PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دسترسی از طریق ip خارجی به ip شبکه داخلی

emad_67
15-04-2012, 16:54
سلام دوستان
من یه ip static دارم و اونو nat کردم روی یکی از ip های کامپیوتری که توی شبکه داخلی وجود داره.
مشکل اینجاست که وقتی ip static رو شخصی از بیرون میزنه مشکلی نداره و کامپیوتر قابل دسترس هست اما وقتی خودم از داخل میزنم قابل دسترس نیست.
اینطور که متوجه شدم روتر ها اجازه نمی دن از روی ip خودم به خودم وصل شم در حالی که من نیاز دارم که از طریق ip static به کامپیوتر داخلی شبکه دسترسی داشته باشم نه از ip داخلی خود اون کامپیوتر.

آیا راهی وجود داره؟

8086
15-04-2012, 19:14
یعنی شما میخوای تو شبکه ی خودتون IP Static رو وارد کنید و به یه سیستم خاص دسترسی پیدا کنید ؟!
درست متوجه شدم ؟
شما باید Routing بلد باشی ؟ یکم بیشتر توضیح بدین.
آیا میخوای روی device خاصی این کار رو بکنی ؟
اگه آره چه device ای ؟
ممنون

emad_67
16-04-2012, 07:33
عنی شما میخوای تو شبکه ی خودتون IP Static رو وارد کنید و به یه سیستم خاص دسترسی پیدا کنید ؟!
درست متوجه شدم ؟بله همینطوره. ببینید من یه ip static دارم که توی مودم درخواست هایی که از روی پورت 70 از این ip میاد رو nat کردم به ip داخلی سیستم خودم(روی پورت 80 که iis قرار داره)
الان مشکل اینه که وقتی خودم ip static رو از مرورگر سیستم خودم میزنم مثلا: x.x.x.x:70 هیچ چیزی نمایش داده نمیشه ولی فردی از بیرون شبکه اگر اینکار رو بکنه مشکلی نیست و nat انجام میشه.

آیا میخوای روی device خاصی این کار رو بکنی ؟
اگه آره چه device ای ؟خیز از device خاصی نمی خوام استفاده کنم و بنا به شرایطی که وجود داره برای برنامه نویسی یه سایت نیاز دارم که حتما از سیستم خودم با زدن ip static در خواست به iis سیستم خودم برگرده و ...
ظاهرا به همچین کاری گفته میشه nat loopback.

با routing خیلی آشنایی ندارم، اگر ممکنه توضیح بفرمایید.
با تشکر، موفق باشید.