PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال راجع به قرص فیناسترای و اینوکسیدیلد

Jang Bogo
04-04-2012, 11:53
سلام.
اول اینکه شرمنده عنوان تاپیک استباه شد اصلا نفهمیدم. راجع به قرص فیناستراید و ماینوکسیدیل سوال داشتم.
راجع به قرص فیناستراید راهنمایی میخواستم. کسی مصرف میکنه؟ من میخوام همزمان با ماینوکسیدیل 5% استفاده کنم. اگه قرص 1 میلی فیناستراید روزی یک عدد بخورم مشکل و عوارضی که نداره؟ بهترین زمان واسه خوردنش کی هست؟ قیمت هم اگه بگید ممنون میشم. درضمن ماینوکسیدیل همین ایرانی (پاکدارو) بگیریم یا مارک Rogin و Kirkland؟؟؟ اصلا کلا این مارکها واقعا مارک هستند یا تقلبی هستند؟
من تهران هستم. میخوام برم جمهوری واسه خریدن. کجای جمهوری بهتره؟
ممنون.

~ReZa~
04-04-2012, 16:52
استفاده از داروهای زیر باید طولانی مدت باشه تا به نتیجه برسی!!!!
بعضیها شده تا دو سال و حتی خیلی بیشتر هم دارو خوردن و محلول ماینوکسیدیل زدن و نتیجه گرفتن ولی بعد از اون به علت تکراری بودن و خسته کننده شدن و ترس از عوارض آن مصرف دارو رو قطع کردن که بعد از 2 الی 5 ماه موی سرشون دوباره به حالت اولیه برگشته و ریخته.
این داروها فقط در پیشگیری تاثیر دارن و درمان قطعی نمیکنن.
تا الان بهترین روش برای درمان موهای ریخته شده کاشت موی طبیعی بوده والسلام.

pershianix
04-04-2012, 19:02
هم قرص فیناستراید و هم محلول ماینوکسیدیل رو باید به مدت طولانی مصرف کنی و هرچقدر هم که زودتر اقدام به مصرف کنی نتیجه بخشی بیشتره. در کل و با توجه به تجربه ی شخصی ای که طی 3 سال از مصرف فیناستراید داشتم به این نتیجه رسیدم که واقعا توی کنترل ریزش مو تاثیر داره و تا حدود زیادی جلوی ریزش مو رو میگیره اما توی رشد مجدد موها، چیز قابل ملاحظه ای ندیدم.

ماینوکسیدیل هم بستگی داره چه نوعی باشه. اون اوایل من فقط از محلول سینره و آیروکس استفاده میکردم که ازش هم راضی بودم تا ایکه یک سال پیش با توجه به تعریف های زیادی که از یک دکتر یزدی شنیدم رفتم پیشش و طی 6 ماهی که رفتم، واقعا تاثیر زیادی داشت و موهام تا حدودی دوباره در اومد. مینویسم تا حدودی چون اگه بنویسم پپشت شد، اغراق کردم اما واقعا خوب بود اما به خاطر اینکه ماهی یک بار باید میرفتم و واقعا سخت بود، الان طی ماهی میشه که دیگه نرفتم و از محلول 5 درصد ماینوکسیدیل پاک دارو استفاده میکنم که اصلا هم ازش راضی نیستم. (ریزش موهام دوباره شروع شده، این در حالیه که طی 6 ماهی که میرفتم یزد، ریزش موهام به کلی قطع شده بود و شاید طی یک حمام رفتن در حدود 4 یا 5 تار میریخت که کاملا طبیعیه.)

خلاصه اینکه انتخاب ماینوکسیدیل خیلی مهمه و بهتره که ماینوکسیدیل 6 تا 8 درصد ساختگی از یه جای مطمئن تهیه کنی. در مورد فیناستراید هم نوع فین پشیا رو بگیری بهتره. البته من قبلا از ام دی فیناستراید شرکت مهردارو استفاده میکردم که به نظرم زیاد تفاوتی با فین پشیا نداره و ارزونتر هم هست.

