PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با هارد لبتاب

iran2008
15-04-2012, 17:11
سلام
خسته نباشید همه دوستان

من یه لب تاب دارم که هاردش اینطور که تقریبا مشخص شده تو سفر که توی ماشین بوده ، آسیب دیده .
لب تاب Dell 5010 و هاردش هم Toshiba 320GB هست .

هارد هر از گاهی و خیلی کم و به ندرت توسط لب تاب یا پی سی شناسایی میشه ، ولی بالا نمیاد و اگه شناسایی بشه خیلی سرعت خود لب تاب یا اگه به پی سی وصلش کرده باشم رو میگیره و کند میشه عملیات لود از بوت شدن تا بالا آمدن .
البته خود هارد که سیستم عاملش بالا نمیاد و بندرت فقط شناسایی میشه و اسمشو جزو قطعات سخت افزار توی بایوس میزنه .
اما کلا بیشتر وقت ها که وصلش میکنم اصلا شناسایی هم نمیکنه این هارد رو . یعنی اگه شناسایی بشه صلواتی هست و در این حالت هم بالا نمیاد .

خواستم بدونم که هارد ، دیگه درست نمیشه ؟ با هیچ برنامه ای و راهیی ؟ برم نو بخرم ؟

مرسی از همه

ata.royalfalcon
15-04-2012, 20:20
سلام
خسته نباشید همه دوستان

من یه لب تاب دارم که هاردش اینطور که تقریبا مشخص شده تو سفر که توی ماشین بوده ، آسیب دیده .

هارد هر از گاهی و خیلی کم و به ندرت توسط لب تاب یا پی سی شناسایی میشه ، ولی بالا نمیاد و اگه شناسایی بشه خیلی سرعت خود لب تاب یا اگه به پی سی وصلش کرده باشم رو میگیره و کند میشه عملیات لود از بوت شدن تا بالا آمدن .
البته خود هارد که سیستم عاملش بالا نمیاد و بندرت فقط شناسایی میشه و اسمشو جزو قطعات سخت افزار توی بایوس میزنه .
اما کلا بیشتر وقت ها که وصلش میکنم اصلا شناسایی هم نمیکنه این هارد رو . یعنی اگه شناسایی بشه صلواتی هست و در این حالت هم بالا نمیاد .

خواستم بدونم که هارد ، دیگه درست نمیشه ؟ با هیچ برنامه ای و راهیی ؟ برم نو بخرم ؟

مرسی از همه

سلام
من نمیتونم با اطمینان نظر بدم ولی با توجه به مشکل حادی که دارید (عدم شناسایی هارد در بایوس) در درجه اول هارد رو برای تعمیرو بررسی نزد یکی از مراکز تخصصی ببرید و در صورت عدم نتیجه اجباراً باید هار نو بخرید .

EXTREME
15-04-2012, 22:23
سلام
خسته نباشید همه دوستان

مرسی از همه
هارد که به pc وصل بشه موتورش کار میکنه ؟
یا موتور هارد به شدت داغ نمیکنه ؟

iran2008
16-04-2012, 10:45
هارد که به پی سی میزنم ، دست که روش میذارم انچان حرکتی نمیکنه . یخورده کج بذارمش حرکاتی تو میکنه .
ولی داغ نمیکنه اصلا .

EXTREME
16-04-2012, 11:21
هارد که به پی سی میزنم ، دست که روش میذارم انچان حرکتی نمیکنه . یخورده کج بذارمش حرکاتی تو میکنه .
ولی داغ نمیکنه اصلا .
با این توضیحات فکر کنم مشکل از موتور هارد باشه ولی موتور خراب باشه معمولا داغ میکنه
البته باید مطمئن بشین که اتصالات هارد درسته و ولتاز کافی به هارد میرسه بعد مورد قبلی رو چک کنید

iran2008
17-04-2012, 00:29
اتصالات هارد که درسته .
چون هارد های دیگه که میزنم کاملا صحیح میاد بالا .

کلا نرم افزاری ، سخت افزاری ، چیزی نیست که بشه باهاش هارد رو چک کرد ؟

EXTREME
17-04-2012, 09:31
اتصالات هارد که درسته .
چون هارد های دیگه که میزنم کاملا صحیح میاد بالا .

کلا نرم افزاری ، سخت افزاری ، چیزی نیست که بشه باهاش هارد رو چک کرد ؟

شما میگید هارد بعضی اوقات دیتکت نمیشه اتصالات هارد هم که درسته ولتاژ هم که بهش میرسه بیشتر سخت افزاریه این مشکل
ببخشید من اشتباهی پست شما رو ویرایش کردم شرمنده :31: میخواستم نقل قول بکنم حواسم نبود
شما وقتی میگین اتصالات هارد درسته و ولتاژ کافی بهش میرسه ولی دیتکت نمیشه این بیشتر مشکلش سخت افزاری است نه نرم افزاری بهتره برید هارد رو بیرون نشون بدین
از اونجایی که موتورهارد هم کار میکنه ولی شناسایی نمیشه بیشتر این مشکل از سوکت هارد یا آی سی کنترلر و فریم ویرش میتونه باشه