید رو حالت combined
حالت رید گزینه ی پایینی رو هم disable کنید

EXTREME
19-04-2012, 14:21
خوب بود از محیط بایوس که داری تنظیماتشو انجام میدی یک فیلم هم میگرفتی

مديريت
19-04-2012, 15:21
خوب بود از محیط بایوس که داری تنظیماتشو انجام میدی یک فیلم هم میگرفتی
اینم فیلم در این فیلم همون کارهایی که فرمودید انجام میدم اما بازم بالا نمیاد در بخش دوم فیلم از منوی بوت اون رو روی سی دی رام میذارم اما همونطور که میبینید حتی از روی سی دی رام هم شرو.ع بخوخواندن ویندوز نمیکنه
راستی ویندوز روی هاردم رو عوض کردم توسط سیستم دیگه ولی بازم همین آش و همین کاسه اصلا نمیشه هارد نمیشناسه که بگم مثلا ویندوز بریزم روش
اصرار دارم کاتالوگ دانلود کنید چون گزینه هایی که میگید هیچکدوم رو نداره حالا فیلم رو ببینید بهتر متوجه میشید
لینک فیلم : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دیشب میخواستمک بایوس بروز کنم ولی شانسی فلاپی نداشتم بنظرتون اون میتونه راه حلی باشه یا چون خطرناکه و تاحالا هم انجام ندادم نکنم ؟

EXTREME
19-04-2012, 18:02
اینم فیلم در این فیلم همون کارهایی که فرمودید انجام میدم اما بازم بالا نمیاد در بخش دوم فیلم از منوی بوت اون رو روی سی دی رام میذارم اما همونطور که میبینید حتی از روی سی دی رام هم شرو.ع بخوخواندن ویندوز نمیکنه
راستی ویندوز روی هاردم رو عوض کردم توسط سیستم دیگه ولی بازم همین آش و همین کاسه اصلا نمیشه هارد نمیشناسه که بگم مثلا ویندوز بریزم روش
اصرار دارم کاتالوگ دانلود کنید چون گزینه هایی که میگید هیچکدوم رو نداره حالا فیلم رو ببینید بهتر متوجه میشید
لینک فیلم : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2Fpksqdi577n8g)
دیشب میخواستمک بایوس بروز کنم ولی شانسی فلاپی نداشتم بنظرتون اون میتونه راه حلی باشه یا چون خطرناکه و تاحالا هم انجام ندادم نکنم ؟
حالا میخوام ویدئو رو دانلود کنم ولی مکل شما فقط از اینه که حالت هارد رفته روی رید و باید بره رو حالت ide و .... تا سیستم بوت نمیشه نیاز به آپدیت بایوس هم نیست
حالا بزارید من ویدئو رو دانلود کنم
ویندوز هم باید با سی پی یو شما نصب بشه وگرنه روی یه سیستم دیگه نصب بشه وصل بشه به سیستم شما معمولا ویندوز بوت نمیشه چون سی پی یو رو درست نشناخته

EXTREME
19-04-2012, 18:19
الان شما on chip sata mode رو که رو auto بزارین و gigaraid function رو رو ata بازم همینطوری میشه ؟

مديريت
20-04-2012, 13:57
الان شما on chip sata mode رو که رو auto بزارین و gigaraid function رو رو ata بازم همینطوری میشه ؟

با سلام و تشكر از شما دوست بسيار عزيزم اقا مهرداد
واقعا پاسخگويي شما به اين شكل خيلي خوب و جاي تشكر داره
من چون تا برم اون فيلم آخر بگيرم و آپلود كنم شما در انجمن نبوديد و نميتونستمم صبر كنم بيشتر رفتم تعميرگاه اونجا بعد از دقيقت 4 ساعتو نيم تلاش ساعت 8:30 شب بلاخره فهميديم كه بايد در ست آپ گزينه
ON BOARD H/W GIGARAID غير فعال كنيم

چون ظاهار مادربرد بنده با چيپ ست RAID مشكل داره و در صورت فعال بودن اون نميتونه بدرتسي كار كنه البته مادربرد قديمي هست ولي از اولم همين مشكل داشت يادمه روز اول كه خريدمش هم موقع اسمبل شدن اين دو روز بعد تحويلم دادن و سه تا هارد عوض شد براش آخرم مثل اينكه يه طوري فهميده بودن بايد اينو غير فعلا كنن و بعدشم تحويلم داده بودن
در هر صورت بازم ممنونم ازش ما اميدوارم اين تايپيك بدرد كسي بخوره
راستي شما جايي كار ميكنيد اگر تهران آدرس بديد حداقل ما كه ميخوايم پول بديم بابت اين چيزا برسه به دوستانمون چون بابت اينكار از 42 تومن گرفت درحاليكه خودم اگر نميترسيدم ميشستم همه گزيه هاشو دونه دونه تست ميكردم ببين كدومشون درستش ميكنه
در پناه حق باشيد