عوارض خاصی هم فین پشیا نداره. زیاد جای نگرانی نیست و عوارضش بیشتر شایعه ست تا واقعیت. در ضمن یک نوع قرص دیگه هم هست به نام دوتاسراید که نام تجاریش دقیق یادم نمیاد اما تا اونجایی که من میدونم تاثیرش خیلی خیلی بیشتر از فیناسترایده و کاملا موثره اما هنوز عوارضش کاملا شناخته نشده و مصرفش توصیه نمیشه. (گرچه بعضی پزشکا اونو تجویز میکنن)

یه چیز دیگه اینکه بین فیناستراید و ماینوکسیدیل، محرک اصلی رویش مو بر خلاف باور عموم، فیناسترایده. پس حتما فیناستراید رو استفاده کن.

از مصرف مولتی ویتامین ها و مواد لازم برای سلامت موها هم غافل نشو.
پودر جوانه ی گندم بگیر و با شیر مخلوط کن و روزی یک لیوان بخور.
کپسول اکوفان بگیرو روزی یکی بخور. (سیکل: سه ماه بخور سه ماه نخور).
قرص زینک پلاس روزی یکی بخور. (اگه از نوع زینک پلاس ویتامین سی باشه خیلی بهتره).
تخمه و آجیل کمتر بخور (باعث ریزش مو میشه)

در مورد زمان مصرف فیناستراید هم تجویز دکترها فرق میکنه. هم میتونی بعد از صبحونه بخوری و هم میتونی شب یک ساعت قبل از خواب بخوری. فرقی نداره. یادتم باشه که اصلیترین مورد علاوه بر رعایت موارد بالا، تداوم به اجرای این کاراست. مخصوصا فینپشیا و ماینوکسیدیل.

البته راههای دیگه ای هم چند وقتیه که جهت جلوگیری از ریزش مو مطرح شده. مخصوصا یک مورد توسط فردی به اسم ادوین دیاز که من ویدیوشو دیدم و طبق گفته ی خودش و کتاب معرفی شده توسط خودش و تحقیقاتی که کردم به نظر روشهای موثری میاد اما متاسفانه نتونستم کتابشو گیر بیارم.

راستی اگه هر روز روغن شترمرغ هم بتونی به سرت بزنی خیلی تاثیر داره. چقدر تایپ کردم. فعلا.

Jang Bogo
04-04-2012, 20:10
هم قرص فیناستراید و هم محلول ماینوکسیدیل رو باید به مدت طولانی مصرف کنی و هرچقدر هم که زودتر اقدام به مصرف کنی نتیجه بخشی بیشتره. در کل و با توجه به تجربه ی شخصی ای که طی 3 سال از مصرف فیناستراید داشتم به این نتیجه رسیدم که واقعا توی کنترل ریزش مو تاثیر داره و تا حدود زیادی جلوی ریزش مو رو میگیره اما توی رشد مجدد موها، چیز قابل ملاحظه ای ندیدم.

ماینوکسیدیل هم بستگی داره چه نوعی باشه. اون اوایل من فقط از محلول سینره و آیروکس استفاده میکردم که ازش هم راضی بودم تا ایکه یک سال پیش با توجه به تعریف های زیادی که از یک دکتر یزدی شنیدم رفتم پیشش و طی 6 ماهی که رفتم، واقعا تاثیر زیادی داشت و موهام تا حدودی دوباره در اومد. مینویسم تا حدودی چون اگه بنویسم پپشت شد، اغراق کردم اما واقعا خوب بود اما به خاطر اینکه ماهی یک بار باید میرفتم و واقعا سخت بود، الان طی ماهی میشه که دیگه نرفتم و از محلول 5 درصد ماینوکسیدیل پاک دارو استفاده میکنم که اصلا هم ازش راضی نیستم. (ریزش موهام دوباره شروع شده، این در حالیه که طی 6 ماهی که میرفتم یزد، ریزش موهام به کلی قطع شده بود و شاید طی یک حمام رفتن در حدود 4 یا 5 تار میریخت که کاملا طبیعیه.)

خلاصه اینکه انتخاب ماینوکسیدیل خیلی مهمه و بهتره که ماینوکسیدیل 6 تا 8 درصد ساختگی از یه جای مطمئن تهیه کنی. در مورد فیناستراید هم نوع فین پشیا رو بگیری بهتره. البته من قبلا از ام دی فیناستراید شرکت مهردارو استفاده میکردم که به نظرم زیاد تفاوتی با فین پشیا نداره و ارزونتر هم هست.

