PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه راهنمایی در مورد فاویسم می خواستم

Danieh
08-04-2012, 14:53
سلام
من یه کوچولوی 23 روزه دارم، دیروز از مرکز بهداشت بهم زنگ زدن و گفتن که نتیجه آزمایش مشکوک به فاویسم هستش
می خواستم بدونم که حد معمول فاویسم چه حدی هست مثلا میگن حد نرمال زردی 12 هستش می خواستم بدونم برای فاویسم هم حد نرمال عددی وجود داره ، اگه هست چقدره؟
ممنون می شم فوری جوابمو بدین؟
نگرانم :41:

Jang Bogo
08-04-2012, 19:53
کوچولوتون دختره یا پسر؟ البته معمولا توی پسرها دیده میشه.

rshafiiy
08-04-2012, 20:42
سلام
من یه کوچولوی 23 روزه دارم، دیروز از مرکز بهداشت بهم زنگ زدن و گفتن که نتیجه آزمایش مشکوک به فاویسم هستش
می خواستم بدونم که حد معمول فاویسم چه حدی هست مثلا میگن حد نرمال زردی 12 هستش می خواستم بدونم برای فاویسم هم حد نرمال عددی وجود داره ، اگه هست چقدره؟

خیلی نگران نباشین . آنزیم g6pd وقتی کمبود باشه این بیماری پیش میاد .هیچ مشکلی هم برای فرزندتون بوجود نمیاد فقط نمیتونه بعدا خون بده باقلا نمیتونه بخوره و بعضی داروها رو هم باید با مشورت پزشک مصرف کنه.

morsadr
14-04-2012, 14:01
سلام

دوست عزیز فاویسم به معنای کمبود یک نوع آنزیم در بدن فرد می باشد . در آزمایش انجام شده فعالیت این آنزیم اندازه گیری می شود که اگر کمبود داشته داشته باشد گزارش می شود . گزارش کیفی می باشد و بصورت عددی نمی باشد که بتوان حد نرمال برای آن ذکر کرد

Saeed System
14-04-2012, 14:16
سلام

داداش منم وقتی بچه بود فاویسم داشت...همونطور که دیگران فرمودند هیچ مشکلی پیش نمیاد..فقط نمیتونه باقالی بخوره و خون بده.....ولی بعد از چند سال خوب میشه.....

اون موقع یادمه 12 سال پیش بود داداشم فاویسم داشت الان شده 14 سالش و 110 کیلو وزنش شده و تو درسهاشم موفقه و اول دبیرستان رو با معدل 19 قبول شد ترم 1....الانم که خیلی وقته خوب شده..چند ساله که رژیم فاویسم نداره و باقالی می خوره

خیالتون راحت انشالله مشکلی پیش نمیاد..

فقط وقتی باقالی پلو درست کردید باقالیهاشو جدا کنید....برنج خالی بدید بهش...وقتی تونست غذا بخوره رو میگم... الان که خیلی کوچیکه .