PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل DVD رایتر لپتاپ و نصب ویندوز؟

fireboy8766
15-04-2012, 18:24
روی لپتاپ هر کاری میکنم DVD داخل رام رو شناسایی نمیکنه و حتما باید ویندوز هم عوض بشه
فایل ویندوز رو روی فلش ریختم ولی از فلش معلوم نیست چرا بوت نمیشه و فایلهای روی فلش رو ظاهرا که متوجه نمیشه که از اون بوت بشه.
از طریق شبکه هم لود میکنه ولی در آخر شناسایی نمیکنه و ناتمام!

چیکار میشه کرد؟

وقتی توی شناسایی فلش و USB مشکل داره اگر DVD اکسنرنال هم بگیرم از کجا میتونم روی کار کردنش مطمئن بشم؟ چون از فلش لود نمیشه

مصطفی
15-04-2012, 18:41
فایل ویندوز رو که روی فلش بریزی که حتما بوت نمیشه
اول باید bios رو تنظیم کنی که اول از روی فلش بوت بشه نه هارد
دوم فلش باید bootable یاشه و avtive

fireboy8766
15-04-2012, 19:03
یکی از مشکلات اینه که لپتاپ قدیمیه و مال 3 -4 سال پیش
ولی در مورد بوت شدن از USB:
اول بایوس تعریف شده که USB بوت اول هست و بعد اپتیکال درایو و بعد شبکه ولی با این حال فایل هارو نمیخونه از USB

---------- Post added at 07:03 PM ---------- Previous post was at 07:03 PM ----------

اول بایوس تعریف شده که USB بوت اول هست و بعد اپتیکال درایو و بعد شبکه ولی با این حال فایل هارو نمیخونه از USB

EXTREME
15-04-2012, 22:18

---------- Post added at 07:03 PM ---------- Previous post was at 07:03 PM ----------

علاوه بر اینکه بوت رو یو اس بی باشه باید گزینه ی boot other فعال باشه یا اگه این گزینه نیست باید دیوایس usb
یا usb function هم فعال باشه
همچنین فلش هم باید بوتیبل باشه

fireboy8766
15-04-2012, 22:28
علاوه بر اینکه بوت رو یو اس بی باشه باید گزینه ی boot other فعال باشه یا اگه این گزینه نیست باید دیوایس usb
یا usb function هم فعال باشه
همچنین فلش هم باید بوتیبل باشه
مرسی. فکر کنم همون مشکل بوت نبودن فایل روی USB بوده.

حالا مورد از اینه که من DVD ریکاوری رو کپی کردم روی هارد اکسترنال و سیستم عامل هم ویستا هست / و ظاهرا سیستم ریکاوری اینجوریه که فقط از گرافیک مد نصب میشه و گرافیک مد ریکاوری هم هارد اکسترنال و USB رو نمیشناسه و فقط DVD رام حالیش میشه!؟؟؟
یعنی راهی براش نیست که توی گرافیک مد USB شناسایی بشه؟
احتمالا هست که من DVD رام اکسترنال بگیرم و به USB وصل کنم و نشناسه و باز هم نتونم ویندوز رو ریکاوری کنم؟ و حتما باید DVD رام اینترنال این کارو بکنه؟