عوارض خاصی هم فین پشیا نداره. زیاد جای نگرانی نیست و عوارضش بیشتر شایعه ست تا واقعیت. در ضمن یک نوع قرص دیگه هم هست به نام دوتاسراید که نام تجاریش دقیق یادم نمیاد اما تا اونجایی که من میدونم تاثیرش خیلی خیلی بیشتر از فیناسترایده و کاملا موثره اما هنوز عوارضش کاملا شناخته نشده و مصرفش توصیه نمیشه. (گرچه بعضی پزشکا اونو تجویز میکنن)

یه چیز دیگه اینکه بین فیناستراید و ماینوکسیدیل، محرک اصلی رویش مو بر خلاف باور عموم، فیناسترایده. پس حتما فیناستراید رو استفاده کن.

از مصرف مولتی ویتامین ها و مواد لازم برای سلامت موها هم غافل نشو.
پودر جوانه ی گندم بگیر و با شیر مخلوط کن و روزی یک لیوان بخور.
کپسول اکوفان بگیرو روزی یکی بخور. (سیکل: سه ماه بخور سه ماه نخور).
قرص زینک پلاس روزی یکی بخور. (اگه از نوع زینک پلاس ویتامین سی باشه خیلی بهتره).
تخمه و آجیل کمتر بخور (باعث ریزش مو میشه)

در مورد زمان مصرف فیناستراید هم تجویز دکترها فرق میکنه. هم میتونی بعد از صبحونه بخوری و هم میتونی شب یک ساعت قبل از خواب بخوری. فرقی نداره. یادتم باشه که اصلیترین مورد علاوه بر رعایت موارد بالا، تداوم به اجرای این کاراست. مخصوصا فینپشیا و ماینوکسیدیل.

البته راههای دیگه ای هم چند وقتیه که جهت جلوگیری از ریزش مو مطرح شده. مخصوصا یک مورد توسط فردی به اسم ادوین دیاز که من ویدیوشو دیدم و طبق گفته ی خودش و کتاب معرفی شده توسط خودش و تحقیقاتی که کردم به نظر روشهای موثری میاد اما متاسفانه نتونستم کتابشو گیر بیارم.

راستی اگه هر روز روغن شترمرغ هم بتونی به سرت بزنی خیلی تاثیر داره. چقدر تایپ کردم. فعلا.
ممنون دوست عزیزم. توضیحاتت خیلی کامل بود. ممنون واقعا. البته شاید سوالات من در پست 1 سوال خیلیها باشه. کپسول اکوفان ضرری نداره؟ درمورد قیمتها هم یه اطلاعاتی بدید ممنون میشم.

mostafa_360
04-04-2012, 23:41
مواد لازم برای پیشگیری از ریزش و رشد مجدد موها:
1.قرص فیناستراید 1 میلی گرم ترجیهآ نوع امریکایی و فرانسوی به نام پروپشیا (البته قیمت نوع امریکایی و فرانسوی بسیار بالاست اما قطعآ بهترین کیفیت را دارند) البته می توانید از نوع هندی ان به نام فین پشیا هم اسفاده کنید که کیفیت بالایی دارد (هر بسته ی 100 تایی 30 هزار تومان) اما اگر باز هم می خواهید کمتر خرج کنید نوع ایرانی ان از دو شرکت مهر دارو و سها را تهیه کنید (هر بسته ی 30 تایی 2500 تا 3000 تومان)
2.ماینوکسیدیل ترجیحآ امریکایی (rogin) اما اگر نمی توانید ماهی 2 عدد و برای هر کدام 20-25 تومن پول هزینه کنید بهتر است نوع ایرانی ان را به نام ماینوکسیدیل 5 درصد از دو شرکت پاک دارو یا ناژو را تهیه کنید که نسبتآ کیفیت قابل قبولی دارند.
3.اسپری پروژست گیاهی نلا که با تاثیر هورمونی خودش ریزش موهای شما را کاهش می هد.
4.کپسول زینک پلاس که حدودآ بسته ای 2500 تا 3000 تومان است و ساخت المان است (هر بسته حاوی 20 عدد قرص) که می تواند تقریبآ تمام نیازهای ویتامینی و معدنی بدن شما برای ساخت موهای جدید را تامین کند.
5.شامپو را باید ببینید کدام برند به موی شما سازگارتر است.(سریتا،فولیکا،نلا،والن سی،الپسین و....)
البته لازم به ذکر است که اخیرآ قرص هایی به نام دوتاستراید نیز وارد بازار شده است که تاثیر شگرفی بر روی جلوگیری و رویش مجدد موهای سر دارد اما برای استفاده از این دارو حتمآ با پزشک متخصص مشورت کنید.

