PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره ارتقا سیستم

omid_zendegi
15-04-2012, 21:22
سلام
سیستمی دارم که 4 سال پیش بستمش با این مشخصات اصلی
مین: abit an68sd
پردازنده: amd Athlon 64 X2 4800
رم: Geil ddr2 2*1 GB
گرافیک: XFX geforce 8600GT 256 MB
همون موقع پشیمون شدم که چرا 40 تومان بیشتر نزاشتم و یه دوهسته ای اینتل نگرفتم وسط گیم اول صدای آژیر پردازنده بلند میشد البته فقط بعضی وقتا اونهم تو بازی کرایسس. تو تبدیل فرمت فیلم هم خوب نیود
حالا باید ارتقا بدم گرافیکم که تابستون پارسال سوخت یه Gainward nvidia GT 240 1GB گرفتم الان قصد ارتقا دارم و دو راه بیشتر ندارم ارتقا کلی و اساسی که با توجه به قیمت های سرسام آور احتمالا به صرفه نیست با این قطعات
پردازنده : core i5 سری 2400 یا 2300 یا مدل های قدیمی تر
مین:
asus sabertooth 55i - asus p8h67 - asus p8p67
msi h61m-p33(B3) - msi h55m-e33
رم : DDR3 2*2GB
همین چندتا روی هم با پاور 800 ت میشن تازه دیگه گرافیکم با قدرت این سیستم تراز نیست
راهکار دیگه برای صرفه جویی ارتقا جزئی هست که شامل پردازنده و رم و پاور میشه با توجه به سوکت مین بردم قوی ترین پردازنده ای رو که ممکن بود انتخاب کردم .
پردازنده: AMD phenom X4 9950
رم یه دوگیگ دوال ddr2 که با قبلیا بشه 4 گیگ
همه بنچمارک ها رو دیدم این فنوم از core i5 که خیلی ضعیف تره و از اون بدتر از 4 هستهای های قدیمی اینتل که هم دوره ای خودش بودند هم ضعیف تره با توجه به اینکه باید مانیتورم رو هم عوض کنم بیشتر از 200 نمیتوم واسه پردازنده و رم هزینه کنم.
حالا به نظر شما با این ارتقا جزیی افزایش سرعت خوبی رو بدست میارم که ارزشش رو داشته باشه با توجه به اینکه اینا تکنولوژیهای قدیمی هستند. را ستش از حدود دوسال پیش که اینتل core i رو ارائه کرد قصد ارتقا داشتم و تا الان هم صبر کردم که ارزون تر بشن
با سپاس.

ah5483
06-06-2012, 23:41
دوست عریر
لطفا مشخص کنید چقدر بودحه دارید و برای چه قطعاتی در نظر گرفتید

و اینکه چه قطعاتی رو الان موجود دارید

یه مقدار نامفهوم نوشتبد