EXTREME
20-04-2012, 14:03
با سلام و تشكر از شما دوست بسيار عزيزم اقا مهرداد
واقعا پاسخگويي شما به اين شكل خيلي خوب و جاي تشكر داره
من چون تا برم اون فيلم آخر بگيرم و آپلود كنم شما در انجمن نبوديد و نميتونستمم صبر كنم بيشتر رفتم تعميرگاه اونجا بعد از دقيقت 4 ساعتو نيم تلاش ساعت 8:30 شب بلاخره فهميديم كه بايد در ست آپ گزينه
ON BOARD H/W GIGARAID غير فعال كنيم

چون ظاهار مادربرد بنده با چيپ ست RAID مشكل داره و در صورت فعال بودن اون نميتونه بدرتسي كار كنه البته مادربرد قديمي هست ولي از اولم همين مشكل داشت يادمه روز اول كه خريدمش هم موقع اسمبل شدن اين دو روز بعد تحويلم دادن و سه تا هارد عوض شد براش آخرم مثل اينكه يه طوري فهميده بودن بايد اينو غير فعلا كنن و بعدشم تحويلم داده بودن
در هر صورت بازم ممنونم ازش ما اميدوارم اين تايپيك بدرد كسي بخوره
راستي شما جايي كار ميكنيد اگر تهران آدرس بديد حداقل ما كه ميخوايم پول بديم بابت اين چيزا برسه به دوستانمون چون بابت اينكار از 42 تومن گرفت درحاليكه خودم اگر نميترسيدم ميشستم همه گزيه هاشو دونه دونه تست ميكردم ببين كدومشون درستش ميكنه
در پناه حق باشيد
من چندین بار در پستهای قبلیم گفتم که رید رو diable کنید !!! بخونید پست هارو
اگه پست من رو میخوندید نیازی هم نبود ببرید تعمیر گاه
مین شما با رید مشکل نداره اون برای رید کردن هارد است دوتاهارد یا بیشتر منتها چون شما پیکربندی رید نکرده بود سیستم عامل بوت نمیشد هارد هم کاملا از بایوس شناخته شده بود
تو صفحه ی اول بخونید پستهامو شاید 3بار تکرار کردم رید رو غیر فعال کنید من فکر کردم شما کردین اینکارو بازم مشکل دارین
42 تومن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مديريت
21-04-2012, 19:07
من چندین بار در پستهای قبلیم گفتم که رید رو diable کنید !!! بخونید پست هارو
اگه پست من رو میخوندید نیازی هم نبود ببرید تعمیر گاه
مین شما با رید مشکل نداره اون برای رید کردن هارد است دوتاهارد یا بیشتر منتها چون شما پیکربندی رید نکرده بود سیستم عامل بوت نمیشد هارد هم کاملا از بایوس شناخته شده بود
تو صفحه ی اول بخونید پستهامو شاید 3بار تکرار کردم رید رو غیر فعال کنید من فکر کردم شما کردین اینکارو بازم مشکل دارین
42 تومن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

با سلام و تشكر مجدد بله شما اگر گزينشو بهم ميگفتيد ميكردم من متوجه نميشدم اصلا فكر نميكردم به اون گزينه ON BOARD H\W RAID مربوط باشه
بهرحال دستتون درد نكته بازم ميگم اگر شما مغازه اي داريد در تهران حتما در پيام خصوصي ادرس بديد ميگم ماكه رفت تو پاچمون پول داديم حداقل برسه به دوستان خوبي مثل شما باز ادم راضي هست اينطوري

EXTREME
22-04-2012, 14:20
با سلام و تشكر مجدد بله شما اگر گزينشو بهم ميگفتيد ميكردم من متوجه نميشدم اصلا فكر نميكردم به اون گزينه ON BOARD H\W RAID مربوط باشه
بهرحال دستتون درد نكته بازم ميگم اگر شما مغازه اي داريد در تهران حتما در پيام خصوصي ادرس بديد ميگم ماكه رفت تو پاچمون پول داديم حداقل برسه به دوستان خوبي مثل شما باز ادم راضي هست اينطوري
من تهران نیستم مشهد هستم