pershianix
05-04-2012, 09:03
ممنون دوست عزیزم. توضیحاتت خیلی کامل بود. ممنون واقعا. البته شاید سوالات من در پست 1 سوال خیلیها باشه. کپسول اکوفان ضرری نداره؟ درمورد قیمتها هم یه اطلاعاتی بدید ممنون میشم.
خواهش میکنم.
در مورد کپسول اکوفان باید بگم که اگه درست مصرف بشه ضرری نداره. حتی آب بی ضرر هم اگه زیاد مصرف کنیم یا کم مصرف کنیم در هر دو حالتش برای بدن ضرر داره. مولتی ویتامین ها و داروهای تقویتی هم دقیقا همینطور هستند.

فینپشیا: ورقی 3000 تومن
ماینوکسیدیل 5 درصد پاکدارو: 3200 تومن
ماینوکسیدیل 8 درصد ساختگی مرغوب: (بسته به داروخونه) بین 7 تا 10 هزار تومن
قیمت اکوفان هم دقیق یادم نمیاد. الان حدود سه ماهیس میشه که مصرف نکردم ولی مصرفش لازمه.

در ضمن کپسول پروتئینی نوتریکپ هم اگر ماهی ده تا مصرف کنی خوبه اما زیاد ضروری نیست.
اگه بتونی بیوتین (ویتامین ب 7) هم مصرف کنی خیلی خوبه. بعضی جاها اونو به اسم ویتامین H میشناسن.

کلا برای درمان ریزش مو و تسریع در اثربخشی اون خیلی خیلی بهتره که درمان توسط انواع خوراکی ها (مولتی ویتامین، مواد غذایی لازم جهت سلامت مو مثل ماهی، جگر، تخم کدو، جعفری، کلم بروکلی و ...) انجام بشه. خلاصه اینکه وقت گذاشتن با مواد خوراکی جهت درمان ریزش مو خیلی خیلی بهتر نتیجه میده تا وقت گذاشتن با روشهای موضعی جهت درمان ریزش مو.

و نکته ی مهم اینکه به هیچ وجه در مصرف مولتی ویتامین ها و داروهای تقویتی زیاده روی نکن و طوری نشه که اونها رو مثل نقل و نبات فرض کنی و مدام مصرفشون کنی.

Jang Bogo
05-04-2012, 16:25
خواهش میکنم.
در مورد کپسول اکوفان باید بگم که اگه درست مصرف بشه ضرری نداره. حتی آب بی ضرر هم اگه زیاد مصرف کنیم یا کم مصرف کنیم در هر دو حالتش برای بدن ضرر داره. مولتی ویتامین ها و داروهای تقویتی هم دقیقا همینطور هستند.

فینپشیا: ورقی 3000 تومن
ماینوکسیدیل 5 درصد پاکدارو: 3200 تومن
ماینوکسیدیل 8 درصد ساختگی مرغوب: (بسته به داروخونه) بین 7 تا 10 هزار تومن
قیمت اکوفان هم دقیق یادم نمیاد. الان حدود سه ماهیس میشه که مصرف نکردم ولی مصرفش لازمه.

در ضمن کپسول پروتئینی نوتریکپ هم اگر ماهی ده تا مصرف کنی خوبه اما زیاد ضروری نیست.
اگه بتونی بیوتین (ویتامین ب 7) هم مصرف کنی خیلی خوبه. بعضی جاها اونو به اسم ویتامین H میشناسن.

کلا برای درمان ریزش مو و تسریع در اثربخشی اون خیلی خیلی بهتره که درمان توسط انواع خوراکی ها (مولتی ویتامین، مواد غذایی لازم جهت سلامت مو مثل ماهی، جگر، تخم کدو، جعفری، کلم بروکلی و ...) انجام بشه. خلاصه اینکه وقت گذاشتن با مواد خوراکی جهت درمان ریزش مو خیلی خیلی بهتر نتیجه میده تا وقت گذاشتن با روشهای موضعی جهت درمان ریزش مو.

