PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طریقه کار با disk management

artist5
06-04-2012, 20:21
سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان .شب و روز همه بخیر.
1)من یک ویندوز xp روی vmware نصب کردم.با هارد 35 گیگ میخواستم به وسیله بر نامه خود ویندوز(disk management)
فرمت بندیش کنم.لطف میکنید کمکم کنید.

2)چند تا پارتیشن اکتیو میتونم هم زمان داشته باشم بر روی یک هارد؟

3)چند تا پارتیشن primary میتونم داشته باشم بر روی یک هارد؟

4)OS را فقط بایستی بر روی پارتیشن primary نصب کرد؟

5)طریقه ساخت پارتیشن logical را هم به من بگویید...

6)طریقه این که بتونم این 35 گیگ را بکنم چند پارتیشن را هم به من آموزش دهید((البته فقط از طریق برنامه disk managment)
ممنون میشم

jafarian
06-04-2012, 22:01
بابت سئوال 2 یکی بابت سئوال 3 اگر با برنامه خود ویندوز اینکار انجام بدین به غیراز درایو c مابقی پارتیشنها بصورت logical درمیان فقط درایو c هست که بصورت primary در میاد بابت سئوال 4 فرقی نمیکنه روی کدوم نصب کنید بابت سئوال 5 هم شما که درایو c رو درست کنید مابقی درایوها اتومات تبدیل به logical تبدیل میشن اما با برنامه mini tools امکانات بیشتری رو دراختبار شما قرار میده :20:

sara100
06-04-2012, 22:38
jafarian جان یک کامپیوتر دارم که درایو C آن 4 گیگ و درایو D آن 12 گیگ هست حال ویندوز روی D نصب هست چگونه میشه حجم درایو C را به درایو D اضافه کرد...

jafarian
06-04-2012, 23:08
jafarian جان یک کامپیوتر دارم که درایو C آن 4 گیگ و درایو D آن 12 گیگ هست حال ویندوز روی D نصب هست چگونه میشه حجم درایو C را به درایو D اضافه کرد...

برنامه MiniTool Partition Wizard از لینک پایین دانلود نصب کنید بعدشم اجراش کنید تو صفحه اول طبق شکلی که گذاشتم عمل کنید یعنی ابتدا روی درایو c کلیک کنید بعدشم روی گزینه merge کلیک کنید بعد طبق عکس دوم درایو c رو با موس انتخاب کنید البته تو عکس برای من O حساب شده بعدش روی دکمه next کلیک کنید در مرحله بعدم روی درایو d کلیک کنید روی دکمه finish کلیک کنید بعد از صفحه اصلی برنامه روی دکمه Apply کلیک کنید تا کارش تموم بشه فقط اشتباه حین عمل پارتیشن بندی نکنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

boyskaraj
05-07-2013, 12:59
سلام دوستان خواهش کمکم کنید من با disk management درایو ویندوزم بیشتر کردم ولی زدم یکی از درایو پاک شده رو اون درایو که پاک شده کلیک میکنم از من می خواد فرمت کنم یکی بگه چطوری درایو برگردونم :n04::n04::n28::n28::n28:

jafarian
05-07-2013, 15:09
سلام دوستان خواهش کمکم کنید من با disk management درایو ویندوزم بیشتر کردم ولی زدم یکی از درایو پاک شده رو اون درایو که پاک شده کلیک میکنم از من می خواد فرمت کنم یکی بگه چطوری درایو برگردونم :n04::n04::n28::n28::n28:

خب شما زدین اون درایو خودتون delete کردین بعدکه از نوع ساختین اون درایو که همون create میشود برای باز کردن اون درایو از شما درخواست فرمت میکند که امر طبیعی شما بایداون درایو خودتون فرمت کنید پیشنها من اینه که این روش تست کنید وقتی اون درایو خودتون فرمت کردین بشرطی که روی اون درایو فایلی یا برنامه ای نصب نکنید و همچنین از حجمش کم یا زیاد نشده باشد بعد یک برنامه ریکاوری نصب کنید پیشنهاد من DiskGetor Data Recovery بعد با این برنامه اقدام به ریکاوری اون درایو کنید .

boyskaraj
05-07-2013, 23:03
اقا ی دنیا ممنونم درست شد مرسی :n16:

boyskaraj
05-07-2013, 23:16
این برنامه که معرفی کردین کرک پیدا نمیشه اگه دارین برام بزارید