و نکته ی مهم اینکه به هیچ وجه در مصرف مولتی ویتامین ها و داروهای تقویتی زیاده روی نکن و طوری نشه که اونها رو مثل نقل و نبات فرض کنی و مدام مصرفشون کنی.
مرسی. من فعلا یه بسته 30 تایی فیناستراید شرکت سها رو گرفتم 1500 تومن آخه ریزش موهام اونقدر شدید نیست. اگه تا حدودی و مقداری جواب داد تو این یک ماه که قابل تشخیص باشه اثر گذاریش که هیچی ولی اگه نداد خارجیشو میگیرم. فعلا هم ماینوکسیدیل 5% همین پاکدارو رو گرفتم.
یه سوال.
قرص زینک پلاس هم شنیدم خوبه. پلاس ها انواع دارند؟ یعنی مثلا روی + ویتامین سی؟؟؟؟؟؟ یا روی + ویتامین ب؟؟؟؟ درمورد اینها و قیمتهاشون هم یه توضیحی بدید و اینکه چندتا در روز و کی خورده بشن؟؟؟؟ ممنون

imanpod
05-04-2012, 18:27
مرسی. من فعلا یه بسته 30 تایی فیناستراید شرکت سها رو گرفتم 1500 تومن آخه ریزش موهام اونقدر شدید نیست. اگه تا حدودی و مقداری جواب داد تو این یک ماه که قابل تشخیص باشه اثر گذاریش که هیچی ولی اگه نداد خارجیشو میگیرمسلام . به عنوان کسی که تمام این راه ها رو تست کرده چند تا نکته رو میگم شاید به دردت خورد :
1- ماینوکسیدیل و فینانستراید تنها داروهای معتبر در درمان ریزش موی ارثی و هورمونی هستند ، یعنی بقیه کشک . اگه مشکل کمبود ویتامین نداری ، زینک پلاس و سنتروم و ... هیچ فایده ای نداره (این رو چند تا دکتر خوب از جمله دکتر امیر هوشنگ احسانی به من گفتن . البته اگر واقعا کمبود ویتامین نداری) .
2- احتمال اینکه ماینوکسیدیل جواب مثبت بده حدود 20 درصده . اونم در صورتی که مدام مصرف بشه و قطعش نکنی .
3- زودتر از 6 ماه هیچ نتیجه ای در مورد جواب دادن یا ندادن ماینوکسیدیل نمیشه گرفت . حداقل باید 6 ماه مصرف کنی .
4 - در مورد ماینوکسیدیل باید بگم همین ایرانیها خوبه ولی در مورد فینانستراید ، هندیش به اسم فین پشیا عرضه میشه که خیلی گرون تره . (در مورد بهتر یا بدتر بودن برند هندی نمیشه نظری داد) ولی فینانستراید اصل آمریکایی یه کمی از ایرانی بهتره که فکر کنم یا گیر نمیاد یا اگه گیر بیاد خیلی گرونه .
5- عوارض قرص فیناستراید (کاهش میل جنسی و ...) ، دکترها میگن موقتیه . ولی من شخصا همون موقتیش رو هم حاضر نشدم قبول کنم .

pershianix
08-04-2012, 16:31
مرسی. من فعلا یه بسته 30 تایی فیناستراید شرکت سها رو گرفتم 1500 تومن آخه ریزش موهام اونقدر شدید نیست. اگه تا حدودی و مقداری جواب داد تو این یک ماه که قابل تشخیص باشه اثر گذاریش که هیچی ولی اگه نداد خارجیشو میگیرم. فعلا هم ماینوکسیدیل 5% همین پاکدارو رو گرفتم.
یه سوال.
قرص زینک پلاس هم شنیدم خوبه. پلاس ها انواع دارند؟ یعنی مثلا روی + ویتامین سی؟؟؟؟؟؟ یا روی + ویتامین ب؟؟؟؟ درمورد اینها و قیمتهاشون هم یه توضیحی بدید و اینکه چندتا در روز و کی خورده بشن؟؟؟؟ ممنون
توی یک ماه مشخص نمیکنه. حتی ممکنه تا یک سال هم مشخص نکنه!

در مورد قرص زینک پلاس، باید بگم که چند نمونه وجود داره و توی بعضی هاشون علاوه بر روی، واسه جذب بهتر روی، چند نمونه ویتامین هم اضافه شده و پسوندها و پیشوندهایی مثل پلاس، اولترا، اکسترا و ... بیشتر جنبه ی تبلیغاتی داره اما به شخصه از قرصهای زینک پلاسی که قرمز متمایل به قهوه ای هستند خیلی راضی هستم.

زینک پلاس مرغوب، بسته به نوعش از حدود 2200 تومن شروع میشه و همین نوع 2200 تومنی کاملا مناسبه. در مورد نحوه ی مصرفش هم باید روزی ا عدد مصرف بشه و بهتره زمان مصرفش چند ساعتی با زمان استفاده از ماینوکسیدیل فاصله داشته باشه.

pershianix
08-04-2012, 16:39
سلام . به عنوان کسی که تمام این راه ها رو تست کرده چند تا نکته رو میگم شاید به دردت خورد :
1- ماینوکسیدیل و فینانستراید تنها داروهای معتبر در درمان ریزش موی ارثی و هورمونی هستند ، یعنی بقیه کشک . اگه مشکل کمبود ویتامین نداری ، زینک پلاس و سنتروم و ... هیچ فایده ای نداره (این رو چند تا دکتر خوب از جمله دکتر امیر هوشنگ احسانی به من گفتن . البته اگر واقعا کمبود ویتامین نداری) .
2- احتمال اینکه ماینوکسیدیل جواب مثبت بده حدود 20 درصده . اونم در صورتی که مدام مصرف بشه و قطعش نکنی .
3- زودتر از 6 ماه هیچ نتیجه ای در مورد جواب دادن یا ندادن ماینوکسیدیل نمیشه گرفت . حداقل باید 6 ماه مصرف کنی .
4 - در مورد ماینوکسیدیل باید بگم همین ایرانیها خوبه ولی در مورد فینانستراید ، هندیش به اسم فین پشیا عرضه میشه که خیلی گرون تره . (در مورد بهتر یا بدتر بودن برند هندی نمیشه نظری داد) ولی فینانستراید اصل آمریکایی یه کمی از ایرانی بهتره که فکر کنم یا گیر نمیاد یا اگه گیر بیاد خیلی گرونه .
5- عوارض قرص فیناستراید (کاهش میل جنسی و ...) ، دکترها میگن موقتیه . ولی من شخصا همون موقتیش رو هم حاضر نشدم قبول کنم .

1- این چیزیه که فقط دکترهای ایرانی بیان میکنن و راههای دیگه ای هم جهت جلوگیری از ریزش مو وجود داره. در ضمن اکثر ایرانی ها کمبود ویتامین و املاح معدنی دارند. اینو میشه به سادگی از نوع آب آشامیدنی و نان ایرانیها فهمید. به علاوه ی عدم مصرف مداوم مواد لبنی و...
2- تقریبا درسته. ماینوکسیدیل (مخصوصا نوع ساختنیش) روی بعضیها به طور باورنکردنی ای جواب میده (به شخصه شاهدش بودم) و روی بعضی ها اصلا جواب نمیده و واسه ی بعضی ها هم خیلی خیلی کم نتیجه بخشه.
3- کاملا درسته (در اکثر موارد)
4- هندیش زیاد گرون نیست. 30 تاش واسه یک ماه میشه 9 تومن. در مورد نوع آمریکایی هم با نام تجاری پروپشیا فروخته میشه و به راحتی قابل تهیه ست منتها گرونه.
5- هیچ داروی شیمیایی ای وجود نداره که عوارض نداشته باشه. به هرحال عوارضش بسته به نگرش بیمار ( تا چه حد مشکل ریزش مو مهمه) میتونه به کلی نادیده گرفته بشه.

jafarsydi
18-01-2013, 12:19
بچها 1 سوال،
من الان 1ساله که روزی 1 دونه فیناستراید 1 میلی گرمی میخورم.بعد از دوماه مصرف احساس میکنم موهام شروع به سفید شدن کردند!
الان خیلی از موهام سفید شده
هیچ قرص یا داروی دیگه ای هم مصرف نمیکنم.
کسی هست که مثل من فکر کنه؟